33
netezni akarok régi gépen és nem találok rá rendes böngészőt
  • Dj Faustus #33
    Körülményes?
    Csak a binárist kell beszerezni.


    Vagy itt egy másik (én ezt használom):
  • blackgamer
    #32
    text böngészőből mit ajánlotok? Lynx-et próbáltam volna de körülményes a telepítés
  • blackgamer
    #31
    P1-es géphez kellene a mai flashes korszaknak megfelelő de gyors és kevés memóriát fogyasztó böngésző
    tud valaki ajánlani egyet?
  • O0D:
    #30
    Nekem is most 5x86 újbóli beüzemelésénél néha csak 12 megát láttott 16 ból, de csak meg kellett tisztogatni a ramok réz érintkezőjét + porszívózni a gépet.
    sztem linuxot kevesebből is ki lehet hozni. egyfloppys linuxom is működik.. persze nem futrajta "felhasználói" progi. grafikus felület nélkülre megmondom, jó a lynx :) én is azt szoktam nyomni mikor órán xtermben kéne parancsokat írni, lynx meg beleolvad ...
  • davos80
    #29
    Megint csak vinyó...Linuxnak nem elég.Amúgy a tököm tele van már ezzel a szarral: 2 haverom is adott már EDO RAM-ot, de egyik sem működött a négyből.
  • O0D:
    #28
    a 162 megás vinyó elég durva :))
    de a swapet mire találták volna ki, mint a kevés ram kiegészítésére..
    linuxot nem próbálsz meg ? a lynx el nagyon menő böngészni :)
  • davos80
    #27
    Win 95-nél, 162megás vinyónál??
  • O0D:
    #26
    A swap fájlt pont erre találták ki..
  • Botond #25
    azé 1-2ezerrel nem kéne spórolni a családi békéért ;-)
  • Meetal
    #24
    Köszi!
  • davos80
    #23
    100-200 MHZ-es proci elég neki.Viszont RAM az kell neki, egy 32 kell min.Szerintem elég a p1 64 ram.
  • Meetal
    #22
    Szeva! 1 kérdés
    Chellot akarok megosztani. Az én gépemen minden faszán megy.
    A mutternak kéne kukáznom valami ócccsó gépet hogy tudjon C6elni + levelezni + böngészgetni.
    Mondjuk mit érdemes megvenni, amivel már fut a net?
    PI + 64Mb Ram?????
    Köszi!!
  • davos80
    #21
    Az lesz csak sajnálom rá a lóvét...Kár, hogy szoftveresen nem lehet megoldani.
  • Botond #20
    még egy 8ast dobjál bele,és sztem jó lesz az,anno én a 19,2k modemmel meg 8 mega rammal jól elvoltam,ha leosztassz 56kt,és dobsz bele még 8at,hogy 16 legyen benne,az elég kell hogy legyen,nem lesz egy 3mbit adsl,de normál szintű lesz az oldalak megjelenítése,letölteni meg gondolom azzal nem akarsz semmit,max 2-300k docokat
  • davos80
    #19
    A régi gépbe elég 8mega, mert csak egy word 6.x van rajta, meg net.Másra nem is akarom használni.Valszeg tényleg az lesz, hogy szerzek ramot, mert nincs rá rendes progi amivel netezni lehetne.
  • Taranov
    #18
    Még mindig jobb, mintha proci igényes lenne.
    Nem tudom egyébként, hogy tudsz-e valahogy is boldogulni 8 mb rammal, mert nekem pl. 768 MB van és az is ki van használva, de ezt csak úgy mondtam, nyilván netezéshez elég lenne 32 MB RAM, szerintem vegyél, ha az alaplap bírja.
  • davos80
    #17
    Kicsit bosszantó, hogy az újabb progik ennyire memóriaigényesek.
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    a net ram igényes gondold csak el JPG-ket leszedi "kitömöríti" és ram ban tárolja ... proci még csak csak elég.. de ram mindenképp muszály hogy legyen neki különben swapolni fog rettentően
  • Botond #15
    tedd fel a ie 4.5öst,nekem egy p200mmx van az asszonynak beállítva azzal vígan megy minden,igaz 32mega ram figyel benne
  • davos80
    #14
    Elég lassú, ahhoz, hogy elunjam az életem mire behozza az sg-t.
  • davos80
    #13
    Most win 95, explorer 3.1.
  • davos80
    #12
    Mondta pár haverom, h néz majd ramot, nekem nincs erre lóvém, ha lenne akkor sem költenék rá.Az a szar, hogy már a 2.0-ás internet explorer is jó lenne, de az nem tud semmit, csomó oldalt be sem hoz, a flash-el meg nem is mer próbálkozni.A 4.0-ás meg már zabálja a ramot.

    Nem tudom, hogy bírja a 140-et.Amikor vettem (2,5e) akkor egy 486 SX (33Mhz) volt benne, aztán haverom adott egy dx4-est, és már eleve 140-en ment.Semmit nem állítottam a jumpereken.Sajna még 200Mhz is kevés lenne a nethez, ugyanis a 8mega ram nagyon visszahúzza.
  • O0D:
    #11
    Commodore -ra is van netböngésző-
    Mennie kell.
    Amúgy milyen oprendszer van rajta?
  • Cat #10
    dx4es bir 140mhzet? nagyon brutál
    simán elég netezéshez, még egy 60mhzes p1 is elég lenne
  • Cat #9
    egyébként miért van ram vásárlás kizárva? 32 mb edo ram kb. 3-500 ft, de talán ingyen is tudsz szerezni
    és azért ugy garantáltan tisztább, szárazabb érzés lenne a dolog
  • davos80
    #8
    Húzva van.Nekem is Intel DX4.Azért kell, hogy anyámék is tudjanak netezni, meg szöveget szerkeszteni.Ahhoz nem kell P4.
  • Taptarap
    #7
    486-osba volt 140 MHZ-es??? nekem DX4-es volt de az is "csak" 100 MHZ üzemelt..
  • davos80
    #6
    Köszi!
  • davos80
    #5
    Nem hiszem, hogy a netezés annyira proci igényes lenne.Anno azt mondták az 586-osra, hogy jó netező gép...
  • davos80
    #4
    Miért nem semmi?
    Kevés, sok?
  • Tom3 #3
    140Mhz?Nem semmi!Hát én csak ram-ra tudok gondolni.
  • Pyx #2
    google, old browser...
  • davos80
    #1
    Az a problémám, hogy van 1 régi 486-osom (140MHZ), hozzá 8Mb ramom, és nem találok rá rendes böngészőt amivel nem kéne várni 20 percet mire bejön egy oldal. Internet explorer 4.0-át próbáltam, de tetü lassú volt.Opera szintén, mozilla el sem indult.Nem tudja valaki, honnan lehetne régebb verziójú böngészőt letölteni?Ram vásárlás kizárva.