17903
  • Holly
    #60
    Really
  • MrSpock
    #59
    Én is néha kénytelenvagyok a neten a végét megnézni,mert azon nyomják itt az XXl-t.
    2 versennyel ezelőtt mikor Gordon nyert 5-körvolt hátra,és vége,azthittem idegbajt kapok.Ha előtte nincs a safetycar akkor befejezik,így a neten néztem,körröl körre mi az állás,persze párnappal később láttam a végét,de akkor is,fúú,idegesítő volt.
    Ja és az a legbosszantóbb,hogy az XXl-n soxor nincs kép,vagyis adáspróbláma van.így csak sötétség.
    Na szóval ígyszoktam járni,remélem hétvégén befejezik addigra.
    Így még videóra sem birom venni,igaz a videm is behányt,benntmaradta a kazi,amire épp akartam venni egy kis NHL-t:-(
  • robotnyk
    #58
    plusz néha eurosport, de idén szarnak az egészre.

    tényleg ezzel kapcsolatban: rendszeresíthetnénk egy videokazit nascarral kapcsolatban, akinek van abmoteurs csatornája, postaköltséget állnám. vagy ha van jobb ötlet (bedigizés, akármi, nyitott vagyok bármire)
  • DJ Skyline
    #57
    és hol követed nyomon...neten?
  • robotnyk
    #56
    amúgy nekem még abmoteursom sincs.
  • MrSpock
    #55
    Ahhoz képest,hogy franciaadó,egézs jól közvetitik,kiabának ott is,de azért Palikot nemérik utol:-))
    Megszoktam már a dumát,a verseny úgyis önmagáért beszél:-)
  • MrSpock
    #54
    Van valami,itt egy versenyen,sőt egy szakaszon belül több az izgalom mint 5 F1-es idényben:-)
    Ja és amerikában ne felejtsük el a kisebb sorozatokat sem,ott is baromi sokan vannak,mert izgalmasak.
    Néztem ezt a truckos versenyt is,mint a Nascar,bár azért annyira nemmennek,de tok jó kis verseny volt.Picupok pörögtek körbe-körbe.
    Mondjuk a gyorsasűágról,ha vehetsz egy Dodge ramot,olyan srt-10-est 500 lóerős vipermotor van benne,azért nemsemmi,ezek még fel is vannak kicist tuningolva,azért van ott kakaó.
    Na szóval nagyon várom már a hétvégi futamot.
    Elősuzör megnézem a dögunalmas F1-et,lehet alszom is rajta egyet,szinte mindig elalszom,aztán este meg Nascar!
    Majd összevetem a kettőt:-)
    Egyszer magyarévéknek is kellene adniuk,bár túl drága a műsoridő az ilyen retekklubbokon,ilyen szinvonalas eseménynek:-))
  • robotnyk
    #53
    a nyelv rohadtul lényegtelen. 3-4 verseny után már vágod ki-kicsoda, és tisztában vagy a szabályokkal.
  • DJ Skyline
    #52
    igen de mondj egy olyan adót ahol nyomon lehet követni a Nascart úgy hogy tudom hogy mikor van!
    Euro Sport néha napján lenyomja...Abmoteurs is nyomja de egy szót sem értek franciául...magyar csatornáról meg nem tudok...
  • robotnyk
    #51
    nem véletlenül, viszont alaptalanul.

    mit gondolsz, miért nem kiváncsi a kutya sem az f1re amerikában? 2-3 olyan versenysorozatuk van, amely bármikor a seggére ver akár a tegnapi monacoi futamnak is
  • DJ Skyline
    #50
    én voltam!
    és láttam már...nem véletlenül mondok ilyet...
  • robotnyk
    #49
    jah, aki jön ezzel "dehátcsakkörbekörbemennek" dumával, az életében nem látott Nascar versenyt. mondjuk egy Bristoli futamon két caution között több az izgalom, mint az egész idei+a 2002es F1 szezonban.
  • robotnyk
    #48
    Jimmie Johnson roxx, de azért Gordont is szeretjük :)
  • DJ Skyline
    #47
    ezen nincs mit ragozni ez így igaz!:)))
  • MrSpock
    #46
    És a No1:-)
  • MrSpock
    #45
    A tegnapi győztes.
  • MrSpock
    #44
    Jaja én is aztmondom!:-)
  • Met
    #43
    vegyél dodge-ot!
  • FREAK
    #42
    én is épp Dodge-ban gondolkodom, de mindenki le akar beszélni róla... :(

    na majd második autónak
  • MrSpock
    #41
    Igen az egyik kedvenc autómárkám,bár még nincs ilyen autóm,de majd lesz.:-)
    igaz a nascarban Gordonnak szurkolok,ő meg Chevyvel megy.
  • FREAK
    #40
    amúgy te is Dodge fan vagy?
  • MrSpock
    #39
    :-))Ja szerintem 5 kör után elfüstölne:-))
    Így is elég Lol,hogy csúcstechnika és nemtud elindulni sem:-))
  • FREAK
    #38
    "egy F1-es gép oválon biztosan tudna száguldani"

