78
  • Zoley
    #78
    Az listazott orszagok kozul Szingapurral Magyarorszaggal es talan meg Izraellel nem ertek egyet. Oda menjenek razziazgatni, ahol az ember megengedheti maganak, hogy megvegye az eredeti cuccot horror arakon. Szerintem itt sem lenne gond, ha vagy az arak nem lennenek a horror kategoriaban, vagy vegre mi is megengedhetnenk magunknak havi par cd-t/dvd-t/szoftvert a fizubol anelkul, hogy ehenhalnank.
  • An-Dee
    #76
    Nem inkább arról van szó, hgoy 56 bitesnél erősebb titkosítást nem lehet EXPORTÁLNI? ezért nem tudsz ssh-s progit venni az USÁ-ból.

  • Frank99
    #75
    én is így gondolom....

  • Skyline
    #73
    A hírből látszik hogy elképesztő lámák voltak a fejesek..:)
    A legnagyobb aduász isofelpakolókat a dev-et mégcsak meg sem említik,valszeg fingjuk sincs hollétükről..:)
  • Frank99
    #68
    nem is programozó teszi el a nagy hasznot.

    hanem a rájuk telepedő hiénák, miattuk szemtelenül drágák a szoftverek.

    és mindig is fogják másolni....
  • sniper
    #66
    Persze hogy olvassak, de nyilvan nem most jonnek ra erre az ev(tized)ek ota mindenki altal koztudott dologra.
  • Devla
    #65
    A rendorok kozismerten olvassak az internetes forumokat, legalabbis Amerikaban tuti, rendszeres latogatoi az isonews forumanak mert idonkent egy-ket barom beir egy ftp vagy site nevet es surun nem torlik ki eleg hamar. Nem tudom, hogy idehaza szokas-e de jobb felni mint racs mogott ulni.
  • sniper
    #64
    Csak eppen mi Magyarorszagon elunk.
  • sniper
    #63
    Talan erintett vagy? En is hallomasbol tudom, es valszeg nem en vagyok az 1etlen. A BME mindig is kozismert warez hely volt, szerinted a rendorok innen, az en hozzaszolasombol fogjak megtudni? LOL.
  • sniper
    #62
    Mit varsz toluk, mikor a yardon azt se tudjak kell-e illetekbelyeg a szig hosszabbitashoz, biztos nem kellett meg senkinek se hosszabbitani...
  • Frank99
    #60
    És üzenem az ssöez senkiházi szemét pénzéhes köcsög szekértőnek, hogy menjen inkább betonozni.

    Abból több haszna van az országnak
  • Frank99
    #59
    igen, régebben történt

    a "szakértők" egyszerűen akkor sem törik fel a PGP-met, ez tutkó.

    ha létezik is PGP kódtörő, azt a biztonsági szervek használják, és sztem qva nagy titokban kezelik, és jött-ment Kovács IV. János magyar mámítástechnikai szagértőnek tuti nam adják ki.

    Ezt használják a Bin Laden levelezésének töréséhez esetleg.
    Nem Pistike PGP diskjének töréséhez a magyar rendőrök.

    úgyhogy mivel itt nem oldjuk meg ezt a rejtélyt, aén azt javaslom, hogy akinek van mit rejtegetni, az PGP-zen...

    és kisebb az esélye, hogy egy senkiházi milliókért Excell táblába program neveket és árakat írogató "szagértőcske" azt megtöri.

