37053
  • zoolee
    #170
    Uff....
    Na bammeg..Hülye kis pöcs, akiben semmi félelem érzet....
    + ezzel párosul egy szar autó....
  • DJ Skyline
    #169
    gyerekek, ez durva! :|
    állítólag 19 éves volt a sofőr
  • pirosBoci
    #168
    a mi kocsinknak sem lett semmi baja 185Le turbos motor megy mint az állat és még müködik.
    az a jo a SAAb ban hogyha neki mész 160 nal valami keménynek akkor a motor egy része eltörik és a kocsi alá megy és neked nem lesz semmi bajod.
  • csoola
    #167
    jah, senkinek nem lett nagyobbb baja szerencsére, a mi opelünk eleje mint irtam, kettéállt (bár a motor müködöképes állapotban maradt), a másik kadettnek behorpadt a motorházteteje, és elfojt a hütövize, kidurrantak a fényszorok, és SEMMI más baja nem lett...(bár ha kicsit nagyobb vok akkor lehet h okozok neki, üvöltöttem vele mint az állat, nem voltam magamnál, még sose voltam talán annyira kész...) motorral még szerencsére, lekopogom nem estem nagyot, kicsit néha elcsusztam, de nem betonon, egyszer sikerült rövidnadrágban megégetnem a lábam a blokkal, de azért azzal is vigyázzunk, mert ahogy észreveszem (sajnos) ma már nemigen törödnek az autosok a motorosokkal, ezért kell jobban figyelni, ha lehet, és nem bebaszva vezetni, mert ugy nem tudsz figyelni, és nem segit se buko se páncél, utána már zsákban ébredsz...
  • csoola
    #166
    nekem még 2000-ben volt balesetem, autoval kanyarodtunk, és az alárendelt utrol belénk jött kb. 150-el egy opel kadett (nekünk is kadettünk volt, csontra kettéállt az eleje). "persze" senki se volt bekötve, anyám kifejelte a szélvédöt, én megfejeltem az ülést elöttem, a hugom meg majnem elöre repült. (egy két feljegyzett adat: 1 nem mi voltunk a hibásak végsösoron, bár beköthetttük volna magunkat, a jugoszlávnak, aki a másik kadettben ült, elsöbbség adás kötelező táblája volt, mostmár STOP van kitéve azota 2. 23 m-es féknyom a jugotol, kb. 150 km/h-s sebesség, mi 6m-t repültünk hátra)
    Ez lehet mindenkinek példa, ma már, el sem indulunk ugy, ha vki nem kötötte be magát! jah és nemtom, itt nem láttam videofikázos hsz-eket, és sztem azért jok, mert nagyon valosan vannak megrendezve, és ezért elgondolkodtató...
  • zoolee
    #165
    Sok f@szlábú
  • pirosBoci
    #164
    Olaszországban két auto pálya találkozik és egy osztrák kamion átjött a záróvonalon megütötte a kocsink hátulját forogtunk egyet majd borultunk(110nél), de nem az volt az első dolga az osztráknak hogy hívja a mentőket hanem nézte a kamionját hogy mi baja lett, én nagy nehezen kimásztam a kocsiból(3-an voltunk, tesóm(5), apám, és én) mert az én oldalamon az A oszlop horpadt be 20 cm t ami 110 nél nem rossz SAAB ban.
    na az ilyen ember megdögölhetne. anyukám mondta neki olaszul hogy ambulance és nem értette meg ,mert az ambulance 98 nyelven nem ugyanaz?!
  • Vlala #163
    Mi van mostanában az emberekkel?
    Mindenki megőrült?

    Egy hete este, lámpás (!) kereszteződésnél Suzuki-Skoda Felicia-találkozó, néhányszázezer forintot otthagytak a kereszteződésben.
    Rá két napra felborult, összetört rendőrautó, egy kilométerrel arrébb ismét helyszíneltek valamit. Ma reggel négytengelyes Volvo teherautó vs Opel Calibra, szintén lámpás kereszteződésnél.

