106
  • dexter161
    #106
  • dexter161
    #105
    Nekem p4 2.4, gef 4 ti4200, 512 ddr 333, 160gb, satöbbi, ugyanúgy fut, mint az összes többi windows 95-xpig
  • Dnai13
    #102
    Elmennek a faszba. Egész röviden. Grat annak aki ezt kitalálta.
  • semi
    #101
    Na kacsa volt:
    http://www.google.co.hu/search?q=cache:yjO2CQ-GrT8J:www.microsoft.com/whdc/hwdev/tech/display/graphics-reqs.mspx+longhorn+requirement&hl=hu&ie=UTF-8
  • PyRex
    #100
    Ok, de attól, mert van Gigabites hálókártyád, az interneted semmivel sem lesz gyorsabb...
  • PyRex
    #99
    Szerintem kikapcsolható lesz, de az csak a látszat lesz, hogy kikapcsolod, mivel az egész erre épül majd :) Így ugyanúgy terheli a procidat kikapcsolt, mint bekapcsolt állapotban - LOL! :))
  • Pheel
    #98
    Az XP Lunajá is lazán kikapcsolható és tapasztalatom szerint egyáltalán nem lassít...
  • Hellhammer
    #97
    Nem rajtad akartam számonkérni a dolgot, csak Te írtál először róla, úgyhogy bocs :) Amolyan költői kérdésnek szántam, bele a vakvilágba, mert a dolog eleve elrendeltetett, tenni ellene már nem sokat lehet.
  • Mr_Rob
    #92
    Ez egy nagy Kacsa
  • TeszteloPontHu
    #91
    A procin az évszám nem a gyártás ideje, hanem a szabadalom levédésének éve (copyright év). A gyártás dátumát a dobozon található sorozatszámból lehet kikövetkeztetni.
  • PyRex
    #88
    Namost azt szerintem senki sem kétli, hogy 2006-ban simán lehetnek 4-5GHz -es procik. És az is lehet, hogy az átlag felhasználónak is az lesz, sőt - nehezen, de - még talán a dual is elképzelhető. A terabyte-os vinyó is ugyanúgy.

    Tehát összességében lehet, hogy sok embernek lesz ilyen gépe, mint ami fent le van írva.

    DE KÖNYÖRGÖM: az ki van zárva, hogy minimum konfignak ez legyen megjelölve, mert abba szerintem az M$ belebukik (illetve azt ugyan nem, de sokat nem fog belőle eladni)...
  • Runo
    #85
    Szerintem a 3. napon kapcsolják ki majd ;)

    Cobra! IS! De szegény internet hiába okádná magából a töménytelen adatot, ha sem a processzor, sem a 4mb-os vga nem képes megjeleníteni azt pillanatokon belül....
  • [HUN]PAStheLoD
    #84
    Májkrémszoft póóóóóvaaaaááááhháháhhhháháháhá loál
  • Hellhammer
    #83
    Kezdjük ott, hogy 3D kezelőfelületet szeretnének, vagyis gyakorlatilag minden alkalmazás előrébbhozható, hátrábbvihető, akár el is forgatható a térben. Persze áttetsző is lehet. Így mondjuk egy word vagy egy photoshop ami eddig 2D volt, az ezután is 3Dben fog renderelődni első menetben, viszont második menetben texturaként felfeszítődik egy térbeli lapra, ami végülis a képernyőn megjelenik. Persze szuper minőségű antialiassal, hogy a betűk is olvashatóak legyenek, vonalat is lehessen húzni, stb.

    És ez a 3D mizéria miért is lesz jó? Attól elvonatkoztatva, hogy a filmekben mindenhol így van, és az milyen hájtek. Ha így lesz, csak fölöslegesen megbonyolítja majd a munkát, nemtom ki a pöcsöm akar majd azzal baromkodni, hogy így úgy forgassa az alkalmazások ablakait. Parasztvakításnak jó lesz, és ha kikapcsolható fícsör lesz, sztem a júzerek 99%-a a 2. napon ki is fogja kapcsolni. És ezért fejlesztenek évekig. Szánalmas...
  • semi
    #82
    Nem ímél, de:
    "Ejnye-bejnye"
  • PyRex
    #81
    Javaslom, hogy ezután mindenki küldjön egy "Ejnye-bejnye" emailt az ilyen cikkek után a cikkírónak, akkor talán majd elgondolkoznak azon, hogy mit írnak le... :)))
  • PyRex
    #80
    LOL!

    Ez mekkora baromság! Csókoltatom a külföldi weblap cikkírójának a rokonait...

    Kedves Berta Sándor: hogy lehet, hogy egy - önmagát színvonalasnak hírdető - online informatikai magazin (igen, az SG-ről beszélek) oldalain megjelenhet egy EKKORA BAROMSÁG!!!???

    Méghogy oprendszernek SZÜKSÉGE LEGYEN WLAN KÁRTYÁRA??? MEG 1TB SZABAD TERÜLET A VINYÓN??? Micsoda? DUAL 4-5GHz-ES PROCIVAL??? Te ezt egyáltalán felfogtad, hogy milyen hülyeséget írtál le? Vagy szimplán csak tudsz angolul és KÖZÖD NINCS a számítástechnikához?

    Nehogy valaki azzal jöjjön, hogy a külföldi oldalon is megjelent... Azért, mert egy külföldi oldal leír egy égbekiáltó baromságot, nem kellene magyarra lefordítani...

    SZVSZ nem abból áll egy igényes informatikai magazin, hogy ömlesztve kapjuk az egyre nagyobb baromságokat, hanem arról kelene, hogy szóljon, hogy kiválogatjuk a SZÍNVONALAS híreket / cikkeket.

