8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • Zsolt01
    #7969
    Codegen 400W táp

    Szóval akkor neked is a táp jut eszedbe a fagyásról ! ?

    Én is gondoltam erre.

    Már vagy 2 éve ugyan azokkal az eszközökkel megy a gépem.
    Most ez a fagyogatás miatt új xp, de ugyan az.
  • davidka003
    #7968
    Milyen a tápod? Hány Wattos? Milyen márka?
  • Zsolt01
    #7967
    Sziasztok.

    Fagyási problémám van és a Videokártyám is okozhatja elvileg, jól gondolom, igaz !

    6600 GT AGP 256M Gainward.

    Van valamilyen jó kis program amivel tesztelhetném, hogy hibásan működik-e ?
    Magyar nyelvű kéne.

    Köszi előre is !
  • Yooozsef
    #7966
    Hálóó! nekem egy kérdésem lenne amire valsz. senki nem tud majd válaszolni:(.. de egy próbát megér. Van egy laptopom amiben GeForce Go 6100-as zakatol, aminek minden leírásban/fórumban/hivatalos oldalon szóval mindenhol 128MB osztott memóriát írnak. Na az addig renben is van, csak az a bajom vele hogy nem használ csak 64MB-ot. Sehol nem lehet állítani (értem ezalatt BIOS-t és vindóz-t), vagy csak én nem találnám. Valakinek valami elképzelés? Írdatlanúl hállás lennék
  • davidka003
    #7965
    Vegyél új gépet.
    Minek most akarsz húzni egy 4 éves kártyát?
    Akárhogy húzod úgyse lesz gyorsabb.
  • Peetboy
    #7964
    Sziasztok!
    Mit javasoltok a 6600 Gt-kártyával mit lehet tenni, hogy gyorsabb legyen?
    Ti hogyan húztátok meg?
  • [HUN]FaTaL
    #7963
    Sziasztok,

    Most került hozzám egy ASUS n6600 (nem GT!). Nem tudjátok hogy milyen progival tudnám a hűtését vezérelni? A legutolsó forceware van fent de a Rivatunerben nincs FAN control fül? Valami ötlet? Előre is köszi.
  • simonl #7962
    Sziasztok,

    Laptopba épített NVidia GeForce Go 6400 turbo cashe (xp32)

    Létezik, hogy nem találok hozzá frissített forceware -t?
    Jelenleg a 77.43 as verzió van fent.

    Megköszönném ha kapnék egy linket....kerestem sokat, de angol tudásom hiányos, ezért nagyon nem tudtam belemélyedni.

    Előre is köszönöm...
  • zoolee
    #7961
    Tudtommal illetve gondolom azoknél már lehet, hogy lézerrel vágták el őket:S ...
    De meg lehet próbálkozni.
  • Küldönc
    #7960
    hali :)
    kérdés: vga-m gf 6600 8/3-as futószalaggal. Ennél lehetséges + pipe rivatunerrel, vagy ne is próbálgassam?
    thx
  • tomee92
    #7959
    bocs 169.21!
    elírtam :D
  • tomee92
    #7958
    hy!
    6800gs-el volt már valakinek gondja???
    az nv4_disp meghibásodik ezt írja és a gép újraindul!
    a 93.71-es driverrel is és a 168.21-essel is ezt csinálja!
    mi lehet a gond????
  • zoolee
    #7957
    Zalman vf 700
    Vagy ami a leg jobb, ha lejárt a gari, szedd le a gyári hűtést, tiszítsd le a pasztát, pasztázd újra takarítsd ki a hűtőt és tedd vissza a hűtőt, így javulni a kell vanalit, ha még így se elég valami ventit tegyél mellé.


    #7953:! Nagy eséllyel ez referencia kari, szal a lyukak megdöntve vannak és csak 2! És a vf 1000 nek a 2 lyuka annyira van mint a vf 900 nam ami úgy emléxem 8 centi! De azok vizszintesen vannak.! Szóval nem tudná rárakni, mevel ferdén állna, vagy ami roszabb es le férne a foglalattól.
  • shrike7973
    #7956
    Jah :D azért van ott a :D
  • MaSzKa
    #7955
    többe kerül mint a vga 1,5x-ese :-/
  • MaSzKa
    #7954
    a gyárit

    felesleges rá költeni
  • shrike7973
    #7953
    Zalman VF1000 biztos lehüti :D
  • Myrddraal
    #7952
    Jah még annyi, hogy visszatettem egy régebbi drivert(94.24), mert legújabb beta drivert használva textúra hibák jelentek meg a játékokba! Létezik, hogy ez a driver hibája vagy a kártya túlmelegedés volt a gond?
  • Myrddraal
    #7951
    Sziasztok! Van egy Club3D 6600GT kártyám és nagyon melegszik( játék alatt 80-85 fok). Milyen hűtőt ajánlotok rá? Előre is thx!
  • zoolee
    #7950
    Nincsmit.
  • Jammer
    #7949
    Én is inkább a Zalman mellett döntenék, csak gondoltam kikérem valami hozzáértőbb Mber véleményét itt és máshol is... Egyhangú vélemények alapján, a VF900 a nyerő. Köszi szépen! :)
  • zoolee
    #7948
    Hömm...Méreteiből adódóan fenn áll, hogy épp a tiednek nincsen-e ott valmai kondija..Én inkább zalmit vennék..Lehet, hogy az AC olcsóbb..De Ha meg van az az 1% , hogy nem lesz jó akkor nem mindenhol veszik vissza 72 órán kívűl, ha esetleg nem lenne jó..Szal én elsőre a zalmit megvenném, feltenném oszt kész...
    Nekem is van most itt egy VF 900 asom, és már nagyon leh akarom cserélni a szar gainward hűtőt a 8600 GTS emen, de még meleg a kari...alig másfél hónapos, és hangján kívűl nincs más okom arra, hogy kicseréljem, és ugye akkor repül a gari.:(
  • Jammer
    #7947
    Máshol is rákérdeztem és ott is inkább a vf900 -at ajánlották, vagy ezt : Artic Cooling NV Silencer 6 (Rev.3.)

