28329
10917302841238962806.jpg
  • Effe88
    #21557
    off: ma lesz egy Horvátország-Szerbia is:D
  • Grenzjager
    #21556
    :))
  • bakkerman
    #21555
    én meg azt szeretném ha Mészáros földbe döngölné Mutut
  • [HUN]FaTaL
    #21554
    "A pálya rossz talaja a magyarok erőfutballj​ának kedvez" - Mutu

    Jól van, úgylátom semmi probléma nem lesz itt, a románok (legalábbis Mutu biztosan) beszívva jönnek a meccsre.
  • ressy14
    #21553
    Nem, nem az.

    De a mondanivalójának első felével egyet értek.
  • Zenszkij
    #21552
    "A zárt kapus meccs a legrosszabb dolog a világon Jenei Imre szerint. "Gondoljanak bele, mit csinálnának a színészek, ha üres lenne a nézőtér? Hazamennének" - mondta az Evenimentul Zileinek. Az edző tudja, mindkét félnek nehéz lesz a meccs, a magyar válogatottat látja frissebbnek, de a románt jobbnak. A pénteken 76 éves edző születésnapi ajándéknak azt szeretné, ha Mutuék győznének Budapesten." ----noormális?
  • Neoncsoves
    #21551
  • Unreal1942
    #21550
    :D
  • cargame
    #21549
    Lent pár kommentre reagálva biztos állítom, h a Romániában élő magyarak (mi) csakis Magyarorszagnak drukkol. Nekünk még nagyobb öröm lenne, ha a magyarok elkennék holnap a románok száját, mert mostanában kicsit elszaladt a ló velük, nem is beszélve a hétvégi CFR- Rapid meccsről ahol magyar zászlót égette. Itt lett teljesen tele a tö*ünk velük !
    Azt meg ne moondja senki, h már rég nincs feszültség a két nemzet között , mert van !!!
  • [HUN]FaTaL
    #21548
    Vanczák szélre, Varga meg Elek helyére. És el kéne már felejteni Királyt szvsz.
  • Grenzjager
    #21547
  • passatgt
    #21546
    állítólag rendbe jött már, de azárt nem egy ilyen meccsen kellene kockáztatni, nehogy rásérüljön, jó lesz király sztem
  • passatgt
    #21545
    egyébként íg a kezdő nem is lenne annyira vészes, egyedül elek zavar, helyette lehetne valami más variáció úgy, hogy kovács beférjen elől valahova:)
  • passatgt
    #21544
    sérülés
  • Zenszkij
    #21543
    Egy kis hangulatkeltő :).
  • bakkerman
    #21542
    mért került ki a Boltonból?
  • ressy14
    #21541
    Bogdán ÁRPI az utolsó 3 meccsen nem védett a Boltonban, (utolsó meccs 03.02.), lehet ezért inkább a Király Gabi fog védeni.

    Rohadt fontos lesz a következő két meccs. Itt el is fog szerintem dőlni, hogy kijutunk-e vagy sem. 4 pont kellene legalább.
  • Grenzjager
    #21540
    MTI:
    Király Gábor - Varga József, Vanczák Vilmos, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás - Pintér Ádám, Elek Ákos - Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

    Királlyal kezdünk? rutin és tapasztalat mellette szól.
  • Grenzjager
    #21539
    ezért is félnek az oláhok:)
  • Solt
    #21538
    Amikor Árpád élt, akkor olyan, hogy román nem létezett, de azért frappáns válasz! :))
  • Grenzjager
    #21537
    - Miért változtattál nevet és vetted fel az Árpádot? – kérdeztük Bogdán Ádámot.
    - Vicces dolog, jót nevettünk rajta! Talán szerencsét hoz, és Árpád vezér neve rémületet kelt a románokban…- válaszolta Ádám. (Fourfourtwo)
  • Solt
    #21536
    Jogos... 20 éve már meg volt az eredménye a betelepítéseknek.
  • Solt
    #21535
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A magyarság vállalás kérdése... nem a nemzetiség számít, hanem az, hogy valaki vállalja-e a magyarságot, és a vele járó szívásokat. Ha nagyon teátrális akarnék lenni, akkor mondhatnám azt is, hogy ez egy keresztút. A keresztút pedig csak akkor ér valamit, ha valaki önként vállalja... Az általad felsorolt nagyjaink közül nem emlékszem rá, hogy bármelyik is valamely nemzetiséghez sorolta volna magát. Mind három magyar ember volt... úgy beszéltek, úgy is éltek, és úgy is vallottak magukról.

