30
Buli, csajok, verda...
  • grizzly21
    #30
    nemreg lattam..egesz jo! A Szezon nincs fenn youtube-on? Vagy valahol mashol online nezheto modon?
  • PíszLávJuniti
    #29
    Hiszen ami jó, abban megvan az egyetértés :)
  • Rio81
    #28
    Török Ferinek ez volt a főiskolai vizsgafilmje, még jó hogy vannak benne hibák. Mindezek ellenére az egyik legjobb kortárs magyar film... Akinek tetszett, ajánlom a Szezont.
  • Paddy
    #27
    szerintem nagyon jó film a moszkva tér.nem értem,h miért a magyar vándort meg a többi ilyen semmirekellő faszságot tekintenek az emberek csak magyar filmenk.pedig a moszkvatérhez képest ezutóbbi kifejezetten gagyi alkotásnak számít,csak úgy mint ale a fejjel stb...
  • InfectedMann
    #26
    azé elég tré, hogy ennyi hsz jött csak ebbe a topicba...
    pedig sztem az egyik legjobb magyar film...
    magyar vándor meg tsai elbújhatnak mellette
  • Doma #25
    Balla Eszter

    "Padlógáz, ablaktörlő, gyia...!"
  • #24
    Nah, az előbb néztem meg sokadszorra és még mindig az egyik legjobb :))
  • Eye-scream
    #23
    Nekem nem tetszett...
  • hykao #22
    Tudatátvitel... :))
  • mukika
    #21
    én is ezt akartam mondani! :DD
  • hykao #20
    Jah, Bolla Eszternek hívják...
    A Magyar Vándor klipjében is ő az egyik csajszi...bazeg ott egész vadító...amúgy a többi filmben elég savankás sztem...
  • Loál János #19
    Jaja, lol.
  • mukika
    #18
    ki is az a csaj aki Zsófit jácca??? olyan ismerős. ő volt a Kontrolban is nem?
  • hykao #17
    LOL, én azt írtam, ahogy énekli a filmben a madár...nem pedig ahogy annó az Opus nevű együttes előadta...
  • Buddy
    #16
    a mostaniak közül a legjobb film, az üvegtigrist is simán leveri

    -Te ez a Petya kocsija
    -Állat...basszuk bele a Dunába
  • Dynamic
    #15
    Pedeig=Pedig
  • Dynamic
    #14
    Pedeig de.Ez is benne van:
    "Life nanananana Life is life"
  • Dynamic
    #13
    Szerintem meg aránylag elég jól visszaadta azokat a dolgokat amik abban az időszakban voltak.Nem értem, miből gondolod, hogy 89-es hangulatúnak kellett volna lennie?Ha a 40-es évekről csinálnak filmeket, akkor annak Kabos film hangulatúnak kell lennie?A 80-as években nyílván könnyű volt 80-as évek hangulatát idéző filmet csinálni.Ezt tizenvalahány évvel később kicsit nehezebb.
  • magnum
    #12
    Moszkva téri hambis rúlzik.
  • mukika
    #11
    :DD
  • Loál János #10
    Őőő... Live is life :)
  • Takezó
    #9
    jah, és érettségi rulz :D
  • Takezó
    #8
    én még csk 3 éves voltam 89-ben, de afilm sztem qrva jó :D
  • hykao #7
    Nem jó! Így van: "Life is life, nánnánánáná"...
    Mondjuk '89-ben már senki nem dúdolta...inkább olyan '85 körül...
  • PREMIERE1
    #6
    Szerintem meg nagyon nem sikerült jól. Nem volt ez 1989 hangulatú. Tipikus Kalózok szintű film, avagy "forgassunk le valamit és vágódjunk be a szakmában, ha már valaki támogatja a 'művet'".

    Egy szeleburdi családban több hangulat van a 80-as évekből, mint amit a Moszkva tér sugallni akart. Magyarul számomra nagyon művi volt az egész.
  • Loál János #5
    Jó film. A vége kicsit leül, és elnyálasodik, de jó.
  • mukika
    #4
    amugy a bemutató 2001-ben volt.
  • mukika
    #3
    "Life nananananan Life is Life...." :DD
  • mukika
    #2
    Az egyik legjobb magyar film az Üvegtigris után!!! :D
  • mukika
    #1
    1989 áprilisa. Közeleg az érettségi. Petyára és Kiglerre azonban véletlenül sem mondhatjuk, hogy megszakadnának a tanulástól: a moszkva téri találkozó után buliról bulira járnak, és azon kívül, hogy nem akarnak főiskolára menni, elképzelésük sincs arról, hogy mihez kezdjenek a későbbiekben. Egy héttel a nagy megmérettetés előtt – tekintettel a politikai változásokra – eltörlik az 1945 utáni történelem tételeket. Tovább könnyít a helyzeten, hogy egy haverjuk, Royal apja megszerezte az írásbeli kérdéseket.

    A Moszkva tér fillérekből forgatott magyar kommerszfilm, mely a Megáll az idő és a tavalyi Kis utazás nyomdokain halad. Pörgős tinimozi, de szerencsére nem kizárólag a poénokra épít. Török Feri filmjének legnagyobb erénye, hogy a főszereplők szemével remekül mutatja be azt a politikai és társadalmi változást, mely ’90-es évek elején végbement. Kár, hogy az elnagyolt szerelmi szál a film végére hangsúlyozott szerepet kap, ezért az utolsó negyedórára a Moszkva tér veszít addigi lendületéből.

    Török Ferenc mozijában megvan minden, ami lehetővé tenné, hogy akárcsak a Sose halunk meg és a Csinibaba esetében, ismét teltházzal vetítsenek egy magyar filmet a mozik. Az esetleges érdektelenség így nem rajta, hanem a forgalmazáson múlik: nem elég, hogy gyakorlatilag mindennemű reklám nélkül, a nyár közepére sikerült tenni a bemutatót, de az ráadásul a A majmok bolygójával esik egy hétre. Így a Moszkva tér sikeréről maximum hosszú (nagyon hosszú) távon beszélhetünk. Kár érte, ennél többet érdemelne.