53
Év kérdése
  • szurmakotium
    #13
    hát ja, ha a szószerint a kivágott részt (mármint a két kieső részt) kell letakarni akkor egymásmellé és rá a dominót ..

    viszont ha a helyüket kell ? ;-)
  • K.András
    #12
    két kivágott négyzet...
  • K.András
    #11
    Szerintem felesleges gondolkodni tovább,tuti az a megoldás :),egyszerüen más nem is lehet,ez egy ilyen beugratos kérdés igazábol nem matek,kiváncsi rá milyen a problémamegoldo kézségetek!:D
    Soha nem szabad tulvariálni!Adott a két kivágott kocka,adott a domino,hát fogom a két négyzetet és berakom a téglalap alá...
  • Punker
    #10
    ok
  • dieselG
    #9
    Nem vok én egri, csak bejárok oda ;)
    Amugy egyszer beszélgettünk már a chaten még anno, egri voltam énis, a Pacsirta utcában laktam :P
  • Punker
    #8
    egri vagy te is? lol mik derülnek ki :)
  • dieselG
    #7
    Nembaj, láccik h fáradok, egész este ezzel tököltem..
    Hm, amit mondtál, az sztem nagyon nincs köze a kérdéshez, de azé THX a segítségedet, és sorry h pár helyen helytelenül irtam.. eger, gárdonyi gimi
  • dieselG
    #6
    Hűű.. erre még sose gondoltam :)
    Ráadásul sztem erre célzott a tanárnő, mikor azt mondta h közel járok a megoldáshoz.. thx! De azé a biztonság kedvéért még töröm a fejem a papír felett, mindenestre a #3 hozzászolásod Nr.1-en van ;)
  • K.András
    #5
    A hármasban a megoldás :)
    Ez szinte biztos...
  • szurmakotium
    #4
    Mondjuk, kockát írtál mindehol a négyzet helyett ennek ellenére van egy fake ötletem ...

    Ha az A8 és H1 mentén félbe hajtható a tábla akkor ugye a két lefedendő négyzet egymásra esik és az mondjuk 1 négyzettel letakarható ...
    csak mondjuk dominot mondtál és a domino az ugye téglalap, dehát az két négyzet az viszont már sok ...

    maximum egymásra rakod a két félbetört dominót ;))
  • K.András
    #3
    A két db kivágott kockát A1-et és H8-at egymás mellé rakod, és lefeded a dominoval!!! :DDD
  • dieselG
    #2
    Hali!

    Igen szarul állok matematikából, ezért a tanárnőm egy olyan feladatot adott a csoportunknak, amit ha vki megfejti, annak 5-öst ad, és nekem égető szükségem lenne rá, hogy ne bukjak meg évvégén matekból..

    Tehát a kérdés:

    Van egy 8x8 kockányi átmérőjű sakktábla, aminek mindkét átlós végét kivágjuk /A1 és H8/. Hogyan lehet lefedni egyetlen dominókockával a két kivágott részt?

    Ez ám a furmányos feladvány.. én csak addig jutottam el, hogy 1 dominókockát kettétörjük, és igy lefedjük az A1-et és a H8-at, megmondtam ezt a tanárnak, de ő azt mondta h ez nem jó még, de elindultam a jó úton..

    Ezért szeretném kérni a Ti segítségeteket, hogy fejtsük meg együtt ezt a bizbaszot, a határidő sajnos már szűkös, holnap délutánra kell leadnom..
    Nagyon köszönöm előre is!

    Üdv :)

    dieselG
  • K.András
    #1
    #1