15
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    olvasva a hozzászólásokat egyre kiváncsibb vagyok hogy egy firmware update hogy képes a sebességet növelni.. vagy eddigis tudta a hardware csak korlátozták (nemhiszem) vagy kamu számokat ír ki (szvsz)
  • HNR
    #14
    Az előző hozzászólásomban a 802.11b helyett b/g értendő :)
  • HNR
    #13
    Valóban nem szabvány, de (legalábbis a gyártók állítása szerint) továbbra is lefelé kompatibilisek a "turbo" eszközök a régebbi szabányos 802.11b cuccokkal.

    Másrészt én elsősorban e teszt alapján állítottam, hogy a USR gyorsabb... (http://www.pcworld.com/reviews/article/0,aid,112467,pg,2,00.asp)

    Persze kérdés, h. a D-Link miért marad le. Nem tudom... Majd igyekszem még jobban beleásni magam a témába :)

    Azt hiszem jövő héten beruházok egy USR "készletbe". Nincs türelmem megvárni, míg a "multimódusú" (802.11 a/b/g) cuccok elérhető áron lesznek kaphatók.
  • mir
    #12
    ok. csak a hozzászólásodból az érződött ki nekem, mintha a dlinket licencelné az UR. de akkor félreértettelek, sorry
  • Supergamer_real
    #11
    :) Mir... itt nem arról van szó, h ki másol, hanem, h egy helyen gyártatnak:)
  • mir
    #10
    azzl azért gondolom (remélem)tisztában vagy, hogy nem a D-link másol...
  • Supergamer_real
    #9
    Csak az esetleges félreértések elkerülése végett...

    Sem az 108 sem az 125 sem a későbbiekben a már megszellőztetett 165, 185 Mbit NEM szabvány megoldás.


    HNR, amúgy nézz meg egy USR terméket - a doboz/borítás alatt - le fogsz döbbenni.Egyes WLAN kártyáik olyan szinten ugyanazok mint pl egy Dlink W520, h ugyanazzal a driverrel el is mennek.Tehát, itt ugye felesleges a sebességbeli fölényről beszélni.

    Más esetekben persze jogos a felvetés:)
  • HNR
    #8
    1., március közepén jelent meg ez a hír, a frissítés csak júniustól lesz legkorábban elérhető

    2., a tesztek szerint a US Robotics 108Mbit kapacitású hálózatokon stabilan 25-28 Mbps körüli sebességgel lehet forgalmazni (ez ugye kb. 3,5-4 MB/s). A többi gyártó 108 Mbit terméke lassabb, 13-23 Mbps között szóródnak az eredmények. (Természetesen az értékek függnek a fileok méretétől vmit a használt végpontok számától és távolságától is.)

    A 108 Mbit technológia (és IMHO a 125 Mbit-es is) alapvetően az 54 Mbites szabványra épül, a sebességnövekedést "szoftveresen" éri el (bővebb info a jobb gyártók oldalain található.

    Annak ellenére hogy a US Robotics az eddigi technológiát 100 Mbitesnek "hívta", az elvi max. átviteli sebesség megegyezik a többi gyártó 108 Mbites megoldásaival. (Vélelmezem a technológia is azonos).
  • mir
    #7
    jaja. én éppen fedora core telepCdket töltöttem le kb. 50 m távol a nodetól (előadó vége) és előadás volt, senki nem nagyon netezett
  • Supergamer_real
    #6
    Akkor maradjunk a valóságnál.. gyakorlati taptasztalatok alapján:

    G szabvány (54Mbit):
    27Mbit -> 13.5-15Mbit egy irányban.Jellemzően.Ez változhat a körülményektől (távolság, időjárás).

    Márkás ezközöknél (54Mbit), jól beállítva 2.5-3MByte/s (!) érhető el ami jónak mondható.
    (-> hangsúlyozom, hogy ez átlag nagy fileok másolásánál, illetve hogy ezközfüggő értékek)

    Én átlag 800m-3KM között használok WLANt (ide ugye már szóba sem jöhet az a kis vacak antenna, amit a gyártó ad, ez itt a Yagik és a körsugárzók hatásköre).800méteren tartható a 3 MByte(!)/s. (sőt még akár feljebb is, bizonyos kritériumok esetén - > jó kábelezés, minimalizáli kell a H155 hosszát, stb.)

    Amit mir ír extrém eset és nagy fileok másolása alatt jelentkezhet.Aki nem hiszi, próbáljon meg kis csomagokkal pingelni, vagy monjuk sok kis filet másolni (mondjuk 1000 darabot).

    Az 108, 125 Mbit NEM SZABVÁNY megoldás.Itt is lehet arra számítani, hogy a megadott érték közelébe sem lehet érni.

    Igazából a gyártókkat kellene jól megbüntetni az ilyen kamukapányok miatt.
  • mir
    #5
    attól függ, hányan vagytok egy nodeon.
    nekem egyedül összejött már a 45 Mbit is.(g)
  • Pepito
    #4
    Jelzési sebesség - csatorna kapacitás - adatátvilteli sebesség.

    Nem ugyanaz.
  • Tetsuo
    #2
    mér valójában mennyi?
  • Supergamer_real
    #1
    muhahahaa:D Méghogy 125 Mbit.. no comment