    Mi lesz holnap?
  • NFP
    #162
    Kicsit hatásosabbak lennének, mint a magyar "az öv megfogta volna"-féle debilségek.
  • Csocso a daffos
    #161
    ezek nagyon királyak
  • NFP
    #160
    Szerintem a "kösd be magad" a legjobb.
    Ha tehetném, azt nyomatnám orrba-szájba minden adón.
  • NFP
    #159
    Szerintetek miért van az, hogy itthon az ezer éves balesetmegelőzési filmeket vetítenek?

    Miért nem ezt? (Ne igyál vezetés előtt!)
    Vagy ezt? (Kösd be magad!)
    Esetleg ezt? (Ne száguldozz!)
    Van ezt. (Nézz körül, mielőtt lelépsz!)
    Vagy miért nem ezt? (Az utat figyeld!)

    Ezek valóban hatásosak.

    Ha ezeket vetítenék a TV2-n reggelente a szokásos "vigyázzunk egymásra" mosolygó rendőrös helyett, meg úgy mindenhol naponta egyszer-kétszer, biztos, hogy sokszáz életet mentene meg!

    Miért akarják a hazai tévések valóban megmenteni több ezer ember életét?
  • zoolee
    #158
    Uhh...egyszer még régebben (2002)volt egy bal eset, muksó régi zöld skodával megy 80 al be a kanyarba, fel a patkára ,kocsi fel borul gázpalack fel robban a csomagtartóban,kocsi ki gyullad muksó ordít hogy segítsenek már,mire a tűzoltók ki értek a krapek csontig égett.

  • Braveheart
    #157
    Most volt az rtl klubon egy motorosbaleset, elég durva volt...
    amúgy csomó ilyen videóm van, és mióta láttam őket óvatosabban vezetek
  • Vlala #156
    Szvsz igaza van, sokan vezetnek a "Velem úgysem történik semmi, régóta vezetek már és új autóm van" gondolattal a fejükben.
    Ezek a képek elrettentő példának (aminek mpl szánta, a kommentár alapján) tökéletesek. Bárkit érhet baleset, tőle függ, mennyire van védve az autója által.

    Most itt is kezdjem el, hogy a vezetés veszélyes üzem, a biztonsági öv életmentő szerepet tölt be, és utólag könnyű okosnak lenni? Ugye nem kell elkezdenem?

    Á, úgysem bírom ki :-)

    Láttam egyszer néhány képet (nem linkelem be, mert leszólnak érte, meg úgyse találnám meg) amely egy autóbalesetes férfit ábrázolt, illetve ami megmaradt a fejéből. Felesége elmondása szerint "sohasem kötötte be magát, mert légzsák vana kocsiban, de az meghibásodott, és az ölte meg a férjemet. Pert is indítottam a gyár ellen"

    Most játsszuk végig egy légzsákos autóban a baleset gyorsan pergő eseményeit.

    1. A csattanás pillanatában a test tehetetlenül előrelendül, még ha akkora karja is van valakinek, mint Schwarzinak. Itt kap szerepet az öv, lelassítja a test mozgását addig, amíg a pirotechnika működésbe nem lép, és fel nem fújja a légzsákot. A légzsák egy pillanatig marad felfújt állapotban, addig, amíg belecsapódsz, így nem csúfítod el a bőrkárpitos műszerfaladat az agyvelőddel.

    Öv nélkül ugyanez:

    A test előrelendül, belecsapódik a kormányba, aztán a légzsák berobban, és a robbanás erejével csapja a fejtámlához a fejedet, eltöri a nyakadat, és a kormány által megcsapolt koponyából szétspricceli az agyvelőt az utastérben.
    (Bocs, ha valaki evés közben olvasgat.)

