3339
www.athens2004.com
  • Gfreiter
    #45
    "köcsög görögök"
  • Grenzjager
    #44
    hoppá Bélabá! kimaradt a TRIATLON:
    Kuttor Csaba és Molnár Erika is valószínűleg megszerzi a szükséges pontokat az athéni indulásra
  • Breki33
    #43
    Ezüstérmes lett a vancouveri Világkupa-versenyen, ezzel kiharcolta a részvételt az athéni olimpián a magyar férfipárbajtőr-válogatott. A Boczkó Gábor, Imre Géza, Kulcsár Krisztián, Kovács Iván összeállítású együttes nagyon erős ellenfeleken keresztül jutott el a fináléig, az előcsatározások során a dél-koreai, az ukrán és az orosz csapatot győzte le. A döntőben azután öt tusnyi különbséggel alulmaradt a franciákkal szemben.


    A kanadai versenyen - amely ebben a szakágban az utolsó kvalifikációs viadal volt - egyes ellenfelek a lehetőségeikhez mérten igyekeztek mindent elkövetni annak érdekében, hogy a magyaroknak ne sikerüljön az olimpiai részvétel kiharcolása: időnként furcsa eredmények születtek


    A magyar válogatottnak - azután, hogy a tavalyi, havannai világbajnokságon csak tizenharmadik lett - minimális esélye volt az olimpiai kvóta megszerzésére, idén azonban remekelt, két európai viadalon, Tauberbischofsheimben és Barcelonában ezüstérmet szerzett, majd a sorozat zárásaként Kanadában tette fel az i-re a pontot egy újabb, nagyon értékes tengerentúli második hellyel.


    A hétvégi viadal előtt az orosz, a francia és a német csapat athéni részvétele már biztos volt, a maradék két európai helyre Ukrajna, Magyarország, Olaszország és Észtország pályázott. A magyarok a sikerükkel a negyedik helyre jöttek fel a világranglistán, mögöttük vagy az olaszok, vagy az ukránok "futottak még be" az olimpiai mezőnybe, amely három Európán kívüli csapattal válik teljessé.


    A kvalifikáció azt jelenti, hogy három plusz egy fős válogatott vehet részt a csapatversenyben, míg egyéniben is a maximális, azaz három vívóval képviseltetheti magát Magyarország ebben a fegyvernemben.


    eredmények, negyeddöntő:
    Franciaország - Ausztria 45-30
    Olaszország - Németország 45-41
    Magyarország - Ukrajna 45-35
    Oroszország - Észtország 45-34


    elődöntő:
    Franciaország - Olaszország 45-42
    Magyarország - Oroszország 45-43


    döntő:
    Franciaország - Magyarország 45-40
  • traXion
    #42
    Jah, bocs :)
  • Breki33
    #41
    Cseh Lacika simán éremesélyes sztem
    és Batházi Pisti is jól szerepelhet
  • Grenzjager
    #40
    ....félő az egész mert a görögök nem a szervezőkészségükről voltak eddig sem híresek..
  • Grenzjager
    #39
    szőrnyű kis valamik. De poén gondolom ezért valaki csilliárdokat vett fel. ezért.....

    itt éppen úszás verseny van.....há kész röhej
  • zaki
    #38
    jézusom, mik ezek? :)
  • Grenzjager
    #37
    ..hopsz kimaradt az url:
  • Grenzjager
    #36
    bár a kabala figurák szerintem eléggé kifogásolhatóak:

