37054
  • SoDI---
    #91
    Sokan azt gondolnák, hogy az ilyen brutális baleset ritkán fordul elő.

    Mert ez így van.

    Nekünk például szinte minden évben van vagy 4-5 ilyen káresetünk.

    Nagy számok törvénye. Ettől még ritka.
  • SoDI---
    #90
    Én 140-en fogtam meg egy IFA-t kocsival

    szemét rohadt IFÁ-s :)
    száguldoznak ezek...
  • SoDI---
    #89
    Ha most ezekről az emberekről nem csak egy féle képpen beszélünk, akkor fel fognak támadni?
    Ugye hogy nem.
  • SoDI---
    #87
    imádom a baleseteket!

    Én meg imádom azokat rugdosni, akik imádják a baleseteket :)
  • nemcsakfeel
    #86
    nem éheztél meg?
    finom volt?
  • Matthewpamer
    #85
    szomorú hogy mik vannak.ezeket nem lehetne valahogy megelőzni?tudsz pár tanácsot adni a fitalabaknak?
  • Glpetyus
    #84
    :((
  • mpl
    #83
    Matthewpamer: 2 éve dolgozom a tűzoltóságon.

    Braveheart: Igen, ez így szokott lenni. Sokan azt gondolják, hogy ők a kemény legények mert már rengeteg véres filmet/játékprogramot láttak. Pedig a valóság TELJESEN más!

    Az első komolyabb balesetemnél (ahol tűzoltóként dolgoztam) szó szerint az agyvelővel beterített úton járkáltunk. Érdekes érzés volt pár órával később a velődarabokat piszkálgatni a csizma recéi közül...
    Sokan azt gondolnák, hogy az ilyen brutális baleset ritkán fordul elő. Pedig nem! Nekünk például szinte minden évben van vagy 4-5 ilyen káresetünk.
  • Matthewpamer
    #82
    a #3-as hozzászoláshoe info: http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=176913&DocID=150260#150260
  • Matthewpamer
    #81
    bazz,fennt van rajta a fejlevágás,amit az arabok csináltak egy amerikai ellen.hát én berosszultam.
  • Matthewpamer
    #79
    és mióta vagy tűzoltó?
  • mpl
    #78
    Hála az égnek mára mindannyian felépültek, és egészségesek!
  • mpl
    #77
    A legmegrázóbb eset? Egyszer egy frontális ütközéses balesetben két kisgyermek ült az egyik autóban. Szerencsére csak könnyebben sérültek meg, viszont a súlyosan sérült anya be volt szorulva a roncsba, és kb 10 percbe telt, mire kiszabadítottuk.

    Na, azt a 10 percet nem kívánom senkinek...
  • Matthewpamer
    #76
    jó képek?inkább csúnyák..
  • Glpetyus
    #75
  • nemcsakfeel
    #74
    Erről igenis kell beszélni, képekkel illusztrálni, de a legjobb hogyha élőben látsz egy ilyen esetet. rögtön megváltozik mindenről a véleményed..
  • Matthewpamer
    #72
    rosszul gondolod..
  • Glpetyus
    #71
    Azt én is ba..ottúl utálom...
  • davos80
    #70
    Ebben van valami, ezzel én is egyetértek.
    Engem viszont az szokott felbosszantani, mikor a fókusz, vagy az aktív elkezd ilyenekről pletykálni, és szenzációként kezelik más baját. Pl: "Margitka kálváriája: öt éves volt, mikor levágta a vonat a lábát"- ehhez hasonlók...
    A kettő nem ugyanaz.
  • FtranX
    #69
    Mi volt eddig a legmegrázóbb, amit láttál?
  • Glpetyus
    #68
    Teljesen igazad van...
    Egyetértek...
  • mpl
    #67
    Kedves Davos80!

    Az én meglátásom szerint igenis KELL beszélni ezekről a dolgokról, sőt, a legjobb az lenne, ha a sokkoló képek is a nyilvánosság elé kerülhetnének. Így talán el lehetne érni, hogy az emberek ne hajtsanak felelőtlenül, barom állat módjára az utakon. Ha már egy sofőr leveszi a lábát a gázról, akkor már lehet, hogy életeket mentettünk meg az itt leírt dolgokkal.
    Viszont ha mindig csak hallgatunk a témáról, akkor sokan (főleg az SG-n is jelenlévő fiatal, még tapasztalatlan sofőrök) képesek azt hinni, hogy övéké a világ, velük nem történhet semmi, felelőtlenül száguldozhatnak. Az alábbi esetek kitűnő példák rá, hogy ezek az emberek általában súlyos árat fizetnek a könnyelműségükért...

