66
!!!Tippek,Trükkök!!!
  • Dj Faustus #66
    Ágyúval a verébre - vannak erre ingyenes programok - például az Audacity.
    Egyébként Sound Forge esetén - íme
  • Orionk
    #65
    Sziasztok !

    Diktafonnal felveszem egyes gyakorlatok anyagát, mármint az oktatót, ahogyan leadja az anyagrészt.
    Viszont nem egy méregdrága diktafont vettem, ezért felveszi a sistergős háttérzajt is.

    Tudnátok ajánlani valami szűrő programot, és ahhoz egykis leírást, amivel ezeket a háttérzajokat ki tudnám szűrni?, és akkor tisztán hallható lenne a gyakorlatvezető hangja.


    A Soundforge-al hogyan lehetne ezt megtenni?, és melyik soundforge alkalmas erre?

    köszönöm
  • Zotyoo
    #64
    szerintem hallgasd vissza az alapot akárhonnan fejhallgatóval, és vedd fel a gitárszólót külön. Ezután egy többsávos programmal (pl sony acid) össze tudod illeszteni a kettőt.
  • Berci0
    #63
    Sziasztok!
    Most foglakozok először sound forge-val, és nem tudom hogy kell úgy mikrofonos felvételt indítani, hogy közben egy már felvett hangot lejátszon. PL.: egy zenei alapra rájátszani egy gitárszólót.
    Ha valaki tud ebben segítewni írjon légyszi! Sound forge 10esem van
  • STREEX
    #62
    Sziasztok, leírnátok hogy hogy lehet egy5.1 es hangú divx filmet 2.0 -sá változtatni?
  • littleNorbi
    #61
    Hello!
    Hogy lehet mono audióból stereo-t csinálni ???
    Én úgy próbáltam, h a mono forrást bemásoltam egy új fájl mind 2 csatornájába, de egymás után rakja be őket, és törölni nem birok...
  • xelag
    #60
    Nekem alaplapi realtek hangvezérlőm van, de bevallom őszintén hogy fogalmam sincs hogy mit kéne állítani rajta + még hogy a sound forge is felismerje..

    De pár perc kattingatással, ki/bemenet stb állításával sikerült megoldani :D köszi a segítséget.
  • Wescone
    #59
    Lehet - angkártya függő művelet. A Soundblaster-nek pl. van ilyen opciója.

  • xelag
    #58
    sziasztok tudna nekem segíteni valaki abban hogy:

    Szeretnék pár mp-es wav fileokat csinálni különböző helyekről kilopva, pl youtube meg hasonló oldalakról, mégpedig úgy hogy a sound forgeban elindítom a recordot(felvevőjét.
    Viszont nem tudom hol lehet beállítani azt hogy mindent vegyen fel amit a hangkártya megszólaltat(a windows hangokon keresztül minden ami hallatszódik..) (nem a mikrofonos megoldásra gondolok)
    Egyáltalán lehet ilyet?
  • Hay
    #57
    Ya, most vok a 6157-nél...
  • bajszatlan
    #56
    Ráérsz, csak nyugodtan :)
  • Hay
    #55
    Oksa, bár #49, de igyexem :-)
  • bajszatlan
    #54
    Szia!
    Küldtem egy adagot, a segítséget előre is köszönöm!
    Bármi kérdésed van, rendelkezésedre állok.
  • Hay
    #53
    Hi!

    Holnap lesz 1-3 szabad órám (hétfő), ha gondolod, nekem küldhetsz egy "próba-adagot".

    Hay
  • bajszatlan
    #52
    Íme: http://www.sonycreativesoftware.com/soundforge

    A fordítás abból állna hogy adnék egy kódrészletet ami egyszerűen jegyzettömbben szerkeszthető, tehát nem kell hozzá programozói képesítés és le kellene fordítani magyarra az idézőjelek közötti részt.
    Ez nagyjából így nézne ki:

    7560, "&OK"
    7561, "&Cancel"
    7562, "&Help"
    7563, "&Preview"
    7564, "Sto&p"
    7565, "&Bypass"
    7566, "Real-&time"
    7567, "&Selection..."
    7568, "P&reset:"

    És értelem szerűen:

    7560, "&Ok"
    7561, "&Mégsem"
    7562, "&Segítség"
    7563, "&Előnézet"
    7564, "Sto&p"
    ....

    Ennél természetesen vannak jóval hosszabb, több soros bejegyzések is.