    A többi példád sem illik ide... boldogabb időkben az anyaföldünket gyűjtőnéven úgy hívták, hogy a Szent Korona országai. Ebben benne volt Magyarország, valamint azok a részleges önállósággal rendelkező területek, amelyek mit ad Isten, nem akartak elszakadni. Jól mutatja ezt az is, hogy a különböző nemzetiségű hírességeink teljes magyar öntudattal rendelkeztek... sok esetben meghaltak ezért az országért önként és dalolva. Ma az EU-nak, vagy bármely nagyhatalomnak a zászlajában megtalálod a tagállamok jelképeit? Te mint magyar ember meghalnál önként és dalolva az EU-ért? Egy baszk meghalna Spanyolországért?

    Semmi gond nem volt a kisebbségeinkkel amíg a drága jó korona tolvaj, debil, beszédhibás és egyéb fogyatékosságokkal megáldott habsburg "barátaink" el nem kezdték bujtogatni őket ellenünk. Itt jön képbe a történelem tanítás szerepe... nagyon sokszor találkozom azzal, hogy egyébként jó szándékú és normális emberek viszonyulnak úgy a saját magyarságukhoz, hogy "ez van, valahol megérdemeljük, nem is volt a miénk, elnyomtuk őket, stb" NEM! Ez nem így van... teljesen más a kép, ha az ember alaposan utánajár a dolgoknak. Pont azért tanítanak nekünk még ma is fals dolgokat, hogy húzzuk meg magunkat, törődjünk bele a sorsunkba, és kussoljunk... ezért tanítják azt, hogy mi a nyelvünktől kezdve a mezőgazdasági ismereteinkig mindent összelopkodtunk, ide-oda vándoroltunk, meg görbe lábú, görbe hátú csecsemő gyilkosok voltunk.

    Ez mind a habsburg ajkú magyartalanító akadémia máig is tartó agymenése...

    "A múlt ismeretének fontos és meghatározó szerepe van minden nemzet életében. Talleyrand (1754-1838), a nagy francia államférfi ennek tudatában jelentette ki: „Ha egy nemzetet véglegesen le akarsz győzni, vagy teljesen meg akarsz semmisíteni, akkor rendkívül hatékony eszköznek bizonyul az, ha elveszed a múltját, az emlékeit, a temetőit… azaz elvágod a gyökereit.”
    Hangsúlyozottan igaz ez ránk, magyarokra nézve. Napoleon kérdésére, hogy mit tegyen a magyarokkal, Talleyrand ezért válaszolta a következőket:
    “Felség! Régi szokásuk a magyaroknak, hogy felnéznek nagyjaikra, és büszkék a múltjukra. Vedd el a nép múltját, és azt teszel velük, amit akarsz!”

    Ezt a példát követték a habsbujgok is, és ez zajlik még napjainkban is... elég csak megnézni azt, hogy mit kap az a történész, aki az akadémiától eltérő állásponton helyezkedik el.

    "De állampolgár az legyen, aki ide adózik, vagy itt született a jelenlegi határokon belül."

    Ezt a megjegyzésedet nem tudom hova tenni... tőlem ez a gondolat sor annyira idegen, hogy diplomatikusan erre nem tudnék reagálni, ezért inkább hallgatok. Csak annyit kérek, hogy képzeld magad azok helyébe, akiket anno kérdezés nélkül megfosztottak a hazájuktól, és az állampolgárságuktól. Képzeld el, hogy így kell leélned az életed a továbbiakban, majd ezek után gondold végig még egyszer, hogy mit írtál.

    "Nem tudom olvastad-e az 1868-as magyar nemzetiségi törvényt. Alig valamivel ad több jogot a nemzetiségeknek, mint amennyit a jelenlegi román törvényhozás. De említhetném a XVII. század második felében kiadott oláh törvényeket is."

    Szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy az említett időpontokban habsburg uralkodó ült a nyakunkon. Ha bármi olyat szeretnél a szemünkre hányni ami ránk nézve "csúnyaság" akkor olyan időszakot említs, amikor MAGYAR király ült trónon. Az utolsó ilyen Mátyás volt... az utána érkezők közül jó páran még csak magyarul sem tudtak!

    Ezért fontos az ilyen súlyú kérdésekben, hogy ismerjük a valós történelmünket, és annak fényében ítélkezzünk!
  • Grenzjager
    #21534

    Trianon örök? :)

    de amúgy 20 éve is 20% körül mozgott a kolozsvári magyarság, sajnos
  • bakkerman
    #21533
    a meccsre vonatkozik,szóval ha 2 héttel később játsszák le,akkoris zártkapus lenne
  • Zenszkij
    #21532
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Székelyföldön nem jártam, így erről személyes tapasztalattal nem rendelkezem. Sok kint élő magyar ettől függetlenül (nem kizárólag a Székelyföldre utaltam) a román válogatottnak szurkol, persze nem mindegyik.

    Trianonról kár is szót emelni, mivel a Nagy Magyarország, ahogy azt a laikusok nem tudják, tele volt különböző nemzetiségekkel. Hunyadi, Zrínyi szerinted milyen nemzetiségű volt? Vagy említhetném az egyik legnagyobb költőnket Petőfi Sándort is. Miért lenne jobb egy olyan országban élni, mint Spanyolország, ahol példának okáért az ETA baszk szeparatisták folyamatosan terrorizálják a lakosságot autonómiát követelve Baszkföldnek. De mondhatnám a Katalánokat is, akik szintúgy gyűlölik, hogy nem önálló autonóm állammal rendelkeznek. Van bajunk e nélkül is.

    Napjainkban Erdélyben a románok nyomják el a magyarokat, de nem ők a legrosszabbak. Görögországban, Franciaországban és Törökországban például hivatalosan „nincsenek” nemzetiségek, bizonyos országokban pedig azok robbantgatnak, mint azt írtam is, akik különálló nemzetiségűeknek képzelik magukat.

    Ha nincs a tragikus Trianon, sajnos akkor is előjöttek volna ezek a betegségek. Nézd meg Jugoszláviát, folyamatos háborúk és elnyomás után végül csak széthullottak. Nehéz elfogadni egy magyarnak, hogy ezeknek a nemzetiségeknek az elnyomói mi voltunk évszázadokig. Ettől még nem kell őket szeretni, de meg kell vizsgálni a másik oldalt is.

    Mindezektől függetlenül borzasztó tragédia volt a magyarságnak, mikor elvágták a hazától. De ennek már majd 100 éve. Nincs határ jöhet mehet mindenki aki akar. Megjegyzem, Erdély és benne Székelyföld mindig is külön autonóm vezetéssel rendelkezett a Nagy Magyarországon belül is. Tisztelni, becsülni, ápolni, segíteni és felkarolni kell a kint rekedt magyarokat ebben teljesen egyetértek. De állampolgár az legyen, aki ide adózik, vagy itt született a jelenlegi határokon belül.

    Nem tudom olvastad-e az 1868-as magyar nemzetiségi törvényt. Alig valamivel ad több jogot a nemzetiségeknek, mint amennyit a jelenlegi román törvényhozás. De említhetném a XVII. század második felében kiadott oláh törvényeket is.

    Természetesen tiszteletben tartom a véleményedet, ezekről a dolgokról objektíven majd 2-300 év múlva tudnak beszélni a történészek.
  • ReszegKoldus
    #21531
    Egyébként kőbe van vésve, hogy a 2013. március 22-én megrendezendő Magyarország-Románia vb-selejtezőnek zárt kapusnak kell lennie? Tehát, ha valami oknál fogva el kéne halasztani a meccset az már nem lenne zárt kapus
  • passatgt
    #21530
    oddsok:

    Magyarország 2.75
    x 3.25
    Románia 2.80
  • Solt
    #21529
    Rég nincs már az a nagy román magyar gyűlölet, mint régen. Felnő egy új generáció akiknek már nem a gyűlölködés játsza a központi szerepet az életében, de hülyék mindig maradnak.

    Attól, hogy most nincs, még nem jelenti azt, hogy abban a pillanatban amikor a politikai helyzet úgy kívánja, nem lesz megint. Jó példa erre Szlovákia, ahol rendre előveszik a "magyar kártyát". Mindent el kell követni azért, hogy a határon túli magyarok ne legyenek annyira kiszolgáltatva mint eddig...

