47786
  • kz
    #4010
    mos vót verekedés?
    vagy csak majnem?
    hanem?
  • ÁjjLe BoBBi
    #4009
    ?:O nyugodtabb nem is lehetnék...nem mi ugrottunk meg...;)
  • prezi
    #4008
    yo
  • maozedong
    #4007
    háj
    -
  • bertino
    #4006
  • criminal law
    #4005
    Ismerős. Régen, mikor megvettem a lakásom, ugyanigy számolgattam, hogy mi a legkedvezőbb,hogy lesz, stb, fizettem is fél évig, aztán otthon egerben megörököltünk tesókkal egy nagy házat, az el lett adva, és ki lett fizetve a kölcsön, életem legjobb napja volt :-))

  • kz
    #4004
    olyan ez, mint a foci... mindenki ért hozzá.
  • kz
    #4003
    Hát... úgy gondolkodom, hogy...
    konkrétan veszek egy egypluszkétfelest, vagy egy kétésfelest az avason 5,5M-ért, amiből van nekem 5százezrem, tehát ötmisit veszek fel.
    Kiadom legalább három (szobában három) egyetemistának (persze akár ötnek, hatnak is, de maradjunk a háromnál) fejenként 15ezetért (+rezsi ami mostanság olcsó), az havonta 45ezer. évente 45*10 (mert becsüljük alul inkább) az 450ezer. ezt visszaosztva 12 hónapra 450e/12= 37500 átlagos bevétel havonta. Ha (PL! at ótépénél) lakáselőtakarékossággal kombinált hitelt veszek fel, akkor az első 50 hónapban (4év!) a törlesztőrészlet ettől (37500tól) kb egy ezressel alacsonyabb is. Az 53. hónaptól kb 46ezerrel kell törlesztenem.
    Viszont, ha nem három ember, nem 10 hónap, nem 15000/hó, hanem bárhol több, akkor a lakáselőtakarékosságba befizethetem, ahol kapok rá ugye 30% állami támogatást, és az 53. hónapban újraszámított (talán annuált) hitelem törlesztőrészlete is alacsonyabb lesz.
    Tehát ha így számolok, akkor még viszonylag rossz körülményeket figyelembe véve is kifizeti a lakás saját magát 15 év alatt.
    És ha netán beüt valami gáz a mostani helyemen, akkor még mindig nem kell visszaköltöznöm anyámékhoz, ha nem akarok.
  • criminal law
    #4002
    Ja, egyébként szerintem itt rajtam kivül szinte mindeki informatikus, vagyis ugy vettem észre--

  • kz
    #4001
    igen, mert alapvetően csudaokos vagyok ám...
  • kz
    #4000
    4k!
    ték!
  • criminal law
    #3997
    Nem is gonolkodsz rosszul, hm.....

  • kz
    #3996
    ja...
    hát én meg egyszerűen csak azt gondoltam, hogy ha most van hol lakni, akkor az albérlők kifizetik a törlesztőrészlet nagy részét... úgyhogy most, vagy soha!
  • criminal law
    #3995
    Arra gondoltam, hogy lakást veszel, kiadod....:-) ezt hivom én marketingnek.

  • criminal law
    #3994
    A nevét az ilyeneknek nem szoktam megjegyezni, de a corvin utcán volt. Ha van ott több is, egyikbe se menjetek :-)

