34
  • sniper
    #34
    De ki hasznalja tokkal? Egy cd taskaba belefer 250, foglal vagy 10edannyi helyet mint tokostul
  • Tetsuo
    #32
    Ha ez is olyan "biztonságos" lesz mint a CD és a DVD akkor felesleges erőlködni...
  • SwITcHMaN
    #31
    Hm. :-)

    Igazad van.
  • sniper
    #29
    Nekem viszont nem teccik a feltegla vastagsag.
  • TeszteloPontHu
    #28
    Nem igazán értem a számításod. A lézer nem "segít", hanem a réteg elolvasásához szükséges. A DVD-18 pedig kétoldalas lemez. Ez egy oldalon tárol 23 GB-ot.
  • GABOR16
    #27
    Ez engem a floppyra emlékeztet.
    De tetszik az ötlet a tok miatt mert így kisebb esélyel sérüldek meg a lemezek :-)
  • SwITcHMaN
    #26
    Ez a cucc 23GB-os. "Ráadásul a Sony szerint az újfajta ultravékony rögzítőréteg a lemezen csak magában a DVD lemezeknél ötször nagyobb adatsűrűséget tesz lehetővé." Ez 4,5 GB-os DVDnél akkor 22,5, ekkor a lézer 0,5 GB-ot segít... RulZ. De van DVD-18 is, az 17,8 GB, arra már nem igazán áll a képlet, ráadásul annyival nem is nagyobb [ http://www.bibl.u-szeged.hu/inf/segedlet/cd-rom/dvd.htm ,szóljatok, ha nem jól értelmezem...]
  • janos666 #25
    Az őket hol érdekli? Ha minőséget akarsz fizess vagy 2900Ft-t lemezenként ha meg 600Ft-ért kell akkor old meg hogy ne karcolódjon.
  • IMYke2.0.0.0
    #23
    De azért elélveznél, ha egy ilyen íród lenne, meg hozzá 20 db ilyen hígfos lemezed...
    Ne égesd magad feleslegesen!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Mike
    #22
    szvsz a 23 giga is higfos

    nem méret
  • Herkulles
    #16
    Mit akarsz jó a designja. :)
  • Sheltem
    #15
    Csak 3000 dolcsi? Baze kicsit nyomhattak volna az áron így tuti egy kalap kaki az egész...
  • zpe
    #12
    LSD memory stick :) A Sony nagyon szabványuralomra akar törni, de szerencsére nagy a világ !
  • Rincewind
    #11
    Remélem elterjed, nagyon jónak néz ki.
  • Laslow
    #10
    Persze ha viszonylag rövid időn belül alig többért lesz kapható, mint egy DVD-író, és a lemez se fog jóval többe kerülni, senki sem fog CD-t és DVD-t venni, átállunk erre. De ahogy telik az idő, egyre csökken ennek az esélye, hiszen egyre több cuccunk lesz DVD-n és CD-n, és egyre kevésbé akarunk emiatt váltani.
    A jelenlegi helyzet: http://laslow.lessie.hu/dvd.php
  • Laslow
    #9
    Mire bármi is olcsó lesz, elavul. Mellesleg nem hiszem h nagyon elterjedne, mivel nem kompatibilis a CD-vel és DVD-vel.
  • Mike at home
    #8
    mire ez olcso lesz, elavul
  • troc
    #3
    már előre röhögök. az asztali lejátszók miatt megjelenik az összes film is újra ilyeneken, a HDTV minőség miatt... :)
  • Lacc
    #2
    Hát kíváncsi vagyok, el fog-e ez terjedni szabványként.
  • traXion
    #1
    Tök jó, és jó drága. :D