3167
  • Voltan
    #402
    Amúgy a Circle of Zaphian-ról nem tudsz valamit? Valami görög sci-fi death metalként harangozták be anno, a Nile egyik régi dobosa közreműködésével. Két dalt hallottam is, jók voltak, aztán semmi. Te tudsz valamit?
  • Voltan
    #401
    OK, OK :D
    Sorry, then.
  • McFrost
    #400
    smájli a végén volt
    tudom
  • Voltan
    #399
    Nem írtam, hogy black, csak azt, hogy jó. Egyébként pedig van azért köze hozzá.
  • McFrost
    #398
    Hollenthon-nak semmi köze a black-hez:)
    Vindir-átkozott jó dallamos viking/blacket nyom , Kampfar-folk/black ,
    de érdemes a görögök 2 vezető bandáját is szemügyre venni : Rotting Christ - igazi minőségi dallamos black , Necromantia: gitár nélkül zúznak , csak basszgitár , pokoli hangulatos cucc
  • Voltan
    #397
  • Dying Soul
    #396
    Köszi, Haggard nagy kedvenc pár hónapja. :P
    *ő nyitott neki topikot is*
  • Lammer
    #395
    ehh joak zene xD

    btw most egy kicsit deathes feelingre vagyok beallva, msot ez szol:
    FUNERAL FEAST [2003] [CD] Genocide Ad Nauseam [EAC-APE] BY KRAGOTH [MeTaLMaDNeSS TeaM]
  • Voltan
    #394
    Leoltottak valakit, mert más bandához hasonlított egy zenét??? Ez érdekes. Véleményem szerint a hasonlítgatás alapvető, sokszor ezáltal ismerünk meg új bandákat...
    Szóval szerintem nyugodtan hasonlítgass, főleg amíg az ismerkedési fázisban vagy!
  • Voltan
    #393
    Én elég rég hallgattam ezt a stílust, az újakat már nem nagyon ismerem, de szerintem dallamosabb blackben jó a korai Cradle of Filth, nagyon jó a Hollenthon, a Tristania (bár ez gót, de hasonló a hangzásvilága). Elég sok ilyen szintivel megtámogatott black-death dolog van a dallamosabb fajtából, egy időben csőstül jöttek, de most az istennek nem ugranak be a nevek. Jóval fajsúlyosabb zene az Emperor, abban is használnak szintit, bár inkább avantgard jelleggel. Őket mindenesetre csak ajánlani tudom, különösen az Anthems to the Welkin at Dusk albumot. Az egyszerűen zseniális, igaz, nem könnyű megemészteni.
    Ja, és a Haggard. Nagyzenekarral megtámogatott monumentális hörgős metal kegyetlen jó középkori elemekkel.
    Jók még némely viking bandák is, pl. Einherjer, Mithotyn.
    Ezek mind dallamosabb (az Emperorról nehéz megmondani :D) és extra hangszereket használó bandák.
  • Dying Soul
    #392
    Nemtudom, másik fórumon vkit azért oltottak le, mert egy bandához hasonlította a másikat, én pedig nagyon nem vagyok belemerülve a deathbe, se a blackbe, mostanában szedegettem blackesebb dolgokat, szal nagyon nincs még hozzáértésem, szóval előbb kussol, meghallgat, véleményt mondd.
    Mondanál pár hasonló bandát (akik jobbak)?
  • Voltan
    #391
    Miért lenne sértés? :D
    Hehe. igen, gyanús volt kissé, hogy ilyen nagyon eltérő dolgaik vannak. Szóval tényleg nem rossz ez a Shade Empire, de rengeteg ilyen van. És azért vannak jobbak ebben a stílusban.
  • Dying Soul
    #390
    Köszi. :D
    Amúgy így elnézve a diszkográfiájukon, kurvára nincs trash hole, fogalmam sincs, mi a faszt keres az ott :D a vokálja néhol (nagyonpicit) hasonlított a Job for a cowboy vokáljára. Bocsánat, ez nem sértés :D
    Bár az enciklopédia is Melodic Industrial Dark/Black Metal -nak sorolta be a zenekart, szal szó szerint "iparos"
  • Voltan
    #389
    Ööh. Mind a két szám ugyanattól van? Csak mert enyhén különböznek...:D Nekem a Trash Hole jobban bejött, főleg az időnként bejövő röfögős hörgés, meg a blastbeat futamok voltak jók, de mondjuk nem ártana, ha jobb riffeket gyártanának a srácok.
    A Demonized tipikus északi dallamos-black-death, beleesnek abba a hibába, hogy nem tudják eldönteni, hogy most inkább dallamosak legyünk, vagy üssünk. És ezt a kettő váltogatásával akarják elérni, ami szerintem a lehető legrosszabb ötlet. Mondjuk lehet dallamosan is ütni (lol), mint mondjuk a Dissection a Where Dead Angels Lie-ban, ez viszont vagy zúz, vagy nyáladzik. Viszont itt-ott voltak egész jó billentyűtémák.
    Összeségében azt tudom mondani, hogy nem rossz, tiszteséges iparosmunka, amit csinálnak, de a rengeteg zseniális banda közt ez kicsit kevés.
  • Dying Soul
    #388
    Vélemény?
  • Hajnalcat
    #387
    Most ismertem meg a Darkseed-et. Hatalmas! Nem is tudtam, hogy a Paradise Lost-on és a Katatonián kívül még tanálok ilyen jó gothic együttest.
  • Dying Soul
    #386
    Behemothék nem kurvultak el?
    *csak névről ismeri őket, semmit nem tud róluk*
  • Lammer
    #385
    egy kis esti death eniván?
    BEHEMOTH [2004] [CD] Demigod [EAC-APE] by louis [MeTaLMaDNeSS.TeaM]
  • Dying Soul
    #384
    Kijött a G R A V E W I S H -nek hála egy promo verzió a Folkearth - By The Sword Of My Father c. lemezéből.
  • Dying Soul
    #383
    Most Anatát hallgatok, technical death, tetszetős.
  • Dying Soul
    #382

