250
VÉGÍTÉLET
  • cseri001
    #50
    Melyik az a könyv? Bírom Stephen King-et. Elolvasnám.
  • Tikal #49
    virustol sosem fog kihalni az emberiség, bizonyos létszám tuléli majd, ez a természet rendje.

    Végeztek egy érdekes kisérletet ezzel kapcsolatban: egy steril környezetbe helyeztek egy nagyon veszélyes virust ( pestis félét vagy nem tudom), és adtak nekik alanyokat is, akiket megtámadhatnak, és a lényeg hogy mikor már egy bizonyos létszámot elért a fertőzőttség, akor abba maradtak a további fertőzések. Végulis ha mindenkit elpusztitanának akkor ők sem élnének tovább, logikus :)
    szoval ne fossál :D
  • FtranX
    #48
    én addig szeretem az ilyet olvasni, amíg nem próbálják az embereknek igazságként beadni.
  • FtranX
    #47
    áhhh még jó hogy eszembe juttattad! :D
  • The Garrett
    #46
    maeste is már csak az X aktákra várok :D
  • The Garrett
    #45
    NEmgond tökjó én spec szeretem olvasgatni az ilyeneket :) kár hogy minden oldalról 10 féle AD-t akart leszedni :D de tűzfal rulzah :)
  • FtranX
    #44
    "Explore the exciting and mysterious worlds of ufology, astronomy and hi-tech/top secret projects. Analyze the beautiful color photos and thought-provoking articles. Open your mind to the infinite wonders of our universe and its alien life-forms."

    OMG!!! :(((

    sry, nem néztem meg, hogy milyen oldalról van a cikk, csak a google adta ki
  • The Garrett
    #43
    HEeh van ezen az oldalon csomó jó kis sci fi :)
  • FtranX
    #42
    Láttam egy dokumentum filmet, amiben a biológiai fegyvergyártás beszüntetéséről szóló ami-szovjet egyezmény megkötése után, amcsi ellenőrök éppen egy szovjet földalatti létesítményt néztek meg. Aztán valami olyasmi volt, hogy amikor beléptek egy terembe, hirtelen elment a világítás. :)
  • The Garrett
    #41
    "United States, whose biological weapons program ended in 1969" hiiszi a piszi :)
  • FtranX
    #40
    a hidegháború alatt az szovjetek és az amcsik tényleg kísérletez(nek)tek vírus alapú biológiai fegyverekkel.

    Biological Weapons
  • The Garrett
    #39
    hagyjuk
  • soldier
    #38
    Hát ugy hogy a mukika tool sok amcsi filmet nézett:)
    Hogylenne má virus meg satöbbi.
    TVből látta hogy ekkét amcsi fiélmben kihalt a fél emberiség egy ruszki virustol aztán most parázik töle:)
  • The Garrett
    #37
    és ez most hogy jön ide?
  • soldier
    #36
    Nah mukika unatkozik és kínjába mindenféle topigot nyitogat:)
    Mumusrol jut eszembe
    Ejnye Pyx.Mumust rajzolunk a padra??
    ez nem szép dolog
    mukika temeg haggyá.
    tulsok amcsi filmet néztél:)
  • Kori
    #35
    Hát ez probléma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kori
    #34
    A könyvek nem tartoznak a média izléstelenségéhez.
    Az irodalom, és Stephen King az egyik legnagyobb.
  • traXion
    #33
    Aki erre hivatkozik az nem szeret olvasni. -> Ez lehet, hogy így is van.
  • Kori
    #32
    A hátrányuk már akkora hogy nem lehet behozni. A vírusokat régen tenyészették, de hidd el mint biológiai fegyver ma is figlakoznak vele.
    Olvasni egyébként érdemes, időt lehet rá szakítani. Aki erre hivatkozik az nem szeret olvasni.
  • traXion
    #31
    Nem szoktam olvasni, meg nincs is időm rá.

    Az biztos, hogy kisérleteztek az oroszok vírusokkal, de én a mai helyzetre értettem, hogy biztos, hogy nem a vírustenésztésre fognak ráállni, hanem például egy űr-programra, mint az amerikaiak, nehogy hátrányuk legyen belőle...
  • nemcsakfeel
    #30
    az miért végítélet ha pár csöves ember túl él egy nagyobb katasztrófát? ez csak természetes szelekció. pusztuljon a férgese!!

    ez az egész tényleg elég szektásan / amerikai mindent tudó írók divatos katasztrófa filmjei szerűen néz ki..

