38
Van esely ra?
  • dickhead
    #38
    Ha valakinek van megunt Sega Megadrive játéka,azt én megveszem.
  • Anubys
    #37
    Oké, egy hiba ide, nem néztem utána a konkrét dátumoknak, hanem fejből írtam... Sorry...
  • Aramir
    #36
    Azért nemám összevesztek.
    Itt utánnalehet olvasgatni egy kicsit:
    SNES
    MD
  • CHEAPBOY
    #35
    Mert szartak ra, a Saturn izmosabb volt a Psnel joval, csak "lefizetett konverziok" +a nehez programozhatosag (2 processzor, alapjaiban 2ds masina). Illetve a videolejatszasi(a jatekok atezetoire gondolok-kituno pelda pl a Striker 96) minosege messze gyatrabb volt a PS1enel (s a ps1nel minden mas akkor kurrens 3ds konzol szarabb videot produkalt, az n64ben nem is volt:) )sokaknak akkoriban ezis nagyon szamitott (10-1 aranyban kb).
  • CHEAPBOY
    #34
    Azer a vegen az Snes nyeret 1 millio peldannyal:P

    Adataokat ne masitsunk meg Segafan:P
  • CHEAPBOY
    #33
    " SEGA Starun és N64, nagyjából egyidőben"

    Naaa ez azert eros volt:)


    94 Novembere Saturn , 94 decembere Ps1, 96 juniusa n64:))) nem egy tema a megjelenesuk:)
  • CSOCSO
    #32
    ha jol emlexem a kartyas cuccosok meg evtizedekkel elob jott mint az 50 es evek... ha jol emlexem a nintendo ceg 100 koruli eves.. de ez nem tuti..
  • Aramir
    #31
    Volt szerencsém összehasonlítani a Ps-es és a Saturnos Alien Trilogy-t. Saturnon szebb, nincs az az idétlen rángatózás a képernyő szélén a Z-buffer hiánya miatt.
    A korai Ps-es játékokban is kockafejek voltak :)
  • Anubys
    #30
    Okés, nem essetek nekem, mondtam, hogy egyszer láttam kb. öt játékot Saturnon, és csókolom... :)

    DC-re meg nem csak a Shenmue van... :D Nekem a Soul Calibur az etalon DC játék... Igazándiból a híresztelésekkel ellentétben én még reménykedem egy Dreamcast 2-ben... :D Persze, esélye 0, meg már nem sokan maradtak a Segánál, akiknek vakon bízom a nevében, hogy jó gépet csinálnak...
  • mb66
    #29
    Azt azért figyelembe kell venni, hogy a Saturn nál, mint a többi konzolnál, nem történt meg a gép teljes kiaknázása, mert hamar behalt.. szal 100% os képességeit nem is láthattuk sajna a gépnek..
    Dreamcast on is kevés ilyen progi van ami kihajtja a gépet de azért ott van egy Shenmue duó..
  • Anubys
    #28
    "az meg, hogy a Saturn gyenge 3d-s képességekkel rendelkezett, enyhén szólva vicces, sokkal többet tudott, mint a Ps, csak jóval nehezebb volt programozni"

