86
A Metroid Prime folytatása GC-re!
  • aabyssx
    #46
    Életkor: 14 alatt
    Neme: fiú
    Teljes név: KILLER
  • Ersiman
    #45
    Az hogy warezolsz egy dolog, de azért vegyél vissza kicsit! Gondolod ha ilyen bunkó módon írogatsz bárki is segíteni fog? Szerintem nem...
  • en99
    #44
    Dögölj meg, de sürgőssen!
  • Olcsi2
    #43
    Nekem van belole egy, 9000ert "letoltheted".
  • en99
    #42
    ÍRJATOK MÁR A MIT TUDOM ÉN MIBE IS!
  • en99
    #41
    Nem tudja valaki, hogy honnan tudnám letölteni a Metroid Prime 1-et vagy 2-t?
  • en99
    #40
    Szerintetek mi jobb? A Metroid Prime vaagy a Metroid Prime 2 ECHOES
  • Gábor
    #39
    Szükségem van egy kis segítségre kollégák!
    Elakadtam a Metroid Prime 2 Echoesban!
    Nagyon az elején vagyok az agon waste szektorban. A mining plaza nevű helyen végigbandukolok, majd az egyetlen általam használható ajtón távozom (menet közben kőpillérből képzek két hidat), ahol golyóvá alakulok, és végigigurulok a kijáratig. A köv ajtó sima kék-záras, meglövöm, de az istennek sem akar kinyílni!! :(
    A mező neve mining station access! Lassan megőrülök, hogy nem akar nekem megnyílni! Esetleg tudna valaki segíteni? Ja, faq-ok szerint simán tovább tudnék menni...
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Sephi
    #38
    Ez nagy info volt :D
  • CSOCSO
    #37
    :) amugy bizti eleg jo jatek
  • Sephi
    #36
    Azota is mind varjuk a valaszt! Nekem is megvan de meg nem raktam be! Erdekel mennyire lett jo...
  • CSOCSO
    #35
    meselj miert lett olyan uberdurva:)
  • Norby sonic
    #34
    na emberek, meglett a metroid prime 2: íkóz! :) überdurva lett, kötelező vétel minden konzol tulajnak. akinek nincs kockája, az vegyen most! :)
  • CSOCSO
    #33
    Most lattam a tv ben az uj metroid reklamot.. setal egy nagyon jo gadzsi es a metroid suit kicsi darabkak ra"szippannak"a testere...
    eleg ari lett:)
  • CSOCSO
    #32
  • Petyus_
    #31
    www.ilovewheeze.com
    www.iloveseas.com
    www.ilovelees.com
    www.ilovesqueeze.com
    www.ilovepeas.com
    www.ilovesprees.com
    www.iloveescapees.com
    www.iloveflees.com
    www.ilovecreamcheese.com
    www.ilovejeez.com
    www.ilovecapris.com
    www.ilovebeams.com
    www.ilovebeets.com
    www.ilovebeasts.com
    www.ilovevees.com
    www.ilovebeaks.com
    www.iloveskis.com
    www.ilovekeys.com
    www.iloveknees.com
    www.ilovegees.com
    www.ilovecees.com
    www.ilovehees.com
    www.ilovebeeps.com
    www.ilovesneeze.com
    www.ilovetease.com
    www.ilovefees.com
    www.ilovenees.com
    www.iloveease.com
    www.iloveplease.com
    www.ilovedisease.com
    www.ilovebreeze.com
    www.ilovetrapeze.com

  • CSOCSO
    #30
    metroid prime 2-t mar a tv ben is reklamozzak.. mikor akarjak kiadni hogy mar a reklamja is megy?
  • Whave
    #29
    elado egy metroid prime, nagyon szep allapotban, 7000 ft. whave kukac interware.hu -ra varom a maileket :) (ha valakinek esetleg hianyzik meg az elso resz... ;)
  • mb66
    #28
    ... kár hogy mov ban van én fel nem rakom a quictime ot :(
  • Petyus_
    #27
    http://www.576.hu/upload/M_18/rek1/1627/t_metroid_prime2.mov

