10
Monitor kábel hosszabbító
  • schaffi
    #10
    Helló!
    VGA jelet szeretnék elosztani úgy, hogy a videókártya egyik kimenetén egy TFT monitor, a másik kimenetén 2 TFT monitor lenne (ez lenne megosztva) . Mindegyik monitoron ugyanaz a kép. Mindezt 3 és 5 méteres VGA kábelekkel kell megoldanom. Csak pdf szövegfájlok (fekete-fehér) megjelenítésére kell a cucc, de számolni kell a VGA kábelek mellett futó hálózati kábelekkel is. Kérdésem, hogy elég-e egy Y kábel, vagy szükség lenne egy aktív VGA splitterre is, és milyen kábelt vegyek? Üdv!
  • Epikurosz
    #9
    WiFi-ben győzni fogsz.
  • toni07
    #8
    helló, nekem is ez a bajom , tényleg nem lehet olyan monitor kábelt kapni ami
    jó is ??? a meglevő kábelem 1.5 m es jó vastag olyan mint a többi 10 millió kábel amivel a monitorokat adják ezzel jó : vettem 1600 ft ért 3 métereset (Aqua) árnyékolt meg 2 szűrő ís van rajta és szellemképes látszik hogy vékonyabb is
    Hol kapok "rendes" monitor kábelt ???
  • Tetsuo
    #7
    Szal elfelejtettem leírni h kicserélték a hibás kábelt, s most minden jó! Szuper.
    Semmi színhiba v szellemkép a 3m-es monitorkábel-hosszabbítóval.
    A többi kábelt is simán lehet hosszabítani, csak az analóg hangvezetékekkel lehet gond (összeszed minden zajt).
  • Tetsuo
    #6
    Gondolom nem HD TVd van..
    nna mind1 nekem szar, már vissza is hoztam a gépet, azért majd a boltban kiverem a (...) :) balhét!
  • Evil
    #5
    Szerintem meg gagyi a kabel amit hasznalsz, en egy 9m es el viszem a tv hez a vga jelet es nem romlik a minosege, legalabbis nekem nem szurt szemet.
  • Tetsuo
    #4
    Akkor asszem berakom a WCbe. Az közvetlenül a szobám mellett van.
  • Bercy #3
    nem tudsz semmit kezdeni vele. nem veletlenu csinaljak a monitorok kabeleit rovidre.
  • Cat #2
    nincs megoldás
    bármilyen toldás, átalakítás, hosszabbítás gyengiti a jelet.

    Megoldás: használj egydarabbol készült 5-8-10 méteres kábelt (ennél is gyengébb a jel!) vagy vidd közeolebb a gépet.
  • Tetsuo
    #1
    Csá mindenki! Remélem nekem is tudtok segíteni:
    Meghosszabítottam a monitorkábelt 3mes árnyékolt hosszabítóval, de a kép szar lett. A színek el vannak csúszva, szellemképes. Most is ezt bámulom.
    Tegnap vettem ezt a vezetéket s monták ez fa§za lesz. Hát nem. A kábellal párhuzamosan nem fut hálózati vezeték.
    A monitorom amúgy: 1280x1024 85Hz-n megy.
    Eddíg marha szép képe volt, nem akarok a minőségről lemondani, de a gép túl hangos ezért kitettem az előszobába :).
    Kérdés: van olyan kábel ami tökéletes adatátvitelt biztosít 3+2 méteren?
    Illetve van vezetéknélküli összeköttetés, ami minőségi képet ad és olcsó? Mit szoktak ilyenkor csinálni?
    Ha betekerem alufóliába és a két végét testre kötöm az baromság?
    Helppp!!!

    /Bocsi h ide is írtam, de nagyon gáz ilyen szar képpel netezni, játszani nem is tudok. :( Tehát sürgős!