31
12 Dühös Ember - 12 Angry Men
  • zaki
    #31
    bah, nem elfelejtettem a filmet?
  • zaki
    #30
    jaja, pont most akartam írni, hgoy lesz este a film. én biztos megnézem (lehet fel is veszem)
  • badoer
    #29
    2004.julius 7.duna tv.20.00.12 duhos ember.amerikai filmdrama 1957.
  • winnie
    #28
    mindkettő nagy film lett
  • spR
    #27
    Készült a filmnek egy remake-je is William Friedkin rendezésével, abban télleg van feka csávó
  • 0ppika
    #26
    Ja, a végén csak azért ment bele, hogy elmehessen.
  • O0D:
    #25
    a vegen meg siman artatlannak mondta, hogy vege legyen :D

  • 0ppika
    #24
    Van benne egy 80 év körüli tag, akit szidnak, meg hülyének néznek. Az egyik fószer meg bézból meccsre akar menni és siet, simán bűnösnek mondja a gyereket hogy már vége legyen...
  • 0ppika
    #23
    Nem, ilyen sincs.
  • O0D:
    #22
    akkor lehet hogy feldolgozást láttam videó tékából..
    európai ficzkónak akkor is kéne benne lennie.. és ezzel is szivatja vmelyik mások hogy mert te... ból jöttél
  • 0ppika
    #21
    Fekete-fehérben nem látszik a nigó :)
    Most direkt belenéztem és nincsen benne.
  • O0D:
    #20
    éénn láttam benne nigót.
    az órás meg lehet hogy nem órás, de európából származó fickó..
    svájci? :)
  • 0ppika
    #19
    Ja, ezek bennevannak, de hol van köztük nigó meg órás???
  • O0D:
    #18
    Nem ez az hogy az öreg ember is a vonaton keresztül látta a gyilkosságot, akkor a másik tanu hogy hallhatta a vonat zörgés ellenére a sikoltozást? meg az egyedi rugós kés, és az egyik fószer elővesz egy ogyanolyat?
  • 0ppika
    #17
    Nem! Ebben biztos nem volt!
  • O0D:
    #16
    sztem ebben!
  • cyrus #15
    na azt láttam :)))))
  • Bucser
    #14
    Egyébként van egy PAulie Shore főszereplésével készült paródiája is:))
  • 0ppika
    #13
    Megéri
  • 0ppika
    #12
    Ez: "mondjuk az jó ahogy az egyes karaktereket, jellemző társadalmi rétegeket mutatja be.. a "menő" nigó, a órás mester, .. " melyik filmben van?
  • zaki
    #11
    én csak hallottam a filmről, de biztos nagyon jó, hiszen az imdb-n a top 250-ben benne van, méghozzá legelöl, a 21. helyen. még nem láttam, de meg fogom nézni
  • O0D:
    #10
    A filmről!
  • 0ppika
    #9
    Te miről beszélsz? Ez nem az a film!
  • SoDI---
    #8
    Láttam. Tetszett.
    Bár itt Magyarországon viszonylag kevesebbszer próbáljuk meg elképzelni, milyen is lehet egy esküldi tanácskozás ugyebár, így az egyik legnagyobb varázsát máris elveszti a film :)
  • O0D:
    #7
    mondjuk tényleg nem rossz az egész, Filmnek annyira nem jó film, ( mármint nem tartalmaz kiemelkedő művészeti értéket képileg ), szal az egészet vissza tudja adni maga az írott forrás is.
    csak hogy kicsit kötekedjek

    mondjuk az jó ahogy az egyes karaktereket, jellemző társadalmi rétegeket mutatja be.. a "menő" nigó, a órás mester, ..
  • 0ppika
    #6
    Egy csávót az apja megölésével gyanúsítanak, ha elítélik akkor halál vár rá. Az esküdtszék megbeszéléséről szól az egész film. 12 emberből 11 bűnösnek véli és a halálba küldené, csak a főszereplő szerint ártatlan, de ő sem tudja miért. Szép lassan megyőzi a többieket, átbeszélik újra és újra a tanúvallomásokat. Egyre többen állnak át a "jó" oldalra, és mivel amerikai filmről lévén szó a gyerek megmenekül. Nincs semmi látványos és érdekes jelenet a filmben, végig egy szobában zajlik a beszélgetés, de ennek ellenére nagyon jó lélektani film.
  • shaba23 #5
    Szerintem én láttam, mert a cím qrvára ismerős
  • Seth
    #4
    Én még nem hallottam róla
  • 0ppika
    #3
    Ha valakit érdekel részletezném.
  • 0ppika
    #2
    Látta valaki?
  • 0ppika
    #1
    1957-es feketet-fehér amerikai dráma, nekem nagyon tetszett. Főszereplő Henry Fonda.