222
Segítség az interneten
  • ironmaiden
    #222
    Próbáld meg esetleg a fixálás után letiltani a tűzfalon az ip-címét, gondolom nem fog hiányozni.:)
    Esetleg a hosts fájlban is letilthatod a neve alapján.
  • Zolee19
    #221
    Sziasztok!
    Én ugyanazzal a problémával kapcsolatba írok nektek amivel a legelső hozzászóló is! Megjelent az a toolbar az explorerben és képtelen vagyok kirtani! Hiába Fixálom a HijackThis -el jó lesz pár napig de pár nap múlva újra telepíti magát! Valaki segítsen, mit tegyek vele?
  • Lazarus
    #220
    Na ezt mar Knoppixrol irom :) koszi szepen a segitseget!
  • Lazarus
    #219
    Erről még nem is hallottam, de jól hangzik kipróbálom köszi :)
  • Tetsuo
    #218
    Van Linux is lemezről indítható, vagy írj egy pici kernelt amivel netezhetsz! :)
  • izb
    #217
    Használj Knoppix-ot.Lemezről fut,nem kell installálni.
  • Lazarus
    #216
    Jó5let és azt honnan tudom letölteni?
  • ibrik
    #215
    Esetleg még az ősrégi Windows 3.1....
  • ibrik
    #214
    A feltételeidnek egyik OS sem felel meg.
    Ezt nem fogod "kibekkelni" 100MB-al...
    A DOS-nak elég lenne, de azzal garantáltan nem fogsz tudni email-ezni.
  • Lazarus
    #213
    Akkor valami más os? csak annyi kéne hogy meglehessen nézni rajta az emaileket
  • ibrik
    #212
    Sőt, a régi gépeken (64MB vagy annál kevesebb fizikai memória esetén) a swap-fájlnak a fizikai memória 2.5x-esének kell lennie, hogy a Windows működőképes legyen.
  • ibrik
    #211
    Úgy látszik, még mindig nem érted...
    Ha feltelepítesz egy Windows-t, az nem csak kizárólag a "\Windows" mappából áll (ezt lehet 40MB-osra megcsinálni).
    A sok helyet a "\Program Files" és aztán még ott van a gyökérben a swap (lapozó) fájl is, aminek alig vagy egyáltalán nem fog maradni hely, mivel annak helyes beállítási értéke a fizikai memória méretének minimum a 1.5x-ese kell hogy legyen.

    Szóval a te módszereddel kapni fogsz egy HASZNÁLHATATLAN "40MB-os" Windows-t.
  • Lazarus
    #210
    40 megásra lehet csinálni Liteoló progival csak egy rohadt windows kéne
  • ibrik
    #209
    100MB... - a DOS biztos ráfér. Viszont semmilyen windows-nak nem lesz elég - MÉG BUTÍTVA SEM!!!
  • Lazarus
    #208
    Az már nem baj :)
  • PetruZ
    #207
    Annyi helyre még ezek sem fognak felférni... vagy csak nagyon lebutítva. Plusz még a swap és menet közben be fog dögleni az egész.
  • Lazarus
    #206
    Hi!

    Tudna valaki privátba vagy ide linket adni hogy honnan lehetne letölteni a Windows 98/98se/Me vagy bármelyik kisebb méretű windowst?
    100 mega szabad hely van a gépen és XP nem fog ráférni. PLZ HELP!
  • grebber
    #205
    Nekem lenne egy olyan problémám amit nem értek.
    Eddig mindent leszedett simán az IE a gamestarról az összes trailert ,mostmeg bármire megyek nem tölti le,mentés másként az sem jó, letöltés flashgettel az sem jó.
    Leszedtem a Mozilla-t semmit nem állitottam az sem szedi.

    Mi lehet a gond??
  • ironmaiden
    #204
    Eszközök->Internetbeállítások->Speciális
    Itt kapcsold be az ideiglenes fájlok törlését a böngésző bezárásakor.
    Esetleg az internetbeállításoknál lehet törölni kézzel a fájlok törlése gombbal.
  • Carlos
    #203
    Az lenne a problémám, hogy az internet explorer-em (6.0.2800.1106, SP2) mostanában mindent bmp-ben akar elmenteni. Ez mondjuk egy animált gifnél elég gázos, meg amúgyis. A legördülő menüben nem lehet más file-formátumot választani!
    XP, Sp2.
    Van valakinek 5lete, hogy hogyan lehetne visszacsinálni a dolgot?
  • bogyoka
    #202
    Nos, végül, mégis én csináltam meg, sikerült, nagyon boldog vagyok.

