40
segítség!!! meghalt az alaplap??
  • Athem
    #40
    Újra tenni próbáltad már a W7-et?
  • galik
    #39
    Sziasztok!
    Biosfrissítéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az új procit/core2 quad Q8300/ nem ismerte az alaplapom. A bios frissítés megtörtént és véleményem szerint sikeresen, nem füstölt el a vas :D , de most sem megy az új proci, rendesen felismerte már a bios. Bootolási folyamat elég nehezen ment ÉRDEKES most már bootol sőt már a windows 7 is betöltődik előszőr nem, sokadszorra már betöltődik és most már megy a gép kb 5 percig, de a vége mindig ugyanaz KÉKHALÁL. A régi procival minden faxán megy. Hibás a proci? Na gondoltam kipróbálom a másik gépen ott sem ismerte fel ott is bios frissítés ott is simán ment minden, de a windows betöltésénél kb a félúton újra indul a gép. szóval 2 gépről volna szó.
  • Athem
    #38
    Sziasztok!

    Gigabyte GA-MA770T-UD3 alaplapom van olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy milyen módon lehet a main biost vissza állítani az eredeti állapotra? Mert az F8-as bios Update után elég furán postol a gép,de megy csak érdekes dolgokat csinál.(pl. a jobb oldalon levű grafikus ábrák meg se jelennek sem pedig az awaward bios jelzés:S)
  • Klon
    #37
    üdv !
    segítség kellene...

    gigabyte ep35 ds3 alaplapom van. tegnap óta a bekapcsolás utáni "memoria test" -nél teljesen megfagy, de úgy, hogy "test" utolsó "t" betűje vagy csak félig, vagy sehogy se látszik. Rögtön memmória hibára gondoltam. mivel van benne 2x 1 gb elkezdtem cserélgetni, hol egyik, hol másik hol az egyik slot, hol a másik. mindent kipróbáltam, de semmi sem változik. a proci melletti LED sor világít 2zöld, 2piros 2sárga (a sorrendet most nem tudom)

    viszont, ma volt egy kis dolgom mikor megfagyott a vas, és mire visszamentem szépen futott a win. újraindítottam és megint megfagyott ugyanott DE 10 perc múlva szépen tovább megy, mintha mi se történt volna....

    A LED kódot próbáltam kinyomozni, de se az alaplap könyvében, se a google-n nem talaltam semmi erre vonatkozót.

    Szerintetetk mi lehet? megadta magát az alaplap?
    (ja, kivettem az elemet is sacc 5 perce, hátha megjavul, de nem)

    Segítsetek ha tudtok!
    Előre is köszi!!
  • Apocalipto
    #36
    Tárgytalan, Gigabyte bios live update tette szépen a dolgát.
  • Apocalipto
    #35
    Hello!

    Szeretném frissíteni az alaplapom BIOS-át, de sajna nincsen floppy meghajtóm. Ilyet még nem nagyon csináltam, szal valaki hozzáértő el tudja magyarázni hogyan kell? Solten pl?
  • Solt
    #34
    Megpróbálom... csak az fáj, hogy a 9-es orthos cpu teszt is hibázik alapon is azonnal! Nem jó jel... :(
  • Solten
    #33
    Nálam a legújabb Gigabyte-BIOS összevissza cseszteti a memória-időzítéseket. Szvsz tedd fel az eggyel régebbit...
  • Solt
    #32
    Solten! Nem tudom mi a picsa van, de már default bios, 2GB rammal, az orthos és prime is azonnal hibát jelez! Ramra is és cpu-ra is!!! Mi a f lehet?
  • Solt
    #31
    A teljes rendszerre load írnak 269w... legyen ez mondjuk 300w... bőven jó vagyok még akkor is, ha csak 80%-ot ad le a táp... A szarrá tuningolást bírja a táp, de a default alap feszes 4 modult meg nem? Nem tudom elképzelni... Ráadásul lehetőségem sincs ilyet kipróbálni...
  • Solten
    #30
    Ezt már írtuk neked egy másik topikban hogy próbáld ki erősebb táppal. Szvsz ez a probléma forrása. Egyébként a Sapphire a 4870-hez 500-as tápot ajánl..
  • Solt
    #29
    400-as FSP Blue Storm II