    Ja, és szerinted mennyit bírna?? Szvsz 150 körnél elkezdene kéken füstölni, és 200-nál egy halk pukkanással feladná a küzdelmet :)

    És ha nem egyedül menne, hanem egy negyvenes bojban, akkor ez már 100 körnél bekövetkezne a hőség miatt :)
  • MrSpock
    #37
    Igen,fékezni megigen illdomos,mert könnyen fal lehet belőle,vagy fű.De ott nincs is szükség rá,csak végesetben.Nem arról szól,hogyan lassitsuk a versenyt:-))
    Mert az F1-ben ez van,minél lasabb annál biztonságosabb:-))
    A csúcs,lehet a technika az, de a sebesség,és a verseny az semmi,megsem közeliti a Nascarét.
    Na jó persze a pályák,mert azért egy F1-es gép oválon biztosan tudna száguldani.
    De nekem mégis ha autóversenyről beszélek,akkor a sebesség döntő.
  • FREAK
    #36
    speedway-en, superspeedway-en fékezni szinte őrültség is lenne, nincs az a mérnök, aki belövi az autót, hogy menjen is, meg fékezni is tudjon

    néha látni, ahogy valaki megijed, megsimogatja a féket, és hipphopp seggel előre csúszik a fal felé

    lassításnál kizárólag motorfék, a fékpedálra már csak egyenes talajon, és 100MPH alatt lépnek, meg persze a törpe pályákon, de ott is módjával, mert féket cserélni nem tudnak verseny közben :)))
  • FREAK
    #35
    meg elgurulnak a kerekek, beragad az üzemanyag palack stb :)

    hidd el, van mit nézni egy ilyen versenyen, bár ha nincs kedvenced, akkor lehetséges, hogy unalmas, elvégre minek izgulnál?
  • MrSpock
    #34
    Pontosan ez a ami a Nascarban nehéz,végig összpontosítani,figyelni.Elég egyetlen másodperc és vége mindennek.
    Mindenki kihasznál mindent,a másikat az autót,mindent.
    Verseny az más,edzésidő az nemigen mérvadó,ritkán yner aki az élről indul,az F1-el ellentétben.
    Itt taktikázni kell,és mindent kiszámolni,és az autók meg írtóerősek.a gázt nyomni órákon keresztül szinte fékezés nélkül nemlehet semmi.És az előttedhaladót tudni,hogy 2 cmre vagy tőle és nemfog lefékezni.
    Micsoda bizalom kell.Tudod a másik nemáll meg mert akkor vége.neki is meg neked is.
    Nincs tökölés,lassítgatások.
    Sokszor csodálkozom amikor kerékscere van,nemgombáznak el senkit.Azt a tumultust,és mégis rendben zajlik,bár néha igencsak ugrálni kell a szerelőknek:-)
  • DJ Skyline
    #33
    a boxos helyzetek tényleg durvák...nem egyszer láttam hogy elcsaptak 1-2 szerelőt!
  • FREAK
    #32
    halálos balesetek a városban is történnek naponta, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy amíg a ralliban nagyon sok olyan szakasz van, ahol "lazíthat", vagy kár hibázhat is a pilóta következmények nélkül, addig a nascarban egyetlen ilyen pillanat sincs

