172092
  • n003
    #167009
    hát én ki :DD
  • n003
    #167008
    nem is beszélve arról hogy ha lesz igény(az autóipar részéről) akkor az energiatárolás kutatásába is tolnak végre komolyabb pénzt mert eza litium-ion próbálkozás egy rossz vicc :|
  • joebacsi
    #167007
    "nincs kiépítve az üzemanyag ellátása világszerte"
    Konnektor elég sok helyen van már.
    Ezek még nem üzemanyagcellás járművek, amikhez hidrogén kell.
    Persze most még drága, meg amit linkeltem az a 8+ millás lexus-ok versenytársa, nem a suzukiké.

    Ha rápörög az autóipar az elektromos autókra, értelmesebb lesz az áruk.

    19. század végén is több istálló volt még, mint benzinkút.
  • havercsotány
    #167006
    hát ez szinte mindennel így van:)
  • Livius
    #167005
    Akkor máris cseréld le a 3Ft os Suzukidat erre. Amíg nincs kiépítve az üzemanyag ellátása világszerte, és a sorozat gyártása, hogy olyan áron legyen amit még a suzukisok is megtudnak majd fizetni, addig még szart sem ér.
  • HTS s3rg1nh00
    #167004
    na akkor egy Teamspeak-et kaparj elő és HUN TS-re gyere,de mindent megtalálsz nálunk.
  • joebacsi
    #167003
    höbödö jean!
  • joebacsi
    #167002
    Nem nagyon játszunk, már csak világot váltunk a fórumon, miközben a nővérke cseréli az ágytálat :)
  • LuluBono
    #167001
    Hát hogyne Sergi ;-)
    Egy régi játékos vagyok, még az őskorból.
  • Zerénd
    #167000
    Hát te kivagy? :D
  • n003
    #166999
    amúgy heppibörzdéj Jean ;)) ha olvasod még egyáltalán eme topikot
  • n003
    #166998
    b+ te még csak 18 vagy!! rád még a kutya sem emlékszik :DDD
  • HTS s3rg1nh00
    #166997
    szerbusz Bono,emlékszel még rám?:DDDDDDDDddddddddd
  • LuluBono
    #166996
    Látom még sokan BF2-znek a régiek közül is. :)
    Mely klánok aktívak még, vagy milyen újak vannak mostanában?
  • n003
    #166995
    jóvan csak egy kicsit kötöszköttem :D
  • joebacsi
    #166994
    direkt nem akartam betenni :)
  • n003
    #166993
    az még bicikli állapot de már fejlődik a dolog ;))
  • donatus13
    #166992
    Azt tudják ,hogy van csak azt nem ,hogy hogy lehet használni
  • donatus13
    #166991
    De mintha a végén vissza verné a porsche:P
  • joebacsi
    #166990
    Elvileg a mikulás is létezik :)
  • joebacsi
    #166989
    Itt is a jobb oldali szar elektromos bicikli :)

  • donatus13
    #166988
    A lényege az az ,hogy gyenge szélt felgyorsítja így 1 km/h-tól jó teljesítményen tud működni.De van még egy érdekes kutatás a 0 ponti energia felé amit elvileg Tesla már egyszer megtalált elvileg az korlátlan mennyiségben létezik.
  • joebacsi
    #166987
    nesze b+, a szar prototípus biciklid

    Attól, hogy tájékozatlan vagy még nem mások a hülyék.
  • joebacsi
    #166986
    Sőt már üzemanyagcellás buszokat is gyártanak itthon.
    Amúgy ezt a magyar szélerőművet nem érzem annyira forradalminak, függőleges tengelyű cuccokat már gyártanak egy ideje. Van ennek is előnye-hátránya.
  • joebacsi
    #166985
    Szerinted a kőolaj hogy keletkezett?
    Átvitt értelemben abban is a napenergia tárolódott le, jó hosszú időszak alatt. Na ennek is számold ki a hatásfokát :)
    0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000001%, és ekkor még sokat mondtam :)
  • HTS s3rg1nh00
    #166984
    ja,és még hozzáfűzésként meg akartam dicsérni Fujit és társait a műveltségért,őt pedig külön az okoskás kép újrahasznosítására:)
    (a társain egy kicsit a vitapartnereket is értem,nemám seggnyalás céljából írtam)
  • donatus13
    #166983
    *évszázad találmányának tartják
  • donatus13
    #166982
    Rengeteg a comment a témába :D de ha olaj leváltáson gondolkodunk bármikor meglehetne oldani, van új magyar szél turbina sokan az évszázad találmánya az elekronikában.itt a cikk

