17
Ez is lenne egy megoldas!
  • ffxi
    #17
    Elmagyarázná vki, mert sík hülye vagyok ehhez. Előre is köszi!

    1.) 616ezer FT spórolt pénzem van
    2.) befektetni nem akarok, de porporosodni sem, mert elköltöm :)
    3.) kamatoztatni hagyni a legjobb
    3.) nyítottam az OTP-nél Junior Max-ot (hallgató vok), vagy inkább lakosságit? De az akkor szüleim nevére. Nemtom melyik ad magasabb kamatot?
    5.) azt sem tudom hogyan lehet lekötni stb...

  • magnum
    #16
    Kama3
  • Cat #15
    énse! pl. nincs lakásom! kvázi hajléktalan vagyok!
  • Mike
    #14
    esküszöm nem alkoholra költeném a kapott pénzt!
  • Maci1
    #13
    Igazad van igy is fel lehet fogni, en csak azt szeretnem elerni hogy egy ember bizonyos osszeg fel evi kamatjat felajanlja egy nemes celra utanna ezt az osszeget elkoltheti vagy tovabb kamatoztathatja. Arra lennek kivancsi hogy van-e itt, egyaltalan olvassa-e valaki ezt a forumot aki mindezt megtehetne, hogy kb. 20e eru feleves kamatjat fel tudna ajanlani.
    ES hozzatennem mindez csak elmeleti alapon mukodik nincsen sok alapja csak mero kivancsisag!:) Lehetne igy is!
  • Dzsini
    #12
    vagyis mégiscsak valahol koldulásról van szó... aki meg jótékonykodik inkább költi egy reputációval rendelkező alapítványra szerintem, ott biztosabb benne, hogy tényleg jó helyre kerül a pénz (pl. étel lesz belőle, és nem alkohol)
  • Maci1
    #11
    Nincs mit a lenyeg az hogy kellene talalni valakit aki segitene rajtad a lottonyertes nem rossz otlet de vannak akik sokkal tobbet es jobban keresnek nem Magyarorszagon hanem az unioban...proba szerencse.
  • Mike
    #10
    tényleg nem rossz ötlet

    megkérném tehát az 5 milliárdos lottó ötös nyertesét, hogy pár hétnyi kamattal segítsen ki, legyen olyan kedves, pár hét neki semmiség, nekem viszont sokat jelentene

    köszönöm
  • Dzsini
    #9
    biztos bennem van a hiba, de nem értem.. na mindegy, úgysincs pénzem, hogy másnak kamatozzon :)
  • Maci1
    #8
    Nem hiszem hogy ez koldulas lenne, de mondok mast ha pld ezen az elven egy alapitvany letrehozni amelyik a masok kamatabol elne es ezen kamatok 90%-at kiirna mint megpalyazhato osszeg a 10%-bol pedik ugymond az utannajarasi koltseget fedezni. A szerzodesbe ki lenne kotve hogy ezt az osszeget ami kamatozik max. fel evig hasznalhatja az alapitvany utanna koteles visszutalni.
    Vagy masik otlet hogy mondjuk a bank ad 0.3%kamatot havonta de ha ezzel az alapitvannyal szerzodik akkor nemkap csak 0.2%-i kamatot es azt a fenmarado 0.1%-ot kiirni palyazatra.
  • Hellhammer
    #7
    Nekem olyan ötletem van, hogy csinálok egy alapítványt a netezőkért és aztán annak szépen átutalhatjátok az adótok 1%-át. Természetesen magamra költeném a pénzt, hiszen én is netező vagyok...

    Amúgy nemtom, hogy lol, no comment, vagy szánalmas a topic témája. Azaz: sírjak, vagy nevessek?
  • Dzsini
    #6
    (Mike: emlékszem rá, itt voltam a gép előtt)

    Maci: úgy érted ez most koldulás csak interneten át?
  • Maci1
    #5
    Udv mindenkinek!

    Erdekes dologot vetett fel az egyik ismerosom egy erdelyi (nagyvaradi) 25 ev koruli srac aki egy TV-nel dolgozik mint vago-operator havi 110 euroert ami kb. 27-30e Ft/ho. Magunk kozt szolva ez nem valami sok napi 10-12 ora munkaert, foleg abban a tudatban, hogy romanian kivul szinte mindenutt az egyik legjobban fizeto allast tolti be! Egy szo mint szaz arra kert meg, nem is kert hanem csak mint otlet felvetette, es en ennek utanna szeretnek nezni, szoval hogy letezik-e egyaltalan olyan ember, vagy vallalkozo kedvu szemely aki egy nem keves osszeget betenne a bankba es ennek havi kamatjaval segitene. Annyira azert nem rossz az otlet hisz vegul is senki nem veszit vele csak azt a par honapi kamatot amivel segithet.
    Ha akarkinek van valami hozzafuznivaloja vagy javaslata kerem irjon, probaljunk meg egyutt segiteni.
  • Mike
    #4
    azt hol látni, hogy mikor nyitotta?
  • Dzsini
    #3
    már több, mint 1 órája nyitotta... az első hozzászólás is sok várakozás után jött
  • Mike
    #2
    mondjuk nem értem, hogy 20 perc alatt a topignyitó miért nem tudja előadni, hogy mi a jó csudáért nyitotta a topigot
  • The Garrett
    #1
    mire?