    még a boxkiállásnál is kurvára oda kell figyelni, mert általában egyszerre 20-30 autó áll ki, és ott aztán van tömeg meg forgalom (ha meg egyedül állsz ki, az még szarabb, mert kibaszott veszélyes lehet kiállni a forgalomból, vagy újra csatlakozni a száguldó mezőnyhöz, mivel nagyobb pályákon kell 3-4 kör, hogy fel tudd venni az utazósebességet)
  • DJ Skyline
    #31
    rally is hasonlló...igaz ott nem egyszerre mennek,sőt inkább az idővel versenyeznek...de ha egyet is szarul mond a mitfárer vagy a vezető nyom el valamit mint a nascarban akkor kész....nem tudom hallottad e a mostani balesetet...start után pár100 méterrel volt egy ugrató és rosszul érkezett....kaj elcsapta a csávót...vagy amikor a 2 lada ütközött frontba...
  • FREAK
    #30
    persze a rallihoz kell nagy tudás, ez tény, de egészen más az idő ellen menni, meg utat vágni magadnak fél Detroiton egy beton arénában
  • FREAK
    #29
    volt szerencsém múlt héten 2x is 780km-t vezetni 1-2 rövid megállóval

    8-9 óráig tartott, és mindkettő után úgy szálltam ki az autóból, hogy remegett a belem is az idegi kimerültségtől, pedig csak 500km-t mentem sztrádán 150-es átlaggal, és semmi tétje nem volt annak, hogy hány autót előzök meg

    most akkor képzeld el ugyanezt, csak 150 helyett 300 az átlag, az idő 4 óra és nincs közben nyújtózkodás, redbull, capuccino stb, és előtted-mögötted 20-20 egy tonnás 7-800 lóerős vas dübörög, minden irányban van max fél méter helyed, és ha csak egy pillanatra rossz helyre nézel, könnyen lehet, hogy az intenzíven ébredsz fel egy hét múlva (ugyan nem nascar, hanem indy, de ugye pont így járt szegény Zanardi)

    hozzátenném, hogy nincs féklámpa, vagyis ha valaki előtted 200 méterrel lassítani kezd és te épp nem vagy formában, 1 mp alatt a falon vagy a másik autó "anyósülésén" találod magad


    egy évig nascaroztam online, és azóta SEJTEM, hogy mit jelent "körözgetni órákig egy oválon", hát hidd el, nem Monaco a kihívás, hanem Bristol (800 fél mérföldes körrel) vagy Daytona, ahol ha egy pillanatra leveszed a lábad a gázról, integethetsz a többieknek, és akár mehetsz is zuhanyozni, mert többet nem "szállsz fel a vonatra"
  • DJ Skyline
    #28
    egyikért se rajongom...F1-et azért nézem mert azt tudom nézni....Nascarban meg nem nézek végig 500 kört hogy most nyerjen valaki...rally meg megint más...oda kell igazán vezetői tudás...
  • FREAK
    #27
    hát a verseny bazzeg, a feszültség, a koncentrálás és ami ezerszer kiélezettebb mint bármelyik másik autósportban: A TAKTIKA

    itt használnod kell az ellenfeleket, és segítened kell őket, ha előre akarsz jutni, nem csak beülsz az űrhajó szintű csodamasinába, és 170-es átlaggal autókázol másfél órát

    a kérdésed F1-re fordítva:

    "mi a jó abban hogy megyünk körbe körbe...pláne 50 körön keresztül?"

    és akkor még hozzátehetném, hogy 50 körön keresztül, amiből az első 5-10 körben még egyben van a mezőny, utána mehetsz ebédelni

    nascarban nem ritka, hogy 20-25 autó ér célba 3 mp-en belül a verseny végén, ami 800km is lehet!!! gondolkozz már el kicsit, hogy a két sportág közül melyik is izgalmasabb...