    El kell fogadnunk nekünk is, hogy Trianon után szétszedték az országot, és ezt nem azok az emberek tették, akik most élnek. Amennyiben Románia is csatlakozik a Schengeni övezethez gyakorlatilag nem lesz határ.

    NEM, NEM, SOHA! Amíg egy magyar lelkű ember is él a Földön, addig lélekben és a gyakorlatban sem lesz SOHA elfogadva Trianon. DE ez NEM azt jelenti, hogy holnap tankba kell ülni, és nekiugrani mindenkinek! Ez csupán azt jelenit, hogy lélekben SOHA nem fogadjuk el ezt a gusztustalan pofátlanságot és mindent megteszünk a törvényes és békés keretek közt azért, hogy egyszer megszűnjön ez a gyalázat. Az EU csatlakozásunk egyetlen pozitívuma, hogy megszűnhetnek a határok, illetve, hogy európai gyakorlat is van az autonómiára, így joggal kérhetik a székelyek.

    AZ utóbbi időben sokat jártam Romániában és a szikráját se tapasztaltam, hogy rühellnének bennünket.

    Annak, hogy ezt nem tapasztalod, alapvetően két oka van. Az egyik az, hogy mára a székelyföld kivételével gyakorlatilag Erdély szerte eredményes volt az elrománosítás! 20 évvel ezelőtt Kolozsváron alig hallottál román szót... a város 60-70%-a magyar volt. Ma alig hallasz magyar szót, a magyarság aránya pedig 20% alá esett. Ott tartunk, hogy amikor beérkezel Kolozsvárra, kb 6-7 nyelven fogad üdvözlő tábla... magyarul természetesen nem. Éltek kint rokonaim, tisztában vagyok a múltbéli, a munkám miatt pedig a jelenlegi helyzettel is... nyílt titok volt anno, hogy a bukaresti térségből szó szerint tuszkolták a románokat a párciumi területekre. (székelyföldre nem tudták) Ingyen lakást, munkát kaptak, csak költözzenek oda, hogy felboruljon a magyar többség... Kolozsvár erre az élő példa!

    A másik oka pedig az, hogy rájöttek arra, hogy a magyarok erdélyi kirándulásai irdatlan pénzt visznek Romániába, így megszűntek azok a vegzálások, amik mondjuk 10-20 évvel ezelőtt még rendszeresek voltak. Le kellett takarni a magyar rendszámú autót éjszakára, hogy ne basszák össze... ha a rendőr meglátta a magyar rendszámú autót, tuti volt, hogy megszívat. Én jártam úgy, hogy parkoltam egy utcában, meglátta a rendőr a magyar buszt, kivette a rendőrautóból a behajtani tilos táblát, majd letette az utca elejére, és odajött megbüntetni, mondván behajtottam a tilos jelzés ellenére! Reggelig tudnám ezeket sorolni, de a lényeg az, hogy abban a pillanatban amikor az érdekeik megváltoznak, vége lesz ennek a látszólagos békének. A románok borzalmasan köpönyegforgatóak, ezt hiszem a történelmük (már ami van) jó példa erre. Félre értés ne essék, nem gyűlölöm őket, csupán a helyükön kezelem.


    Ettől még nem szeretem őket, de meglepődnétek, hogy hány erdélyi magyar drukkol a román válogatottnak.

    Itt azért tisztázásra szorul pár dolog. Először is Erdély nem egyenlő Székelyfölddel, az erdélyi magyar pedig nem biztos, hogy székely is, ergo Székelyföld autonómiája teljesen irreleváns annak tekintetében, hogy mondjuk a párciumban milyen arányban románosodtak el azok a magyarok, akik nem bírták a nyomást az elmúlt évtizedekben. Félreértés ne essék, nem ítélem el őket, de abban biztos lehetsz, hogy székely ember nem fog a román válogatottnak drukkolni a magyar válogatottal szemben! Ez 1000%!

