21
  • shim
    #21
    épp ott tanították. tudtam, hogy vmi nincs rendben a fizikatanerővel :)
  • shim
    #20
    épp ott tanították. tudtam, hogy vmi nincs rendben a fizikatanerővel :)
  • Tetsuo
    #17
    Jah, de ne nézzétek hülyének Shimet, ugyanis a sajtó is ezt szajkózta.
    Mellesleg azt nem tudom, hogy a bomlás során keletkező Plutónium239ből mennyi esély volt rá, hogy összeállt volna egy teniszlabdányi a medence alján és akko' BOOOOOOM!
  • valaé valaé ná
    #13
    Úgy látom egyszerre írtuk le :)
  • valaé valaé ná
    #12
    Ajajj. Olvasgassál egy kicsit mielőtt véleményt nyilvánítasz. Ezek a fűtőanyagrudak nem olyan tisztaságú uránból vannak mint az atombombában.
    Ez SOHA nem robban fel !!!! Ahhoz dúsítani kéne.
    Bármennyit is pakolsz egybe, legfeljebb leolvad a földbe.
  • Tetsuo
    #11
    A kritikus tömeg soha nem állhat össze erőműben, ugyanis az U235 (Urán izotóp) dúsításán múlik. Az atombombában majnem 100%, míg a hagyományos reaktorokban 3-4%, ill a gyors-tenyésztőreaktorokban is csak 20-30% ez az érték.
    Amiből hiába rax 1be 8tonnát, nem robban fel, max kiégeti a betont és sugároz 1000rel és azt már nem lehet szabályozni semmilyen grafitrúddal v nehézvízzel; ez történt volna Pakson is ha nincs szerencsénk.
  • shim
    #10
    pakson olyan simán lehetett volna a hirosimainál sokszorta nagyobb robbanás, mivel "időt és pénzt akartak spórolni". egyszerre mosták az uránrudakat. namost ha néhány összetalálkozik akkor a kritikus tömeg többbszöröse áll elő ami mint tudjuk beindítja a láncreakciót, amit nem lehet leállítani. ha jól tudom most már nem alkalmazzák ezt a francia mosási módszert, szerencsére
  • qgedeak
    #9
    Jó, építsenek naperőművet a Spanyolok, nincs azzal semibaj, addig amíg nem azért csinálják, hogy elmondhassák:
    A mi energiatermelésünk 8% környezetbarát!
    -- az euban van egy ilyen kérés a tagokkal szemben, hogy az energiatermelésük valahány százaléka megújuló legyen -- Érdekes, hogy a "zöldek" nem lépnek fel a napkollektorok ellen, mer az olyanjól hangzik, hogy napenergia. Pedig a napkollektorok igenis károsak. Előállításuk, majd megsemmisítésük és még működés közben is károsak. Hatással vannak a mikroklímára.
    Na mindegy, én a hőerőművekre szavazok! Csak azt sajnálom, hogy a társadalmi megítéltsége elég rossz a hőerőműveknek, pedig nem is ők csinálták az üvegházhatást,de rájuk verték a balhét:(
  • Tetsuo
    #8
    Jah a naperőműveknél vannak sokkal jobb hatásfokú, hatékonyabb források. Pl a hullámgenerátoroknak nagy jövőt jósolok.
  • Tetsuo
    #7
    Paksról hallottál? A legutóbbi baleset elég veszélyes volt.
    Emberi mulasztásból míndíg, a legkorszerűbb berendezések esetében is történhet katasztrófa.
    Persze nem atomrobbanásra gondolok, mert annak iszonyú kicsi esélye van (Urániumból egyenesen nulla).
    Hiába vannak biztonsági szabályok amik kizárják a hibát, ezeket simán átlépik ha időt v pénzt spórolhatnak.
    Nem vok pesszimista, csak szerintem az utolsó mondatod kissé utópisztikus.
  • Sliders
    #6
    Jahh szerintem ez a naperőmüvezés már most halott dolog.
  • Sliders
    #5
    Szerintem fúziós vagy termonukleáris erőművet kéne építeni. Asszem volt itt egy cikk hogy valamiféle kisérleti reaktort már építenek. Ha sikerülne akkor akár fillérekbe is kerülhetne az elektromos áram. Lehet hogy hülyeséget irok, de valami olyan kisérleti erőmüvet készítenek ami elég olcsó áramot tremelne majd. De egyenlőre csak kisérlet.
    Az atomerőmüvektől nem kell félni, a valósidejű biztonsági berendezés ugyis müködésbe lép. Csak az fél tőle aki nem ismeri a müködését. Természetesen Csernobil nem sorolható ide, mert a mai erőmüvekben nem lehet a gépet felülbirálni olyan helyzetben ami tutira katasztrófát okozna.
  • valaé valaé ná
    #4
    Hmm. Légkondícionálóról beugrik valami ?
    Az usában legutóbb ezek a készülékek csinálták a galibát (persze a P4-ek mellett :).
    A fűtés legnagyobb része pedig nem árammal történik, hanem hagyományos enegiahordozókkal. Tudod ezért van a házakon kémény.