    Akkor van ugye a nap elemes cserép, nálunk lehetne használni geotermikus energiát is, csak nem engedik őket érvényesülni mert olaj a világ.
  • joebacsi
    #166981
    Igen, viszont jóval könnyebb mint egy savas akkumulátor, ugyanazt az energiamennyiséget jóval koncentráltabban tudja tárolni.
    Ez főleg járművekben kurva fontos.
  • joebacsi
    #166980
    Persze, kétségtelen, hogy a legjobb a hatásfoka, csak ez sok szart nem ér majd akkor, ha nem lesz :)
  • HTS s3rg1nh00
    #166979
    azért a csernobilinek is volt oka,ha az inkább az "amerikai" módszert követik,akkor légypiszoknyi sugárzás kerül a levegőbe...
    (orosz vs.amerikai módszerű atomerőmű: utóbbiban x összeg felét a biztonságra költik,a másik felét az atomerőműre...előbbiben meg 90+%-ból megépítik az atomerőművet,a maradékot meg a biztonságra költik...)

    egyébként a "mi kell egy technológia rendes kifejlődéséhez" témakörbe még:anno,mikor az Otto-motort feltalálták,harmatgyenge volt és lófasz volt a hatásfoka.ez mintegy 140 éve volt,és amerikában még mindig a benzinzabálók korszakát éljük,kb.10-20 éve kezdtek el az autógyártók kifejezetten ügyelni a hatásfokra(lásd mindenféle agyament szerkezetek:Wankel-motor,TS azaz dupla gyújtógyertya stb.),ahogy halad az idő,majd a hidrogénes autó is jobb lesz,de amíg 7-es bmw-be rakják,50 millába kerül, egész németországban csak pár kút van ahol meg tudod tankolni és pluszban egy feltöltéssel nem is megy annyit,mint egy benzines,felesleges alternatívaként emlegetni...kurva sok idő,fejlesztés és befektetés kell ahhoz,hogy elterjedjen.

    külön bekezdés Jag számára:-) : próbáld egy kicsit félretenni az előítéleteidet,mert azok rosszak...értem én,hogy nem kedveled Fujit,de a személyeskedés az már nem a másik észérvekkel való meggyőzését,vagy a vitapartner állításainak megcáfolását szolgálja.Persze mint régi topiklakó ismerem már a vérmérsékleted,de próbálj legalább háromig elszámolni mielőtt nekiesel valakinek,és gondold át még egyszer: az ország egyik legnagyobb gondja is az,hogy ész nélkül esünk neki egymásnak,mert "itt mindenki hülye csak én vagyok okos"(no offense:lehet úgy tűnik rád is vonatkoztattam ezt a mondatot,de nem ez volt a szándékom)
  • joebacsi
    #166978
    A képzavar, amiről beszéltem :)

    Hidrogént nem azért akarunk, hogy elégessük, hanem hogy oxigénnel egyesülve víz legyen belőle, mert közben elektromos áram termelődik (ez a folyamat zajlik le az üzemanyagcellában), és ezt használja fel egy villanymotor.
  • joebacsi
    #166977
    Atommal az a gond, hogy ha átveszi a szénhidrogének mostani 80-85%-os szerepét az energiatermelésben, akkor kb. 25-30 évre elég csak az uránium.

    Szerintem is inkább a hidrogénben tárolt energiáé a jövő. Ha megújuló energiaforrásból van fedezve, akkor a hatékonyságot lehet kompenzálni mennyiséggel (50%os hatásfokhoz egyszerűen "csak" kétszer annyi napelem kell, persze ez nem olcsó, de csak egyszeri pluszköltség).
    Emellett próbálkoznak biológiai hidrogén előállítással, meg még millió egy dologgal, lehet hogy lesz valami más alternatíva is pár éven belül, amit érdemes alkalmazni az elektromosságon kívül hidrogén előállításra.

    Pl. ez a forma is hidrogénben tárolja a nyáron megtermelt többletenergiát, és így napelemekkel, üzemanyagcellával, és egy kis geotermikus cuccal megfejelve elérte azt, hogy le tudott teljesen kapcsolódni a központi hálózatról.
    A dolog egyedüli szépséghibája, hogy a házon kívül ez jelenleg kb 100milla huf-ba kerül szőröstül-bőröstül.
  • Bala10
    #166976
    mivót? valaki összefoglalná? :)
  • nandorb
    #166975
    nemtom... en nem talalom olyan nagy FUN-nak... inkabb olvasok 1konyvet vagy vmi. mas hasznosal tudok foglalkozni ha tenyleg unalom van... ismerosnel lattam a programot... megvan rendelve az IPTV de csak azert mert nem akarunk meg par antenat folbaszni a tetore...
  • gbc csabika
    #166974
    Pedig klassz a Discovery. Négy ismeretterjesztőn kívül nem is nézek semmit a TV-ben. Nyilván nem leszel tőle szakértője semmilyen témának, de művelődésnek megteszi.
  • nandorb
    #166973
    94mike/a nagyovodas aki sehogy se befejezze az ovodat...
  • nandorb
    #166972
    hehe...

    Szolj a modiknak hogy szorjonak szet arra fele 3-as pontokat:)

    rogton nehezzebben fog menni:)
  • SigS
    #166971
    Sneci kamionosok csetelnek, de mindjárt elhúzunk kisköcsögök
  • SigS
    #166970
    Hát ingyenes a torrent me kari van, nemvágod? Nagy lesz az arány. Meg itthon is asszonynyaggat hogy nem látja 17" -ososn