23
dll fájlok megnyitása
  • Tetsuo
    #1
    Hogyan, mivel lehet megnyitni, belenézni a .dll fájlokba????

    Konkrétan: a /system32/shell32.dll-ből másolnék ki néhány ikon képet (.ico), amit átrajzolnék; de érdekel más dll állomány is.
  • Vernoon
    #2
    Altalaban az iconeditorok meg tudjak nyitni, de hogy visszrakni? Az iconeditorral tudsz .dll .icl kiterjesztesu icon gyujtemenyt csinalni.
  • Darkboy
    #3
    IconForge-vel lehet
  • rushman
    #4
    PE Explorer, szerintem ez az egyik legjobb, integrált disassemblerrel
  • rushman
    #5
    bár hozzáteszem eléggé otthon kell mozognod a programozás világában, hogy értsél is valamit egy dinamikus könyvtár tartalmából
  • Tetsuo
    #6
    thx mindenki, kipróba..
  • Tetsuo
    #7
    IconForge-t csak a v6.33-at lehet letölteni, de a 'izé' csak 5.20ashoz van....
  • lck
    #8
    Én Articons Pro-t használtam régebben erre a célra.
  • Tetsuo
    #9
    A PE Explorer nagyon tökyo, csak a shell32 fájlt a windows
    nem engedi lecserélni, ezt hogyan lehet?
  • lck
    #10
    Mert használja. Rendszerikonokat abból szedi.
    Cseréld le DOS alatt. XP alatt meg a rendszrfájl védelmet
    kell kikapcsolni, vagy csökkentettmód > parancssor ? ( Ezt nem tudom pontosan, még nem próbáltam.)
  • PetruZ
    #11
    Szerintem ne is próbálkozz vele. A shell32.dll a rendszer egyik legfontosabb része, amelyet az XP nem is fog engedni lecserélni még csökkentett módban sem, ugyanis a következő indításnál ki fog szólni, hogy neki nem ez a verzió volt ott és kéri a telepítő CD-t. Ikonokat így nem fogsz tudni lecserélni.
  • Tetsuo
    #12
    Jah tudom h fontos, de ott akarom átrajzolni az általános mappát meg ilyeneket, és nem egyenként az összes mappa tulajdonságában..máshoz nem nyúlnék, nameg a Microsoft logóját is átrajzoltam, az is jól mutatna, meg a sok "mégse" gomb helyett egy csomó vicceset írtam.
    Csakhát a szemét Vindósz nem engedi kicserélni a fájlt, annak ellenére h kikapcsoltam minden védelmet (amit találtam). :(
  • Tetsuo
    #13
    Azóta sikerült megbuherálnom, simán belenyúltam a shell32.dll-be PE Explorerral, úgyemléxem vmi átnevezéses trükkel kicseleztem a Winfosht. Csakhát lejárt a triálperiódusa annak a rohadt PE Enek. :(
  • Tetsuo
    #14
    HA VALAKI TUD ÚJABB EXE ÉS DLL BUHERÁLÓ PROGIT AKKOR ÍRJA MÁ LE LÉGYSZI!!
  • AtomHeart
    #15
    Szerintem e celra inkabb az axialis iconworkshop nevu progit hasznald
  • DayWalker
    #16
    PE Resource Explorer
  • Tetsuo
    #17
    Ja de én nem csak az ikonokat rajzoltam át (hanem egy csomó mindent :) pl az ablakmenüben a súgó helyett azt írja ki hogy szar tanácsok :)), meg a Microsoft logóját is átrajzoltam (ahol a verziószámot mutatja).

    Day, megnézem.
  • jencsika
    #18
    Sziasztok!
    A khb.hu-n szeretnék bemenni az ebankba, de nem tudom telepiteni az ebank2dll-t. Már az összes böngészöt kiprobváltam de nem megy. Mindig azt irja ki hogy érvénytelen müveletet hajtott végre. Tudtok segiteni?
  • Tetsuo
    #19
    reinstall
  • lpmaskmancick
    #20
    pár screenshoto plz!
  • silur
    #21
    figy nekem azt mondjátok má meg hogy kell javascriot-ben dll-re hivatokzni
  • Dj Faustus #22
    Sehogy. Ugyanis a Javascript egy platformfüggetlen nyelv, ugyanúgy lefut Linux, MAC OSX alatt, ahol nincs semmi dll (Dynamic Link Library).
  • Armagedown
    #23
    A ResourcesExtract nevű programmal ki lehet nyerni a dll fájlokba ágyazott erőforrásokat, többek között az ikonokat és egérmutatókat.