27
  • mrzool
    #27
    Nos, én egy szóval sem állítottam, hogy esetleg a jövőben ne lenne ilyen féreg vagy vírus vagy egyéb kártevő. De most nincs, és ha az ember mindent megtesz (windowsupdate, tűzfal+vírusirtó, olvas virushirado.hu-t), akkor sok kellemetlenségtől kímélhetni meg magát.:)
  • mrzool
    #24
    Nézd. Én elég paranoiás vagyok, de a tényeknek is hiszek.:) Ha mondasz egy vírusnevet, amely előbb jelent meg, mint a javítás, akkor mea culpázok. Addig felesleges okoskodni.:)))
  • mrzool
    #22
    A lehetőség megvan, csak még soha nem volt rá példa.:) Vírusokat persze kaphatsz e-mailben, de eddig még nem volt olyan féreg, ami olyan vindóz sebezhetőséget használt volna ki, amire ne lett volna elérhető a javítás. Gyakran több hónapos exploitra írnak férgeket, mert úgyis van egy csomó lusta és felelőtlen user, aki nem patchel...
  • HuAn82
    #20
    lol!
  • mrzool
    #19
    Hát persze. Álmodj, királylány...
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    pedig az alap windóz xp beállításokban BE (!) van kapcsolva a wines tűzfal... namármost m$ aztmondta hogy nincs.. , de ez mellékes is .. az kapta el aki olyan hülye, hogy vagy valami zone alarm szerű megacsodát használ, nemhasznál semmit (még windózost se)

    a leglámább felhasználó nemtudja kikapcsolni a win xp-s tűzfalat...
  • Mage
    #17
    ez nem érdekes, mert a vírusokat is ők írják főleg
  • lck
    #14
    Egyszer, friss XP-vel tűzfal nélkül felszaladtam vírus adatbázist frissíteni. 2 perc sem kellett neki...
  • mrzool
    #12
    Sőt, a Blaster soha nem is terjedt e-mailben, ahogy mondod, az egy RPC worm.
  • Bucser
    #11
    Egyébként blaster nem csak e-mail-el terjed.... Frissen telepített XP-s notebook ami nem látott még életében hálózatot felkerül egy ADSL kapcsolatra és 2 perc múlva jön az rpc hiba... Szal a blaster már nem csak e-milben terjed (hozzáteszem semmilyen mailkliens nincs beállítva rajta....)
  • mrzool
    #10
    Azért vannak, akik próbálnak tenni valamit a "lamer" felhasználókért, pl. a virushirado.hu-n naprakészen tájékoztatnak a veszélyekről, vannak leírások, mentesítőprogramok, etc... Más kérdés, hogy sajna valószínűleg pont azok nem látogatják az ilyen oldalakat, akiknek szükségük lenne a tudásra, tájékoztatásra.
  • csatarij
    #9
    Ez az egész azon alapul, hogy a lamer felhasználó, aki alig kap e-mailt, úgyis megnyit mindent, és máris ittvan egy "potenciális vevő". :)
  • CAD
    #7
    Csak egy kerdes... ez kinek a hibaja? ... nyilvan a felhasznaloke, aki elkapta, annak jar egy kezfogas.
  • Pakosz
    #6
    Nekem is volt nagyon mocsok! :D
  • PetruZ
    #4
    Ja, lemaradt egy smile. :)
  • PetruZ
    #3
    "még a tavalyi esztendő végén is rengeteg olyan visszajelzés érkezett, mely szerint a Blaster féreg továbbra is él és virul"
    Mi az, hogy a még tavalyi év végén? Nézzenek már be az sg fórum, vagy mondjuk az index fórum XP-s topikjába...
  • Dzsini
    #1
    máig ha egy gép védtelenül felmegy a netre 1-2 percen belül megcsípi egy Blaster...