    Ebben kérnék segítséget.
  • Apocalipto
    #51
    Angolt tanulok, de fordítás szinten nem hiszem hogy tudnék segíteni :P
    Webfordítást próbáltad? xP
    Amúgy mióta van belőle 10-es verzió?
  • bajszatlan
    #50
    Senki sem érez késztetést hogy segítsen? :D
  • Hay
    #49
    Sajnos én alig tudok angolul, főleg e szakmai téren... ha tudnék, szívesen segítenék, mert én is használom-használnám, de elég sokat szótárazok :-)
    A másik gondom is hasonló, nem találok olyan leírást, amivel legalább az alapokat megtanulhatnám normálisan. Egy példa:
    még nem találtam meg a megoldást arra, hogy szeretnék a bal hangsávon egy gitárszólót (én játszanék, az be mikrofonon), a jobbon bassz gitár (fiam), és mondjuk középen (szintén én...) némi zongora szóljon.
    Ebben pl. tudna valaki segíteni, hogy egyáltalán lehetséges-e? SF9 van.
  • bajszatlan
    #48
    Sziasztok!
    Ismét belefogtam a Sound Forge magyarításába, immár a 10-es verziót honosítom, de segítségre lenne szükségem.

    Keresnék olyan embereket akik jól beszélik az angolt és a szívükön viselik hogy ez a remek program magyar "színekben" tündököljön. Nem beszélve arról hogy akik most ismerkednének a programmal nagy segítséget kapnának ezzel.

    A 9-es verzió eddig lefordított részeit gond nélkül átültettem a 10-esbe, így szerencsére nem kell a 0-ról kezdeni.

    Jó lenne úgy fordítani hogy mindenki megkapna egy adott szakaszt és párhuzamosan többen tudnánk dolgozni rajta, menet közben pedig összefésülöm a projektet.

    Aki jelentkezne írjon a [email protected] címre.

    Előre is köszönöm! Egyedül nagy falat :)
  • gezatata
    #47
    sziasztok

    segítség kellene,
    eddig sound forge 8 ast használtam, mert szeretem benne a vágásnál ,hogy amikor ki akartam jelölni benne egy hosszú szakaszt, megkezdtem a kijelölést és közben a görgővel le tudtam kicsinyíteni a vágandó rész, így hamar végig tudtam futni egy 30 perces részen is
    de sajnos a 9 ben vagy 10 ben nem tudom hol lehet ezt bekapcsolni, ott kijelölés közben nem engedi hogy használjam a görgőt és emiatt 30-40 másodperc is eltelik mire ki tudom jelölni az egész kivágandó részt,

    ha tud valaki kérem segítsen
  • htr93
    #46
    pls..kell serial:S keresetem már neten de nem találtam, azaz igen de nem volt jó valamiért..
    Readmeben ez van:

    Sony Pictures Digital Sound Forge 7.0

    de ezt hiába gugliztam meg, nem sikerült felraknom,....
  • slylecz13
    #45
    Sziasztok!

    Sony Sound Forge 9.0-ban, hogyan tudok pl.: 10 csatornából kiexportálni 1-et?
    Vagy nekem az is jó lenne, hogy egyszerre mindegyik csatornát kimenthessem csak ne legyen egybe...
  • slylecz13
    #44
    Sziasztok!

    Egy egyszerű kérdés, amire én nem találtam megoldást!

    Hogyan kell függőlegesre állítani többsávos felvételkor azok monitorozását, mint a képen? Ha automata lenne, akkor nálam a 16 csatornánál már át kellene hogy álljon magától.
    http://www.sonycreativesoftware.com/soundforge/record

    A segítséget előre is köszönöm!
  • Hay
    #43
    Folyamatok-időeltolásnál találtam valami megoldást, alapnak jó lesz...
  • Hay
    #42
    Hi!

    Már le is töltöttem a magyrítást, köszi! Kérdés:
    HOgy tudom egy mp3-as anyag egy részének a tempóját lassítani?
  • kamracuc
    #41
    Firmware-t frissítettél?
    Sztem valami kompatibilitási gond lehet nálad!
    Itttalálsz segítséget!
    Hu uninstallálod a meghajtó szoftvert töröld ki sztem a programfiles-ból az m-audio maradványát
    Esetleg miki gond vagy kábel vagy hangkártya gond!Hangkártyát csak akkor lehetne kizárni ha ezek után tennéd föl egy másik gépre!
    Üdv
  • imiszito
    #40
    Sziasztok!

    Segitségre lenne szükségem. lecseréltem a 3.2 pentiumot egy

    2 magosra. az előző gépen szépen futott a soundforge. most

    viszont az új gépen, "csak" felvételnél, percegve és

    recsegve vesz fel, olyan mintha akadozna a felvétel. és nem

    tudok rájönni, hogy mit kellene esetleg állitgatnom. a SF el

    nem lehet baj, mert van egy másik progi ami szintén

    felvételkor recseg. külső m-audio hangkártyát használok. a

    hang az egyébként szépen akadás mentesen keresztűl megy a

    hangkártyán, és csak a felvételnél van para van. ha esetleg

    találkoztatok ilyennel vagy lenne tippetek az nagyon nagy

    thnxxxx lenne előre is:)
  • kamracuc
    #39
    Szia tHUNder1!