    részemről a vitát befejeztem...
  • sniper
    #58
    "A magyar rendőrség a BME Kármán Tódor kollégiumának számítógéptermébe hatolt be, de itthon idáig senkit nem vettek őrizetbe"
    Legalabb nem a ke'k koleszt zaklattak, ahol a warezosok tobbsege mukodik. :)
  • sniper
    #57
    "A kalózmásolatok miatt keletkezett kár a szakemberek szerint ennek többszöröse, több száz millió dollár."
    Inkabb ennek toredeke, nehany zloty. Ki venne meg 100k-ert 1 offiszt? Hogy tavolrol sem annyian min ahanyan letoltik, az biztos. De azert csak hazudjanak ossze minel nagyobb osszegeket, ugy laccik most ez a divat, hasonloan komolyan veendo, mint a 700 evre vallalt csatornaepitesi garancia (ilyen is van).
  • Tetsuo
    #56
    Jah, a rendőrségnek néha eredményt kell felmutatnia és hát erre futja. A maffiák, politikus-bűnözők helyett könnyebb a 16 éves Zolika gépét elzárni.
  • AtisH
    #53
    A konkrét rendőrségi eljárásokat nem ismerem személyesen, de ismertem olyan IT-s ember, akit felkértek a BSA-s razziák alkalmával mint szakértőt. Amiről te írtál az szerintem még régebben történt, amikor a rendőrség is csak ismerkedett ezzel a fajta bűnözéssel. (Régebben olvastam az ezzel kapcsolatos hozzászólásaidat...) Gondolom azóta volt már 1-2 rendőr továbbképzésen vagy ott is kezd kialakulni valami procedúra az ilyen ügyekre.
  • AtisH
    #52
    Te! Most ebben a pillanatban milyen titkosítást használsz a gépeden? Vagy gondolod megvárják amíg felraksz egy ilyet és biztonságba helyezed a cuccaidat? Szerintem ahogy nekem sem, úgy neked sincs különösebb védelem a gépen. Aki már ennyire belemászik a dologba az nem a lakásán csinálja, sőt szerintem annak otthon legális rendszere van. Meg nem árt egy kapcsolat a rendőrségen is és akkor ugymond felesleges a titkosítás.;-) Egy orgazda sem lopott cuccot használ. Vagy aki igen az megérdemli ha ráverik a balhét.
    Az ajtót akkor fogják majd "rádtörni" ha gyanúsított vagy, ha csak tanú akkor max. beidéznek. Viszont ha olyan biizonyítékok kerülnek elő, amivel te is gyanúba kerülsz akkor már más a helyzet.
  • Cat #51
    muszáj lennie nyomozásnak, különben nem kapnának házkutatási parancsot se :) valahonnan hozzád vezetnek a szálak, és te az ügy felderítését akadályozod
  • Inquisitor
    #50
    Nyomozás akadályozása?
    Na de ha nincs mivel bármit is bizonyítania, akkor nem történt büncselekmény, ergo nem lehet nyomozás.
    Ok nélkül ex-has módra nem törhetik rám az ajtót ha szeretnék se ... vagy igen?

    Mi van ha egy 64 bites partición spéci programmal létrehozok virtuális meghajtót, és kódolom a particióhoz való hozzáférést, a virtuális meghajtón lévő fájlokat, és a programot magát? Mondjuk csak egyenként 1024 bites kulccsal ...
    Ha egyáltalán rájönne valaki mi hogy is van rajta (amihez fel kéne törnie, HA tudná mit!), és meg is törnék, a hozzávaló stuffra és időre rámenne az állami költségvetés.
  • Frank99
    #49
    nem vagy köteles nyilatkozni, vallani.

    mert az felhasználható ellened.

    a rendőrségen van a bizonyítási jog.

    ha az FBI-hoz kerül, az biztos más tészta.

    De Kovács III. magyar átlagrendőr, és Kovács IV. átlag alatti szagértő ezt a rejtvényt nem oldja meg, és a rendőrségnek se pénze, sem energiája hogy ezt megredenlje, főleg, ha benne van a bukás veszélye, magyarul hogy nincs esetleg igazuk...
  • Frank99
    #48
    te nem láttál még magyar "szakértőt"....

    én már láttam.
    Excelbbe képes volt beírogatni a CD-k readme-jében talált, és a név alapján fellelt kis-ker
    árat egymás mellé, majd a végén összegezni.

    és ez az összes Mo-i cd-s ügyben így volt....

    nem hiszem, hogy a PGP törő programot megkapja, amúgy valóban hihetetlennek tűnik, hogy értelmes idő alatt meg tudják törni....

  • Cat #47
    és rádverik a "nyomozás akadályozása" büncselekményt is
  • TeszteloPontHu
    #45
    A diszkó nem éppen magáncélú felhasználás... A törvény szerint magáncélra készíthetsz másolatot zenéről és filmről, akár a haverod lemezéről is (így itthon legális a zene/film letöltés is). Tilos viszont megosztani illetve a védelmeket feltörni.
  • AtisH
    #44
    Lehet, hogy tökös gyerekek a rendőrségen is nagyon kemény csávók, de a másik oldal is ott támad, ahol a legkisebb az ellenállás. Többek között volt egy ismerősöm, aki vagány volt, de amikor egy lopott autóeladásba keveredett, akkor szépen dalolt, mint a kismadár pedig nem verték el és nem fosatták össze csak egy "egyszerű" előzetesben volt. Elég csak arra gondolni, ha felajánlanak egy opciót, ha tucc pár olyan embert akiről tudod, hogy sáros és elmondod nekik akkor elengednek, vagy mérséklik a büntetést.
  • AtisH
    #43
    Igaz az USA-ban nem voltam, de közel 8 évig dolgoztam egy amcsi cégnél és ismerős az amit írtál, hogy szinte mindent megadott procedura alapján csinálnak. Szinte azt is megmondják melyik kezedben kell tartani a csavarhúzót.:-/ De nem is engednek mondjuk száguldozni az utcákon, meg csak egyszer érjenek adócsaláson, utána meg vagy bélyegezve. Pl. nálunk bármely céges eszköz magáncélú használata (ha persze bizonyított és ez lehet akár a telefonálás is, vagy netezés) esetén felelőségre vonható az egyén. És ezt nem is akkor veszik elő, amikor elköveti az ember, hanem akkor, ha el akarják távolítani abból a pozícióból. Na ilyenkor az ügyvéd sem nagyon tud segíteni, mert a munkaszerződésben le volt írva.
  • Frank99
    #41
    illetve ellene nem fogják használni...
  • Frank99
    #40
    egy mezei felhasználó, akit a Bivalybasznádi rendőrség piszkál, az nem fogja a legújabb amcsi cuccot használni.

