63
Takeshi Kitano klasszikus szamuráj eposza
  • fuszhi
    #63
  • fuszhi
    #62
    http://gyorgydragoman.com/?p=96&language=hu
  • fuszhi
    #61
  • a
    #60
    "A Zatoichiben biztos nem direkt qrták el néhány milliméterrel a pengedarabok 3Ds vektorait, koordinátáit"

    hát én is ezt mondom, hogy nem szándékos a másodosztályú CGI, de attól még szerintem élvezhető a film.
  • cicai
    #59
    nagyon kul
  • Tetsuo
    #58
    Régi filmeknél nem alkalmaztak elcseszett CGI-t, nálam elvárás h a mindenkor alkalmazott trükkök (amik azért vannak h hihetőbbé, valósághűbbé -persze adott esetben éppen meseszerűvé- tegyék a jelenetet) tökéletesen legyenek kivitelezve.
    A Zatoichiben biztos nem direkt qrták el néhány milliméterrel a pengedarabok 3Ds vektorait, koordinátáit h 'meseszerűbb' legyen a film, ugyanis sajna ettől csak komolytalanná vált; hanem siettek, nem volt píz, v mittomén..

    Persze azért sikerült legyűrnöm magamban a kritikust és élveztem Kitano 1ik remek alkotását.. :)
  • Mike at home
    #57
    most nem azért, de a Zatoichiben ez szándékosan ilyen
  • a
    #56
    mert azt azért nem mondthatjuk, hogy (szigorúan csak) technikailag fel veszi a versenyt a Kill Bill: vol 1-el... (azt hiszem ez nem is rossz példa, hiszen mind2 filmben CGI-vel oldották meg a katanával levágott végtagokat...)
  • a
    #55
    hát igen, szerintem úgy zusammen a CGI-re gondol
  • Mike at home
    #54
    még mindig nem tudom milyen trükkök a bénák? pl. ahogy véreznek?
  • a
    #53
    hát abban igaza van, hogy nem 0day trükkök vannak benne (vagyis nem 2003-as színvonal), de még így is bőven élvezhető a film szerintem. Mellesleg Tetsuo, 5 évnél régebbi filmeket akkor nem is nézel? Hisz mai szemmel az akkori trükkök is "bénák"...
  • Mike at home
    #52
    melyik trükkök bénák?
  • Tetsuo
    #51
    Má' nekem is megvan, egész yoa kis film, bár a technikai bénázások idegesítenek 1 kicsit. Nem tudok úgy maximálisan élvezni 1 filmet h a színészi játék fullos, de a trükkök bénák (ez esetben), v mindez jó csak a story xar (Hollywood esetében).
    Van 1 hangulata az biztos.. az a zene a végén is elég egyedi.
  • Prof William
    #50
    Boltban már nem kapható? Sima boltban...
  • a
    #49
    Ken Watanabe-ra gondolt, ő szerepelt az Utolsó szamurájban meg a Batman-ben is...
  • Mike
    #48
    A tűzvirágokat is nézzétek meg, egy időben azt is árulta a netpiac egy ezresért
  • hzsolt
    #47
    Szerintem sem szerepelt benne.
    Az imdb-n sem találtam nyomát.
  • Prof William
    #46
    Höh? Kitano ki volt a Batman Beginsben?
  • Laza
    #45
    Kitano Isten! Minden filmje kiralysag :) Zatoichi igazi korhu film, nem giccses, mint a Cruise fele vagdalkozas :) (a japan szinesz nagy ficko abban is, kar hogy a Batman Begins-ben olyan keves szerep jutott neki :)
    Bar a Babok c. film nekem kicsit vontatott volt :)))

    Ha akartok meg jo filmet nezni hasonlo stilusban, nezzetek meg a Koreai piac egyik legutobbi remeket, az 'OldBoy'-t. Gyongyszem :)
  • hzsolt
    #44
    Aki még eddig nem szerezte be, az most utoljára megteheti.
    A netpiacon most egy ezres.
    http://www.netpiac.hu/display/index.phtml?do=termek&termek_id=5675
  • Jagi
    #43
    Köszi a tippet! Megpróbászom!
  • Zool
    #42
    XviD , de millió oka lehet még hogy ugrál.
  • Mike
    #41
    sok minden miatt ugrálhat
  • Jagi
    #40
    Esetleg még azt nem tudja valaki, hogy a mostani DVD rip-ek miért akadoznak, ugrálnak?
    Mi a kodek neve aminél ezt nem csinálja?

