34
  • fifi
    #34
    De ha valami szerv odamegy a szolg.-hoz, hogy ugyan add már ki a logokat. Milyen jogon adja ki? Nem kötelezheti senki rá sztem, hogy kiszolgáltassa.
  • fifi
    #30
    Dc pl. lenyomozható? Vagy bármi más HUB-okkal dolgozó megosztó?
  • Laalee
    #28
    te itt valamit félreértesz az ovadékkal kapcsolatban. a letöltendő büntetésedet nemtudod pénzzel megvásárolni. az csak arra ad jogot, hogy szabadlábon védekezhetsz, nem leszel előzetesben.
  • Mike
    #27
    fegyver nem kell, mert az már fegyveres rablás

    ellenben aha 10e alatt lopsz, az csak szabálysértés, szóval érdemesebb inkább csak annyit lopni
  • Cvd
    #23
    Befenyíthetnek, annyi esze van mindenkinek hogy a logot nem őrzi meg, vagy abban a pillanatban törli ahogy a gyanú felmerül. Mivel semmi nem kötelezi arra hogy megőrizze ugye..
  • Cvd
    #22
    Az USA-ban csináltak nemrég felmérést, aszerint valami 50-60%-kal esett vissza a p2p használók száma a feljelentgetések óta. Ez először durván hangzik, csak 2 dolgot figyelembe kell venni: csökkent ugyan az egy központtal dolgozó rendszerek forgalma (pl. kazaa), de azt megmondani se lehet hogy mennyivel nőtt a sokkal nehezebben lenyomozható sok HUB-bal dolgozó rendszerek (pl. DC) forgalma. Ráadásul a felmérés megkérdezésen alapult, semmi máson. És ugye ki olyan hülye a feljelentgetések után aki azt mondja hogy persze, továbbra is használok filemegosztó rendszereket? :))
  • Cvd
    #21
    Ez azért nem olyan egyszerű szerintem. Ha jól tudom a win nem néz bele a fileheaderbe, csak a kiterjesztés alapján dönti el hogy mi is az a file. Ha annak MP3 a kiterjesztése, akkor nem fogja exe-ként végrehajtani, hanem megpróbálja lenyomni az alapértelmezett lejátszóval, ami majd szépen visszadobja és kész. Persze lehet hogy exe kiterjesztése a végén, előtte meg mp3 látszik, ha le van lőve az ismert kiterjesztések megjelenítése, de erre odafigyel aki ért hozzá, max. a lámákat kaphatják el. Anno Amigán lehetett volna ezzel játszani, ott a fileheader számított, a kiterjesztés csak dísznek volt.
  • Zsoltee_a_bator
    #20
    szoval max a vegere lehet elrejteni mas tipusu adatot, az elejere nem nagyon.
  • Zsoltee_a_bator
    #19
    egy file altalaban az elejen hordoz infot arrol hogy milyen tipusu..
  • Zsoltee_a_bator
    #18
    ki fog netert fizetni ha csak emailezni lehet majd? :D
  • Mike
    #16
    persze az ilyen "mocskokat" (akik ugye rendelkeznek számíógéppel + internet elérésük is van - szóval elég hasznos tagjai a társadalomnak) ki kell vonni a gazdaságból, és be kell őket börtönözni (így legalább nem termelnek, de legalább költséget jelentenek az államnak), hogy aztán végképp perifériára kerüljenek (még több költség), arról nem beszélve, hogy sem a börtönben nem fog egy audio cd-t venni, sem a börtön után a híd alatti öszkomfortjába, szóval nem igazán értem mi értelme ezeket a büntetéseket annyira forszirozni (senkinek nem jó ugyanis), de azért csinálják. Meg nem tudom miből gondolják, hogy akinek eddig nem volt pénze, vagy sajnálta a pénzt erre a célra, majd pont azért fog ezután minden hónapban legalább egy eredeti audio cd-t venni, mert pár embert bebörtönöztek, megbüntettek. Nem létező fogyasztást nem lehet fenyegetéssel generálni, sőt visszályára sülhet el.
    A zeneipar maga alatt vágja a fát
  • Mike
    #14
    szerintem meg pont az Axelero meg a többi nagy fogja alapból átadni az adatokat
  • Mike
    #13
    a zenehallgatok a zeneipar számára ellenségek
    pedig belőlük élnek
    a fejőstehenek nem hagyják magukat fejni, akkor le kell őket vágni?

    ott rohadjanak meg
  • A nick nevem
    #10
    A "férgek" teljesen érthető, amikor ilyen fellépésekről szóló cikkel kapcsoltaban kerül szóba.
  • Herds
    #9
    beszarok ezen a világon...
    az "illegális zenei letöltés" már nagyobb bűn lesz lassan, mintha kirabolnék egy embert, vagy ellopnék egy kocsit (legalábbis ez a sok ujságcikk, meg a nagy nyilvánosságot kapott dolgok ezt mutatják)
  • Pintyőke
    #7
    Pl. az adott (DC eseteben) HUB uzemeltetojetol elkeri a log-ot. :) Ha nem adja, befenyitenek. Vannak ra modszerek. :(
  • fifi
    #6
    Milyen indokkal perelne? Mert az egyik felhasználójuk illegális dolgokat csinál? A világ összes netszolgáltatója elküldené a picsába őket!
  • fifi
    #5
    Mi alapján azonosítanak? Mi alapján mérik, hogy ki a legaktívabb? Milyen jogon nyomoznak személyiségi jogaidat megsértve? Mi alapján látják a filecserélő forgalmát? Óránként kiosztott ip-nél hogy fognak meg, ha a szolgáltató nem ad ki? Technikailag hogyan oldják meg a megfigyelést?
  • SoDI---
    #3
    Fogják az IP-det, majd elmennek az ISP-hez.
    Az ISP remélhetőleg közli, hogy menjenek az anyjukba, mert vannak adatvédelmi törvények is Magyarországon.
    Tehát ha normálisan idahaza például Axeleróék (szerintem azok), akkor sehogy.