    http://news.bbc.co.uk/media/images/39278000/jpg/_39278031_athens_mascots300x300.jpg
  • Grenzjager
    #35
  • Grenzjager
    #34
    nah jah visszaestünk egy picit. Akik tuti kint vannak az a 4x100m vegyesváltó:/Gáspár Zsolt,Güttler Károly,Horváth Péter,Zubor Atilla/ igazság szerint a döntőbe, vagyis a legjobb 8 közé jutás már jónak számít itt, de elcsíphetnek pontszerő helyet /1.-6./.
    De még lesz úszónk kint, csak még itt is zajlik a kvalifikáció:
    Akik még kijuthatnak Athénba:
    Batházi István, Bodor Richard, Bodrogi Viktor, Boulsevicz Beatrix, Cseh László, Csobánki Zsuzsa, Decsi Eszter, Gáspár Zsolt(egyéniben is), Güttler Károly(egyniben is), Gyurta Dániel, Flaskay Mihály, Horváth Péter Kerékjártó Tamás, Kiss Boldizsár, Kiss Annamária, Kiss Gergő, Kolozár Dávid, Kovács Ágnes, Mészáros Gergely, Molnár Ákos, Nagy Réka, Reményi Diána, Risztov Éva, Szepesi Nikolett, Verrasztó Evelyn, Viskovics Zsuzsa, Zubor Attila(egyéniben is)
    Kovács Ági (100m és 200m mellben kvalikifálódik), Risztov Éva (100m,200m,400m és 800m gyors, 100m és 200m pillangó, 200m és 400m vegyes)
    Talán ők ketten jöhetnek haza éremmel, bár a meglepetés ember lehet az úszok közül. Talán mégegyszer Zubor..

  • zaki
    #33
    azé ez ciki volt
  • Breki33
    #32
    Ja Szöulban egy századdal maradt el Moorhause-tól
  • Punker
    #31
    egy hülyeség :)
  • zaki
    #30
    ááá, de hülye vagyok, Tokió-t mondtam Szöul helyett
  • Shaman
    #29
    hát ejgen... kár,hogy az úszásban annyira visszaestünk. Sztem ezen az olimpián egy fél aranyérem sem lesz belőle,pedig anno,mindig 1-2-3 arannyal tértünk vissza úszásból is..... (főleg a Darnyis,Egerszegis korszakban)

    Kajak-Kenuval az a baj,hogy nincs annyi szám,mint egy világbajnokságon,mert ha lenne,akkor vagy 10 arayn garantált lenne. Így olyan 3-ra számítok....
  • Grenzjager
    #28
    Güttler Károly olimpiái:
    1988 Szöul
    1992 Barcelona
    1996 Atlanta
    2000 Sydney
    2004 Athén
    Na ez azért nem semmi!! Szerintem magyar rekorder! 5 Olimpia! 36 éves de tűri mint az atom!! BRAVÓ!
  • Grenzjager
    #27
    ..gondoltam a hivatalos névbe nem lehet belekötni...........
  • Grenzjager
    #26
    még megy a kvóta szerzés atlétikiában ->#11
  • zaki
    #25
    Tokió
  • zaki
    #24
    Güttler Károly-nak ez hanyadik olimpiája lesz? :) sztem már Tókióban is ott volt...
  • Breki33
    #23
    nem kötekedésképpen de miért nem magyar a fórum címe?

    amúgy a kézilabdásoktól és a vizilabdázóktól tényleg várhatunk érmeket.

    A kézilabdásoknak már nyitottam egy olimpiai topic-ot, de pl a női pólósokról se felejtkezzünk meg akik az olaszokat a döntőben verve jutottak ki (igaz az már tét nélküli volt)

    Mohamed Aida pedig már többször pontszerző volt, csapatban ha jól emléxem érdes is.
  • traXion
    #22
    athletics?
  • Grenzjager
    #21
    ....csak hét gáz hogy pl a vivó csajok közül NEM MINDENKI TUDOTT ELUTAZNI PÉNZ HIÁNY MIATT a kvalifikációs tornára...
    Mi van akkor az országimázzsal. Szerintem az olimpia az egyik legjobb országimázs.... Igazán megérdemeltek volna pár százezer Ft-ot.....
  • Grenzjager
    #20
    ha jól tom az uccsó vb-n 9 aranyunk volt, úgy hogy pl Kolonics mondjuk formán kívül volt (9.)
    Ebből nem mind olimpiai szám.
    De lehet
  • K.András
    #19
    5-6 arany?ÁÁÁ ez nagyon nagy tulzás,az már jo ha 2-öt megcsipünk...
  • K.András
    #18
    Lehet,benne van mindhárom sportban...Én azokrol beszéltem föleg amit szeretek és figyelemmel is kisérek(na jo vizilabdát is nézem mindig,de csak mert van esély)...
  • Grenzjager
    #17
    csak kajak-kenuban lehet akár 10-12 érmünk, amiből lehet 5-6 arany érem is.
    Nah jah ilyen csajokkal:


    Bóta Kinga
  • Grenzjager
    #16
    kajak-kenu??? vizilabda, kézilabda....?????
    itt mind lehet aranyeső...
    s minden olimpián van egy esélytelennek hitt magyar aki a végén bepakolhatja az aranyat a zsebibe, akivel igazából még a szakma sem számol
  • cSuwwi
    #15
    Remélem az idei olimpián a kézilabdás csajok ne buknak el, mint Sydneyben. A vizilabdás srácok is hozhatnák a formájukat, és 2 arany máris megvan
  • szando
    #14
    ari
  • K.András
    #13
    Asztalitenisz: a dobogo közelében nem leszünk ez biztos...
    Birkozás:Deáknak van esélye meg Ritternek,de a 3-ban benne lesznek ez tuti.
    Cselgáncs:na majd Anti megmutatja :)
    Box:azt mondják Káténak van esélye...
    Többiben nem vagyok járatos,igazábol jo lenne 10 arany,de 5 biztos lesz.
  • Grenzjager
    #12


    nos ő Mohamed
  • Grenzjager
    #11
    továbbá: ahol még áll a verseny az olimpiai kvótákért: Atlétika, Úszás
    valamint a szövezségi kapitány kerethirdetésétől függ a résztvevők kiléte:
    kerékpár(1fő), női és férfi kézilabda válogatott, súlyemeő válogatott (8 fő), férfi kardcsapat(3 fő), férfi párbajtőrcsapat(3 fő), női párbajtőrcsapat(3fő), női és férfi vizilabda válogatott
  • szando
    #10
    a Mohamed Aida biztos h magyar? :D csak annyira mint a Kandech Evelyn, gondolom :D
  • Grenzjager
    #9
    a magyar csapat biztos résztvevő az olimpiai játékokon:

    asztalitenisz: Bátorfi Csilla, Fazekas Mária, Tóth Krisztina
    birkózás: Aubeli Ottó, Berzicza Tamás, Deák Bárdos Mihály, Füredy Levente, Majoros István, Ritter Árpád, Szabó Gergő, Virág Lajos, Wöller Gergő
    cselgáncs: Ungvári Miklós, Kovács Antal
    evezés: Haller Ákos, Hirling Zsolt, Pető Tibor, Remsei Mónika, Stift Edit , Varga Tamás
    kajak-kenu: Bóta Kinga, Kammerer Zoltán, Kolonics György, Kovács Katalin, Kozmann György, Kökény Roland, Szabó Szílvia, Veréb Krisztián, Vereckei Ákos, Viski Erzsébet
    műugrás: Barta Nóra, Hajnal András
    ökölvívás: Bedák Pál, Káté Gyula
    öttusa: Vörös Zsuzsa
    sportlövészet: Csonka Zsófia, Erdős Dorottya, Igaly Diána, Joó Éva, Krzyzewsky Beáta, Sidi Péter, Simon Attila, Pálinkás Lajos
    torna: Gál Róbert, Szarka Krisztina
    úszás: 4x100m vegyesváltó: Gáspár Zsolt, Güttler Károly, Horváth Péter, Zubor Atilla
    vitorlázás&szörf: Gádorfalvi Áron, Payr Anna, Weöres Márta
    vívás: Mohamed Aida
  • szando
    #8
    reméljük.. :))
  • HuAn82
    #7
    Sok!
  • szando
    #6