    Új trailer, állat!
  • Petyus_
    #26
    http://www.cube-europe.com/movies/e32004/metroidprime2b_.wmv

    Régebbi vid, de UP! =)
  • CSOCSO
    #25
    es azon mi nem ertheto?? az ovodas ocsem is erti aztat!
  • Sephi
    #24
    Az amikor a reszecske igazodast parositottad a Quantum fizikai torvenyekkel...
  • CSOCSO
    #23
    most oszinten mit nem volt vilagos?:)
  • Police88
    #22
    Ezt jól megaszontad....
  • CSOCSO
    #21
    magyaran egy titkos helyet na..
  • CSOCSO
    #20
    azt irtak az 576 on hogy az echoval hangokat lehet latni.. en lattam mukodni az echot.. fekete volt minden es feher korok maszkaltak... de a csavo csak egy lyukat vett eszre vele.. ( lyuk hangot ad ki???)
  • Sephi
    #19
    Mirol is van most szo???
  • CSOCSO
    #18
    lattam mukodni az echoes-t nem igazan hangokat lattam en... full sotet minden es feher karkikakat lattam.. de inkabb valami lyukat jelzett a falban.,...
  • Sephi
    #17
    En nekem csak most lett meg az elso resze szal meg nem izgulok a masodikra :)
  • Petyus_
    #16
    UP!

  • Police88
    #15
    Metroid Prime 2: Echoes
    2004-05-13 23:54:00

    Fejlesztő: Retro Studios
    Kiadó: Nintendo
    Eredet: Egyesült Államok
    Platform: Gamecube
    Várható megjelenés: 2004 szeptember


    Los Angeles, Convention Center, Nintendo Stand, Samus sarok. A vaskos in-game prezentáció után IGN-es kollégáinknak sikerült fülön csípni a játék producerét, Kensuke Tanabe-t, akivel kedélyes beszélgetést folytattak a novemberi megjelenésű Metroid Prime 2: Echoes-ről. Ebből mazsoláztunk kedvcsinálónak egy ízelítőt, melyet alant olvashattok.
    A Metroid Prime 2: Echoes az előző részhez hasonló koncepción alapszik: kifejezetten azok számára készült, akik ismerik a Metroid Franchise-t, és megelőző verzióval is sokat játszottak, azaz rálátásuk van a Samus univerzumra – de természetesen mindenki másnak is ajánlható, aki fogékony a fantasy/kaland/akció/FPS játékok egyvelegéből képzett produktumra.

    Miért is Echoes?

    Nos, sokan azt hinnék, hogy az új Visor (Echo: segítségével hallani lehet a messzi zajokat-hangokat) miatt kapta a folytatás ezt az alcímet. Ez azonban csak részben határozta meg a folytatás elnevezését, ugyanis jóval erősebb hatást váltott ki a két planéta (ami valójában csak egy, az Aethar) kivetülése. Egyik sem létezik a másik nélkül, mondhatni visszhangjai, élet-párjai egymásnak, innét az elnevezés.
    A bolygó dimenziói között portálkapukkal közlekedünk majd, de természetesen teljesen más tényezők befolyásolják a továbbjutási pontokat az adott helyszíneken. A két világ (Light World és Dark World) két különböző kapun lesz elérhető, értelemszerűen a sötétebbik felére a Dark Portallal, míg a másikra a Light Portallal juthatunk majd. Már itt képbe jön a fegyverhasználat: az ismert Beam támadás is lehet Dark és Light: az árnyékvilág ellenfeleit lehet sebezni a Dark Beammel, de jóval nagyobb sérülést válthatunk ki az ellenséges világba tartozó fegyvereinkkel, így pl. egy chargeolt Light Beam többszörös sebzést produkál a sötét verziójához képest.
    A Beam fegyverek muníciója ellenben nem végtelen: ezzel próbálják arra sarkallni a játékost, hogy minél jobb stratégiát dolgozzon ki arra vonatkozóan, hogy hatásosabban juthasson előre a játék folyamán.

