31
Partíció visszaállítás
  • bullapo
    #31
    Easeus data recovery minden fájlom visszaadta.
    Serial kellett a programhoz.
  • bullapo
    #30
    recuva programmal próbálkotam de le akarja formázni a lemezt , meg azt írja nincs fájlrendszer. Nem tudom mit csináljak
  • bullapo
    #29
    Szia!
    Bajban vagyok! Azt a partíciót amit fisszaállítottam a segítségeddel , két kötetből állt vagy mi. Nem engedett rá telpíteni semmit. Annyit játszottam vele számítógép kezelés lemezkezelés résznél, hogy véletlen a 400gb particóm töröltem. Létrehoztam egy új köteget de nem formáztam le. Mivel tudom visszaszerezni a fájljaimat?
  • bullapo
    #28
    Már minden oké de azért leíróm. Win 8 telepítőlemeznél is ugyan úgy szürke a new új partíció létrehozása , mint a lenti képen format és delete.
  • bullapo
    #27
    Köszönöm szépen!

    A win 8 számítógép kezelés megoldás egyszerű és gyors volt.
    Easus halvány szürkén jelenítette meg , semmit nem volt hajlandó csinálni vele.
  • Dj Faustus #26
    "Le is vette róla , és unallocated lett a neve és logical partíció lett."
    unallocated = ki nem osztott, vagyis olyan partíció, ami nem lett kiosztva semmilyen célra - vagyis ezen az üres részen hozhatsz létre új partíciót - akár az Easus-szal is.

    " Win8 telepítőlemez sem tud vele"
    Ha ott is unallocated-ként jelenik meg:

    akkor azon tudsz újat (new) létrehozni.

    Vagy a Windows 8 rendszeren: Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Tárolás\Lemezkezelés:


    "linux back track"
    Az nem arra (sőt egyáltalán nincs is szükséged ilyesmire ;) ) való.
    GParted Live CD/USB egy arra a célra kialakított eszköz.
  • bullapo
    #25
    Sziasztok!
    Win8 alatt Easeus particio programmal 400gb partícióból 40 gb leszedtem , mást akartam rá telepíteni.
    Le is vette róla , és unallocated lett a neve és logical partíció lett. Szürkén jeleníti meg. Nem lehet vele semmit csinálni. Win8 telepítőlemez sem tud vele mit kezdeni, linux back track se. Particion magic meg hasonló programok meg nem telepednek fel erre a rendszerre.
    Ha valaki tudja mivel tudom visszahozni az kérem segítsen.
    Köszönöm.
  • Combord
    #24
    Üdv mindenkinek!
    Lenne egy igen kellemetlen problémám.
    Sikeresen lefomáztam az 500 GB-os merevlemezemet
    A müvelet pár másodpercett vett igénybe, szóval az adatok biztos megvannak csak a címzáseket szépen átheggesztette a kis linuxos progi.
    Jobban átgonodlva nem is formázás volt az, hanem file rendszer átállítás ntfs re amit nem is értek mert alapból azon volt....
    Remélem megmenthetőek az adatok mivel igen sok programomm amit rtam ezen van, és igen tudom hogy igen nagy felelőtlenség az adatmentés hiáya.
    Sajnos a baj már megtörtént......

    Előre is köszi a vélastokat!
  • Jakuza001
    #23
    Pl: partition magic-el .
  • dvid95
    #22
    helo bocsi remélem nem térek el nagyon a témától de ha valaki meg tudná nekem mondani hogy hogyan kell egy patriciot két felé osztani tetszőlegesen annak örülnék
  • KristofN
    #21
    A particiót már használtam Windows 7-el csak egyszer használat közben ki lett húzva és azóta rossz. De már próbáltam a meghajtójel váltást. De azt irja a Windows hogy, NTFS partició.
  • KristofN
    #20
    A particiót már használtam Windows 7-el csak egyszer használat közben ki lett használva és azóta rossz. De már próbáltam a meghajtójel váltást. De azt irja a Windows hogy, NTFS partició.
  • Dj Faustus #19
    Valószínűsítem, hogy frissen telepített rendszerről van szó, és a partíciót egy másik Windows rendszerből vetted át.

    Ezen fórumtopikból kiindulva két dolgot tehetsz:
    1. Beállítod a partíció betűjelét - itt találhatsz hozzá segítséget
    2. "Sját használatba veszed" - bővebben

    További segítség
  • KristofN
    #18
    Ja és nincs még 1 TB-os helyem hogy, az adatokat lementsem oda mert azt már sok program felajánlta.
  • KristofN
    #17
    Helló!

