44
  • Pheel
    #44
    Felteszel egy másik FW-t is és nézed a forgalmat. Vagy a gateway-edre teszel egy másik FW-t. Tuti lebukik bárki, aki trójait ír. Nem kockáztatnak ilyeneket.
  • Caponee
    #43
    "A redmondi szoftveróriás a Windows XP operációs rendszerből eddig 210 millió darabot adott el világszerte."

    Szvsz ez meg magyaráz mindent..Menyibe is kerül egy db licence?? Lehet számolgatni..
  • Piscator
    #42
    Hú de nagy arca van mindenkinek! :-(
    Persze igazatok, de - főleg ennyi letartoztatos hír után - érthető egyesek félőssége.
    Én nem tartozok közéjük, de valamilyen szinten soha sem lehet tudni, egyszer mennyire szeretné a MS és más üzleti érdekeit érvényesíteni.
    Egyébként meg úgyis lesz törés rá.
    Inkább - és most komolyan - ott lehetnek esetleges aggályok, mikor illegális windowszal mész fel a Windowsupdatére, mivel azért ott ip címet is befigyel.
    A SP-ben nem hiszem hogy raknának kifejezett kémet.
    Különben is, aki használ egy jó antivirust. tűzfalat, és tisztába van a rendszer müködésével, kitudja szűrni az esetleges kémkedéseket, akár MS, akár nem.
    Szóval nem kell feleslegesen parázni, de azért felvágosnak sem, ideális esetben kell egészséges elővigyázatosság.
  • Gear
    #41
    Nem tudom miért Cool-x nek címeztem . senkinek sem akartam ....lol
    Cool-x ! nem neked szólt , csak úgy belemondtam a tömegbe:)
  • Gear
    #40
    Állítólag van az MS-nek magyarországi képviselete is, és 1-2 hónapja volt 1 tv műsor hogy van a rendőrségnek egy 10-20 fős gárdája akik figyelik az internetes forgalmat (chat, stb...).
    Egyébként tojok rá , nem vagyok beparázva.Kijön a cucc (sp2), felteszem és kész.Elvégre vannak tűzfal meg ad-aware progik:).A tűzfalakon szerintem csak az megy ki amit kiengedsz :p.
  • Nyiri
    #37
    Hehe...

    Lassan olyan lesz, mint a 9 eve megjelent The Net cimu filmben.

    A legjobban beharangozott reklamozott "tuzfal", ugynevezett KAPUŐR-rol kiderult hogy a legdurvabb trojai :D
  • janos666 #34
    Hisz tudják hogy főleg az nem olvassa végig akinek illegális van.
  • janos666 #33
    De lessz monjuk egy 20 oldalas végfelhasználói szerződés amit OLVASSA VÉGIG-el kezdenek és belerejtik a 16-sorba hogy hozzájárulsz egy eredetiségi ellenőrzéshez amint először fellépsz a netre a telepítés után és hozzájárulsz a szeméjes adataid eljuttatásához a bsa stb. felé amennyibe bebizonyosodik hogy illegális verziót használsz.
  • saba30
    #32
    Most még!, de meddíg? Vagy majd rá érsz akkor aggódni amikor megteheti?
    Csak abba kell belegondolni, hogy USA-ban,Belgiumban, Hollandiában, simmán fel lehet használni a P2P -ek által megosztot fájlok adatait a bíróságokon, meg kiküldenek pár ezer dolláros számlákat.
  • Mr_Rob
    #30
    Egyébként tényleg nevetésges, hogy mennyi paraoniás van itt is. Sem a Microsoft, sem más rendszer NEM TEHETI MEG, HOGY ENGEDÉLY NÉLKÜL SZEMÉLYES INFORMÁCIÓKAT SZEREZZEN BE A GÉPEDRŐL. Tehát nem teheti meg, hogy szól a BSA-nak, hogy "figyma', most turkáltunk át egy csomó gépet, szereztünk is néhány nevet címet, ahol kalóz XP működik". Ezt most komolyan gondoljátok??? Volt ilyen paranoiás haverom, egy hónapba telt, mire meggyőztem, hogy nyugodtan menjen fel a netre az xp-vel! :D
  • Yfel
    #28
    Ha draganak tartod akkor csinald azt amit en a Win2K-vel amikor az kijott:

    Megvettem az Upgrade verziot es mikor telepitesnel kerte az elozo windows verziom CD-jet akkor odaadtam neki a masolt W98-at :o)... elfogadta es "feltelepedett - :o)" Minden gond nelkul