    1 vinyó, E8400, HD4870... szerintem ennek elégnek kell lenni!
  • Solten
    #28
    Hehh. gőzöm sincs.. Táp nem kevés a vasnak?
  • Solt
    #27
    Ezzel kezdtem!!! :))) Meg se nyikkan... felpörög... aztán a biosig sem jutok el!!! :(
  • Solten
    #26
    Tedd bele a 4 modult és állíts vissza mindent alapra Teshow.. (load optimized defaults..) Aztán restart.
  • Solt
    #25
    Remélem...

    Innentől kezdve viszont nincs több ötletem... olyan faszom bonyolult az a bios...

    Defaulton pedig el kéne indulni... írtak valami olyat, hogy próbáljam meg 5:6-ban... de azt meg hogy? Mit mire állítsak?
  • Solten
    #24
    "Ha elolvasod 4 modulnak max. modulonként 1.8V-ot tud adni ez az alaplap"

    Na az érdekes lenne, az ősibb AMD 690-es lapomnak lehet 2.3-at is adni akár, mind a 4 modulnak (Gigabyte).
  • Solt
    #23
    Megnéztem... tökéletes...

    Ezt írták máshool:

    Annak a dominátornak ez a száma:
    CM2X1024-8500C5D

    Jah és ez lehet a baja:
    1. 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
    2. Dual channel memory architecture
    3. Support for DDR2 1200/1066/800/667 MHz memory modules
    (Refer to Memory support list for more information)

    Ha elolvasod 4 modulnak max. modulonként 1.8V-ot tud adni ez az alaplap. Vagyis általában a Corsair és OCZ modulok 2-2,2 V-on tudják ezt a tempót. Alatta viszont instabil. Vagyis ennyit egy P45-ös lapról, ha 4 modulnak nem tud 1.8V-nál többet adni...

    BIOS frissítés, feszemelés a memóriának és talán menni fog. Ha nem, akkor IJ!
  • Solten
    #22
    Úgy értem, próbáld ki egyesével a foglalatokat 1 modullal.
  • Solt
    #21
    Szerintem is mennie kéne bár az a fura, hogy már akkor sem indul el, ha a kettő mellé beteszek még egy modult... :(

    Kettővel 8x500 fsb mellett szalad a cumó, defaulton meg plusz egy modullal sem indul el... a foglalatokat már váltogattam... 2 modullal mindig elindul...
  • Solten
    #20
    Akkor a lapon a foglalatokat, lehet valamelyik nem okés. Menniük kell alapon, mindenképpen.
  • Solt
    #19
    Ez már megvolt tesó... :( A P5B-ben gyönyörűen mentek még tuning mellett is! :(

    Feltettem az F7-es biost, defaulton sem hajlandó elindulni... Nem az északi hídnak kevés így már a fesz? Szerinted miket kezdjek el emelni?
  • Solten
    #18
    Hello. Teszteld őket egyesével. Lehet hogy van köztük egy hibás modul.
  • Solt
    #17
    Szevasztok! Nekem az a nyűgöm, hogy 4 modulal nem hajlandó elindulni az EP45-DS3 lapom! Kettővel megy simán, akár tuningal is, de 4-el még a biosig sem jutok el! :(((

    Ram: 4x1 Corsair Dominator 1066mhz. A lap támogatja... utána néztem...
  • Bakutyin
    #16


    nem tudom mitévő legyek...

    Tudom hogy mindent ki kéne lőni, de az Avast!-ot nem tudom, csak leállítani...

