312
  • Gabesz amd64
    #81
    mennyi ido alatt nottek meg ekkorara?

    szep :)

    van meg keped az akvariumodrol?
  • Rancor
    #82
    Telepits sok élő növényt,és adj nekik növénytápot,meg persze napi 10-12 neon világitást,és a növekvő növények elvonják a tápanyagot minden algától! Nálam bevált!
  • csn tamás
    #83
    az a ciki hogy a növényemet is ellepik az algák....54literes az akváriumom és van kb 28 halam: neon, zebra dánio, ékfoltos razbora, sherpa lazac, algaevő harcsa. megprobálom megcsinálni hogy jo legyen...
  • Rancor
    #84
    Dörzsölt le kézzel a növényekről a fonalalgát! Aztán csinálj vizcserét,és utána a többit!
  • Puntigamer
    #85
    üdv, házilag akarok hátteret csinálni az akváriumba, valószínűleg hungarocellből lesz, ki tud olyan festék v. bevonó/festék anyagot, aminek kőhatása van, mégsem válik ki semmilyen vegyszer a vízben, és ezáltal nem öli meg kedvenceimet:D
    valaki, 5let?
  • Rancor
    #86
    Itt nézd meg!:
    http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=81

    vagy:
    http://www.akvarista.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=42
  • Editthy #87
    Sziasztok, örömmel látom, hogy feléledt poraibol ez a topik :D
    Gabesznek csak annyit üzennék, hogy ne foglalkozz a semmiért besértődős emberekkel, kár az energiáért!

    Ő Miki a béka (Mikulásra kaptam :) ) Afrikai karmosbéka és az egyik legimádottabb lakója az akváriumomnak... most épp hűsöl ebben a nagy melegben:)
  • Gabesz amd64
    #88
    egyik haveromnak is volt

    de kiugrott a vizbol aztan vege lett mint a botnak :(
  • Editthy #89
    Miki már több mint 1 éve megvan :) nem ugrott ki egyszer sem... jó fiúúúúúúúú vagy lány
    Viszont van hogy bekajál és hetekig színét sem látni
  • Gabesz amd64
    #90
    aranyos!
    ez is karmolassza az akvarium uveget? :)
  • Editthy #91
    Amikor kaptam és fele ekkora volt és még az akvárium is cép új volt...
    akkor a kis galád bemászott a háttér és az akváriumüveg közé... a hátteret én építettem be sajátkezüleg, szóval az elég fix volt ahhoz, hogy bombával se lehetett volna lerobbantani... nem volt egyszerű onnan kihalászni, de sikerült és közvetlenül utána betümködtem felül a réseket megelőzve az újabb hadműveleteket
  • Editthy #92
    Há mondom hogy jóóóó fiúúúúú, nem karmolássza viszont imád bujócskázni és a képen látott vizinövényen "sütkérezni"
    eleinte csak a szűrő és a háttér között kapaszkodott... de mára birtokbavete a sűrű növényzet tövét... ott lakik ő... a híres ... kicsit szét vagyok esve bocsánat érte :D
  • Editthy #93
    Boccs, ha már esetleg régebben írtad, de most nincs kedvem visszaolvasni, neked van akváriumod?
  • Gabesz amd64
    #94
    igen van(mar jo par eve),de most otthon hagytam es mutter vigyaz ra,de majd ha egyszer hazamegyek akkor majd rendbeteszem.amugy egy 80 literes.homok van az aljan + egy keves kavics,meg ket nagydarab bazalt

    volt benne mar sokfele hal.van egy veteran Kuli-kulim.
    regebben volt egy zsakosharcsam az frankon bezabalta a kis kuli-kulikat
    aztan el is passzoltam a harcsat egyik haveromnak.
    annal is regebben volt egy uveggarnelam,azt egyik nap nezem h nem mozog,azt hittem megdoglott azt kiderult h levedlett :O
    sziami harcoshalam is volt mar...

    :)
  • Editthy #95
    Nekem is sokféle halam volt... van... jelenleg van a harcsa, egy anci az említett karmosbrekkancs, guppik... volt neon, ferdénúszó pontylazac, ékfoltos razbóra, és naplementeplatti... amikor jött a nagy meleg elég sok halam pusztult :( most tervezek egy teljes átrendezést...
  • Gabesz amd64
    #96
    amikor nagyon meleg a viz akkor en azt szoktam csinalni h egy 1 literes m.uvegben lefagyasztok vizet es belerakom az akvariumba :)
  • Editthy #97
    úúúúhhh... és nem kapnak sokkot az arra úszkálók?
  • Gabesz amd64
    #98
    nem tom meg nem vettem eszre :D

    de szerintem kedvelik a hus vizet ottan :P
  • Gabesz amd64
    #99
    hat akkor sok sikert a talaj- cserehez/tisztashoz
  • Editthy #100
    az rám fér... lessz meló vele rendesen... egyszer már átestem rajta...
  • Gabesz amd64
    #101
    csak egyszer,hajaj en mar eleg sokszor...foleg akkor amikor egyik nyaron beallt a viztisztito pumpa es persze nem voltam otthon aztan mutter hivott h menjek haza a Balatonrol, es azonnal takaritsam ki.hazamnetem hat katasztrofa volt. olyan budosvolt hogy csak na.meg fatyolszeruseg uszkalt benne. masfel ora alatt kitakaritottam es utana irany vissza a balatonpartra :D
  • Editthy #102
    Sziasztok!