    Y
  • Piscator
    #26
    akkor most?!
    Mi lesz?
    Ámbátor, ha marad ugyanaza megkerülhetőség stb, nincs para, de örülnék, ha kedvesek lennének, és sok mezei felhasználónak ezzel is segítenének, sp1 óta sok hibát fedeztek fel kb, van akinek könnyebb egy sp-t felrakni, mint a a javításokat külön levadászni.
  • saba30
    #25
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=25355
    akkor most ?????
  • mrzool
    #24
    Mert más vindózhoz soha nem adtak ki SP-t, ugye?:))
  • Nyiri
    #22
    Nem kell a para szerintem sem. Ha kijon varsz megvarod az altalaban ilyenkor megjeleno teszteket (ott altalaban kideritik, hogy mit kuldozget ossze-vissza) es ha tiszta felrakod.

    En amugy nem vagyok windows ellenes, de szvsz rohadt draga. Ha olcsobb lenne egy kicsivel akkor megvennem.
  • Piscator
    #20
    A servicePackeknél az új szinte mindig tartalmazza az előzőt is.
    "Egy valag pénzbe kerülne minden egyes számítógépről leelenőrizni a windows eredetét."

    Ezek az állítások azért marhára gyökerek, mert az SP1ben beleraktak egy eljárást, ami offlineban, mindenféle pénzigényesség nélkül simán csak azt ellenőrizte, hogy a pid tiltólistán van e.
    Szóval ez biztos nem motiválta őket.
    Bizonyára egy újabb zseniális marketing figásnak leszünk tanúi.

    Ajánlott cikkek:
    http://www.terminal.hu/newsread.php?id=22200409020102
    http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29200708024511

    terminál
  • AtisH
    #19
    Ha ez tényleg így lenne, akkor legális op.-t használókat támogatnák ezerrel, az illegálisoknál még a javításokat sem engedné feltelepíteni. Ezzel elérné, hogy a lopott verzióknál megmaradnának a bugok, instabilak lennének és táptalaj lenne a vírusoknak, szemben az eredetivel (na jó tudom a legálisaknál is ez van;-)). És talán kényszeríteni tudná az illegális felhasználókat, hogy váltsanak eredetire.
  • AtisH
    #18
    Lehet, hogy azért ilyen nagylelkű a MS, mert az sp2 tartalmazni fog egy-két komponens, ami kapcsolódik a Palladiumos projecthez. Mint a narkósok beetetése, és utána majd nincs visszaút. Paranoia rlz!;-)
  • FLeK0
    #15
    Microsoft: SP2 Will Not Install on Pirated Copies of XP

    Microsoft now claims that it will not permit users who have obtained Windows XP illegally to upgrade to its latest service release. Instead, the software giant will continue to enforce compliance with its licensing.

    http://www.betanews.com/article.php3?sid=1084264398
  • shim
    #14
    az a *sok* sp1, a mindig is? :)
  • Flashy
    #13
    abba lehet valami hogy a sok hiba csak őket égeti, mer attól hogy illegálisan használod a cuccot attól még ők írták meg szarul. inkább tedd fel a pakkot aztá kussolj.
  • mrzool
    #11
    Ilyen szintű sötétséget... Ezért terjednek így a férgek, vírusok.:(
  • Mike
    #9
    nem, csak ha felnyom a szomszéd néni, mert üvöltve hallgatod a hifidet otthon
  • Mike
    #8
    eheh

    1. Linux terjed

    vagy

    2. a biztonsági csomag teli lesz mindeféle kém programmal
  • mrzool
    #7
    Persze hogy tartalmazni fogja, mindig is tartalmazták a korábbi verziókat...
  • deep
    #6
    Lehet hogy hülye kérdés, sőt biztos:)Ne kövezzetek meg!
    Akkor ha én az "új frissítéseket lehet telepíteni buborék"-ra nyomkodtam ész nélkül és telepítettem a természetesen másolt windózomra akkor holnap kopogtat a bsa és megyek a dutyiba?
  • bunny
    #4
    Mellesleg szerintem az XPSP1 volt az egyetlen ilyen próbálkozásuk, nyilván rájöttek pénzkidobás. Szóval igazából csak visszaálnak az eddig járt útra.
  • mainruler
    #3
    Valószínűleg azért, mert akkoriban még nem volt ennyi vírustámadás...
  • shim
    #1
    ez túl szép, hogy igaz legyen.
    sg hír a kiadást követően 2 nappal: "Megtalálták az első backdoor m$ progit az sp2-ben. Feltételezhetően több is taláható még" :))

    az sp2 tartalmazni fogja az sp1-et is? mert akkor várom a nyár végét...