172092
  • joebacsi
    #166889
    szabad a gazda, homályosíts fel :)
  • gbc csabika
    #166888
    Attól még nem ugyanaz, hogy ugyanúgy hívják őket.
  • joebacsi
    #166887
    de van, sőt fúziós erőmű is van otthonra, csak az olajlobbi titkolja.
    (lementettem az oldalt, ha esetleg eltűnne)
  • gbc csabika
    #166886
    A biomassza nem csak az energiafüvet jelenti. Nálunk megoldható az tállás, főleg az erdőkre támaszkodva. Amellett, hogy a vértesi, a pécsi, a bakonyi és a borsodi erőmű is óriási mennyiségben használ biomasszát, az őket ellátó erdészetek elég komolyan veszik a dolgot, emiatt messze nincs kitermelve az a mennyiség, amit az itthoni erdők elbírnának. Folyamatos gyarapodás van.
  • joebacsi
    #166885
    hmm, sárlíz meg das boot főszereplő miatt megkukkantom asszem :)
  • Zerénd
    #166884
    Fúzió szón van a lényeg! :)
  • gbc csabika
    #166883
    Kurvára nem ugyanaz.
  • Zerénd
    #166882
    Aha, a fúziós hegesztés sem létezik mi?
  • Fujiryu
    #166881
    Az a baj a fúzióval, hogy kibaszott nagy hőmérséklet kell hozzá.Ahhoz hogy működjön olyan körülmények kellenek, mint ami a napon vagy egy éppen robbanó hidrogénbombában vannak.Na most képeld el azt, hogy mi kell ahhoz, hogy ezt kordában tartsák.Szép történet ez az olajipari lobbi csak éppen akkora hülyeség is.Franciáknál már építik a teszterőművet, amiben baszott nagy mágnesekkel próbálják meg szabályozni a dolgot csak ugye rohadt nehéz úgy megcsinálni, hogy működjön.Itt nem arról van szó mint az atomerőműnél volt, hogy egy 100 éve meglévő technológiát használnak fel, hanem mindent ki kell kisérletezni és tesztelni.5 milliárd eur vagy mennyi amiért az EU építi a kisérleti erőművet és ahogy Joe is mondta 2020-ra igérnek valami eredményt, ami úgyis csószni fog, szóval itt nagyobb a baj, minhogy néhány olajipari fejes félti a pénzét.
  • gbc csabika
    #166880
    De itt visszakanyarodunk a nempogánynemvarázslókoz, akik ezek mellett nem maja naptárat használnak:)
  • Zerénd
    #166879
    Naaa! Kapizsgálod, de a lényegétől messzire vagy még.
  • joebacsi
    #166878
    Viszont látott már naptárat, és úgy véli nem jó, ha nem tudja tovább lapozni :)
  • joebacsi
    #166877
    Régóta készletezték, és nem akarták, hogy rájuk rohadjon, olcsón adták, hogy bevonzza a parasztot, aki mellett úgyis vesz mást, amin már normális árrés van (kifli-zsömle is előállítási ár alatt van náluk épp ezért, és nem véletlenül az áruházak végén).
    Millió egy ilyen oka lehet, hogy beszerzési ár alatt adták.
  • gbc csabika
    #166876
    Igen, de az emberiség nagyobb része nem varázsló, vagy nem pogány, mint amekkora része hallot már a számítógépről, de nem ért hozzá:)
  • joebacsi
    #166875
    hívd fel zs0lt1-t, hátha tud neked egy jó ajánlatot :D
  • Bogdogege
    #166874
  • McKenny
    #166873
    pedig ez zsidó tulajdunú vállalat:)
  • joebacsi
    #166872
    Szerintem legalább ennyire volt komoly a Y2k is :)
  • McKenny
    #166871
    még jó hogy a fibernet ilyen jó,pedig más nem használta a netet csak a bf XD
  • gbc csabika
    #166870
    Szóval a maják naptára kifejezetten összeesküvési célzattal tart addig...Vagy a zsidók azt akarják, hogy bespájzolj a világ végére?:) Sztem ott a hiba, hogy az Y2K-t viszonylag racionális érvekkel támasztották alá, de a 2012 nyilvánvalóan csak hókuszpókusz. Komolytalan.
  • Zerénd
    #166869
    Magyar termék jó! Csomagolás?
  • Zerénd
    #166868
    Nem talált. Kb ott is 100-130 ft körül (állandóan ingadozik a tej ára) van a tej, mint itthon, mégis 95 ft volt a tej, a magyar 190 mitoménmárhol, amikor a helyi gazdáknál kiborult a bili. Biztos hallattál te is a trágyával kevert tej szétszórásáról valamelyik multi előtt. Ennek nem sok köze van ugyan a gázhoz, de a pénzügyi háttere ugyan az.
  • Bala10
    #166867
    egen! :D némelyik úgy van becsomagolva, mintha a gyártó nem is számítana arra, hogy azt valaki ki is akarja bontani:D
  • JagFater
    #166866
    Mert a magyar termék szar...
    Konkrétan a csomagolt sajt és szalámi kibonthatattlan. Fél óráig pöckölöm a körmömmel, mire a kis fület felfeszegetem, aztán ha ez megvan, még csák norisz sem bírná feltépni. De ha netán sikerülne, szétszakad az egész.
    Vicc.
    A német szar sajt, meg szar szalámi legalább oylan csomagban van, amit még a gyerek is fel tud bontani és vissza is ragad a csomagolása.

    Mondhatnád, hogy ne vegyek csomgoltad, de az nem magyarázat...
  • joebacsi
    #166865
    Több támogatást kap, vegyszerezésben, tápszerekben jobbak, így kevesebb veszteség, nagyobb tételben termelnek, ellenben minőségben szarabb. Szállítani pedig ugyancsak nagy tételben tudnak, az üzemanyag pedig olcsó.

