14
  • TSL16b
    #14
    Eggyel több dolog, amit törni kell majd. Eddig lehetett csak úgy másolgatni, ha sikerült. Mostmár meg kell majd vizsgálni, hogy nincs-e a jelben kakukktojás.
  • Pepito
    #12
    "Azt azert vegyuk eszre, hogy mire is valo a dolog! Nem fognak egyedileg legyartott adathordozokkal vacakolni. Az mind egyforma lesz (jobbara). Talan ha orszagonkent kulonbozo lesz."
    Ezt a tomegtermelesre ertettem. Bolti musoros CD, DVD. A megfogalmazas nem volt vilagos.
  • Pepito
    #10
    Letezik olyan papirra nyomtatott vizjel, amely szabad szemmel nem lathato (ertsd nem kulonboztetheto meg a zajtol), de fenymasolas (szkenneles/printeles, analog feldolgozas) utan is a dokumentum resze marad.

    A hang es a video is rendelkezik annyi szabadsagfokkal, hogy a vizjelet bele lehessen rakni. Itt mondjuk 1 kB-ot kell csak elrejteni nagyon redundansan nahany megabajtnyi allomanyban. Mukodik a dolog. Ha analog modon keszul masolat, akkor is. Vagy ha megsem, akkor mar a minoseg is elvezhetetlenne valik.

    Azt azert vegyuk eszre, hogy mire is valo a dolog! Nem fognak egyedileg legyartott adathordozokkal vacakolni. Az mind egyforma lesz (jobbara). Talan ha orszagonkent kulonbozo lesz.

    A vedelem az egyedileg kiadott musorrol szol: Elofizeteses stream, Preview es hasonlok.
  • sniper
    #9
    Majd jonnek a megfejtoemberek, es jol lehekkelik a vedelmet a filmrol.~~
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    elolvastam , hát nem sokat ír magáról a technológiáról , de olyan , ami túléli az Digit-Analóg ill utána az analóg-digit átalkítást az már mese habbal ;]
  • TeszteloPontHu
    #6
    Van olyan vízjel, ami az analóg másolás után is felismerhető marad:
    http://www.dvdcenter.hu/index.php?cikkid=4927
  • davos80
    #4
    Ja, pénzkidobás.
  • AdaKiller
    #3
    sok zsetont ilyen faszságokba nyomják, ahelyett, hogy olcsóbb lenne a dvd, game...........
  • Yv@n
    #2
    De valószínűleg egy sima, nem veszteségmentes tömörítéssel is hasonló sorsra jut.
  • droland
    #1
    No most ha én fogom, beviszem számítógépről a TV svideo in-jébe a filmet, onnan a tv-ből fogom és az svideo outon keresztül kifiszem vissza egy másik számítógépbe, és így tv kártyával veszem fel a filmet, akkor hova megy a vízjel? :))) Vagy teszem azt igénytelenül rögzítem egy DV kamerával egy TFT tévéről, ami siktiszta vibramnetes képet ad egy kamerának, arról is hova lesz a vízjel? Nem megy át, mivel nem digitális, hanem analóg másolat...