48
  • CAD
    #48
    Alapvetoen azert tudhatod kevesbe, hogy a jovobe hogy allok anyagilag, es hogy pl lesz a penzem ilyesmire, mert azt sem tudod, hogy jelenleg hogy allok penzugyileg, vagy hogy milyen kialtasaim vannak igy nemileg kevesebb eselyed van, hogy megsaccold, hogy a jovoben ez hogyan fog megvaltozni :) - igy mar vilagos a dolog?

    Hehe, nyilvan sok ilyet tudsz meg mondani. Ertelmetlen, de azert jol hangzik.
  • CAD
    #46
    Nem tudom, te meg foleg nem tudhatod, hogy mi lesz a jovoben, igy kar is errol beszelni, mindenesetre, a szoftver egy termek, ergo technikara, technologiara van szukseg az elkesziteseben... melyeket joszerivel ha egy mod van ra, akkor le is lehessen vedeni.

    Nem ertem miert altok ilyen hulyen ehhez a dologhoz...
  • CAD
    #44
    Hehe, remelem azert annyi nem lesz.
  • CAD
    #42
    :) Hehe, orom azert folyton folyvast ilyen magas intellektussal megaldott emberekbe utkozni :)
  • CAD
    #34
    Jah, es csak hogy ramutassak, hogy egy azon dologrol ket cikkben, hogyan lehet teljesen mashogy írni:

    http://index.hu/eu/patent0519/ - Szabad marad a szoftver - illetve SG-n: Mégis lesznek Európában szoftverszabadalmak

    Index cikk nemileg objektivebb, az van benne amirol szo van, es nem a sufnibol elokapott remisztgetesek kellektara van felsorolva egy kis politikai közhányással.

    FeREE21 :) - thx, jol esett.
  • CAD
    #32
    Sajnalom, hogz ugy nyilatkoztok dolgokrol, hogy igazabol elkepzelesetek sincs az egeszrol... mind1, ez a ti saratok.

    En szemely szerint programozonak, illetve programtervezo matematikusnak keszulok, es nem tervezek palyat valtani, sott, orulok ennek a dolognak...

    Ami meg az "informatikus"-okat illeti, annyit a dologrol, hogy a nem feltetlenul a pappir hanem a mogotte levo tudas a lenyeg... siman el tudom kepzelni, hogy egy 2 eves okj-s programozo siman ugyesebb / jobb egy adott nyelvben, mint egy progtervmatot vegzett vagy akar villanymernokot vegyzett ember. Persze ha komoly, netan kulfoldi munkahoz akarsz jutni, akkor nem art egy normalis diploma - es tudom most nehany embernek lelkebe taposok, azt a diplomat nem GDF-el, sot talan nem is BMF-el femjelzik.

    Sztem ebben a szakmaban nem nehez gyakorlatot szerezni, nem hinnem, hogy van ember aki gyakorlat nelkul hagyja el pl. progmatot... ha igen... az csak az ember hibaja.
  • sniper
    #31
    Dehogynincs, csak kijon a fosulirol / 1etemrol, es aszongyak neki az 1. helyen: van gyakorlatod? nincs? akkor viszlat. Hat igy nem is lesz. Meg allasa se. Mar most is csak protekcioval lehet programozoi allashoz jutni, oda meg felveszik a segghulyet is, mer jo elvtars.
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    "informatikus" már most is túl sok van , lásd 2 hetes OKJ-s képzésre megkapja a papírt amit lobogtathat hogy Ő az _INFORMATIKUS_ persze programozóból sosincs elég szvsz
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    a cikket nem csak a címét olvastam el , de ebben biztos voltam... van egy főszakértőnk (kovács kálmán mint informatikai és hírközlési miniszter, igaz ő tűzfallal védekezik a vírusok ellen , és mindig peccsel , de attól még nem jelenti azt hogy érti is amit mond...)
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    és netcafé-t ? :)
  • Pheel
    #24
    Szerintem összesen egy tolvaj banda van, aminek néha az egyik fele van ellenzékben, néha a másik.
  • M2 #21
    Nem mondjátok komolyan, hogy ha kimaradtunk volna az EU-ból, akkor azok a drága jó politikusaink nem nyaltak volna be a nagyoknak... dehogynem, sokkal mélyebben.

    Így még bízhatunk az EU Parlamentben, hogy hátha ott nem a korrupt lefizethető megélhetési politikusok vannak többségben (na persze azért erre sem vennék mérget).
  • Mike
    #20
    az jó
    legalább nem lesz annyi informatikus
  • Mike
    #19
    Semmi extra nincs ebben
    eddig is kellett licenszet fizetni szoftverekért, ezután is

    pl a video és hang szerkesztés, tömörítés

    CCE, MP3 stb

    a Linuxot meg békénhagyták
  • Pheel
    #17
    De legalább nyithatunk cukrászdát bécsben

    Ha ráértem volna szavazni, én is nemmel szavaztam volna. Nem azért, hogy ne csatlakozzunk, hanem hogy észrevegye ez a tolvaj banda, hogy nem mindenki vette be a hülye kampányát az EUs csodáról. Lassan minden ember keze beleér a bilibe...
  • Kain
    #16
    Ha neki nincs 10000 Eurója, akkor majd szerez egy tőkeerős befektetőt. Vagy nem :(
  • JZO
    #15
    Gyalázatos, hogy a saját képviselőink simán megszavazták! Legszívesebben lehánynám őket mind egytől egyig! Én már jóideje eldöntöttem, hogy senkire sem fogok szavazni ezután, most aztán tányleg megerősítettek ebben az elhatározázomban.

    #12 komolytalan pedig nagyon is reálisan látod a helyzetet, mégha a neved komolytalan is... ;)
  • Herkulles
    #7
    A microsoftnak jó lesz...
  • arty
    #6
    politikusok ... hozzánemértő, demagóg, korrupt mocskok.
  • [HUN]PAStheLoD
    #5
    hát mennyenek a picsába , eddig se nagyon rajongtam hogy a kormány/politikusok/akárki mindenbe beleugat , de hogy pont a programozásba hát ez azért kicsit durva... végülis nem muszály hogy legyenek programozók, majd amerikába m$ mindent levéd és kiadja az aktuális szuper OSét és játszhatsz XBoxon is ...bazdmeg
  • Lacc
    #3
    Meg elvileg még sok más faszságért.