    Ezt nem mondod komolyan, hogy magyarosítod a sound forge-ot!
    Le a kalappal és hogy??? na mindegy már szedem is le a magyarósítást!

    Amúgy én egy színházas emberke vagyok, és már több mint 10 éve(11) sounforge-al dolgozok illetve vágok hangot(3.0-val kezdtem 586-on)!

    Újabban mac-el dolgozok a soundtrack pro 2-vel a több sáv kezelés miatt!
    Tudom tudom a 9-es sound forge is kezeli a 7.1-et de az nem ugyanaz és azt is nagyon nehézkesen.
    Tetszik viszont az h kezeli már a vst plugin-okat is már leszedtem vagy 50-et.
    Igaz abból csak vagy 10 ha tetszett(1-2 multikompesszor+1-2 reverb)

    Csúcs minőségű hangeffektek kellenének (nem mp3)
    elég sürgősen 1 hónap múlva premier!!!

    Nézem és írok!Magyarosítás és hogy???na mind egy

    DX plugineket mindenki felejtse el használhatatlan sz*r-ok

  • tHUNder1
    #38
    elég halott ez a topik.
    Senki sem látogatja rajtam kívül?
    :S
  • tHUNder1
    #37
    Üdv mindenkinek.
    Belekezdtem a Sound Forge 9 magyarításába, ehhez kérnék segítséget.
    Sound Forge 9.0 hun
    Eddig megvannak a menük, most állok majd neki a párbeszédablakoknak.
    Töltsétek le és teszteljétek, az esetleges nyelvi hibákat, félrefordításokat, észrevételeket légyszi küldjétek el a [email protected] -ra.

    Elképzelhető hogy a fordítás működik korábbi verziókkal is, de a telepítő a 9-es szériához lett megcsinálva.
    Ha 8-as vagy az alatti verzióhoz akarod használni, csomagold ki és a benne található 4 fájlt (411_magyar.res, res.bat, res.reg, res.exe) másold be a sound forge könyvtárába és futtasd le a res.bat fájlt.

    Segítségeteket köszönöm!
  • airfly
    #36
    Tökéletesen működik, köszi még1szer. A felvétel hangereje igaz elég erős, de Soundforge-al bele tudok nyúlni. THX
  • airfly
    #35
    Köszi szépen!!!
  • Dj Faustus #34
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1079951270&no=32]#32[/url]-es hozzászólásom első sorában felsoroltam pár programot.
    Annyi a trükk, hogy a Windows hangerő-vezérlő-pultján (Start menű/Futtatás-ba beírod sndvol32.exe) a Felvételi vezérlőeszközöknél (Beállítások/Tulajdonságok menüpont Hangerő beállítása: Felvételhez) kiválasztod a Stereo Mix What U hear vagy a Wave csatornát.
  • airfly
    #33
    Hali! Először is B.U.É.K. Nem pont Sound Forge-al kapcs. kérdésem lenne, de remélem valamelyikőtök tud választ. Olyan progit keresek, amivel tudok zenét felvenni/rögzíteni bármilyen alkalmazásból, akár youtube videó, akár DVD stb... Létezik valami kis okosság??? Köszi
  • Dj Faustus #32
    Tessék keresni olcsóbb, ingyenes alternatívát (Audacity, Wavosaur, Goldwave). Itt egy rakat ingyenes.
    Vagy használd a fájlmegosztó hálózatokat (torrent, dc++).
    Azt már nem is merem feltételezni hogy egy professzionális szoftverért (amit sok fejlesztő kemény munkával programozott le) pénzt adjál ki.
  • sztyui2
    #31
    Honnan lehet letölteni a Sound Forge 9.0 teljes verzióját? Ha nem engedi a fórum szabályzata, akkor küldjetek privátot!
  • sirdond
    #30
    aki ért hozzá plz segítsen!
    md-ről átvettek nekem egy számot pc-re és szarul van beállítva az equaliser!
    hogy lehetne vissza állítani? a fálj .ogg ben van és kb 90mb
    előre is kösz
  • CSOCSO
    #29
    a full szuz xp re felrakom a SF-t es semmi jelszot nem ker:(((( bruhuhuh
  • OPM
    #28
    füst... :D
  • Daniel
    #27
    Indicsd el valamelyiket de mielött elindulna a zene egy reklám!nah olyat AKAROOOK