    Ez már nem az első eset, hogy ilyen jelenik meg az SG-n, szerintem ezen el kellene gondolkodni, mert így a színvonal nem mondom meg, hogy hova fog leesni...

    Na most nagyon finom voltam, de rohadtul ki tudok akadni az ilyen dolgokon...
  • semi
    #79
    http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/y/5086/ac/addcomment.html
  • CAD
    #76
    Tudnam miert kell ilyenrol irni, kb 1-2 nappal az elott, hogy ms hivatalos informaciokat kozol...

    Vagyis tudom: a szokasos-klasszikus szenzacio hajhasz, olvaso idegesito hulyeseg...
  • Mixyboy
    #74
    blue-ray, bocs!
  • Mixyboy
    #73
    Csá Ev'ryvody!
    És akkor az installja hány blu-ray lemezen jön ki??? Ez kamu, ahogy sokan mondjak! Csa!
  • mrzool
    #72
    "Epp ezert fogja a linux 3 ev mulva hazavagni a winfosokat...."

    De jót fogok ezen nevetni 3 év múlva.:))
  • Cobra.
    #68
    Egy weblap megjelenítése nem a géptől, hanem az internetkapcsolattól függ.
  • Runo
    #67
    Kérlek oszd meg velem is a titkot, mert nekem ugyanezen a konfigon még 1 weblap megjelenítése is fél percíg tart win98-al....bár lehet, hogy nekem ez csak azért furcsa, mert itthon 1-2 másodperc az egész :)
  • Rosco
    #66
    Ez a cikk szvsz is hülyeség. Az XP-ről is azt írták, hogy 512 MB RAM alatt meg sem fog mozdulni, 2 GB alatt nem lesz a mérete, min. 32 MB videókártya és PIII proci kell hozzá. Namármost fateroméknál a WinXP Pro gyönyörűen elfut egy PII-es 300 Mhz-es procin, és egy 4 MB-os videókártya ketyegteti a grafikát. Irodai alkalmazások, programnyelvek teljesen jól elfutnak rajta.
    A Microfos termékeknél csak arra kell figyelni, hogy telepítés után kicsit "ki kell takarítani" a windows könyvtárat :-))
  • Laalee
    #65
    hát persze... még szerencse hogy te tudod az igazat :D
  • peterke
    #62
    ez akkora kacsa, hogy már hápogni sem bír. gratula sg. egyre nagyobb baromságokkal jöttök egyre gyakrabban.

    és ha már úgyis kötözködök, egy kis nyelvművelés:
    - a terra a föld latinul
    - a giga 1024*ese a számítástechnikában viszont tera EGY R-REL!!!
  • Vernoon
    #58
    "legalább 1 TeraByte szabad merevlemez-területtel, valamint gigabites hálózati csatlakozóval " - Tehat a swap-filenak kb 1 terra kell. Azert 2 ev alatt nem fog ennyit fejlodni a sz.tech piac. Nem a muszaki feltetelekrol beszelek, azok mar most fejlettebbek. Gyorsan fejlodik, de gondoljunk bele 2 evvel ezelott mekkora HDD-k voltak 60-80GB most mekkorak (atlag) 100-160GB ergo kb 2 terras (hany GIGA?) vinyo kellene egy atlaggepbe? Nade komolyan? A gyor netkapcsolat logikusan a hatalmas Longhotn hatalmas update-ik miatt kell? (Hungarian menu update for IE10.0 - 120GB )
  • Vernoon
    #57
    Ja.
    "Terhes ferfi madarat szult"
    "A Ping-pongozo kutya"
    "Egy weboldal szerint a 2006-ban megjelenő, a Windows XP-t felváltó Longhorn"
  • Mike at home
    #56
    ugyanarra mint most
    csak meg kevesbe kell mindent optimalizalni
  • Mike at home
    #55
    a hirek lassan elerik a Blik szintjet
  • Cat #52
    az xp nem fél, hanem 2 gigát is elfoglal
  • kowajano
    #50
    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • HuAn82
    #49
    Ez egy baromság...
  • Flashy
    #46
    eh, ugyanezt a cikket ferdíti összevissza minden portál. az átlagos PC-ből mindenki azt hozza ki hogy ez alatt el se fog indulni a Longhorn.
    3 ev mulva atlagos PCnek nem annyira irrealis, enis a hdd méretét tartom túlzásnak csak.
  • RelakSfromhome
    #43
    Basszus, mikor odaértem, hogy 1TB HDD, akkor majdnem felröhögtem :D
    Szal, ezt a hírt azért mégsem kellet volna közölni, szvsz
  • Munch
    #42
    Gyááá!!!!
    Még az Xp is egy év alatt tölt be... :DDDD
  • JZO
    #40
    Végülis lehet 2 évre előre gondokodni. Ez pont egybevág a tavaly nyáron vásárolt procimmal. Emléxem tavaly február környékén nagy csínadradtával beharangozták a 800 MHz FSBvel ellátott Intel P4-es procikat, meg hogy visszamennek a gyártásban egészen a 2.4 GHzes típusokig. Ez volt 2003 elején. Augusztusban sikerült hozzájutnom egy 3 GHz-es 800 MHz FSB-s procihoz (tudom, szegény Én), és mi van ráírva? na mi? Gyártva 2001-ben (!) Costa Ricában.... neszeeeeeeeee!!!!!!!
  • valaé valaé ná
    #38
    Tényleg mondták. Én még emlészem rá. :)
    Akkor is hörgött mindenki (én is).
    Aszonták 512 mega RAM. Mondom álljon meg a menet, ez nagyobb mint a wincseszterem, ami viszont több volt mint a havi fizetésem :-)
  • John Wayne #35
    Propaganda... Muszáj nekik ilyesmiket írkálni, érdekük, hogy pörgessék a hardverek amortizációját.