31
  • Cat #31
    az meg a másik, hogy egy dolog hogy az AMD mit állit, és egy másik hogy az emberek 99%a mit gondol egy rendszerről
    nyilvánvaló, hogy az AMD - még ha igaz is - SOHA nem fogja hivatalosan elismerni hogy a Pentiumok GHz jelöléseivel csak igy tudja tartani a lépést
  • Kange
    #30
    Én azt javasolnám ezzel a jelölés témával kapcsolatban, hogy kérdezzétek meg az SG-t, hogy honnan szedik a cikkeket... Azért nem nagyon hiszem Ya, hogy kacsa-t terjesztene egy ilyen oldal... Nem a szakmai etalon, de azért blődséget sem terjesztenek szerintem...
  • Mice
    #28
    yóvanna nem baj: a cikk még csak 3 éves! végülis tényleg máris és most rögtön. nem is csak neked nem tűnt fel
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Jóvanna :)

    Bár számomra elég hihetetlen, hogy a TB-hez hasonlítják, de min1. Akkor viszont megtévesztő egy kicsit.

    Akkor ezentúl az intel is hasonlítson a TB-hez, és ő is csináljon xxxx+-os procikat :)
  • csatarij
    #24
    Tuti, hogy az Intel az AMD-re hajaz. Az AMD után ő is hasonló politikát választ.
  • BlackRose
    #23
    A hivatalos gyártó által közétett árlistára gondoltam. :)
  • arty
    #22
    ez akkor lenne jo tampont, ha mindenhol MINDEN procit lehetne kapni ... de ezexerint ha a QUERTYnel a celeron 2400 30ezer, a bolhapiacon a 2.4C 30ezer, akkor ezek azonos teljesitmenyuek? ;)

    remelem a sarkitott pelda ertheto
  • BlackRose
    #21
    A legjobb iránytû a CPU ára. Ugyanis minél drágább annál nagyobb a teljesítménye, ez bár eddig is így volt :)
  • 3P
    #19
    Több apró ponton is tévedsz:
    1. a 3200+ nem a P4-hez viszonyít, hanem a Thunderbirdhez.
    2. Nem csak az FX-ek esetében tért át más jelölésre, hanem az Opteronok esetében is.
    Ez annyit tesz a gyakorlatban, hogy adott egy 3 jegyű szám, az első számjegy azt jelenti, hogy hány utas (értsd hány processzort) tartalmaz a rendszer. Így lézezik 1xx, 2xx, 4xx, és 8xx -es jelölésü procik is. A második két jegy meg a rendszerben alkalmazott processzor(ok) sebességére utal, azaz minnél magasabb a szám, annál gyorsabb a proci, de a számok aránya nem tükrözi a teljesítmények egymáshoz viszonyított arányát.
  • a_n_d_r_e_w
    #17
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=17365
  • TheZsenyka
    #14
    445? :)
  • TheZsenyka
    #13
    A BMW típusjelölései valóban nem egyértelműek. Pl. a 2001-től gyártott 318i Touring 1995ccm-es, a 2001-től gyártott 320i Touring 2171ccm-es.
  • [NST]Cifu
    #12
    Úgy tünik nem vágod. Az AMD-nél a 3200+ annyit tesz, hogy a proci teljesítménye kb. egy 3,2Ghz-es P4-nek felel meg, az, hogy hány megaherzen fut valójában, nem függ ettől (pl. a 3200+ Throughbreed esetén kb. 2300Mhz-et, Barton esetén 2200Mhz-et, A64 esetén pedig 2000Mhz-et jelent). De nem lesz olyan, hogy 4Ghz-es P4, hanem lesz helyette mondjuk 730. Akkor is megmaradnak a 4000+-nál?

    Az A64FX-ek esetén ugyan áttért már egy más rendszerre, de ez nem igazán mérvadó szerintem (FX51 vs. FX53).
  • a_n_d_r_e_w
    #9
    ő egyszerűen visszatérhet a működési frekvenciára, sztem nála az megbízható adat
  • [NST]Cifu
    #8
    Szvsz ezek után az AMD lesz bajban, hogy fogja jelölni a CPU-it? AMD Athlon 64 760+ ? :)
  • a_n_d_r_e_w
    #7
    Jobban örülnék valami egység rendszernek. Teszem azt az 1.7 GHz celeron 1 egység gyors, akkor a 3 GHz-es Prescott mondjuk 4 egység.
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Te most ugye viccelsz?

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Punker
    #1
    nekem ez nem tetszik :(