    Ha nő az olaj ára, akkor versenyképesebb lesz a magyar mezőgazdaság, addig kell kibekkelni valahogy.
  • Zerénd
    #166864
    Azt csak úgy gondolod! Magyar szakemberek, ha nem is itthon, de fúrtak már le mélyebbre is. Nem a technikai és szakember hiány az akadály, hanem a pénz. Vagyis ahogy értsd, kanadai cégnek q megéri ide eljönni fúrni mi? Vagy ha nem is hozza ide a felszerelést, akkor honnan szerzi be?
    De tovább is van! Szerinted miért olcsóbb a multiknál pl a spanyol dobos tej, és miért kétszer annyi a magyar? Spanyolt tejet utaztatni is kell 1500 kilométert! Ne válaszólj rögtön, gondold át, s belátod, van valami igazság amit írtam a makói dologban.
  • Bala10
    #166863
    ott láttam asszem. :)
    vannak nehézségek, de ez a világon bárhol kivitelezhető, ahol van víz.
  • joebacsi
    #166862
    Ez tök jó, csak 6km mélyre lefúrni kicsit macerásabb, ebben meg nincs itthon tapasztalat.
  • joebacsi
    #166861
    Látom te is láttad a diszkóverin, tényleg érdekes jövőkép, és viszonylag még nem is kivitelezhetetlen.
    2 szűk keresztmetszete van: egyrészt a hidrogén előállításának hatékonysága, másrészt a hidrogénből elektromos áramot előállító egység - az üzemanyagcella - ára.
    Egyébként ezzel kapcsolatban van egy kis képzavar. A hidrogén inkább a savas akkumulátorok energiatároló funkcióját veszi át, nem a benzinét.

    Illetve a hidrogén tárolásának is vannak nehézségei.

    De szerintem is ez az egyik legjárhatóbb út.
  • nandorb
    #166860
    kis nyugtato:)
  • nandorb
    #166859
    Bazdki Joebacsi, nekem nem azzal van bajom, hanem azzal, hogy manapsag nem az trendi hogy az orszag fejlodjon hanem, hogy minnel tobbet huzzunk a sajat hasznunkra.

    Kurwara felhuztak ma az idegeimet... az ADSL szolgaltato nemhajlando kicserelni a splittert azt mondjak hivjam fel ezt meg ezt a szamot... ugyanazt a kurwa szamot 2ora es 25percig hivtam automata jelentkezik,piff puff 1x jelentkezik a kurwa, hogy nezzem meg ezt meg azt jolvan mondom viszem a telefont ki a szobambol megnezzem bele akarom mondani erre nezzem levan rakva... hat mondom szep...
  • Zerénd
    #166858
    Ja és a szakemberek! Anno az öböl háború után magyar szakembereket kértek fel, hogy oltsák el a felgyújtott kutakat. Nem tűzoltók voltak! Hoppá!
  • Zerénd
    #166857
    Nincs technika? Nincs szakember? EMBER! Göcsejben már akkor földgázzal fűtöttek az emberek a legkisebb falvakban is, mikor pösten azt sem tudták a szüleid mi az a földgáz b34 Dzsotata! Ne légy már hüJe, te értelmesebb vagy annál!

    Ja és ott még mindig mennek a "himbák"
  • JagFater
    #166856
    A billenytűzet leütéséből adódó energiát kéne hazsnosítani, a sok kocka megtermelhetné a saját energiáját. Kicsit erősebben kéne nyomni a gomot, de ingyé lenne az áram. :-)
  • nandorb
    #166855
    teganp belevagott a villam az ADSL Splitterem-be... eszre se vettem:)
  • joebacsi
    #166854
    Külföldi cég tőkeerősebb, és be merte, be tudja vállalni a kockázatot, illetve technikailag és szakmailag is felkészültebb, tapasztaltabb.
    Az állam se teljesen hülye. Volt két választása:
    A.) Önmaga belefeccült 10milliárdot vagy még többet, szakembereket bérel, eszközöket vásárol.
    - A/1
    Megtérül az egész, az ország gázszükséglete biztosítva van több évtizedig, mindenki örül, nagy nyereség az államnak
    - A/2
    Semmi, vagy minimális megtérülés, eredmény: -10milliárd, nagy veszteség

    B.) Külföldi cég bevállalja a kockázatot, államnak egy forintjába nem kerül
    - B/1
    Megtérül a mező, nagy nyereség a cégnek, mérsékelt nyereség az államnak
    - B/2
    Kiderül, hogy töredéke a gázkészlet a becsültnek, és az is nehezen kinyerhető, nincs megtérülés, cég bebukja, államnak semmi veszteség

    Az állam pedig a "nagy nyereség - nagy bukás" helyett inkább a "mérsékelt nyereség - nincs bukás" lehetőséget választotta.
    Próbáltam leegyszerűsíteni, remélem érthető.
  • Zerénd
    #166853
    Hir tv! Most!
  • Bala10
    #166852
    ruszkiknak kaja kellett, nem földgáz, van nekik abból bőven. :D
  • MerlinW
    #166851
    Steam-en 5 euro a játék + összes kiegészítője ma délután 6ig.
  • joebacsi
    #166850
    Vak én sem vagyok, én egész konkrétan az ELMŰ privatizálása miatt lőnék Dunába pár embert, annak jogosságát nehéz magyarázni akármivel is.
    De a makói gáz azért más. Ha nem lenne kockázatos, nehezen kitermelhető, akkor a ruszkik már simán kiszedték volna a 40 év alatt, hogy mást ne mondjak.