    Én apai ágon székely vagyok, vannak kint rokonaink, ráadásul a munkám miatt is sokat járok arra, így viszonylag jól ismerem a helyi viszonyokat. Azok az emberek évezredek (tudom, hogy történelem órán nem ezt tanítják) óta a magyarság hátát védik. Gyakorlatilag egy ősrégi határőr generáció... ők védték a hágókat (más járható út nem volt) a betörésektől, fosztogatásoktól, illetve ők voltak az első ütköző zóna, ha támadás ért minket keletről. A vérüket adták azért, hogy mi itt beljebb békében élhessünk! Mindezt irdatlan zord körülmények közt, kérdések és nyávogások nélkül évezredeken át. (ha valakinek az évezredek nagyon bassza a csőrét, akkor ő számoljon évszázadokkal)

    Mindezért mit kaptak cserébe? Trianon és az évtizedes román elnyomás mellé egy 2004. december 5.-i szemen köpést! Mit tettek ők? Ezt is megbocsájtották nekünk... még mindig az anyaország vagyunk a szemükben!

    Úgy érzem elérkezett az ideje, hogy ahol és ahogy csak tudjuk, támogassuk őket! A gesztus, a szeretet, az elismerés, a nem feledés, a kiállás mind olyan dolog ami pénzbe nem kerül, viszont lelkileg hatalmas támogatás ez olyan embereknek, akiket még a ceausescu diktatúra sem tudott megtörni magyarságukban. El nem tudjuk mi itt képzelni, hogy mi megaláztatáson és agresszión mentek keresztül, de nem adták fel! A hátrányos megkülönböztetést ma is megkapják... kevesebb pénz megy hozzájuk, kevesebb út épül, stb. Az önrendelkezéssel maguk irányíthatnák a sorsukat, és megszűnne az a román elnyomás, ami még enyhébben ugyan, de ma is megvan. (lásd Székely zászló ügy) Hatalmas kárpótlás lenne ez nekik, és én úgy vélem, hogy meg is érdemlik!
  • ReszegKoldus
    #21528
    Én annak örültem volna, ha a múlt heti időjárás 1 héttel később jön
  • sb1
    #21527
    Amennyiben így fog szakadni az eső még holnap is, érdekes "minőségben" lesz a pálya...
  • Zenszkij
    #21526
    Az elhagyatott őstulok benszülött területeket kerülöm :D.
  • sb1
    #21525
    "AZ utóbbi időben sokat jártam Romániában és a szikráját se tapasztaltam, hogy rühellnének bennünket." -jó helyen jártál...kicsit beljebb mész, és még le is köpnek, ha magyrul szólalsz meg, csak erről sokan nem tudnak ám! :)
  • Zenszkij
    #21524
    Rég nincs már az a nagy román magyar gyűlölet, mint régen. Felnő egy új generáció akiknek már nem a gyűlölködés játsza a központi szerepet az életében, de hülyék mindig maradnak. El kell fogadnunk nekünk is, hogy Trianon után szétszedték az országot, és ezt nem azok az emberek tették, akik most élnek. Amennyiben Románia is csatlakozik a Schengeni övezethez gyakorlatilag nem lesz határ. AZ utóbbi időben sokat jártam Romániában és a szikráját se tapasztaltam, hogy rühellnének bennünket. Ettől még nem szeretem őket, de meglepődnétek, hogy hány erdélyi magyar drukkol a román válogatottnak.
  • [HUN]FaTaL
    #21523
    Nehezen. Klubmeccs után nem büntetnek senki válogatott meccsel. Másrészt VB selejtezők vannak, az a FIFA hatásköre, a klubmeccsek meg az UEFA-hoz tartoznak (a nemzetköziek), a hazaiak az adott ország szövetségéhez.
  • Solt
    #21522
  • DaemoonHunter
    #21521
    Akkor ezt a fáradtság számlájára írom, végül is jobb később mint soha szóval érthető és támogatható ez :)
  • Solt
    #21520
    Elolvastad?
  • DaemoonHunter
    #21519
    Nem vagyok zseni gazdaságból meg politikából, de mi értelme annak ha egy talpalatnyi terület önálló lesz? Vagyis pont erre akarok kilyukadni hogy nem lesz önálló, ahogy ez már sokszor bebizonyosodott elszigetelt államként kb semmi esélye semmilyen szinten érvényesülni.
  • Sippie
    #21518
    fostak hogy megbüntetik őket a visszavágóra :P