  • izb
    #15
    valszeg memcsi problémádf lesz,de egy hibakód nem ártana
    igy kezdődik,hogy 0x00...
  • gordonmail
    #14
    Van egy rettentően nagy bajom
    Visszaállítottam a gépem Bios-át és amikor be akarom indítani a gépem, akkor folyton XP töltődés után újraindúl, de elötte kidob egy nagy kék képernyőt, hogy a Biosban a Memóriabeállításokat változtassam meg.
    Sajnos, ha új vinfost akarnák újratelepíteni, akkor is Formatálás végén (99%nál) újra kidobja ezt a Memoproblem képernyőt.
    Hol lehetne ezt beállítani? Nagyon fáj már tőle a fejem....
    Köszönöm előre is a válaszotok!
  • stone
    #13
    Szó sincs semmiféle lehülyézésről, ha megnézed én voltam tudatlan abból kifolyólag hogy nekem nincs ilyen update az alaplapomhoz.
  • Mr.Grent
    #12
    Nemértem miért kell lehülyézni valakit. Egy olyan dologról, amiről te még nemhallottál. Igen van ilyen, sőt mostmár néha jobban müxik mint a normál. Gyorsabb.
    DE:

    Nézd csak meg az alaplapodat traxy!!! Van e rajta dualbios. Tehát 2 chip egymás mellett.
    A gigabyte első lapjain mindig volt 2 chip. De az újjabbaknál már csak a fulloson szokott lenni. Tehát marad a bios reset ha müködik. Vagy a szerviz. Nekem is behalt már egy lapom a frissítéstől. ÉS a szervíz cserélte.
  • stone
    #11
    Így is lehet, mostmár világos.
  • janos666 #10
    Hát nálam ASUS live update, de gyártótól és programtól függ ; BIOS képfilet ; a windows-os BIOS updater programmal.
  • FL
    #9
    Próbáld F3 at (auto bios recovery)
  • stone
    #8
    Teljesen homály számomra amit írtál, kicsit érthetőbben! Mi köze a live update-nek a biosfrissítéshez? Milyen file-t keresek, milyen programmal?
  • janos666 #7
    Ez sokkal inkább meglepő, sőtt...
    Arra még nem gondoltál hogy a hivatalos lapon azért ezt írják mert feltételezik azért nem a windows-os live update programot akarod használni ha itt keresed a filet és nem a programmal?
  • stone
    #6
    Szerinted az enyémet is? Ezt hivatalos oldalról néztem. Azt sem értem hogy miért nem vált át az alaplapja a másik biosra ha dual bios-os.
  • Borg
    #5
    Pedig az EPoX-ot is meg másokat is tökéletesen lehet win alól frissíteni. Minden gond nélkül.
  • stone
    #4
    Segítségképpen a következőt javaslom: Az alaplapodon van egy cmos clear jumper, azt zárd rövidre és elméletileg be kell hogy jöjjön utánna a bios (természetesen ha levetted).
  • stone
    #3
    Hát nem hallottam még hogy valaki oprendszer alól frissített volna biost, szerintem itt basztad el nagyon. Az én alaplapomnál ezt írják:

    Updating BIOS Procedures :

    1.Create a bootable system floppy disk.
    2.Download the FLASH.EXE and copy FLASH.EXE to the just created boot disk in step 1.
    3.Download an updated ASRock BIOS file (WinZip format with .zip file extension) from the web site, unzip the BIOS file and save to the disk you created in step 2.
    4.Boot from the disk you created in step 3.
    5.At the "A:\" prompt, type FLASH, hit space bar once, and type BIOS file name then press <Enter>. For example: A:\FLASH K7VT2_1.20 <Enter> then you will see a message "Please wait for BIOS loading ROM".
    6.After 1 minute, you will see the message "Flash ROM Update Completed - Pass", then you have finished upgrading the BIOS.
    7.After finishing upgrading the BIOS, please remove the floppy disk. Restart your system and press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up.
    8.In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press <Enter> to continue.
    9.Select "Exit Saving Changes" and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.
    10.Now, system is booting up with new BIOS.
  • Darkboy
    #2
    2.
  • traxy
    #1
    GA-7N400V Pro2 az alaplap XP alól frissítettem a biost és ujraindulás után már be sem tölt.teljesen süket az alaplap