    Igazából eléggé különböző a két hűtés, de legalább már van valami fogalmam róla, hogy mégis mit lehet... Mondom, nem értek hozzá... :D
  • zoolee
    #7946
    Arra inkább a vf 900 menne rá..
    1. a 4 rögzítási pont miatt.
    2. Ha van hely akkor jobban is néz ki rajta a vf 900 :D
  • Jammer
    #7945
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem a témában, vagyis inkább tanácsot szeretnék kérni, mert hardver dolgokban nemigazán vagyok képben... Van a hugom gépében egy nVidia 6800GS és játék közben amikor eléri a kari a 60-65C fokot mindenféle csíkok jelennek meg rajta ami eléggé zavaró. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hűtőt érdemes/ajánlott/lehetséges vásárolni rá lecserélvén a jelenleg rajta lévő gyári ventit ?

    A kártya pontos adatai: 6800 GS

    Valami ilyesmire gondoltam: Zalman VF700-Alcu

    Ugyanis itt minden 6800 föl van sorolva, hogy támogatja csak a GS nem, bár ez később jött ki jóval. Úgyhogy emiatt egy kicsit bizonytalan vagyok benne... Bootolásnál GTS -t ír a kártya, úgyhogy gondolom a GT -hez van talán legtöbb köze de nemigazán tudom... PLS help me! :) THX!
  • biomage
    #7944
    igy tudtam én is, de mostantol a 72C is ritkán fogja elérni :)
  • Eagle16
    #7943
    Csak akkor gond szerintem, ha tartósan (hónapokig) 80 fok fölött van egy gpu. Egy napig 80 fok meg se kottyan neki, ez biztos.
  • biomage
    #7942
    oksa kösz, ugy olvastam hogy 75C foktol lehet aggodni mert az már olyan fok amitöl lehet baja a gpunak, persze nem egyböl, csak idövel.
  • Eagle16
    #7941
    Nem lesz, mert 80 fokot még simán kibír egy gpu :)
    (főleg egy 6600GT :D )
    100 fok környékén kezdj el aggódni :D
  • biomage
    #7940
    rivatuner :) nem rivatnt :)
  • biomage
    #7939
    Hali

    Szörnyü dolog történt két napja:) játszotam a portálal és bekapcsoltam a rivaTnt progit, a játékban 80C fokot muttatod :(, tegnap le szedtem a réz bordát és le csavaroztam azt a kis burkot amire a kép van nyomva :), és a burok nélkül raktam visza a bordát, most alap járaton 48C fokra csökkent és játékban nem éri el a 70C fokot :), mi a szörnyü? hogy két napig kb 80C fokos volt a GPU :( remélem nem lesz probléma a VGAval
  • Mark007
    #7938
    Jah igen, tesomnak is a venti bajlodott, de kicserelte, mondjuk azota mar masikat vett, de nagyon jo kartya volt az meg akkor.
  • zoolee
    #7937
    Jah, jó kari volt az, bika volt az ti 4000 egy gef 2 mx/mx 400 utánn.:)
    Csak sajna a venti meghalt rajta, és paff..meghótt, este sípolt, de aludtam, le is állt, reggel índítottam, szét volt esve a gép, tudtam, hogy maj van..azt azutánn lett a 2,8 as d cerka gef fx 5200 al.:)
  • Mark007
    #7936
    Esetleg akkor probald meg kicsereltetni, vagy javittatni.
    Gef 4 nem szar!:D
    Tesome nagyon sokat birta, 5 evnel tobb volt..
  • zoolee
    #7935
    Nekem gef 4 em 2 hétig bírta..
  • NeoMaN
    #7934
    Tökmindegy mennyi idős ha szar.
    :)
  • Peetboy
    #7933
    Hát ez a VGA-m biztos nem hal meg mostanában,úgyanis fél éves.Tiszta új kártya. A régi Inno 3D elromlott és ezt adták cserébe a garancia miatt.
  • zoolee
    #7932
    Uhh.:S Neem is ez volt mikor meghalt a gef 4 em.:S
  • Mark007
    #7931
    Akkor nem hiszem, hogy a monitor.
    kartya hofoka, vagy a tap lehet szvsz.
    De hatha segit vki mas, aki jobban benne van.
  • Peetboy
    #7930
    Amikor bekapcsolom és ki irja a Bios rendszert akkor a betük össze mosódnak, általáb fehér csikok vannak. De szerencsére csak ritkán csinálja.