    Matthewpamer: Igen, az illető a kórházba szállítás után nem sokkal elhunyt.
  • Glpetyus
    #66
    Brut:((((
  • Glpetyus
    #65
    Sztem ez rossz meglátás...
  • davos80
    #64
    Állatt, aki ezt a topikot nyitotta, mások szerencsétlenségét, egy szenzációnak, "jó kis témának" hiszi, amiről el lehet dumálni mintha csak a ruhákról beszélne két csaj.
    Hát ez nem az a téma!
  • menta
    #63
    Némi öniróniát érzek abban hogy ez az Aktív cikke.
  • Szabina
    #62
    http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000090554

    Arról szól a cikk, hogy miért szeretnek az emberek bámészkodni egy baleset helyszinén.
  • Matthewpamer
    #61
    meg is halt az illető??:(
  • [Walaki]D`Lair
    #60
    Figyelj, ha arról van szó keresztülmegyek a kocsiján...:)
  • [Walaki]D`Lair
    #59
    Nem...Dorog...cask simán
  • Matthewpamer
    #58
    nagydorogra?
  • kiserik
    #57
    Csak az a baj, hogy ilyenkor úgysem az a fasz halna mag. Soha sem a hibás hal meg. Vagy a buszon utazók közül halnának meg, vagy te. A hibás fasznak meg enyhébb zúzódásai lennének és kész. (de nem a Szuzuki remek biztonsági felszerelése miatt, hanem mert a 'JÓISTEN' általában így rendelkezik)
  • Galy
    #56
    hmmmm.....hasonló eset már velem is előfordult, csak én mindig elgondolkozom olyankor, hogy ne a fékre lépjek, hanem a gázra, és dögöljön meg a másik úgy ahogy van....


    ...mert megérdemelné....
  • [Walaki]D`Lair
    #55
    "Na ma mivolt? Vittük le nagymamámat dorogra, 6-an ülünk a Volvoban, +kurvasok csomag...én vezettem...megyek, szépen miliméterre pontosan betartom a sebességi korlátot, 50-el megyek a faluban, buzuki 1000-el kielőz...mondom had menjen...kiérünk a faluból, nyomok neki egy padlót, ugye a 273Le az 273Le, hamar utolértem a 90 helyett 70-el menő swift-et (a faluban is 70-el ment) nem jön szembe semmi, visszakettő nyélgáz, megelőztem...majd szépen beálltam megint 90-re...na itt jön a lényeg, amiért utálom a suzukisokat: beláthatatlan kanyar, 60-as tábla, lassítok, suzukis kivág és kielőz vagy 100-al a kanyarban...na én ott léptem a fékre...és ez volt a kis swiftes makkonya szerencséje, mert jött a távolsági busz...no comment..."

    Ápr. 18

    10-es út....ugyan nem baleset, de csak a szerencsén múlt...
  • [Walaki]D`Lair
    #54
    Én kb. 1 hónapja elütöttem egy fácánt...de úgy, hogy a szembejövő elcsapta és átlökte elém és én is elcsaptam....kicsit durva volt mindenesetre...de inkább nem fékeztem, nehogy még baleset is legyen a dologból...(nameg úgyis mind1 volt már a madárnak)
  • mpl
    #53
    Sziasztok! Nem sűrűn járok az SG-n, most is csak az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmemet erre a témára, mivel tűzoltóként dolgozom, és ebből következően már láttam egyet, s mást közúti baleseteknél. Ha valami kérdésetek van a téma ezen részével (tehát a tűzoltók munkájával a baleseteknél) kapcsolatban, akkor szívesen állok rendelkezésetekre! (a jövőben próbálok minél sűrűbben benézni ide)

    Addig is ajánlom figyelmetekbe a www.langlovagok.hu oldalt, ahol rengeteg, napi frissítésű fotó található a különböző magyarországi balesetekről és tűzesetekről. Nemrég például a topicot indító csonkolásos baleset képei is felkerültek...

    Legyetek jók, és vezessetek óvatosan! Üdv: mpl
  • Brutal
    #52
    igazándiból nem érzel semmit abban a pillanatban,csak annyit láttam,hogy a lábszárcsontom vége átütötte a farmeromat és a töröttvége kilógott a gatyámból...
    Utánna nem emlékszem fájdalomra,mert elájultam (a fájdalomtól)
    Érdekes érzés mindenesetre..
  • Matthewpamer
    #51
    húú.ez kemény.
  • Bandew
    #50
    Bazz! Azt a kurva! Mégis milyen érzés az a nyílt sípcsont törés?
  • Brutal
    #49
    szal 3001 helyett 2001 sorry