    Lehet, bevallom őszíntén nem ismerem a konkrét hw. specifikációt, és nem is néztem utána. Én csak egyszer láttam Saturn-t működés közben, és igen "érdekes" grafikát produkált (kocka fej, totál low poligon tárgyak, stb...).
  • KopaX
    #27
    Hali!
    Azért azt se feledjük el, hogy annó a Sega uralta az USA piacot is, több MD ment el, mint SNES, az meg, hogy a Saturn gyenge 3d-s képességekkel rendelkezett, enyhén szólva vicces, sokkal többet tudott, mint a Ps, csak jóval nehezebb volt programozni, többek között ez vezetett a halálához is. Az i sérdekes, hogy a Saturn már annó megoldotta a beépített vinyót, nem kellett memó, meg semmi hókuszpókusz....
  • Anubys
    #26
    Hát, két ennyire régi cégnél azt hiszem az a pár év nem oszt nem szoroz... A SEGA valamikor a 60-as években alakult, a Nintendo még az 50-es években... Eleinte a Nintendo kártyákat gyártott, ami ugye közel sem konzolokkal kapcsolatos, a Segáról nem tudom, hogy mivel foglalkozott, de gondolom akkoriban ők sem nyoták a videójáték-ipart... :) Első komolyabb konzoljaikat szinte egyidőben adták ki, a Master System 1986 elején, míg a NES 1986 végén, viszont sokkal többet költött reklámra, sokkal aggresszívebb volt az üzleti stratégiája (erről híres most is, csak manapság sokkal több játékgyártó pártol át a Sonyhoz, csupán azért, mert sokkal több példányban adják el a PS2-t, mint a GC-t). Az tényleg egy kicsit erős volt, hogy "azt sem tudták, mi az a Nintendo", tudták, persze, de mindenki a N-es kvarcjátékokat ismerte (Nincs meg valakinek a Western Bar? Úgy nosztalgiáznék egy kicsit... :), konzolból akkoriban az Atari 2600 futott itthon, meg a burzsuáziának az A7800... De a te "a Nintendo elobbb libbent bele e biznicbe" kijelentésed sem állja meg a helyét, mivel a konzoljaik egyidőben jöttek ki, előtte a Nintendo kvarcjátékozott, a Sega játéktermezett -ez utóbbi talán kicsit közelebb áll a konzolhoz, a kvarcjáték pedig a handheld-hez /GBA/ :)...
    1989: Sega megadrive, jöttek a játéktermi csodák átiratai, Golden Axe, Shinobi, Altered Beast, Splatterhouse 2, stb, de a reklám sajnos megint 0 volt. Nintendoék még két évig NES-t nyomtak, még aggresszívabb reklámmal...
    1991: kijön a SNES, ami tényleg jobb, mint a Megadrive, na de két év késéssel nem nehéz egy (jelzem nem sokkal!) jobb gépet kiadni (a proci órajele még mindig sehol nem volt a MD-hoz képest, de a grafikája -256 szín a MD 64 színe ellen- jobb volt).
    Ha jól emlékszem 1994-ben (ezt nem tudom pontosan, most hadd ne keressek rá) a Sony megjelentette a Playstation-t, ami -ezt kevesen tudják- egy Nintendo által felrúgott Sony-Nintendo szerződés terméke, eredetileg a SNES-hez készült volna CD-rom kiegészítő volt, olyasmi, mint a Megadrivehoz a MegaCD... Miután a Nintendo felrúgta a szerződést, a Sonz úgy gondolta, csinálnak belőle egy saját konzolt, ez lett a Playstation...
    1995: SEGA Starun és N64, nagyjából egyidőben, itt az N64 jobban kihegyezte a 3D-t, míg a Saturn-t a CD-s háttértár -akkoriban- hihetetlen mennyiségű adattároló kapacitása emelte -volna- fel. Sajnos itt is a Nintendo volt a hangosabb, és -valljuk be- a Saturn nem olyan gép volt, ami felvehette volna a versenyt egy PS1-gyel, főleg olyan gyenge 3D-s teljesítménnyel (habár a Doom és a Resident Evil átiratok egész jók lettek, de ki akart Saturnon Doomozni, amikor PS-en már Quake II is volt?)... Valami más kellett
    1998: Dreamcast... A világ legelső 128bites konzolja, 200 mhz-es procival, 1 Gigás GD-vel, és a PS1-et megszégyenítő 3D-s grafikával... Két évig uralta a next gen konzol piacot, mígnem kijöttek a mai csodagépek, PS2, Xbox, GC... A Dreamcast szép, jó, de sajnos az új gépek többet tudnak, a Segának lépnie kellett volna, de már nem tudott hova. Csőd, csokolom... Kár érte.
  • Aramir
    #25
    A Sega szerintem inkább a játéktermi gépekben volt elterjedtebb, legalábbis a Golden Axe és a többi sikeres játéka mind konverzió volt. Az meg, hogy mindenhol Nintendo volt, az megint csak azt mutatja, hogy a Segának a reklámja egy nagy nulla volt.
  • CHEAPBOY
    #24
    DE EZ csak Mon vot igy (lehet fiatal vok, de en mar a nes megjelense napjan ott voltam az USABAn -no nem azert hanem eppen ott eltem akkor a csaladdal, s a sega nem volt akkora szo, minden bolban szarasig pakoltak a Nintendot.) hogy azt se tudtak mi az a aNintendo, azt nem mondhatod komira hogy az egesz vilgon igy volt, mert a Nintendo elobbb libbent bele e biznicbe, s meg regebbi ceg is mint a sega joval:)
  • Anubys
    #23
    Ja, mostanság... De pár évvel ezelőtt -amikor még a SEGA sokkal aktívabb volt, nem csak compilation-öket meg Sonic portokat adott ki- ez nem így volt ám... Persze, ehhez kicsit fiatal vagy (és ez nem szivatás vagy nagyképűség :), de emlékszem arra az időre is, amikor még azt sem tudták, hogy mi az a Nintendo, csak egy-két (tojásgyüjtögetős - már az is Marios volt) kvarcjátékra volt ráírva... :D
    És már akkor ismerte mindenki a Shinobi-t, a Spőace Harrier-t vagy éppen az Altered Beast-et (amiből kiadtak egy botrányos remake-et GBA-ra -és az sem a SEGA volt!)...
  • CHEAPBOY
    #22
    Naes? A TOP 100AS LIstaban viszont az elso 20 helyre kb 16 Nintrendo cim kerul altalaban be, a Segasok meg maradnak hatul:P
  • CHEAPBOY
    #21
    Nincsen esely ra sztem Sega Xenon vagy vmi ilyesmi lesz hogy talan Sega Brandel fgojak az X kettot nepszerusiteni.
  • Aramir
    #20
    Hát, nekem is ezek a gondolatok jutottak eszembe Sephi beírását olvasva, csak gondoltam nem indítok flémet :)
  • Dante2
    #19
    Tuti , hogy nemfognak új konzollal kijönni :