    A Nintendo press konferencián bemutatott videóból úgy tűnik, hogy Samus Aran sebződik, mikor a speciális védőruha nélkül próbálja megérinteni a sötétebbik dimenziókaput – így nagyon valószínű, (mint ahogy a megelőző Metroid játékok esetében is) speciális Chozo páncélzat kell majd a világok közötti átjáráshoz.
    Vajon mit várhatunk az újonnan bevezetett multiplayer funkciótól? Nos a kérésre válaszolva Mr. Tanabe elárulta, hogy már a Metroid Prime-ba is szerették volna implementálni a többjátékos lehetőséget, de akkoriban az idő rövidsége miatt ez ellen döntöttek. Jelenleg más a helyzet: noha megnyugtatásképpen a játék most is a single playert részesíti előnyben, multi lehetőségekkel fűszerezik azt, mint ahogy látni lehetett a bemutatókban. Egyelőre annyi bizonyos, hogy két és négyjátékos módban harcolhatunk majd egymással, de a titokzatos Dark Samus egyelőre nem tervezett választható karakter formájában.

    Arra, a kérdésre, hogy milyen módon működik az Echo Visor, némi mosoly keretében a következő válasz érkezett: szándékosan nem mutattunk be működés közben. Azt szeretnénk, hogy a rajongóknak és leendő Prime 2 tulajdonosoknak még rengeteg újdonságot mutasson a játék; a címből következtetett tényállás jelen esetben bőségesen elég információval szolgál, a többit pedig úgy is megtudjunk rövidesen.

    A HUD dizájnváltása nem takar semminemű változtatást a kijelzendő információkban, csupán a dizájner akarata érvényesült, miszerint meg szerette volna változtatni azt. Nem így a fegyverhasználatban, amelynek számos fegyver képességlistája gyarapodott újabbakkal: ilyen lesz pl. a rakétavető multicélzás lehetősége, mellyel egyszerre egynél több objektumot is be tudunk célozni, s több rakétát kilőni.
    A külső szemszögből látszódó (pl. morph-ball) jelenetek száma nem emelkedik túlzottan a korábbi arányokhoz képest, Mr. Tanabe szerint a Metroid Prime 2 elsősorban FPS nézetet használ: "...az emberek ezért (is) szeretik, tehát nem lenne túlságosan jó ötlet ezt az arányt felborítani..." A Metroid különlegességéből fakadóan szükség van a nem csak FPS perspektívára, de ezt a játékot kedvelő rajongók el is várják a Retro Studiostól.

    Az ún. Screw-attack is látható azokon a videofileokon, amelyek az interneten terjednek. Ez egy speciális képesség, erőpajzs-körfűrész megnyilvánulása a suit-addon megszerzése után bárhol használható, de értelemszerűen néhány helyen szükséges is lesz a továbbjutáshoz. Szintén újdonság a korábbi 2d-s Metroid játékokból ismert wall-jump, amivel morph-ballként tapadási funkcióval is rendelkezünk majd: néhány helyen, magas falak között csak így leszünk képesek feljebb jutni. Kérdések hangzottak el arra vonatkozóan, hogy az előbb említett Screw-ball képes lesz-e támadásra: nos a Retros fiúk jelenleg nem véglegesítették ezt az opciót: az eredeti koncepció szerint nem lesz fegyverként használható, de a fejlesztésnek még korántsincs vége, bármi elképzelhető. Akárcsak a multiplayerben való használata, amely szabályai és lehetőségei szintén nem 100%-ig tisztázottak még (a multiplayer módozatokról nem tettek említést). Annyi bizonyos, hogy LAN funkció nem lesz elérhető az Echoesban, bizonyos hardver okok miatt.
    A multiplayer demoban egy pillanatra lehetett látni egy, az újságírók szerint csak „Hacking Mode”-nak nevezett képességet: ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a HUD elhagyását ellensúlyozandó próbáltak valamiféle megoldást találni arra, hogy a játék ezen lehetőségei ne merüljenek feledésbe a többjátékos mód esetében: ezért a scanneléshez hasonlóan gombok segítségével vírussal fertőzhetjük meg az ellenfelet, amely lassú halálhoz, folyamatos sebzéshez vezet – hacsak időben nem találunk majd valami ellenszert.

