445
  • Hunnenkoenig
    #81
    Na, most akkor az elsö kerdesek:
    Ez mennyire amatör illetve mennyire professzionalis?

    Ha mar fizetni kell majd erte, akkor jo lenne tudni, kik vagy milyen ceg all mögötte?

    Mekkora a tapasztalat? (ugy programozas, mint marketing teren)
  • sTERNKERN
    #82
    Amatőr azon a szinten, hogy a massive-multiplayer technikailag teljesen más, mint amit eddig csináltunk. Grafikailag low-polyt jelent, programozástechnikailag pedig nagyon korrekt 3ds motort, és ami a lelke az egésznek, ütős hálózati részt. Hogy mennyire professzionális? Nem nulláról indultunk, előtte más (3d-s,üzleti) célra fejlesztettünk.
    Szponzorjelöltjeink vannak, (bár semmi sem biztos, de) határozott szándékokkal. Csakúgy, mint mi. Most egy technikai demót rakunk össze, amit valószínűleg jövő hét vége felé mutatunk be. Így most megy a hajtás.
  • Vamp
    #83
    Előszerődést lehet már kötni azokra a kocsmákra
  • Prank
    #84
    ez nem igazság, én ezt a játékot már jópár éve kitaláltam magamnak:)
    csak nálam lovakat is lehet vásárolni az utazásokhoz:)

    egyébként előre megrendelek 200000 tonna követ a váramhoz:)
  • Hunnenkoenig
    #85
    Elküldtem a kerdöivet. Abba is beleirtam, hogy a Crafting legyen nagyon erös, komplex es sok lehetöseg legyen modifikaciora!

    Olyan rendszer, mint az SWG-ben van, hogy targyakat csak jatekosok tudjanak kesziteni es ne legyen NPC loot, de sokkal sokretegübb legyen! Az SWG-sek sajna szeretnek mindent cappolni es egysegesiteni.

    Amennyire lattam, a Horizons-nak nagyon durva crafting rendszere van...valami olyasmi legyen. Ahany crafter, annyi fele minöseg legyen. Kb olyan sokoldaluak legyenek a vegtermekek, mint a diablo2 veletlenszerüen generalt targyai.

    Ha gondoljatok, szivesen kidolgozok egy konceptet es ha tetszik, akkor megcsinaljatok, azutan a betatesztnel kiderül, hogy müködik-e ? :-)
  • Valen
    #86
    Nemtudom, hogy érdekel e titeket, de szívesen beszállok szellemi termékem megosztásával a program sikerébe, ha kívánjátok. Mivel Programozni nem tudok, a grafikához nem értek, és a zenéhez bot fülem van, így csak a Design és egyéb agyat működtettető feladatokban tudnék segíteni.

    Ja mégvalami lehetnék pl. Alfa, Béta, Gamma tester :))

    És remélem nem csak gyalog lehet majd túrázni a vidéken (pl. ló, sárkány, tigris, medve, stb..., sas)
  • pityogo2
    #87
    "És remélem nem csak gyalog lehet majd túrázni a vidéken (pl. ló, sárkány, tigris, medve, stb..., sas)"
    ez igen jó ötlet szerintem is, mert gyaloglásba néha már beleun az ember, bár szerintem azért ezeknek a grafikáját megcsinálni nem egy egyszerű dolog :)
    "Ja mégvalami lehetnék pl. Alfa, Béta, Gamma tester :))"
    ezt a feledatot énis szívesen vállalom:)
    u.i.: a testvérem a maya progiban már igen jó grafikai cuccokat meg tud rajzolni, esetleg majd megkérdezem, hogy tudna-e segíteni nektek.
  • pityogo2
    #88
    u.i.: az előző u.i nem 100%
  • yellowcab
    #89
    Én már nagyon várom a screenshotokat,abból valszeg mindenki számára kiderül,érdekli -e a játék.
    Az én kérdéseim:
    1.Leírnátok mivel milyen státuszban álltok,tehát mivel hol tartotok és milyen ütemben szándékoztok haladni?
    2.Már más is kérdezte, de melyik MMO-ra hasonlíít majd legjobban a gama?
    3.A játék nevére tett javaslatokat majd a saját honlapotokon tegyük?(igazság szerint csak akkor érdemes majd, ha látjuk milyen is a cucc)
    Egyelőre(időhiány miatt) ennyi
    Bye

