38
-----
  • Daniel19
    #38
    Nyitottam egy Michael Mann fórumot, mindenkit várok szeretettel!

    http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=mann
  • Daniel19
    #37
    Láttam a témát, elég régi a topic, de gondoltam hozzászólok én is.

    Nekem maga a film nem tetszett, de vannak benne pozitívumok. Például ami lenyűgözött, az a Michael Mann által megteremtett gyönyörű éjszakai Los Angelesi világ, a másik pedig Tom Cruise bérgyilkos karakterének mozgása. A karaktere nem tetszett, de Cruise szépen felkészült erre a filmre is.



    A film alap sztorija valóban abszurdum és unrealisztikus, ami nagyon nem jellemző Michael Mann-re. Nem értem, hogy miért nem nyúlt bele a forgatókönyvbe, hisz arra is nagy gondot szokott fordítani, nem csak a látványra és a rendezésre.

    Egy kicsit off, de mégis Michael Mann-hez kötődik. Az imént bukkantam egy friss képre, melyen a Heat (Szemtől Szemben) egykori ellenfelei pózolnak. De rossz látni, hogy így elment az idő...

  • AnuluWork #36
    Öt gyilkosság kellett volna. Az öt sofőr. Nem tudták eldönteni, hogy hány fehér bőrű illetve hány nem fehér bőrű színész szerepeljen. :)
    Vagy a Black Powa beszólt Mannak, hogy "Nana"! Sötétben az erő!

    Ha a 600 dollárt nem fogadja el Max, akkor szerintem Vincent keresett volna egy másik sofőrt. :)
    Apropó Vincent. Nem Vincentnek hívták Al PAchinot a Heatben? :) Michael Mann nem ismer más férfinevet? :)
  • winnie
    #35
    az 'egy taxi' esetében az egy-re, mint számnévre gondoltam. miért egyetlen taxi?
  • AnuluWork #34
    Mert "nem" ismeri a várost, gyorsabb mintha metroval utazgatna, stb., stb. Kicsit idegesítő ez a hollywoodi "ha fehér a főszereplő két fekete kell a storyba" baromság.
  • winnie
    #33
    sajnáltam, hogy volt furcsa dolgok a filmben. miért akar egy bérgyilkos egy taxival utazgatni? (jó, volt arról szó, hogy a taxisra keni majd a gyilkosságokat, de akkor is) miért akarta megölni az ügyészt? (nnek végképp semmi értelmét nem láttam) milyen kőkori megoldás bazi nagy táskával utazni, amiben minden fontos benne van?:)


    jó volt olvasni kritiket.

    Az egyensúly felbomlása a gyönyörű és okos államügyésznő, Annie (Jada Pinkett Smith) megismerésével kezdődik, akivel az út során kölcsönös barátság, szimpátia alakul ki.

    a film egyik legnagyobb hibája, hogy az a kis meglepetés, ami lett volna benne, le lett lőve azzal, hogy betettek erre a szerepre egy híres színészt...:(

    Direkt éjjel forgattak,

    hülyén nézett volna ki, ha nappal teszik:)
  • Cat #32
    "Kedves nézőink, reklámot láthattak"
  • Solid Snake GH
    #31
    Elkészült a cikkem a filmről.
    Itt lehet megnézni: PLAYWARE.hu
  • traXion
    #30
    lol
  • AnuluWork #29
    "Spoiler"

    Megnéztem. Kicsit többet vártam. Nem volt rossz, de nem volt egy Heat. Ha itt is De Niro a bérgyilkos, akkor talán lehetett volna belőle jobb film is, de így Tom Cruise nem igazán volt számomra meggyőző. Azzal az ősz hajjal meg pláne. Sok minden nem tetszett benne, de végén nagyon kiborultam. Irtó nagy hülyeség volt, hogy a pisztollyal egyáltálán lőni nem tudó taxist a végén el sem találta, de az meg megölte Cruise-t. Aztán ahogy meghalt!!! Borzasztóan nagy hülyeség volt. Nem volt rossz film, de nem egy Heat-szintű Michael Mann film volt.
  • Solid Snake GH
    #28
    Kösz, akkor a DVDRip-et asszem megvárom. :)
  • winnie
    #27
    van, amelyik film hamarabb, van amelyik később jön be. a colateral 2,5 hónapja korrekt, közepes. a dvdrip szerintem novemberben már kint lesz
  • Solid Snake GH
    #26
    Khmmm.....teganp a 17 órás vetítésre mentem el :D
  • traXion
    #25
    "Esetleg egy hosszabb, személyes véleményt írnál?" :D
  • Solid Snake GH
    #24
    Mellesleg én tegnap bementem Miskolcra, és megnéztem a filmet.
    Csupán annit mondanék: nálam ez a mozi az ÉV FILMJE. :D
  • Solid Snake GH
    #23
    Való igaz, a hivatalos oldalon olvasom, hogy december 15 az amerikai DVD megjelenés....hát ennyire el lenne maradva hazánk a premierek terén? Inkább megvárom a DVDRip-et az szerintem úgyis november-december tájékán jön meg :D
  • winnie
    #22
    mésétőggyek meg?:)
  • traXion
    #21
    Ugye nem sértődsz meg ha azt mondom, hogy háttehülyevagy?
  • winnie
    #20
    amúgy szerintem cseppet sem pörög a film, elb*szott sokat beszélnek benne, de ez is a lényeg. akcióról pláne nem beszélnék, mert asszem talán egy van. de ismétlem, nem ez a lényeg:)
  • winnie
    #19
    van fent az sg-n egy ömlengős kritika a filmről:)
  • winnie
    #18
    mivel elég régen bemutatták, vagy 2,5 hónapja mindehol fent van a neten.
  • Solid Snake GH
    #17
    Köszönöm :D
  • traXion
    #16
    nem :D

    Mindenkinek ajánlom, mert nagyon pörgős és tényleg király akcióthriller!
  • Solid Snake GH
    #15
    Esetleg egy hosszabb, személyes véleményt írnál?
  • traXion
    #14
    Na, ma megnéztem a moziba, nagyon király a film!
  • grebber
    #13
    Magyar felirat még nincs ehhez a verzióhoz:Collateral.SVCD.TELESYNC.REPACK-maVen ???
  • Solid Snake GH
    #12
    A magyarországi preimer a mai napon van!!!

    (mellesleg a neten fent van-e már valahol, s ha igen, akkor milyen minőségben?)
  • traXion
    #11
    Újak tréler!

    Mekjelenés: Augustus 6.
  • traXion
    #10
    itt van
  • Taranov
    #9
    Hát az még egy kis idő.
  • traXion
    #8
    Nyáron szerintem.
  • Taranov
    #7
    És ez mikor jelenik meg?
  • Kori
    #6
    aha
  • Taranov
    #5
    Igen?
  • traXion
    #4
    Biztos.... :)
  • traXion
    #2
    Egész érdekes lesz szerintem! :)
  • traXion
    #1
    Taxisofőrünk eddigi 12 évnyi pályafutása hirtelen fordulatot vesz, miután beszáll a hátsó ülésre egy bérgyilkos (Tom Cruise). Persze ez nem derül ki mindjárt az elején, de végül kénytelen lesz megbarátkozni a gondolattal és magával a gyilkossal is...