  • DJ Skyline
    #26
    de mi a jó abban hogy megyünk körbe körbe...pláne 500 körön keresztül?
  • MrSpock
    #25
    Tök jó,hogy enmvagyok egyedül aki 100x jobbanka,izgalmasabbnak véli a Nascart,mint a F1-et.
    Nemértem miért akarnak sokan F1-es pilóták lenni,talán mert ez a technika csúcsa,de rákellene jönni,hogy sokszor megbosszulja magát.Mi a jó abban,ha megy pár kört,vagy elsem indul.
    Ottvan Matta,nemhiszem,hogy rossz versenyző lenne,és alig tudja végigevickélni a futamokat,a Cartban meg baromi jól ment.
    Mind azért van,mert nagyon techközpontú az egész.
    Akinek pénze van,az jól teljesít.Így a verseny másodlagos.
    Ez harc a konstruktőrök között.
    A tengerentúlon viszont a csapatok,meg a versenyzők a lények.
    43 autóból,vagy épp amennyi,megoszlik Chevy,Dodge,Ford,Pontiac,ugyanazon technikák,és ezért van,hogy izgalmasabb,mégha köröznek is.
    Figyelni kell,összpontosítani,mert aki hibázik az a betonfal,vagy esetleg mások épsége a vége.
    Egymásravannak utalva,azonkívül,hogy ellenfelek.
    Az tényleg nagyvolt mior az utolsókörben az üzemanyag elszállt,pedig azthittem megfogja,de végül épp csak beevickélt.
    Hétvégén lesz rendes futam ismét,a mostani kis Show volt,de szupi,és izgalmas is egyben.
    Bírom az esti versenyeket,nagy a hangulat.
    Jeff Gordon remélem bajnok lesz!
    Érdekes fiygelem sokszor csak megbújik a 5-8.helyen aztán a végére azért odaevickél az elejére,na persze nemmindig sikerül:-)
    Sok nagyszerű versenyző van,nehéz nyerni nagyon.
    A rallyhoz annyit,szeretem de sajnos közvetíthetetlen:-(
    Az összfoglalókat megnézem,érdekes látványos,nagyontudnak.
  • FREAK
    #24
    csak most olvasom, mit írtál... Mi változatos?? Az F1 évek óta ugyanolyan, a ralliban is minden évben 1-2 ember kiugrik, soha nem történik semmi, és a kisebb versenyzők egyik sportban sem tudnak nyerni.
  • FREAK
    #23
    "egy nagy ovál és kész"

    Nem mindegy? Most őszintén, mitől izgalmasabb az, hogy pl. F1-ben a verseny 50%-ban fékeznek, hogy nyolcvannal vegyenek be kanyarokat?

    Aztán ott vannak a hibák. F1-ben hibázik valaki, kicsúszik, levág egy kanyart, vagy megy tovább gond nélkül, vagy beragad a kavicsba, nagyon ritkán történik baleset. De ha egy "nagy oválon" hibázik valaki, annak ronda következményei vannak, ettől is sokkal feszültebb a Nascar versenyek légköre.

    A kitartásról meg nem is beszélve, F1-ben a versenyek többségében csak autókáznak, csomó helyen lehet lazítani, biztonságra menni, kanyarokban kifújja magát a pilóta, és a szuper technológia miatt, alig kell valamit csinálni az autóval, hogy menjen körbe-körbe. És nincs meg a 40+ hatalmas motor üvöltő visszhangja az aránéban, ami szintén őrjítő lehet.

    Egy ilyen Trulli beülne egy 500-as nascar futamra versenyezni, szerintem a felénél úgy szednék ki ájultan az autóból a saját hugyából...
  • DJ Skyline
    #22
    szerintem meg pont fodítva...változatos...
    nem az hogy egy nagy ovál és kész...én nem szoktam kijárni semmilyen ilyesmi megmozdulásra mert a TV-ből sokkal jobban lehet látni...
  • Vernoon
    #21
    Ezt azert ne eroltessuk. Azert mert vegigment es utolso lett azert meg nem kiraly valaki. Nem vagyok Schumi fan, de azert nagyobb teljesitmeny volt tole X koron keresztul full teljesitmenyt autozni, mint vegiglotyogni a futamot. Ha mar utolo elotti, akkor mar nem lehet mondani, hogy lotyog. Nem akarom fikazni Zsoltit, nem rossz gyerek.
    A F1 sajna par eve eleg unalmas: Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher, Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher, Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher,Schumacher, Schumacher,Schumacher
    Na es a Palik? Dilletantizmus mesterfoka. Mar csak o miatta sem nezem a F1-et csak alkalmankent, akkor is inkabb kufoldi adokon. Palik versenytarsra talat Zsoltiban, mert neki is ez volt a taktikaja a Dakaron. Minimalis sebesseggel vegiglotyogni az egeszet, de ezek nem teljesitmenyturak, hanem versenyek. (Szegeny lama meg innen is kiejtette magat egy szep esessel)

    szvsz: Szo szerint #20!!!
    Par hete az elen nagy csata dult, ugy nezett ki lenyomja az elen haladot, mert konyebb a kocsija, majd 1 korrel a vege elott kifogyott a benzine, begurult a celba es igy is 10-15.-lett. Szoval nem unalmas, mert itt mindig mas a gyoztes es a gyozelem nem attol fugg mennyi penze van a csapatnak es milyen kocsija (1 kategoria az osszes, nincs Ferrari/Minardi)

    Jeff 24 Gordon - az alaklomhoz illoenm: (Chevy) MONTE CARLO Rulez!