128
Emlékszik még valaki az \"öregek\" közül erre a mókára???
  • MIMACSKA
    #88
    Nekünk nem volt telcsink. Mire lett 14 éves voltam. Anyámék lelakatolták a telefont még mielőtt megismerték a telefonálási szokásaimat.
    Mekkorát tévedtek!! Rühelek telefonálni és azt is utálom ha csörög. Otthonról kikötettem és nincs üzirögzim mert utálom.
    Csak a legszükségesebbre használom. Időpont egyeztetés stb...
  • hykao #87
    Nem, az nem kicsinyesség lenne, hanem baromság...

    Amúgy te nem vágtad ezt a 08-azást?
  • MIMACSKA
    #86
    ok!!

    Inkább nem szólok ha nem tudok a 08-azáshoz hozzászólni :)

    (pedig azt hittem már akkor is 30 éves voltál) :)

    JA!!!!! Mér most rabolsz? :DDDDDDDDDD
  • hykao #85
    Természetesen nem. A nyolcvanas években még én is gyerek voltam...
  • MIMACSKA
    #84
    Bankot raboltál? :DD
  • hykao #83
    Részemről kicsinyes tevékenység lett volna telefonfülkéről-telefonfülkére járva pár aprópénzt gyüjtögetni...
    Ha már ilyenben törtem volna a fejem, akkor egy pajszerrel megszabadítottam volna a nyilvános távbeszélőállomásokat a tartalmuktól...(mert a régiekhez elég volt egy pajszer...)
    De nem (ilyenekben) törtem a fejem...
  • MIMACSKA
    #82
    Na hát angyal az én sem vagyok.
    5 froncsi pedig két gombi fagyira volt elég!
    Ez pedig nem kicsinyesség tekintettel arra, hogy 50 forint volt a zsebpénzem akkoriban. :DD
  • hykao #81
    Na, de kedves! Magamról csak nem II. szám 3. személyben beszélnék!!!
    Amúgy sokmindent csináltam már életemben, nem állítom, hogy egy angyal vagyok, de a kicsinyesség távol áll tőlem...
  • MIMACSKA
    #80
    Szóval te voltál!!
    Azonnal add vissza az 5 Ft-osaimat!!
  • Sir Quno Jedi
    #79
    Jobb ha nem kötsz bele St-be, mert csak te járhatsz rosszul ! Easy brada !
  • Mike
    #78
    a közvetlen károkozás a nonszensz

    valyon mennyit kellene fizetnem elmaradt haszon címén, ha meg sem nézem az odlat
  • Sir Quno Jedi
    #77
    És ezzel sok proxys/tűzfalas ember feldugatja (énis) ???
  • Mike
    #76
    St újabb gyöngyszeme:

    Javaslom kapcsoljátok ki az adblockot, mivel hamarosan beépítésre kerül egy új modul, ami letiltja magát az sg-t is azoknak akiknél nem jelennek meg a reklámok.

    Az a nagy helyzet, hogy mi ebből tartjuk fenn a szájtot, sajnos se a szerverfenntartás, se a rendszergazda, se a hírszerkesztők nem ingyen dolgoznak, tehát aki olyan "vagány" hogy letiltja, az magát az sg-t se fogja tudni olvansi, mert ez közvetetten károkozás.

    nonszensz
  • Sir Quno Jedi
    #75
    Na azt már láttam, akkor meg mi szuperhősök tartsunk össze legalább (én pl. skizofrén szuperhős vagyok, 1x ilyen, 1x olyan, ezért is ilyen nehéz legyőzni !) !!!
  • hykao #74
    Katt a logómra, és megtudod...
  • Sir Quno Jedi
    #73
    Miért mi vagy, húsos süti ?!! :DDD
  • hykao #72
    Az újabb kék készülékeknél is (sőt ez nyilván nagyobb bevétellel kecsegtet...)
  • hykao #71
    A dolog lényege, hogy ki lehet peckelni a kisajtót, így te nem, a dolog megvalósítója viszont hozzájut a pénzedhez...
  • cSuwwi
    #70
    a piros népi távírónál? ami a népközös 2Ft-ossal működött? :D
  • hykao #69
    Egyik általad említett kategóriába sem férek be! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Akkor jó, mert lassacskán hadjárat indul ellenem, tudnom kell ki van ellenem, ki mellettem, ki semleges nyuszi és ki moderátor ! :DDD
  • hykao #67
    Amúgy nem tudom még divat-e, de egy időben a nyilvánostelefon pénzvisszaadó billenőajtó kiakasztás is ment...
    Szóval ha olyan nyilvános - pénzes - fülkével találkoztok, aminek be van ragadva a pénzvisszaadója...akkor arrafelé is jártak a srácok.
  • hykao #66
    Nekem nem.
  • cSuwwi
    #65
    Borsod megye. Fater előszőr azt hitte, hogy csak elszámlázák. (2 rugó helyett 22-t írt a gép). Bement reklamálni...
    Szerencsére analóg központ volt, és nem tudták megmondani, hogy kit hívtam. Ki kellett fizetni...
    Aztán meg az első fizumból nekem is, apámnak... :(
  • traXion
    #64
    Akkor még nem volt internet mi? :D
  • Sir Quno Jedi
    #63
    Miért, néha Arnie vagyok, néha jedi-skedek, néha Robocop-oskodok, néha Dredd bírózok, néha meg Mr. Szöszi vagyok, baj ???? :DDD
  • hykao #62
  • cSuwwi
    #61
    na nem 08-al, de kb. 8-10 éve én is csináltam a nyári szünet alatt a nagyszülőknek 22eFT-os telefonszámlát, 0690-el... (akkoriban még csak 77+Fa/perc volt)
  • hykao #60
    Fel kell hagynod ezzel a robot hülyéskedéssel!!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #59
    ÉS most akkor mi jár annak aki kitalálta ?!!! Bannoltok azonnal, vagy mifene ?!!! :DDD
  • hykao #58
    Há' ja, nem kis buli volt elintézni akkoriban egy kibaszott otthoni telefont...
  • Mike
    #57
    aha
    ezt valszeg azért nem ismertem, mert a qrva posta baszott telefont adni
    kemény 20 évet vártunk
  • hykao #56
    LOL, kicsit nagy a delay... kukk: #33!!!
  • Mike
    #55
    08 a pontos idő
  • hykao #54
    ...én is csináltam olyan 5e Ft-os telefonszámlákat otthon, ami akkoriban egy kisebb fizetésnek felelt meg.
  • hykao #53
    Na jó akkó' FORRÓ!
  • [Walaki]D`Lair
    #52
    Aztakurva...:DDDDDDDDDDD
  • repro
    #51
    ööö. hát akkor nem Meleg!, hanem ELTALÁLTAD BÁZZE!!! :)
  • hykao #50
  • hykao #49
    Hehe, néhány embernél ez már olyan méreteket öltött, hogy pl. az egész munkaidejükben 08-aztak...egyes munkahelyeken olyan trükköket eszelt ki a főnök, hogy pl. lelakatoltatta a tárcsázót.
    Persze ezzel még nem ért el túl sokat, mert az analóg vonalas készülékekkel annó lehetett úgy "tárcsázni", hogy egymás után gyorsan lenyomogatta az ember a megszakítógomot (a 0-hoz tízszer kellett lenyomni), és mivel a pontos idő csak két számból állt, így 10-ből 7x össze is jött.