28
  • 505thZajcev[PT]
    #28
    Ott laknak az ufok??? o.O
  • Tetsuo
    #24
    Viccet félretéve (1kicsit), gondolom vannak más fényképek is és nem csak a látható fény tartományából; A Hubble-nek pont az az 1ik előnye -mivel légkörön kívül van-, h pl ibolyántúli és infra képeket is készíthet nagy pontossággal.
    Amúgy, sok adatot nem a fényképeket bámulva kapnak meg a csillagászok ,hanem egyéb eszközöket használva, pl:
    Fényességmérés- a fénysugarak beleütköznek egy alkáli fémrétegbe s abból e- -okat szabadítanak fel, amiket a szemben álló pozitív anód magához vonz. Tehát itt árammérés folyik. Ezt a folyamatos színkép széles spektrumára rögzíthetik.
  • Gabest
    #22
    Én csak azt nem értem, honnan tudják megálapítani, hogy milyen gyorsan forog? Aki már látott tv-ben dísztárcsát visszafelé forogni, annak eszébe jut a mintavételezett fényképezés megbízhatósága ilyen téren :P
  • BubaMester
    #20
    Nemtom már hol hallottam de egyszer egy ilyen űrteleszkópon volt egy kis porszem és azt hitték ,hogy valami meteroid vagy mi:D
  • BubaMester
    #19
    Szerintem csak a hibátlan gif kép miatt mozog ilyen gyorsan:)) Látok én ott a jobb felső sarokban egy elég gyors zöld kis pontocskát:DD
  • Sub
    #18
    Javaslatodat nyújtsd be a NASA-nak :D
  • Tetsuo
    #16
    Így könnyebb: Fogunk 1 féreglyukat, 1ik végét egy feketelyukhoz vonszoljuk, a másikat pedig a Sednához, majd a feketelyuk melletti űrhajó simán átsiklik a féreglyukon 1 pikosecundum alatt. Majd az űrturisták a mobiljukkal lefényképezik és elküldik le a Földre MMSen, kicsit várni kell, kibírjuk akár hibernálva is. csak közben a gatyánk is rá megy a Westel rooming tarifája miatt. :)
  • _Vegeta_
    #15
    Legeccerubb az lenne ha odamennenk!
    Terrezonator hajtomuvet izzitani, es indulhatunk is.
  • JZO
    #13
    szerintem is...
  • Pluskast
    #12
    Szerintem meg te túl sok Star Trek-et néztél.
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    majd csak kiderül ez is :]
  • Hmuda
    #6
    Szerintem amerkúrra gondoltál. Annak egy napja alatt két év is eltelik.
  • Kaplan
    #5
    Elrilnek, igaza van sőt Gubrushnak is.
    Érdekes az biztos...
  • HUmanEmber41st
    #3
    A Vénusz tényleg lassan forog, mert egy vénuszi
    év alatt fordul körbe, tehát mindig ugyanaz az oldala fordul a Nap felé....
  • Ottto
    #2
    Mostanában egyre több megmagyarázhatatan dolog van. Ez is csak 1 ékes példa rá.
  • Gubrush
    #1
    Ez még csak a kezdet... lesznek itt még érdekes dolgok!