  • kz
    #3993
    ezt a marketinges izét nem teljesen értem...
  • kz
    #3992
    Ték it ízi béjbe!
  • kz
    #3991
    én is.
  • kz
    #3990
    Szerintem az sem szép, amit veled (és az adataiddal) tettek, tehát ha nem akarod, hogy más fórumozók is a te sorsodra jussanak, akkor szerintem nyugodtan mond meg.
    Ha mégsem kívánod a köz elé tárni, akkor legalább privátban írd meg nekem lécci!
  • ÁjjLe BoBBi
    #3989
    kérném Dopemantól a bumma a fejbe című nótát és küldeném azon miskolciaknak akik ma feszítettek szikszón 20 vs. 5-be nekünk, és üzenném nekik hogy szeretem őket és hogy tipikus becsicskulós fajtából vannak és jobban tették hogy miután visszamentünk meghúzták magukat különben a vérükben úsznak hazáig!
    örültem csókolom! ;)
  • báttyó02
    #3988
    -.-
  • prezi
    #3987
    jelen!
  • bertino
    #3986
    vannak informatikusok (gondolom)
    meg vannak szimpla userek, akik bár nem informatikusok, de vlszleg lehetnének :D
    bár ebből a miskolci csapatból engem is érdekelne kik is igazából :-)
  • criminal law
    #3985
    Egy belvárosi helyre, szerintem nem lenne szép dolog pontos nevet irni.

    Én azt nem láttam, hogy itt infósok vannak, bár sejtettem. De ha már igy témánál vagyunk, pontosan kik azok??

    Nekem is volt anno lakáshitelem, de már tul vagyok rajta, hála az égnek. De marketinges ambícióid vannak, ugy látom :-)

  • kz
    #3984
    hová vitted?

    egyébként volt itt szó róla, hogy összefújja a szemetet (illetve az informatikusokat) a szél.

    nem költözöm, csak megveszem és kiadom. amiben most lakok, az nem az enyém és ki tudja meddig maradhatok?!


  • criminal law
    #3983
    Jóreggelt :-)))

  • bertino
    #3982
    jóreggelt
  • criminal law
    #3981
    Üdv ujra itt :-)

    Egyébként jokor szólsz, hogy itt vannak informatikusok, honnan kéne ezt nekem tudni? Persze, tudom, hogy élhetnék a kártalanítási igénnyel, de azt meg még jobban tudom, hogy annak az esélye, hogy belátható időn belül látok ebből valami pénzt, egyenlő a nullával, elintézük annyival, hogy nem kértek semmit érte, meg elmondtam a véleményem, de azt nem irom le ide, mert nem akarom megkockáztatni a büntetőpontokat, mindenesetre nagyon jol esett :-)

    Lakáshitel....régi szép emlékek:-)))) költözködsz??

  • kz
    #3980
    na megyek má bankba, veszek fel sok évre egy kis lakáshitelt...
  • kz
    #3979
    Hát... én itt ebben a topikban is tudok két embert, akinek ez a szakterülete, szóval ha legközelebb bármilyen számítástechnikai, informatikai jellegű kérdésed van állunk rendelkezésedre!
    Egyébként melyik szervízbe vitted?
    Egyedül voltál, amikor a doksikról beszéltetek? Mer ugye, neked mondjam, hogy kárt okoztak?! Ráadásul jogtalanul! Elhoztad már a gépet?
    Adjak olyan szakvéleményt, mely szerint a javítás során szakszerűtlenöl jártak el, ezáltal kimerítve a gondatlanságból elkövetett adatvesztés okozását?
  • kz
    #3978
    namost aztán visszaértem a vizitúrából.
    egyébként jó vót, bár a tervezett 6 szakaszból csak hármat sikerült megtenni az eső miatt.
    ja, nem, még nem dolgozom, csak futó látogatást tettem a munkahelyemen.
  • bertino
    #3977
    vélemény nyilvánítás
  • criminal law
    #3976
    Jol van már, csak megkérdeztem, mert még egy értelmes hozzászólása nem volt.

  • ÁjjLe BoBBi
    #3975
  • criminal law
    #3974
    Na és az ki?

  • ÁjjLe BoBBi
    #3973
    datango. szerintem
  • criminal law
    #3972
    Te amugy ki vagy?

  • maozedong
    #3971
    hülyeségeket beszélsz -.-
  • datango
    #3970
    par éve én z ablakokat.
  • criminal law
    #3969
    én nem :-l
    Valaki?