    http://www.konzol.hu/index.php?function=5&subfunction=2&newsid=57

    bár a teljes igazságot csak ők maguk tudják
  • Anubys
    #18
    A SEGA által fejlesztett játékok száma: 481 (Lista: http://www.gamefaqs.com/features/company/1432.html )
    A "nagy N" által fejlesztett játékok száma: 239 (Lista: http://www.gamefaqs.com/features/company/1143.html )

    A lista második felén pedig az adott cég által kiadott játékok, ott is a SEGA vezet (kb. 3x annyi játékkal)...

    És elég, ha összehasonlítod a címeket, a Nintendonál minden második játék Mario-s (jó, még ütős a Metroid meg a Zelda, okés, de a többi? Hockey meg Duck Hunt meg ilyenek... Ja, és persze a folytatások, amik ugyan érthetőek, hiszen egy bevált játékot folytatni szokás, de N-ék kicsit túlzásbavitték)... :) Valszeg emiatt írtam, hogy mást sem csinálnak, csak Mario-s gamekat...
  • torrente
    #17
    Nem.
  • CSOCSO
    #16
    az hogy az N semmit nem csinalt a mario jatekokon kivul azert az eleg kemeny.. a masik meg hogy az N sok veggel kooperalt.. es ugy szulettek jatekok... szoval nem csak mario gamezek jottek...ha jol tudom a legsikeresebb jatekfejleszto a Nintendo
    de vki linkelje be a listat ha nem emlekeznek jol
  • mb66
    #15
    Hát nemhinném hogy új konzollal jönnének ki..
    annyira telített a piac.. ráadásul a Sega gépét nem sokan vennék szvsz , mindenki félne hogy bukik...
    Nagy kár hogy anno elkurta a Sega nagyon kirr lenne ha még mindig jönnének a Sega gépek...
  • Anubys
    #14
    Csak azt felejted el, hogy a SEGA kivétel nélkül egy-két évvel hamarabb hozta ki a "gyenge" gépeit, mint a Nintendo... Az egyetlen kivétel meg a Game Gear, csak azzal meg az volt a baj, hogy nem igazán votl elem-takarékos (de tudásban messze verte a Gameboyt).

