11
Petanque
  • chrisoliver
    #11
    sziasztok!
    nemrég találtam rá erre a fórumra, amikor a petanque szót írtam a keresőbe. Örülök neki, hogy találtam olyanokat, akiket érdekel a játék. Én már '92 óta petanqueozom több-kevesebb sikerrel. Szívesen segítek bárkinek megismerkedni jobban ezzel a játékkal, ha kíváncsi rá. Magyarországon is van Petanque Szövetség, vannak klubok, versenyek, ahol lehet játszani. Sajnos egyenlőre csak a Dunától nyugatra vannak petanque egyesületek, de a versenyszerű játék töretlenül terjed.
    üdvözlettel
    chris
  • Desiderata #10
    a másik amiért uppoltam a témát, hogy megjelent egy játék is

    persze kicsit furcsa lehet, hiszem az offlineság a lényege ennek a sportnak

    próbálta esetleg valaki? hivatalos oldal
  • Desiderata #9
    elfeledett téma, pedig jó játék
    tőlünk nyugatabbra nagyon népszerű, olyannyira, hogy a játszóterek mellé is szoktak petanque pályát építeni
    fiatal, öreg, bárki játszhatja, közben sörözgetnek, dumálnak
    valahogy beleivódott a mindennapokba
    nálunk ez nincs így, legalábbis még nem láttam pályát vagy játszó embereket
    sőt azt se tudom kapni-e itthon set, de mintha régebben láttam volna cora-ban műanyaggal bevontat
    curling mellett ezt is szeretem, de miközben curlingezni sose fogok, lehet petanque-be belekezdek majd

  • magnum
    #8
    csak laza talaj kell hozzá
  • nandi
    #7
    n aja nem kell hozza kulonosebb palya ,de en a sjat kertunkben akarom kialakitani,es nem a sajat golyoimat dobalnam rajta
  • Taranov
    #6
    Nemszabad!!!!
  • traXion
    #5
    nandi-ét! :D
  • Bandew
    #4
  • zaki
    #3
    a saját golyómat?
  • Cat #2
    én ugytudom hogy az eredeti francia játékot utcagyerekek játszották, ezért semmilyen pálya nem kell hozzá, lementek a földutra és dobálták a golyóikat
  • nandi
    #1
    nyaralaskor jatszottam ezt a jatekot(sok nagy femgolyo es egy kicsi golyo amihez kell minel kozelebb lokni a sajat golyodat),es kedvet kaptam hogy csinaljak egy palyat itthon

    van valkinek tapasztalata palyaepites ugyeben?