    Nekem az lenne a gondom hogy van egy NTFS partícióm ami egy 1TB-os merevlemezen van. De a Windows 7 azt írja hogy, nem elérhető és a hozzáférés megtagadva. De viszont Total Commander-rel meg tudom nyitni úgy hogy,rendszergazdaként lépek-be. De ugy viszont nem tudok mindent futtatni róla pl: játékok, mert a többi program nem látja, mert csak a Total Commander-ben tudom megnézni. Már próbáltam chkdsk-et de az se engedi mert magasabb fokozatú felhasználónak kell lenni a futtatásához. Már nagyon sok programmal próbálkoztam de egyik se vált be.

    Ebben kérném a segítségeteket.
  • Dj Faustus #16
    "Ez a GetDataBack egy nagy rakás sz×ar,mert csak mindenféle szemetet talál"
    Egyik adatvisszaállító program sem képes csodákra. Ha a letörölt állományokat tartalmazó szektorokat felülírod, formázod, akkor vagy szemetet kapsz vissza, vagy nem tudsz semmit visszaállítani az eredeti állományból. De sok esetben hasznos tud lenni.

    De mindenesetre az informatika egyik alapszabálya: minden fontos adatodról készíts biztonsági másolatot!
    Itt illetve itt találhatsz hozzá programokat.
  • fearfan
    #15
    Ez a GetDataBack egy nagy rakás sz×ar,mert csak mindenféle szemetet talál és persze a partrición lévő fájlokat.
  • zummlencs
    #14
    GetDataBack,
    király progi nekem visszahozott már pár gigát :))
  • dover85
    #13
    Sziasztok véletlenűl kitöröltem az egyik ntfs particiót :( = a haverom átjöt beraktam a win98-as boot lemezt és leakartam particionálni a vinyóját, de nem húztam ki 160-as vinyómat aztán kitöröltem a nem dos particiókat akkor már tudtam hogy mit tettem én m.arha valaki tudna segíteni hogyan tudom visszaálítani a particiót? valami program :( help meeeeeee !!!
  • Bogyi007
    #12
    Sziasztok. Van egy hordozható Sata vinyónk ami 250 gigás (WD), volt rajta sok adat majd másnap bekapcsolás után nem látszódott az adat rajta de a lemezkezelőben igen és látszólag a partició tünt el. Visszalehet állítani vagy formázzam újra?
  • shakwill
    #11
    Sziasztok!
    A gép formázatlannak ismeri fel az egyok vinyómat. Persze azt, amelyen az értékes adataim vannak. Vszleg letörlődött az allokációs táblája. Tudtok vmi egyszerű hozzáférhető progit ajánlani, hogy visszabányásszam a melóimat? Előre is kössz!
  • zserrbo
    #10
    Ha a titkosítást nem nézzük adat-visszaállítónak én is a GetDataBack-et tudnám javasolni.
    Ugyan még nem használtam erre, de a Paragon Partion Magic elvben vissza tudja állítani a törölt partíciókat ("undelete partition").
  • Mythic
    #9
    Hello! Valaki tudna segíteni? Sikerult egy rohadt kimeríto nap után torolnom a HDD-men található mind az 5 partíciót. Csak nekem az a problémám, hogy nem az adatokat kell visszahoznom, hanem a partíciót magát (az egész struktúrát). A HDD titkosítva van ezért, nem johet szóba GTB program, eloszor a partíciók kellenek, azokat beolvastatva a titkosító programmal tudnám csak kimenteni a fájlokat. Valami program esetleg? Kossz a segítséget!
  • Air
    #8
    Ezt hogy erted?? Nekem az XP teljesen uresnek mutatta a vinyot, se particio, se mft, semmi. Aztan a GDB-vel mindent leszedtem rola, 2db 4gigas dvd-image kivetelevel.
  • phalanx
    #7
    GetDataBack tényleg hasznos progi de egy ép partíció nelkül az nem talál semmit....
  • O0D:
    #6
    GetDataBack for NTFS
    havernak pár hete ezzel állítottam vissza.
    a könyvtár és fájl nevek nem mindíg maradnak meg épségben, de sztem elég jól dolgozik a progi.
    A többi proginál nemtom hogy van, de itt másik vinyóra tudod lementeni a megmentendő adatokat.
  • 0ppika
    #5
    Recover NT is hasonló progi.
  • ricsi1
    #4
    ő is azzal csinálta
  • Icebird
    #3
    Active Particion Recoveryt még meg lehet próbálni.
  • sniper
    #2
    Vmi easyrecoverypro c. progi csinalt ilyet, keress ra.
  • phalanx
    #1
    Hi
    Van egy wincsim amin hajdanán ntfs partíció volt, es töménytelen adat... Sikeresen letöröltem a paríciót, szal most ha rákeresek a fileokra meg a könyvtárakra (easy recovery) csak millió név nélküli file-t talál.... Nah szal nem tudték valami megoldást amivel az előző partíciót vissza lehet állítani?, (kb úgy mint ahogy a törölt fileokat)