    Szó esett a multimédiás betétekről: jelenleg sem terveznek szinkront – mondván, hogy az ilyen játékoknál nincs értelme. CGI betétek megírására sincs szükség, az első rész óta továbbfejlesztett grafikai motor bőven elég arra, hogy látványos átvezető animációkkal tűzdeljék tele a játékot (ebből egyébként több várható amellett, hogy a tiszta játékidő is némivel hosszabbra várható, mint az első rész esetében.)
    A Light és a Dark Wolrd mellett az igazi húzóerőt Dark Samus képviseli majd: Mr. Tanabe elmondása szerint jóval többről és misztikusabb dolgokról van szó, mint hogy vadászból préda válhat. A történet mély gyökerekre is visszatekint, a tartalmas mondanivaló váratlan meglepetésekkel szolgál majd – de ez legyen meglepetés. Technikai szempontból nagyon látványos programra számíthatunk: "...az első részben büszkék voltunk arra, hogy ennyire le tudtuk rövidíteni a töltési időt: a dinamikus loader technológiának köszönhetően ez az intervallum még tovább rövidül, így szinte semmit sem fogunk észrevenni a játék mögött tevékenykedő kód működéséből..."

    Arra a kérdésre, hogy mennyire erőltetik Samus Aran fejvadász beállítottságát, a következő volt a válasz: valójában nem ezen van a hangsúly, nem vol cél az igazi vadászösztön imázs kialakítása: Samus annyira lesz csak fejvadász, mint az előző epizódokban, kiléte a tervek szerint továbbra is ismeretlen marad. Maximum annyit tudhatunk meg a folytatásból, hogy miért is ő lett felbérelve a feladatra, melyet a Galaktikus Szövetség szabott ki az ügynököknek. Ha az emberek Aran vadászösztönére kíváncsiak, akkor a Nintendo DS-re készülgető MP: Hunters lesz az ő játékuk.
    Habár némi információ napfényre került, kellően nagy a titoktartás a játék körül, hogy rengeteg meglepetéssel szolgáljon a Metroid univerzum rajongóinak. A program fejlesztése jelenleg a kétharmadánál tart, s a Nintendo tartja magát a szeptemberi megjelenéshez, melyben benne foglaltatik a PAL verzió piacra kerülése is. Addig még néhány hónap hátravan, de nem bánjuk: ha a játék elkészül, kíváncsian és várakozásokkal telve esünk majd neki az újabb kalandoknak.

    Stinger

  • Police88
    #14
    Lehet nézelődni: http://cube.gamespy.com/gamecube/metroid-prime-2/513358p1.html
  • Police88
    #13
    itt is van: http://www.hardwired.hu/dl.hw?id=2258
  • Police88
    #12
    E3-on bemutatták a trailerjét nemsoká biztos fent lesz majd a neten is!
  • Dante2
    #11
    Az osztott képernyős mód már tuti !
  • Petyus_
    #10
    Akkor örvendjünk együtt srácok Samus néni visszatértének! =)
  • Police88
    #9
    Én is ennek akartam topicot nyitni de megelőztek!
    Már alig várom,hogy nyomjam vele addig asszem megveszem az 1. részt!!!
  • Kaplan
    #8
    Szerintem tényleg ütős lesz.
    Nekem most per/pillanat nincs GC-m.
    Majd nyáron veszek.
    Már csak a RE4,MP1-2,RE1-0, stb. miatt.
  • Petyus_
    #7
    Hmm hát a 2D scrollozástól szerintem el lehet vonatkoztatni, sőt 2004-ben el is _kell_. =) Mondjuk én a 3D híve vagyok - már ha az ilyen jó, meg őszintén szólva nem voltam egy nagy Metroid fan (csak hallomásból ismertem a játékot), persze a lemaradást emulátorokon pótoltam azóta. =)

    Szerintem a fíling, a játékmenet nagyjából ugyanaz volt régen is, meg Ridley is egy szar szemét volt már a régi részekben is.