    Beszéltem az informatikussal, és megdicsért,hogy milyen ügyes vagyok, de nem tudott jönni.:))

    Na, az volt, hogy lefuttattam a NAV-t, és mindig talált egy fertőzőtt exe fájlt, és megnéztem,hogy hol található, mert nem tudta a vírusírtó kitörölni, először én sem találtam, csak csökkentett módban találtam meg és kitöröltem, a system32-ben volt, ezt az informatikus mondta, hogy úgy próbáljam meg, és azóta nem jönnek be a csajszik, legalábbis eddig nem jöttek.

    Persze mindent megcsináltam mégegyszer, amit itt írtatok.:))
  • bogyoka
    #201
    Szeretném mindenkinek megköszönni a fáradozását, és próbált segíteni nekem.

    Sajnos semmi nem segített, mindent megcsináltam amit írtatok, és Hiack progival az idegen IP címeket is kitöröltem tegnap, mert az nem a mi IP címünk, de ma megint visszajöttek, meg a meztelen csajok is.

    Úgyhogy informatikust kell hívnunk, mert én már minden tőlem telhetőt megcsináltam, de hiába.
  • ironmaiden
    #200
    Pl. itt:
    http://terraware.tx.hu/
  • Barty007
    #199
    Hali mindenkinek azt szeretném kérdezni hogy valaki nem tudna nekem mondani egy jó ftp oldalt ahol vannak játékok filmek meg minden ?
    Előre is kösz !
  • bogyoka
    #198
    ahha, köszi, azt hiszem az lesz
  • Sil78
    #197
    Vagy ha "olyan" helyeken akar nézelődni, legalább ne IE-vel tegye, hanem valami biztonságosabb, alternatív böngészővel (mint pl Firefox, Mozilla, vagy Opera), mindketten jobban jártok (pl nem kell folyton takarítgatni).
  • ironmaiden
    #196
    Magyarul kb. úgy hangzik, hogy csökkentett mód parancssorral, vagy valami hasonló menüpontnak kell lennie.
  • bogyoka
    #195
    kipipáltam, ez nagyon jó ötlet volt, mert ez könnyű volt nekem

    Még azt nem tudtam megcsinálni amit alantabb írtál, mert magyarul jöttek be a menűk, de majd később még megcsinálom, és eddig nem jöttek fel a csajszik, húhh, remélem sikerült a dolog, nagyon kiváncsi vagyok, és nagyon boldog leszek, ha nem jönnek már

    jah, és figyelmeztettem, a kollégát, hogy ne nézelődjön olyan helyeken, mert fárasztó ez nekem
  • ironmaiden
    #194
    A temporary mappa ürítését rá lehet bízni a böngészőre.
    Eszközök menü, Internetbeállítások, Speciális.
    Itt lenni kell olyannak, hogy az ideiglenes internetfájlok törlése a böngésző bezárásakor.
    Tegyél elé egy pipát ha nincs.
  • bogyoka
    #193
    húú, ezt is nagyon köszi, megpróbálom:))

    Most kitöröltem azokat az IP címeket, mert az nem a mienk volt, és müxik egyenlőre az internet is, de még nem tudom,hogy jönnek e be a meztelen lányok:DDD

    Ja, és már félórája keresem a gépben ezt a temporary internet mappát,hogy az egész mindent töröljem, de nem találtam sehol, akkor amit írtál az jobb lesz, megcsinálom, pont jókor írtad be:)))

    Most futtatom a NAV-t:)))
  • ironmaiden
    #192
    Lehet, hogy jót tenne ha letörölnéd az index.dat fájlt.
    Indítsd újra a gépet majd myomd le az f8-at. Itt válaszd a safe mode with command prompt sort.