    Már teljesen kész vagyok miatta!
  • Jagi
    #39
    Ezek a filmek nem túl realisztikusak, de nem is ez a lényeg! Aki veszi a fáradtságot a mögöttes tartalom megkeresésére és megértésére annak az jön le aminek szánták: szórakoztatásra! Az ottani és akkori életvitel, életstílus lenyűgözhet (engem biztos), de attól még csak egy film marad! Mese felnőtteknek! Hiába a távolkeleten tudnak valamit, ami az amcsi szuperprodukcióból mindíg hiányozni fog (nem fogom leírni, mert nem lehet hogy mi az,de ki ki döntse el magának)
    Személy szerint az tetszik bennük, hogy míg Holly-ban:
    Telítsük a színeket legyen látványos...
    Addig itt a klasszikus, 80-as évek beli technika (ezzel nincs is semmi gond, sőt!)
    A látvány meg:
    Ha valaki már látta a Sárkány árnyékát (Jet Li első filmjei közül az egyik) ahhoz képest a Matrix Lófasz! Jogos a kérdés:Mi az a Matrix? :)))
    Egyébként "gyűjtő" vagyok, valakinek nincs meg az Izo?
  • Mike at home
    #38
    a japanok nem szorultak arra, hogy egy egy amerikai japnisagbol peldat mutasson nekik.
    Az utolso szamuraj ezert hollywoodi film: megmutatja, hogy az amcsik mindenkinel jobbak es barkit lepipalnak akar erkolcs es becsulet teren is. az a film nem japanrol szolt, nem az ott elo emeberekrol, nem a gondolkodasmodjukrol, kulturajukrol, mindez csak diszlet volt. Jol latod, jatszodhatodott volna Kinaban is. Egy amcsinak nem mindegy, ferdeszemu, ferdeszemu.
  • Mike at home
    #37
    de epp az volt a lenbyeg, hogy nem ez volt a fontos
    ez nem egy hollywoodi film, ahol a technika a lenyeg es tartalom elsikkad
  • Zool
    #36
    Tom Cruise két hét alatt japánibb volt a japánoknál, és leckét adott japániságból a japánoknak - Bocs ezt azért írtam le mert ennyi japán szót egy mondatba még nem írtam le eddig soha -.
    Hát, igen. Ha így látod szerinted rászorultak a japánok japániasságuk megcáfolására? Amerika fajing? Eszembe jutott Tetsuo kérdése, hogy Tom Cruise Kínait játszott? Akkor most mi van: Kínai, Japán vagy már mindegy? Végül is sárga-sárga, ferdeszem-ferdeszem. Enyi erővel fehér- fehér, Tom Cruise-Eperjes Károly. Ja, ez magyar. Nem mindegy, hiszen fehér.
    Na erről ennyit.
  • Zool
    #35
    Véleményem szerintem egy film három részre osztható.
    1: történet
    2: kivitelezés
    3: színészi alakítás
    Ha mindhárom összhangba van akkor nagyon király, ha bármelyik felé hajlik akkor bizony felborul az egyensúly és az gáz.
    No de most jön a lényeg, hogy ki mondja meg mi a remek történet, a tökéletes kivitelezés, és az élethű színészi alakítás. Ez az, amit mindenkinek magának kell eldönteni. NÁLLAM(!!!!) ez a film a történet és a színészi alakítás felé hajlott jobban - persze másnál biztos nem, de ez így természetes -. Ezt bizony nagyon sajnálom, ezért mondom többet érdemelt volna, és ebben igazad van, "egyáltalán nem az volt a fontos, hogy véres volt-e az összecsapások stilizáltak voltka és egyáltalán nem a technikai megvalósítás volt a lényeg". Na most gondolj bele ha csak annyira lett volna ez is fontos mint a többi...
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Vannak videotrükkhibák a filmben, de ebből a pénzből ez is csoda. A film akkor is ütős ! Mégsem döfhetik halálra az összes szereplőt a valóságban is !
  • Sir Quno Jedi
    #33
    De, csak kézbe nem.. :-(((
  • Mike
    #32
    Tom Cruise két hét alatt japánibb volt a japánoknál, és leckét adott japániságból a japánoknak

