58
A sulinetes átverés teteje
  • Breki33
    #18
    neked kéne tájékozodni
    én igénybe vettem és tájékozódtam
    tavaly így volt
  • magnum
    #17
    Mellesleg tényleg sok átbaszás van a sulinettel kapcsolatban, a botrány viszont az, hogy hogyan kommunikálja a kormány mindezt. MB büszke hogy felvirágoztatta az országot, a gyakorlatban viszont az emberek töredéke tudta megvenni azt, amit szeretett volna.
  • Factor_007
    #16
    sőt ha mindkét szülőd vissza tud igényelni akkor 120k-t is visszaigényelhetsz.
  • magnum
    #15
    Nem, Botond nem mondja jól, több cuccot is vehettél, de legfeljebb 60e ft-ig igényelhetsz vissza egy évben. Ebbe a 60 ezerbe az más oktatási jellegű adókedvezmény is beletartozik.
    Nem hiszem hogy ennyire nehéz lenne tájékozódni.
  • Breki33
    #14
    Ezt a hardvertémába kellett volna

    Amúgy Botond mondja jól egyvalamit vehettél (legalábbis tavaly).

    Idén az adótörvény változása után bővül a kör, de berkekben olyan hírek járnak, hogy ez pont ellenkezőleg lesz.....
  • Falconer
    #13
    Ja, most meg a Magyar Bálint aszondta hogy mindenkinek jár a sulinet. Hogy ebből mennyi lett/lesz igaz, azt nemtom.
    De ne tereljük el a szót arról, hogy a

    !!!BLUEFISH egy MOCSADÉK!!!
  • Botond #12
    azt írják az 'összes' adókedvezmény az évben
  • magnum
    #11
    Ami oktatással kapcsolatos adókedvezmény...
  • Botond #10
    jogos,viszont a többi adókedvezmény is ideszámít,ezt se tudtam eddig,ez utóbbi elég lol
  • Falconer
    #9
    Sőt. Túl is lépheted, csak akkor is 60at igényelhetsz vissza. Pl. vehetsz egy 9800XT radeont (már ha benne van a sulinetben) aztán abból 60at visszaigényelhetsz. Szóval tévhitben élsz.
  • Falconer
    #8
    Hát nem. 60ért bármit.
  • Botond #7
    sulinetre 1db vmit lehet venni különben is nem,60kért bármit...
  • magnum
    #6
    Alap hogy nem adok előleget számtech boltnak.
  • Falconer
    #5
    A kereskedelmi kapcsolatomat ezekkel ezek után jobbnak láttam beszüntetni.
  • Falconer
    #4
    A Bluefish computers(wwww.bluefish.hu) a sulinetes átverés művélésének a mestere. -A szemetek.- Szeretném megosztani a tapasztalatomat veletek, nehogy ti is így járjatok.
    Úgy egy hónapja elmentünk a Teréz körűtra, hogy rendeljünk valamit 60K-ért. Rendeltünk 2ramot (256MB,512MB) meg egy 120GB-os Samsung vinyót. Ezeknek volt egy fix ára, -ami eleve termékenként már több ezerrel drágább volt mint rendesen-, ezt elfogadtuk aztán azt mondták, hogy két héten belül meg lesz.
    1.szivatás
    Telefonálok 2hét múlva, hogy a szajré.... Sehol
    2.szivatás
    Telefonálok 3 1/2hét múlva, hogy hol a szajré.... Lehet értemenni. Odamegyünk, a ramok ára 10K-val(!!!) emelkedett, a vinyónak meg nem tudnak árat mondani. Eltöltünk 1 órát és semmi. Mindezt úgy hogy fix összegért rendeltük.
    3. szivatás
    Odamegyek ezek után 1héttel,most már 45ezret akarnak kérni 768ramért(333Mhz)!!!! Ez még semmi, a vinyónak még mindig nincs ára.

    Az én szivatásom:
    Visszakértem az előleget és elküldtem őket a faszra



    Ezek után aki ezeknél vásárol.................
  • DecenS
    #3
    Beszótá!?
  • Prank
    #2
    mit miért?:)
  • DecenS
    #1
    Miért? :)