66
Költségvetési törvény! (NAGYON FONTOS!)
  • KeKKSZike
    #66
    Én meg direkt nem akartam elárasztani az osztály a kúrva sok számmal, mert az úgyse érdekli őket!
    És ráadásul szerdán odaadtam neki a jegyzetet, mert azt mondta, hogy előtte majd átnézi csütörtök előtt! Hát kúrvára nem nézte át... SZEMÉT TANÁROK! Mindig is GYŰLÖLTEM őket!
  • Punker
    #65
  • KeKKSZike
    #64
    Hagyjuk... Amit elolvastál a DOC-ot, azt elmondtam neki! Erre elkezdi, hogy neki nem kell a rizsa! Magammal vittem a 2004-es mérleget, azt már nem hagyta, hogy elmondjam! Azt Ő mondta el és ennyi volt... Bekaphatja a faxomat!
  • Punker
    #63
    na mi volt?
  • KeKKSZike
    #62
    Erre gondoltam én is... (2005-ről beszélünk!) Köszi a segítséget, nagyon rendes vagy!
  • Punker
    #61
    mit nem értesz? alapból hiány van a költségvetésben és ehez jön az hogy még több lesz a kiadás és kevesebb a bevétel, szal még több lesz a hiány.
  • KeKKSZike
    #60
    Tehát, hogy 2005-ben a kiadás 39,470 milliárddal, a bevételek pedig csa 2,937-el emelkednek?
  • Punker
    #59
    elolvastam ha jól adod elő és nem szemét a tanár akkor valszeg megkapod.
  • KeKKSZike
    #58
    Punker: De most egy kicsit komolyabban please! Mert tényleg nem értem teljesen, hogy mit jelent az! Megtennéd, hogy egy kicsit elmagyarázod? Köszi...
  • Punker
    #57
    azt hogy szarban van az ország
  • KeKKSZike
    #56
    "Pénzforgalmi (GFS) szemléletben az eredetileg benyújtott tervekhez képest a központi költségvetés jövő évi kiadásai 39,470 milliárd forinttal emelkednek, bevételei pedig 2,937 milliárd forinttal csökkentek."

    Ez mit jelent? :D
  • KeKKSZike
    #55
    Az osztályból egyedül én készültem fel, remélem, hogy tűrhető az anyag, amit összeszedtem!
  • KeKKSZike
    #54
    Kiselőadást tartok... Elolvastad már?
  • Punker
    #53
    beadod vagy kiselőadást tartasz?
  • KeKKSZike
    #52
    Költségvetés előadásom...

    Belenézel? Mondasz róla egy kis véleményt? Nem lett olyan hosszú, nyugi!
  • KeKKSZike
    #51
    OKs... Köszi! :D
  • Punker
    #50
    tömören? minden
  • KeKKSZike
    #49
    Gazdaságba mi tartozik még?
  • Punker
    #48
    mezőgazdaság és a gazdaság nem ugyanaz
  • KeKKSZike
    #47
    " Ezek közül a legszembetűnőbb, hogy a mezőgazdasági támogatások, amelyek évtizedeken keresztül a közösségi költségvetés gerincét - csaknem felét alkották és az EU legfontosabb feladatai közé tartoztak -, most gyakorlatilag befagyasztásra kerülnének. Brüsszel javaslatai szerint a kiadások ezen a területen mindössze évi 1 százalékkal növekednének, vagyis kisebb mértékben, mint az infláció.

    Ezzel szemben alaposan megugranának azok a kiadások, amelyeket az EU új feladatai tesznek szükségessé. Az európai gazdaság versenyképességének növelése évek óta az Unió egyik stratégia célja..."

    Ez én most nem vágom! Fenn azt írja, hogy a mezőgazdaságot nem támogatja, lentem meg az európai gazdaságot akarják fejleszteni? Help me please! köszi!
  • Augustus Gigo
    #46
    minden hónap augusztusában:D
  • nemcsakfeel
    #45
    útelágazás?
  • KeKKSZike
    #44
    Gyerekek...
    Olyan dögös anyagot csináltam, hogy csak na! Ha valakit érdekel, akkor felrakom a NETre! (doc-ba van!)
  • KeKKSZike
    #43
    Nem lett semmi, mert az osztályban senki se készül fel, így kaptunk haladékot holnapra... :D
  • Mike
    #42
    mi a költségvetési törvény, mi a költságvetés, az egésznek mi értelme, mi van ha nem fogadják el, stb. ilyesmikről lehetne beszélni. igaz most már 30-án, mindegy.
  • Punker
    #41
    na mi volt?
  • Punker
    #40
    azért megpróbálhatnád
  • KeKKSZike
    #39
    Menj már... 100 oldalt olvassak el úgy hogy nagyon semmit nem értek belőle, mert olyan rövidítések és hasonló dolgok vannak benne, hogy csak úgy nézek?! :)
  • Tikal #38
    a polforum mikor még itt volt: gazdaság, politika néven futott, gondolom most is, és azért gondoltam hogy ott vannak hozzáértőbbek is, bár amilyen ott a szinvonal :DDD
  • Devla
    #37
    Igen, olvasd el. Ha otost akarsz, akkor dolgozz meg erte ne mas dolgozzon helyetted! Eleg nagy betukkel van irva, ha elkezded most meg ma vegezhetsz vele. Ha tisztessegesen elolvasod a fontosabb dolgok megmaradnak belole es holnap csak tudsz rola beszelni par percet.
  • KeKKSZike
    #36
    Pár osztálytársamat is felhívtam, ők se találtak semmit se!
  • Punker
    #35
  • KeKKSZike
    #34
    Hát én feladom... Azért köszi Punker a segítséget, nagyon rendes vagy!
  • Punker
    #33
    dec 15-kén elfogadták szal már nem csak javaslat.
  • KeKKSZike
    #32
    Az lesz a megfelelő? :)
  • KeKKSZike
    #31
    Most szerinted azt olvassam el?
  • Punker
    #30
    láttam én is
  • KeKKSZike
    #29
    És aztán --> Törvényjavaslat?!
  • KeKKSZike
    #28
    http://www.p-m.hu/web/home.nsf/portalarticles/82A3E24E5634B174C1256E100055AC4A?OpenDocument

    Ide mentem bele...
  • KeKKSZike
    #27
    Most 100 oldalt olvassal el?