    Off: mert mindent elhisztek a médiának / pláza filmeknek ahol minden film amerikai és rögtön kialakul hogy az oroszok milyen gonoszak..
  • Kori
    #29
    Nem kioktatósdi csak tájékozódj mielőtt valótlant írsz.
    Amúgy ennyire veszélyes a helyzet már nagyon régen volt.
    A vírusokról egyébként: a spanyolnátha egy vírus volt és csak kvázi 50 millió embert őlt meg rövid időn belül. Ezt a vírust nem tenyészetették, csak úgy volt. A tenyészetett vírusok sokkal agresszívebbek, gyorsabban terjednek mint a természetesek.
    A könyvnek van valós alapja.
    javaslom olvasd el. Kicsit hosszú!
  • The Garrett
    #28
    Én itt nem azt figyelem hogy viselkedik a másik :) pláne nem hosszú ideig.. arra majd ráérek ha öreg leszek és kapok 1 távcsövet
  • Piksz
    #27
    sztem mindenki meg fog halni, más kérdés hogy mi van a halál után, azt nemtudom, de remélem örö bodottá...
    holnap milesz? skágoton megtudod. mikor eljön a mumus
  • traXion
    #26
    Kioktatósdit játszunk?

    Akkor sincs értelme ilyenről filozofálni, mert a mostani helyzet nem veszélyes...
  • traXion
    #25
    Hát, ha egy ideig figyeled, hogy hogy viselkedik bizonyos szituációkban, akkor igen.
  • The Garrett
    #24
    Jah így ok. :)
    De akkor viszont a szó nem megfelelő, mert kiválasztottról az ember rögtön arra asszociál hogy valaki/felsőbb hatalom által kiválasztott...
  • Kori
    #23
    A kiválasztottat nem szektaformába értettem, hanem genetikailag. Az maradhat ilyen esetben életbe akinek immunis a szervezete. Mint köztudott vannak orvosi csodák, olyan emberek akikre bizonyos betegségek nem hatnak.
  • The Garrett
    #22
    volt/?van? az mindenkinek nem csak az oroszoknak :)
  • Kori
    #21
    Kicsit próbálj meg tájékozódni az orosz vagyis szovjet vírustenyésztés területén és döbbenet ki fog ülni az orcádra. A volt szovjet politikáról neked fogalmad sincs. Tervbe vették egy hajó építését amire akkora atombombát szerelnek melyet amerika partjainál felrobbantva az egész kontinenst elpusztítja. Mondjad ezek után, hogy nem volt világpusztító vírusuk.
  • The Garrett
    #20
    nem kell azt gondolni hogy aki ide ír ilyenekről annak nincs élete... Meg te nemtudhatod ki hogy van megelégedve magával.
  • traXion
    #19
    Vagy csak azt, hogy nem elégedett a saját életével, és ilyen téveszmékbe menekül, hogy TALÁN Ő lenne az...
  • The Garrett
    #18
    Robert Ludlum - Káosz Fakor.
    asszem ebbe voltak ilyen elszabadulós vírusok... meg ilyenek. Amugy ennél annak is nagyobb a lehetőssége hogy holnap becsapódik 1 meteorit és abba halunk meg.. Sőt 1 autó is elüthet vagy csak simán elesel a lépcsőn suliba menet...
    Ez a kiválasztottas téma meg feltételez valamiféle vallásosságot.. vagy szektásságot :)
  • traXion
    #17
    Ugyanmár, ugyan olyan hülyeség, mint az, hogy a férfiak ki fognak pusztulni. Az oroszoknak nem is LENNE célja, hogy ilyen vírust fejlesszenek ki, mert ezzel önmagukat is veszélyeztetnék.
  • Kori
    #16
    A könyvet én is olvastam nem is olyan régen.
    Maga a könyv egy elméleti gondolatmenetet próbál S.K. briliáns leírásával végigvezetni.
    A mai világban azért érdemes ezen elgondolkodni.
    Az oroszok lepusztult helyeken tenyésztettek olyan vírusokat melyek az emberiséget rövid idő alatt kiírtanák. Ezeknek a vírusoknak a mai napig nincs tisztázva a sorsuk.
    Az emberiség amúgy is szépen halad a VÉGÍTÉLET felé, csak az a nagy probléma, hogy egyre gyorsabban.
    Vírus esetén a kiválsztottak csak genetikailag lesznek imunisak, nekik lesz szerencséjük.
  • mukika
    #15
    légyszives ne írjál be ide, szépen megkértelek, de ha nehéz felfogni sajnálom... bye! ezentúl amit ideírsz le se szarom!!!!!
  • traXion
    #14
    Megint kezded a személyeskedést, egy fórum-részleg moderátora ként szerinted írhatsz ilyet? Ha sértegetni akarsz, menj a flame topic-unkba... Én nem tértem el a címtől, te viszont igen.
  • mukika
    #13
    de pl. erre is gondoltam akármi... pl kifejlesztenek egy vírust ami halálos, csak idő elött elsabadul és elterjed... és ki tudja megállítani??? az emberek meghalnak de a kormány hallgat... de mégis történik valami.
  • K.András
    #12
    Ez a gondolatmenet igazábol a fertözö betegségekre épül,anno voltak falvak városok ahol a lakosok 10%-a maradt életben,tehát ök joggal érezhették ,hogy kiválasztottak voltak ma már persze tudjuk, hogy azért maradtak életben mert a génjeiknek köszönhették az immunitást.Max erre tudok gondolni,másra nem igazán szal ha nem valami ilyesmire gondoltál akkor sorry :)
  • mukika
    #11
    enyhén csúnyán írtam!!! :DDD