    Én még előtte végigmegyek minden lemezen :P
  • Lammer
    #381
    warezosok
    (hihi nem is vettem eszre mar tegnap lejott emulen: Bal-Sagoth.[2006].[CD].The.Chthonic.Chronicles.[EAC-APE].by.Maks22)
    szerk: ez 'szott jooooak!
  • Dying Soul
    #380
    It iz!
  • McFrost
    #379
    jóe?
  • Dying Soul
    #378
    Vááá, ez kurvanagy, beteeeg :DD
  • McFrost
    #377
    a legjobb számuk a Black Moon Broods Over Lemuria lemezen van :
    Into the silent chambers
    akkora a dallam benne , amiet még senki nem írt!
  • Dying Soul
    #376
    Hát már most megvan tőlük minden, kivéve az egyetlen demólemezük. :D
  • McFrost
    #375
    :ASASDADADDD
    nelyikeket?
  • Dying Soul
    #374
    Leszedtem 5 albumot! És az ötödiken volt rajta. :D
  • McFrost
    #373
    ehhhhhhheeeeeeeehhh
    végre b+ :ASADADDDDDDDD
  • Dying Soul
    #372
    Pont te oltottál le engem Lossless topikban, szal én futok inkább. :D
  • Dying Soul
    #371
    megvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan, a rohadtéletbe végreeeeeee
    Bal-Sagoth - Callisto Rising
    basszameg váá
  • Lammer
    #370
    hehe hetfon own lesz nekem is

    szerk: ejj passszakmeg csak a Mistpain path van meg a bangerben meg a hammerben is :cccccccccc
  • Lammer
    #369
    *okoska mod on! :D:D:D
    hiaba 320 kbps ha nem " uj lame" es legalabb nem q0 a tomcsizes... lehet 320ra is kasat csinalni!
    /menekul

    [neki meg van dvdiroja xD mert a fel terabyte mar smafu xD]
  • Dying Soul
    #368
    Találtam valakit DC-n akitől 180-al jön és tuti megvan 320kbps. :)
    *Igen, ő lossyt szed, kicsi a winyója*
  • McFrost
    #367
    mind a kettő tutiyo album
    [megvan nekije eredetibe]
  • Lammer
    #366
    telleg!!!444 azert kavart be mert en amikor irtam a hszt, mar tovabbleptem es hallgattam a kodkint is444444!!! :DDDDDDDDDDDDDdddddddddddddddd
  • McFrost
    #365
    Bal-Sagoth site itt nézz körül
  • McFrost
    #364
    az nem a Ködkín ösvény , hanem a NAturgate:DDDDDDDDDDd
  • Lammer
    #363
    jahjah, nincsenek levagdosva benne a (az altalaban felso) hangtartomanyok mint a lossy zenekben(mp3, ogg stb) egy jobb hangrendszeren meghalalja magat :D
    hasonlo eljarassal vannak tomoritve mint az adatfajloknal a zip+a rar peldaul(csak durvabban mert a legjobb rart is megveri akarmelyik lossless codec, tehat csomagolas elott es utan is bitrol bitre meg fog egyezni az adat ;) igy igaz meretes marad a zene(egy durvabb metalt ugy 80-85%al lehet csuminzi, de egy lagyabb rockot, vagy jazzt, vagy netan egy ambientet agyon lehet tomcsizni... :D:D nekem volt mar 400 Kbites losslessem is, az mar majdnem mp3 es megis lossless[igaz nem volt valami esemenydus-komoly zene :D:D]), de legalabb origi! :D
    es a legjobb, hogy ugye hallgathato egybol(on-the-fly) foobarral vagy winampal akar plugin felrakasa utan is ! :D