17
Blue Box
  • mátécska
    #17
    kösz
  • akyyy
    #16
    google
  • mátécska
    #15
    ki tudja hol lehet letölteni
  • Bucser
    #14
    High poly modell magas részletességű modell erős gép kell a számoláshoz mert sok polygonból áll
    Low poly alacsony részletességű modell:)= gyenge gépen is ki lehet számolni

    Sok high Polytól meghal a gép ha nagy képet vagy videot renderel, de ha Egyenként renderreled a magas részletességű modelleket akkor a Blue Box és a kompozitálás segítségével be tudod később illeszteni a kész animba az alacsonyrészletességű modellek helyére:)
  • repro
    #13
    a névelőket értettem...
  • Bucser
    #12
    Kompozitálást használnak a kék doboz effekthez... Mindent ami kék foglyák és rárajzolják a hátteret vagy a háttérben történő dolgot... A Kék Box csak azért kell, hogy homogén legyen a háttér. Hogy ne keljen külön szórakozni hátterekkel, hanem elég legyen a világítást beállítani az előtéren meg ülön a háttéren. Ezt csinálják Zöld boxal-is.. Korábban a fehér hátulra feszített vászon volt ugynilyen csak itt már ki tudják vágni az oda nem illő dolgokat.. Egyébként kompozitálást 3D modellezésnél használnak. Pl amikro lowpoly-t használnak az animáció összerakásához. Viszon a gép nem elég erős a teljes jelenet high-polyban rendereléséhez. Ilyenkor piros vagy kék dummy objecteket(vagy lowpoly modellt) renderelnek a képekbe, majd külön a végén A high poly mozgását is lerenderelik. És a kompozitálás során kicserélik a piros dummyt a high Poly objectre.. Ez ugyanaz mint a kék háttér pepitában...
  • Csacsis
    #11
    A vicc az, hogy mielőtt megítram volna az első hozzászólásom, valaki megelőzőtt. Mire megírtam mit is akarok, csak a második voltam. Az első hozzászólás nem tudom hova lett, de amikor a második elsőt írtam, még megvolt.

    A Blue Box-ra rájöttem hogy műxik Adobe Premier alatt.

    "először kell egy olyan progi ami kompozitálásra képes.. "
    Na ez nem tudom Micsoda. De ha elmondod, nagyon megköszönném.

    A vicc az, hogy homogén kék hátteret, csak a számítógép monitorja ad. Nekem csak részlegesen sikerült előállítanom (sufnituningal), és az eredmény nem tökéletes. (a kép nem szép, gynge, fakult)
    Ha van ötletetek házilag hogyan lehetne Stabil kék hátteret kialakítani, akkor azt feltétlen osszátok meg velem.

    CSERI001. Te gyanus vagy!
    Honnan tudod, mikor van a születésnapom?????????????
  • Ottto
    #10
    Én se tom :(
  • Ottto
    #9
    Hol az 1. hozzászólás? :DD
  • Taranov
    #8
    Mi az a Blue Box? :)
    Ilyenről még nem hallottam
  • FREAK
    #7
    kurvanagy kék háttered van? :)
  • Bucser
    #6
    Mire akarod használni?? először kell egy olyan progi ami kompozitálásra képes.. Ilyen a Discreet Combustion. Aztán kell egy progi amiben tudsz nagy kék hátteret kialakítani (asszem ez még síma windóz paint-be is megoldható) Utánna meg létre kell hozni a cuccot amit a kék háttérbe akarsz illeszteni.. Kb ilyen egyszerű....
  • cseri001
    #5
    Valamelyik nap volt a szülinapod, jól emlékszem?

    Boldog szülinap utáni napot! :)
  • Dikkma
    #4
    VÉTÉEF!
  • Dikkma
    #3
    Vigyazz.
  • Csacsis
    #2
    HElló!

    Igazából csak azért nyitottam meg ezt a topicot, mert egy kis segítségre lenne szükségem.

    Blue Box technikát szeretnék használni, de gőzöm sincs, hogy melyik programban van beépítve ez a funkció.
    Azt mondták hogy az Adobe Premier tartalmazza, de én nem találtam meg benne a funkciót.

    Ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném.

    Csacsis