    A megjelenő parancssorba írd be ezt:
    cd local settings\temporary internet files\content.ie5 <enter>
    del index.dat <enter>
    Utána ctrl+alt+del <enter>

    Leállítás menüben válaszd az újraindítást
  • bogyoka
    #191
    igazán nagyon szépen köszönöm addig is

    Majd beszámolok, remélem ügyes leszek
  • units
    #190
    Meg a Nav is végignézheti a gépet.
  • units
    #189
    igen fixálhatod, de készíts backupot (rákérdez).
    Ha fixálás után nem menne a net akkor állítsd vissza őket.
    De szerintem ezeknek semmi köze a felugró oldalakhoz.
    Előbb a SD fusson le csökkentett módban.
    1.Feltelepíted és frissíted a netről az adatbázisát, mint egy vírusírtónak.
    2.Internet temp ürit.
    3. csökkentett mód és hadmenjen( csak a Spybot és semmi más )
  • bogyoka
    #188
    jaa, így már értem köszike

    kiváncsi vagyok mi lesz, ha nem lesz jó, főnököt
  • ironmaiden
    #187
    Ha letöltötted a Spybot-ot utána frissítsd az adatbázisát, majd indítsd a gépet csökkentett módban és futtasd le.
  • bogyoka
    #186
    pfff, hejjha:DD

    Még csak annyit, hogy ha nem ezek az ip-k lesznek akkor törölhetem ezeket?:))

    Már az hogy értsem,hogy adatbázis frissítés után?
  • units
    #185
    Ebben csak az IP fázik. Ellenőrizd az internet beállításoknál
    esetleg elsődleges és másodlagos DNS.

    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{722F94A7-F0A2-4BA9-8132-2972B6672D50}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31

    futtasd ezt csökkentett módban adatbázis frissítés után.

    Spybot - Search & Destroy
  • bogyoka
    #184
    Nekem is segítség!!

    Mit törölhetek itt még? Már törölgettem dolgokat, mert a másik gépen beépült egy toolbaar, valami casinós, azt már kiszedtem, de ha valamit dolgozunk, és nem is vagyunk itt a neten, akkor is beugrálnak meztelen csajszis olyan sexpóker, meg ilyenek reklámjai, és nem tudom kiszedni. Ad-Ware progit lefuttattam, meg minden amit lehetett, de mindig beugrálnak ezek.:))

    Nem merek törölni most semmit, félek,hogy valamit kiszedek a gépből.:)) És mik azok az IP címek, az gyanus nekem.:((

    Logfile of HijackThis v1.99.0
    Scan saved at 7:15:39, on 2005.02.14.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccProxy.exe
    C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe
    C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\System32\alg.exe
    C:\WINDOWS\anvshell.exe
    C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\Program Files\HijackThis.exe

    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\Run: [anvshell] anvshell.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [LiveNote] livenote.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O12 - Plugin for .mov: C:\Program Files\Internet Explorer\PLUGINS\npqtplugin.dll
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{722F94A7-F0A2-4BA9-8132-2972B6672D50}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{3914A2F7-B158-4C90-9FB3-AA37DB9F1D58}: NameServer = 69.50.176.156,195.225.176.31
    O23 - Service: Symantec Event Manager - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Network Proxy - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccProxy.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: Logikai lemezkezelő felügyeleti szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\dmadmin.exe
    O23 - Service: Eseménynapló - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\imapi.exe
    O23 - Service: NetMeeting távoli asztalmegosztás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\mnmsrvc.exe
    O23 - Service: A Norton AntiVirus Auto-Protect funkciója - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: %NVSVC.name% - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe
    O23 - Service: Plug and Play - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: Távoli asztal súgó-munkamenetének kezelője - Unknown - C:\WINDOWS\system32\sessmgr.exe
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Intelligens kártya - Unknown - C:\WINDOWS\System32\SCardSvr.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: SymWMI Service - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    O23 - Service: Teljesítménynaplók és riasztások - Unknown - C:\WINDOWS\system32\smlogsvc.exe
    O23 - Service: Telnet - Unknown - C:\WINDOWS\System32\tlntsvr.exe
    O23 - Service: Kötet árnyékmásolata - Unknown - C:\WINDOWS\System32\vssvc.exe
    O23 - Service: WMI teljesítményadapter - Unknown - C:\WINDOWS\System32\wbem\wmiapsrv.exe
  • fm
    #183
    segítség!!

    nem tudom letölteni a https oldalakat, se ftp-zni nem tudok. hijack-el leszedtem minden szemetet a gépről és azóta nem működik jól a net.
    mi lehet a baj? próbáltam már több ftp kliens progit,meg böngészőt is,de semmi...nagyon fontos lenne! köszi