11
shell32.dll lecserélése
  • nenad
    #11
    van olyan dos ami tud ntfst, de ha jol tudom semmi szukseg ra mert a recovery console is tud masolni bar ez nem 100% es akkor meg tudod oldani.
    bootolj a windows cd rol majd valaszd a recovery consolt
    usd be help a paracslistahoz.

    itt is talalsz parat leirva, van copy megneztem
    http://support.microsoft.com/kb/314058/EN-US/
  • ivjoe
    #10
    De van DOS-od! Abban ki lehet cserélni! NTFS?
    Az a lényeg, hogy nem parancssort kell indítani, hanem létre kell hozni egy DOS indítólemezt! Azzal kell indításkor belökni! Lehet, hogy át is kel álltani a bootolási sorrendet!
  • Tetsuo
    #9
    De az nem jó, a windows sehogy nem engedte lecserélni..azért kösz.
  • PetruZ
    #8
    Ezt már a másik topikban is mondtam neked...
  • Tetsuo
    #7
    Az attribútumokat persze átállítottam..
  • Tetsuo
    #6
    Azért bazz, mer' aki erre tudja a választ nem biztos hogy megnézi azt a topicot.

    Mellesleg a Windows shell32 fájlját nem lehet kívülről sem kicserélni, valahogy védi az a szar.
    Más a módosított fájl mérete, de az csak Win indulásnál gond, igaz???
  • rushman
    #5
    hogy te mekkora láma vagy!

    mi a f*sznak kellett ezt megnyitni, nem volt jó neked a szintén általad nyitott dll fájlok megnyitása topik?
    ott is ugyanezt kérdezted!
  • Tetsuo
    #4
    Jah, kösz én is arra gondoltam hogy a témaváltásoknál is változik, meghát nekem télleg NTFSem van és külön DOSom nincs. Ha a Windowson belül indítom, akkor ..habár most esik le h a shell ha még nem indult L akkor nincs használva.. . Majd kipróba.
    Thx.
  • lck
    #3
    98 alatt régebben az Articons Pro-val átszerkesztettem ( kicseréltem az ikonokat az XP-sre ) aztán DOS alatt lecseréltem a fájlt - működött. Persze arra nagyon kell figyelni hogy minden ikon megmaradjon, minden szinmálységben és felbontásban. ( A fáljméreta végén akkor ugyan akkora marad. )

    XP alatt még nem próbáltam ( nem volt mire átcserélni :) ).

    Szerintem elvileg valahogy biztos átcserélhető. ( Hiszen pl. amikor XP -alatt egyéb témákat akarsz alkalmazni, akkor is először egy eredeti XP-s rendszerfájlt kell lecserélni és működik )
  • Vernoon
    #2
    Azer' nem engedi, mert hasznalatban van! Amugy egy korrekt backupot csinalnek, ha egyaltalan hozzanyulnek.
    Attol fugg milyen oprendszer?
    Win98 - Inditsd a gepet Csak parancssor -ban es most mar nem fogja a Win a filet, azt csinalsz vele amit akarsz.
    Mas rendszereknel is ez a helyzet, csak azt kell elerni, hogy ne fusson az oprendszer (ezen bovitett resze, ami hasznalja a shell32.dll-t). Pl floppy/CD- rol bootolsz, de vigyazat, mert ha NTFS-ed van akkor nem fog latszani a meghajtod (ezek nem ismerik ezt a filerendszert, ugyhogy csak egy NTFS- cuccrol lehet bootolni).
  • Tetsuo
    #1
    A Windows 1ik rendszermappájáról van szó, ami a külsőségekkel foglakozik.
    Szóval ezt szeretném lecserélni egy általam átalakítottra, de a Windows nem engedi.

    /Olyat ne írj h ehhez ne nyúljak mer' igenis nyúlok!