    A poén az, hogy aki beköti magát, ötvennel megy városban, lassít a zebra előtt, indexel sávváltáskor vagy betartja a közlekedési lámpa utasításait akkor is, ha nem jön semmi, AZT nevezik mazsolának. Pedig baleset esetén a bekötetlen, szabálytalan gyorshajtó sokkal jobban emlékeztet egy szem mazsolára, mint aki használta a biztonsági berendezéseket.
  • _Neo
    #155
    Ha valaki ezeket a képeket látva meggondolja, hogy gyorsan és figyelmetlenül vezessen-e vagy sem, akkor már tök mindegy, hogy mit szólnak a hozzátartozói.
  • fifi
    #154
    Köszönjük vezetéstechnikai jótanácsait...
    [a rászorulók]
    Idióta. A hozzátartozói mit szólnak szted hogy így mutogatod a képet? Bár az is fasz volt aki elsőnek a netre tette...Minek az ilyen?
  • Mike at home
    #153
    szerintem ezt a topikot nyugodtanb be lehetne zarni, teged meg bannolni
  • SLICK
    #152
    Nálunk kora reggel a suli előtt ütöttek el egy csajt nem tom mi van vele mert senki nem mondott semmi érdekeset
  • R9
    #151
    fúúú,de ronda
    most nézem az rtl klubot,ott is balesetről beszélnek!
  • mpl
    #150
    Fiatal volt, valószínűleg tapasztalatlan, és ennek ellenére gyorsan, figyelmetlenül hajtott. Ennyi.

    Ezek a képek jussanak majd eszetekbe, ha ti is a volán mögé ültök!
  • mpl
    #149
    Egy Citroen 25 éves vezetője _figyelmetlenül kanyarodott_, emiatt frontálisan ütközött a szemből érkező Ford Transittal. A furgon egyik utasa, egy 45 éves nő könnyebben sérült. A Citroen sofőrjének holttestet a tűzoltók szabadították ki.

  • mpl
    #148
    Így jár, aki nem köti be a biztonsági övet:



    Kamionnak ütközött és kirepült egy nő az autójából a XI. kerületben
  • Matthewpamer
    #147
    jujj..ez kellemetlen
  • Cat #146
    Orra bukott egy kisteherautó Mártélyon
  • RangeR
    #145
    Nemtom miről megy a vita, nem olvasom vissza, de a kollégámnak igaza van, a külsérelmi nyomokat illetően! Mert azok aztán néha felülmúlják a képzelet határát! Úgyhogy, csak erős idegzetűeknek! Amúgy én sem láttam még külsérelmi nyomok nélküli áldozatot! Ha más nem, de a groteszk testtartás és a természetellenes elszíneződése a bőrnek, az már elég...
  • RangeR
    #144
    Imi te vagy az csak új néven?
  • OPM
    #143
    áz :) pls read back
  • Sonajk @:o)
    #142
    Tűzoltó vagy?
  • mpl
    #141
    Sonajk:
    Én eddig kevés olyan halálos közlekedési balesetet láttam, ahol külsőleg kutya baja sem volt az áldozatnak. Bár mondjuk ennek az is lehet az oka, hogy minket már csak akkor hívnak, ha nagy a baj (beszorult a sérült/elhunyt, összeroncsolódott/felborult autó stb.).
  • Sonajk @:o)
    #140
    köszönöm
  • Prank
    #139
    én mentőknek hívom őket...
    melyik faluban laksz?:)
  • Sonajk @:o)
    #138
    Nembeszélve, hogy mától hívd a tűzoltókat tűzoltósoknak és a rendőröket pedig rendőrsöknek. Látod azt is lehet (bár ez nem terjedt el), csak nem helyes.
  • Sonajk @:o)
    #137
    Lehet, hogy azt szokás, de biztos, hogy rettenetesen helytelen!
  • Mike at home
    #136
    mentosoket szokas mondani
  • K.András
    #135
    Már nem az igazi,egyébként én regisztráltam ezt a forumot igy mentve meg az addig meglévö hozzászolásokat mert azt is törölni akarta St!De miota át van rakva már nagyon nem megy...
  • Sonajk @:o)
    #134
  • Sonajk @:o)
    #133
    Mi szűnt meg???
    Talán csak rossz helyen keresgélsz.
    Figyelj csak : http://forum.supergamez.hu/forum.php3?azonosito=politika

    Többit pedig köszönöm.
  • Prank
    #132
    nem, ez bénaság:)
  • hen-tes
    #131
    tegnap betörtem egy üveget és szétvágta a kezem
    ez baleset ? :)