    szal ezért volt gáz

    a bakikeresgetés meg megmarad a technokratáknak, akik igazából nem értik meg egy film lényegét és mondanivalóját
  • Mike
    #31
    téged ahogy látom nem fogott meg a film lényege
    egyáltalán nem az volt a fontos, hogy véres volt-e
    az összecsapások stilizáltak voltka
    és egyáltalán nem a technikai megvalósítás volt a lényeg

    erz olyan mintha valaki azt elemezgetni Kuroszavanal, hogy hogy all a kard meg télleg japánok-e
  • Tetsuo
    #30
    A FiVért viszont igen! Az naon yo! Abban is van néhány gagyi színészi játék (pl a főszereplő feka túljátsza a szerepet), de a történet, zene, érzelmi töltések/kifejezések kárpótolnak.
  • Tetsuo
    #29
    "az érintett ország hazájából bevándorolt színésszel kellett volna forgatni (pl: Chow Yun-Fat)" Tom Cruise kínait játszott??

    Kitano egyébként úgy szokott forgatni, h max 1x próbálnak a szereplők. Lehet h ez a baki is amiatt van. Nem láttam sajnos a filmet.
  • Zool
    #28
    Haly.
    Én minden elfogultság nélkül ültem neki a filmnek, habár a haverok közül volt aki dicsérte hogy mennyire véres, olyan mint a Kill Bill, jó poénok vannak benne, ... stb.
    Végül is nem rossz(!), de valami nem megy ki a fejemből. Az elején a kisgyerek ellopja a vak kardját, majd azzal leabálja vele az összes mukit. De itt bizony van egy hasbaszúrásos rész, amikor a kardot átszúrja az egyiken, és bizony nagyon ingadozik a penge. Nem az a gáz, hogy "trükkös-gépes" - hiszen már minden filmben így csinálják -, hanem az, hogy ennyire nem figyeltek oda a készítők. Ez már az elején nagyon elrontotta az egész film hangulatát, már csak azért is mert én nem vagyok bakivadász, de amit már én is észreveszek az elég ratyi. Amúgy a film egészen jó, csak kár hogy erre nem figyeltek oda jobban.
    Ha már itt tartok a The last samurai - Tom Cruise-zal - nagyon jó meg volt csinálva, csak az a gáz, hogy ezek az Amerikai tökös legények már minden háborúban részt vettek és mindenek voltak már az ég egy adta világon. Ha már mindenképpen amerikait akartak főszerepre, legalább az érintett ország hazájából bevándorolt színésszel kellett volna forgatni (pl: Chow Yun-Fat), mondjuk lehet akkor nem kaszált volna akkorát a nagy Hollywood-i piacon, de legalább reálisabb lett volna.
  • Ryleh
    #27
    na a gyökér gyerek sem volt semmi ebben a filmben...aki azthitte hogy ö 1 szamuráj,és ott rohangált űvöltözve a házak között...
  • Jano
    #26
    Nem kaptad meg?
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Nah, ha megkapom majd a DVD-s kiadását, majd mesélek róla.
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Mindenképpen érdems megnézni, de ajánlott moziban, ez a film kiérdemli ezt !