41
Waffen SS történetek
  • K.András
    #41
    Az speciel ICRam volt :P
    De valahol igazad van,mert okés elmondom,hogy van már ilyen topik,de azért felesleges 600x leirni ezt...
  • mukika
    #40
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1074040476
  • Kandurex
    #39
    és ezt csak ebben a topicban a nyitó megszólalása előtt 5db message -ben tájékoztatja is, enyhén bosszantó a kölök
  • K.András
    #38
    Felesleges több topikot nyitni egy témának,tehát ha van egy téma és felhivja rá a figyelmet akkor nem kell ugy csinálni mintha ö lenne a fögonosz,nem azért csinálja ,hogy bosszantsa az embert...
  • Kandurex
    #37
    válaszoltam nem? egyébként meg ne húzd ki a benzines kannát
  • mukika
    #36
    LOÁL!!! hát te beteg vagy...
  • Kandurex
    #35
    Memória frissítés, egyébként pedig szokj le erről


    na, de elég az OFF.
  • ranGer2
    #34
    Aha jah lehet kötekedni..
  • ddd
    #33
    "A Waffen SS hõsiessége állította meg a szovjet gyilkos erõt Moszkvánál, Cserkovnban, Cserkassziban és Tarnopolban."

    LOAL :DDDDD

    szal, akkor nem az oroszok állították meg a németeket :))))
  • mukika
    #32
    milyet???
  • ranGer2
    #31
    Itt az én emberem :) Mivel az én topicom teljes mértékben igazat adok neked.. de ha nem az enyém lenne akkor is simán!
  • Kandurex
    #30
    Azért nem akartam a lelkedbe vágni, de úgy szokás, hogy először meg várjuk (esetleg "#1!" "na itt mi lesz") mit akar a topic nyitó aztán ugatunk. Ne befolyásoljon IC.ram idült forumozó, próbálkozz némi türelemmel, ne rohanj a birkák után. (ui: velem is játszottal már ilyet nem?)
  • ranGer2
    #29
  • wizy
    #28
    kösz, mostmár okosabb lettem:-)
  • ranGer2
    #27
    pff! Ajánlom figyelmedbe a 14. hozzászólást..
  • wizy
    #26
    nem:-) tudod vhogy 12 évesen nem nagyon figyelem az ilyen politikai cuccokat:-))
  • ranGer2
    #25
    Berontanak ide mint egy csorda... közben nem ez lenne a topic lényege..
  • mukika
    #24
    cccc, marhára nem jáccottam... csak unatkoztam. és gondoltam, ugyis törlik. SRY... ahol találkozok veled mindig csak belém köcccc...
  • ranGer2
    #23
    Végre egy értelmes ember..
  • ranGer2
    #22
    LOL! nemtudod?
  • Kandurex
    #21
    Muki elhiszem, hogy tombol benned a tudás amit feltétlenül meg kell, hogy ossz másokkal, de ne játszd itt a "kereső" és "link..." hihetetlen lehetőségeit.
  • ranGer2
    #20
    Értelmi szint.... nah mindegy akkor töröljék... nem érdekel.
  • mukika
    #19
    de törlik...
  • ranGer2
    #18
    Ok elhiszem de az a topic mással is foglalkozik.. pl Wehrmacht itt meg csak a Waffen SS ről lesz szó hogyha nem törlik...
  • mukika
    #17
    Kereső
  • mukika
    #16
    link......
  • mukika
    #15
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1074040476
  • ranGer2
    #14
    Valahogy meglepõ, hogy egy politikai és katonai szervezetrõl, melynél a második világháborúban több mint egy millió önkéntes harcolt, hivatalosan teljesen hallgatnak.Miért? Miért van az, hogy a hivatalos nyilvántartás még mindig figyelmen kívül hagyja ezt a különleges, önkéntesekbõl álló hadsereget? Egy hadsereget, amely a az egész világot befolyásoló hatalmas csata örvényében volt.A választ talán abban a legmeglepõbb tulajdonságában a Waffen SS-nek lehet keresni, hogy az harminc különbözõ ország önkénteseibõl állt.Milyen ügy kötötte õket össze és miért ajánlották föl önkéntesen életüket? Német jelenség volt?Kezdetben igen.Eredetileg a Waffen SS kevesebb mint kétszáz emberbõl állt. állandóan növekedett 1940-ig, amikor második fázisába lépett: A germán Waffen SS fázisba. A Németországból jövõ németekhez ekkor csatlakoztak északnyugat európaiak és német származásúak egész Európából.Aztán 1941-ben a Szovjetunióval való nagy összecsapás idején tovább nõtt az európai Waffen SS. Távoli országokból származó fiatal férfiak harcoltak együtt az orosz fronton.
    A háború elõtti években szinte senki sem ismerte a Waffen SS-t. Maguk a németek idõt szántak arra, hogy fölfigyeljenek a Waffen SS sajátos vonásaira.Ha a Waffen SS nem létezett volna, akkor Európát a szovjetek 1941-ben teljesen elfoglalták volna. Elérték volna Párizst jóval az amerikaiak elõtt. A Waffen SS hõsiessége állította meg a szovjet gyilkos erõt Moszkvánál, Cserkovnban, Cserkassziban és Tarnopolban. A szovjetek majdnem 12 hónapot vesztettek. Az SS ellenállása nélkül a szovjetek Eisenhower elõtt érték volna el Normandiát. A nép mélyen hálás volt a fiatal embereknek, akik föláldozták életüket. A középkori nagy vallási rendek óta nem létezett ilyen önzetlen idealizmus és hõsiesség. Materialista századunkban az SS a lelki értékek lángoló példája volt.

    A csend függönye hullott a Waffen SS-re a háború után, de ma egyre több fiatal ember tud valahogy létezésérõl, eredményeirõl. Híre nõ és a fiatalok többet akarnak tudni. Száz év múlva majdnem mindent el fognak felejteni, de a Waffen SS nagyságára és hõsiességére emlékezni fognak. Ez a hõsiesség jutalma.




  • I.C.ram
    #13
    MÁR VAN ILYEN!
  • mukika
    #12
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1074040476
  • I.C.ram
    #11
    MÁR VAN ILYEN!
  • mukika
    #10
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1074040476
  • mukika
    #9
    szpem....
  • I.C.ram
    #8
    MÁR VAN ILYEN!
  • I.C.ram
    #7
    MÁR VAN ILYEN!
  • I.C.ram
    #6
    MÁR VAN ILYEN!
  • I.C.ram
    #5
    MÁR VAN ILYEN!
  • mukika
    #4
    LOÁL!!! :DDDDD
  • mukika
    #3
    MÁR VAN ILYEN!!!
  • Mike
    #2
    ilyen topik már van a sajátban
    kéretik tehát ezt törölni
    a fsisztoid témáról már nem is beszélve!