    YellowCab
  • ZsZso
    #90
    Egy vmiben 100% ig biztos vagyok. Magyar programozók ötletek terén símán verik a többit. Csak eddig még nem sikerült ezeket a csodás, és egyedi progikat nem sikerült bug nélkül megoldani. Hátha ennek lesz kulcsa a sok - sok ember, aki kipróbálja, és online nyomul, tesztel. Csak a bibi, hogy csak a nagyon fanatikusok képesek sokat jáccani egy olyan játékkal, ami zsír ötlettel van megáldva, de a jelenlegi játékokkal szembe súlyos grafikai lemaradása van. De szurkoljunk, hogy végre sikerüljön valami nagyot alkotnia hazánk egyik programozócsapatának ! ;)
  • sTERNKERN
    #91
    A gyaloglás nem feltélten lesz kötelező. Az első ötletek között volt a szállítóeszközök bevezetése, amikor nekiültünk az alap-koncepció kidolgozásának. Télleg néha szét untam magam pl. a Morrowind-ben.
    A magyarokat tényleg nem kell félteni ötletek szempontjából, összeírtunk már annyi mindent... a halálozási rendszer például (ami egy elég sarkalatos pontja egy ilyen játéknak) elég egyedi lett. Ha vannak ötleteitek, gyűjtsétek össze őket, és a honlapunkon a fórumban találtok majd egy topicot, tipikusan ilyen célra kitalálva. Nem mondom, hogy mágikus kívánságdoboz lesz, amiből minden bekerül a játékba, de mindet megrágjuk majd.
    Hogy mire hasonlít leginkább? Az alkotó mindíg szereti minden mástól különbözőnek látni a munkáját, így meg nem tudnám nektek mondani. Egy kis ez, egy kis az... az ésszerűség határain belül persze.
    Hunnenkoenig, várjuk a meglátásaidat! :)
  • HUNrricane
    #92
    A klán létrehozása és igazgatását probáljátok nagyon profin megcsinálni.
  • Hunnenkoenig
    #93
    Ok, a hetvegen nekiülök :-)

    De jo lenne vegre egy olyan jatek, amiben minden ugy van, ahogy lennie kell... :-)

    Tudom, az izlesek különbözöek, de jo craftingot eddig meg sehol nem lattam...
  • Hunnenkoenig
    #94
    Ja, amugy az utazassal kapcsolatban...

    Jo lenne, ha olyasmi lenne, mint a WoW-ban, hogy, ha repülsz, akkor latod magad alatt a vilagot real time-ban.

    Az SWG-ben ugy probaltak a "Timesink"-et elerni, hogy 10 percet kell varni az ürhajora. Ez egyes esetekben odaig vezethet, hogy egy orat is eltöltesz utazassal, ha nehany bolygot meg akarsz latogatni, mert mondjuk a bányáidat akarod rendezni.

    Vegre belattak, hogy csökkenteni kell 5 percre.

    Jo lenne, ha ti ugy meg tudnatok oldani, hogy ne kelljen többet, mint 1-2 percet varni, de az utazas eltartson egy darabig, igy a jatekosok utazas közben gyönyörködhetnek a tajban es üzletelhetnek, beszelgethetnek stb.

    Ha lehet, ne legyen Loading-screen a jatek közben :-)

    Higgyetek el, ezt a jatekosok 80%-a igy szeretne (legalabbis az swg foruman) :-)