    mert ehhez gép is kell....
  • [HUN]PAStheLoD
    #38
    az és ha Jémsz_Bond néven jáccok az azér számít , nem ? :)

  • Frank99
    #36
    elvileg nem.

    gyakorlatilag elmesélheti a haverod, aki véletlenül máshol lebukott, hogy te másoltál neki cd-t...
    pl.
    megtörténhet.

    és akor jönnek hozzád is...
  • Frank99
    #34
    azon kívül megvettem a cd titkosító programot, ami csak a megadott jelszó esetén mutatja meg a cd-k tartalmát, csak titkosított dat-filokat lát bárki aki a cd-t megnézi. És mivel lehetnek olyan anyagaim, amik megánszemélyként mások számára titkosak, nem vagyok köteles megmutatni pl. a nejemről készült fürdőszobás felvételt.

    Tehát bármi lehet a cd-ken, és nem fogom az életben elárulni az amúgy kurva hosszú, és kegyetlenül jó passwordömet, illetve azt a 4-5öt, amit használok....

  • Frank99
    #33
    sztem nem jól tudod

    nem vagy köteles vallomást tenni, az ítéleted végéig jogod van hallgatni.

    és bizony, a mi példánk (Hódmezővásárhely) bizonyította, hogy tanúkból mindenki vádlott lett (131-en) mert sokan kotyogtak, és hittek a rendőrnek (fasz Kenéz elvtárs-azóta százados) hogy nekik nem lesz bajuk.
    Nem vagy köteles elárulni a jelszódat.

    törjék fel.

    Legálisan megvettem a PGP-t, és egy szarházi magy szagértőnek nem fogják kiadni a kulcsot, az tuti.... (főleg hogy megvettem)

    na bye
  • AtisH
    #32
    Tudod, ha bevisznek, akkor egyedül fogsz szemben állni egy régóta működő gépezettel ésnem úgy fognak kezelni, mint anyuci egyszem kisfiát. Egyébként ez a szöveg esetleg egy James Bond filmben még elmegy, de az életben nem működik.
  • AtisH
    #31
    És mivel magyarázod majd, hogy az un. jogtiszta biztonsági másolatod crackkelve fut??? És max. addig nincs joguk piszkálni, amig nem sérteded meg a szerzői jogokat ill. nem vagy gyanusítható ehhez kapcsolódó dolgokkal. Ja és köteles vagy segíteni a nyomozást! Ellenkező esetben az lesz a bűnöd, hogy hátráltatod... Álltalában azoknak ilyen nagy a szájuk, akiknél nem volt ilyen razzia.
    Nem vagyok én sem egy rendőrpárti és én sem díjjazom a felesleges ba***gatást, de meg kéne próbálni kicsit racionálisabban gondolkodni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    mért mondanád L .. mondjuk titkosszolgálati parancs hogy ne mondd el .. nemzetbiztonság .. bármire hivatkozhatsz!
  • AtisH
    #29
    Itt azért kicsit másról van szó, mint egyszerű házkutatásról. Nagyon jól tudták hová kell menni és mit kell keresni.
  • Devla
    #28
    Ha jol tudom koteles vagy elarulni a kodot a titkositott vincsihez kulonben akadalyoztatod a nyomozast es le is csuknak. Az mar mas kerdes ha azt mondod elfelejtetted, nem tudom bejon-e meg ez a trukk :)
    A backuphoz valo jogodrol meg annyit hogy elvileg mar a masolasvedelemmel is megsertik, es mindenki magasrol leszarja, itt csak a multiknak lehet joguk barmire is.
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    jah és a képen látható ürgének így ránézésre 8 év szigorított jár!
  • [HUN]PAStheLoD
    #25
    én ezeket a szagérőket basznám seggbe gumibottal , semmihez nemértenek de fizetést kapnak, floppy-n hozzák a kis szar programjukat ami kilistáz minden file-t a gépen ... azt megmondja kié a file (m$, adobe , autodesk ..etc)
  • Kain
    #24
    "Az eddig lefoglalt kalózmásolatok értéke az előzetes szakértői becslések szerint 50 millió dollár."
    Mennének be a Schönhertzbe, asszem megduplázódna az összeg :) Miért a Kármánba mentek be?
  • fifi
    #22
    Ez tuti?