    Ami pedig a "csupán egy-két felejthető cím" -et illeti, N-ék a Mario-n és a 68 klónján kívül nem nagyon csináltak játékot, elleben a SEGA... De hogy mondjak is konkrétumot:
    Shinobi, Sonic, Golden Axe, Shadow Dancer, Space Harrier, Virtua Fighter (a legelso 3D-s verekedős játék!), Virtua Rally, Time Crisis, House Of The Dead... és a lista még folytatódik, ha érdekel, ezek mind olyan címek, amik adtak valami plusszt a játéktörténelembe, és elég gáz, hogy elfelejtetted őket... :)

    Aramirnek viszont igaza van, sajnos miden játékuk játéktermi átirat volt, így hosszadalmasan nem lehetett vfelük játszani, habár én néha még nosztalgiázásból előveszem pl. a Golden Axe-et...
  • Davidus
    #13
    Nem lenne hülyeség... Főleg a Japcsi piac miatt.
  • CHEAPBOY
    #12
    na ez erdekes, egy pontos linket nem tudal betolni?

    Lehet a kovektkezo X Sega branddel fog kijonni?
  • CHEAPBOY
    #11
    Na az basszhna be:/
  • aabyssx
    #10
    Ez a Sega már nem az a Sega (a ~nagy emberek mind elmentek)!

    Max a M$ akar valahogy a japánoknál is bevágódni végre és ehhez a Sega nevet próbálja használni.
  • Aramir
    #9
    A Sega szerintem mindig azzal baszta el, hogy nem reklámozta kellőképpen a gépeiket.
    Illetve nagyon arcade jellegüek voltak a játékok, ami hosszutávon nem köt le senkit.
    A Dreamcastnak is ez lett a halála, hiába volt jobb akkoriban a N64-nél és a Psx-nél.
    A minőségről meg lehetne azért vitázni.
  • Rincewind
    #8
    Jó lenne, de nem fűzök hozzá túl nagy reményeket.
  • Sephi
    #7
    Annak idejen a Nintendo sokkalta erosebb volt mint a Sega...

    Mar a minosegen is latszott.

    A Sega-nak sajnos csak egy ket nagyobb cime volt de felejtheto...
  • CSOCSO
    #6
    az a baj hogy a sega es a nintendo is tul nagy jatekkeszito ahhoz hogy sajat gepet csinaljanak.. lehet nintendo is nyeresegesebb lenne ha nem gyartana konzolokat.. hanem x re es ps re csinalna a jatekokat... mondjuk szerintem Nintendo nelkul a konzolvilag nem is konzolvilag:)
  • CSOCSO
    #5
    hm.... lehet majd bejelentik hogy kulonvallnak es csinaljak a sajat konzoljukat
  • toMpEr
    #4
    Lehetseges :)
    Mindenesetre a sega honlapjan kint van,hogy a Micorosftal karoltve fejlesztik a kovetkezo generacios konzoljukat.
  • CSOCSO
    #3
    errol nemtok.. szvszte valami aprilisi trefara emlexel:))
  • toMpEr
    #2
    Nem ugy volt,hogy felvasarolta a microsoft?
  • CSOCSO
    #1
    Hatalmas bejelentese lesz a Seganak az idei E3 on.. valyon visszater?... talan megszedte magat annyir ahogy kov. generacios konzolok koze beszaljon??? lehetseges ez?? egyalatalan ki akarna?? a sega jatekok ismet csak sega gepre jonnenek...(???)