    A segítségetek kéne. Van valakinek tapasztalata a csigaevő halakkal?
    Nagyon elszaporodtak és kiirthatalnanok a csigáim... A történet annyi, hogy:
    édi kis kúpos balatoni csigáim voltak annó, szinte láthatatlanok maradtak az akváriumban ... egy vsárolt növénnyel azomban bekerült egy sötétvörös (kifejletten köröm nagyságú) csiga fajta és elepte a növényeimet a petéivel valamint hiába szedegetem ki őket folyamatosan, 3-4 hét alatt a picik megnőnek és petéznek újra... a balatoni kis csigáimat meg kipusztították :(

    Előre is köszi!
  • Galy
    #103
    Összes(!) növény kuka, talaj (kavics, homok) fertőtlenít, vízcsere.

    (és csigaFAJ, nem ~fajta) ;)


  • Editthy #104
    Ezt szeretném elkerülni! Mármint a növények kidobását... ezért kérdeztem a csigaevő halról... most amyennyire tudtam lemostam a petéket és a fele növényzetet kidobtam... teljes talajcsere lessz következő hónapban... azt is átmostam... fertőtleníteni szerintem nem okés... és semmilyen vegyszar nem teheti be a lábát a szépen beállt vizembe! :)
  • Galy
    #105
    nézz körül itt

    A csigák népességének szabályozása az akváriumban
  • Editthy #106
    köszi, tanulmányozni fogom!
  • Gabesz amd64
    #107
    na nalamis pontosan ez a helyzet,de en megfogom a csigakat es kiszedem aztan mennek a wc-n le.Nem tellik el 1 honap es megint annyi csiga van benne.
    Volt mar olyan h bemasztak a "daraloba" azaz a vizszurobe es amikor bekapcsoltam...dara volt es a halacskak bekapdostak a csigadarabokat :D

    gondolkodtam enis egy csigaevon,de nem jutottam el addig h vegyek.Amugy az a hal bujo tipus,de megeszi a csigakat :)
  • Gabesz amd64
    #108
    na egy ilyen kell nekem: kattt
  • Editthy #109
    Szedegetem én is rendszeresen marokszámra, de ezt a csigát nem szívlelem... a kis balatoni kúpos az édi volt... szinte észre sem vetted... ez túl nagy és túl hamar szaporodik... szóval csigaevő hal lessz a vége :)
  • Editthy #110
    állat...
  • Editthy #111
    Nem egy díjnyertes fotó, de a lényeg látszik... túl vagyok a takarításon... jövő honapban át akarom alakítani kicsit...

  • Gabesz amd64
    #112


    csak guppik?:O

    jol mutat az a fa benne...nekem anno szo"lo"to"ke volt benne
  • Editthy #113
    Nem, van még egy afrikai karmosbéka, egy anci és egy harcsa... és már írtam hogy voltak neonhalaim, ferdénúszó pontylazacaim, ékfoltos razbórák és naplemente plattik csak a nagy meleg érkezésekor sorra elpusztultak :(

    Ő a harcsa :)



  • Editthy #114
    a békáról a #87 hz nál linkeltem képet

    ahogy írtam kicsit tervezem átalakítani... nagy pala lapokat szeretnék bele tenni amellyek réseibe vizinövényt szeretnék ültetni... bár vizinövények közül edig egyedül a képen látható bírta a gyűrődést, ez viszont nagyon jól érzi magát :)
  • Editthy #115
    Annó én is gondolkoztam h sk készítek, de a vásárlás mellett döntöttem és jól tettem szerintem... én tőlük vettem
  • Gabesz amd64
    #116
    oksi,de a kepen csak guppikat lattam :)
    mar emlexem a bekara :P
  • Editthy #117
    Van még aki rajtam kívül a gép előtt ül? :D
  • Puntigamer
    #118
    hát lehet de 5-6 ezer forint egy háttérért?:O
    nekem 30*40-es akksim van... drágább lenne a háttér mint maga az akksi volt:)
  • Editthy #119
    kisebb akváriumhoz valóbban nem éri meg, ebben igazad van... a méretet nem tudttam... a hungarocel alapról annyit tudok elmondani h annó én is magam szerettem volna megcsinálni és akkor figyelmeztettek hogy a sima hungarocel nem alkalmas mert megszívja magát vízzel... már nem emléxem pontosan melyik fajtája jó, de nézz utána ha belevágsz!
  • Puntigamer
    #120
    Elvileg az akvarista.hu-n Styrofoamot írnak:)
    Valami szigetelő cucc...
    én csak azt nem értem, hogy azt hogyan formázzák, és mivel borítják hogy szikla hatású legyen:O