    A dungeonok Instance-olva legyenek, mint a WoW-ban, hogy a campeles es ninjaloot eleve ne legyen lehetseges.
  • lwb
    #95
    és a nevekkel kapcsolatban legyen valami policy, mert már ultimán is eldobtam az agyam az ASCII-s, igénytelen és hangulatromboló nevektől. apró dolog, de lényeges szvsz. teljesen elveszi az ember kedvét a játéktól, azt a minimális (?) beleélést is teljesen kiírtja, ami esetleg van.
  • repro
    #96
    ok. lehet majd Han Solo?
  • Adler
    #97
    az indulas lesz a legnehezebb,amig kevesen nyomjak,hiszen akkor kivel talalkozol,beszelgetsz,harcol stb...oragik gyalogolni nem valmi haj de jo,meg karosszekbol sem.
  • pityogo2
    #98
    hát szerintem azért lenne jelentkező magyar elég sok(ahoz képest). pl sztem L2-ről majd átfognak jönni vagy 20-30-an....
  • Valen
    #99
    VAGY AZ EGÉSZ BAGÁZS, AHOGY ELNÉZEM AZ L2 OPEN BÉTÁT, MÁR NEM SOKÁIG LESZ TÜRELMÜNK A NCSOFT BÉNÁZÁSÁNAK MEGSZÜNÉSÉT KIVÁRNI :))
  • HUNrricane
    #100
    Jaja, De ahoz minőségi munkát kell nyujtani a magyar csapatnak... Remélem sikerül, mégis magyarok vagyunk!!!
  • Valen
    #101
    Ha csak a magyar gamékból indulok ki akkor nem lesz probléma (kivéve a Street Legal-t, mert annak a kódjét idő hiányában nem tudták rendesen megcsinálni). Gondolok itt a naygsikerü Stratégiákra + régi kalandjátékokra + autós gamékra (hogy csak az ismertebbeket említsem :))
  • RPG Killer
    #102
    Sziasztok. Hunnenkoenig:A projekt egyik vezetöje szeretné ha a [email protected] e-mail-re elküldenéd a telefonszámodat.
  • RPG Killer
    #103
    Hátasok lesznek a játékban.Utazhatunk is rajtuk vagy a holmiainkat is hordhatják.Persze lessz teherbirásük és az egyéniségükön is puhitunk(gyávább elfut,erösebb pedig védekezik és felveszi a harcot).
  • RPG Killer
    #104
    Skacok!!!Nagyon nagy segitség lenne ha kitöltené mindenki a kérdöiveket(minnél többen).Mert szükségünk van a véleményetekre.Elörre is köszönöm.
  • pityogo2
    #105
    a kérdőívet hova kell küldeni? mer tmár 2 e-mail cím is felmerült már.
  • RPG Killer
    #106
    [email protected] ide küldjétek az e-mail-okatelörre is köszönöm.
  • RPG Killer
    #107
    Upsz!!! bocs a helytelen irásért.
  • Vamp
    #108
    Szerintem a legalapabb kérdés az, mennyire biztos hogy a programot be is tudjátok fejezni.
    Egyébként én várom a képeket, nekem a grafika szintén alap dolog, mert ha valami gusztustalan idejétmúlt látványt nyújt, neki sem állok kideríteni milyen belső értékeket rejt a progi. Ígéret meg nem kell a grafikára, bizonyíték kell. Képek! Sőt addig kérdőívet sem töltök ki
  • RPG Killer
    #109
    Bocsi Mindenkinek de a végleges és a jo e-mail ahova küldhetitek a kérdöiveket: [email protected] .Ne haragudjatok sajna elinformáltak. DE EZ A JO E-MAIL CÍM. A VÉGLEGES!!!! (Bocsi LAWAHUN)
  • Hunnenkoenig
    #110
    Elküldtem a telszamot.
    Legalabbis azt hiszem. Webröl küldtem, mert a kompim szarakszik es formaznom kell es addig nem akartam beallitani ujra az outlookot...(hosszu törtenet) mindenesetre a webfelületen nem irta ki, hogy valoban elment-e?

    Ezert elküldöm neked is PM-ben itt a forumon...
  • Lacc
    #111
    Lehet már tudni, hogy mikor indul az open béta?
  • DarkHorSe
    #112
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • pityogo2
    #113
    WIHIHIhihiii
    most hön még csak sztem a zárt körű béta teszt a magyarokkal 8)
  • HUNrricane
    #114
    Először maradjunk a Magyar alfa tesztnél..
  • DarkHorSe
    #115
    először talán vmi honlap kéne
  • Lazarus
    #116
    Minek? hogy azzal legyenek elfoglalva a játék helyett?
  • Lacc
    #117
    Hát valaki említett open bétát egy másik topikban azt hittem már arról van szó :)
  • HUNrricane
    #118
    Szeretnék jelentkezni az alfa tesztjére (ha lesz). Már elég sok MMORPG-vel játszottam, talán van egy kicsi tapasztalatom ezek terén.
  • Lazarus
    #119
    Akkor arra én is jelentkeznék :)
  • Lacc
    #120
    Jaja én is szeretnék :) Szintén sok mmorpg-hez volt szerencsém.