186
miket irtal dolgozatba ami vicces?
  • Kenderlovag
    #186
    jah és a gut melléknevet kellett volna fokozni
  • Kenderlovag
    #185
    Német dolgozat fail
    De nem lehet fölróni nekem 7 német tanárt fogyasztottunk 4 év alatt :D



  • Pipör
    #184
    xD jó lett :D
  • Corrupt
    #183
    nyelvtanra 1szer kellett írni 1 életrajzot, én ezt adtam be, 4es lett XD (de csak a külalak miatt)

    Önéletrajz

    1990. április elsején születtem. Szüleim Gipsz Jakab és Kandisz Nóra. Édesapám egyetemi professzor, édesanyám logisztikai menedzser. Három testvérem van. A legkisebb még általános iskolába jár, a többiek középiskolásak.
    Az általános iskolát Osstfyasszonyfán végeztem a Titánium Tamás Általános Iskolában kitűnő eredményekkel. Jelenleg a Nap Pali Buddhista Gimnáziumba járok. Már kiskoromban kitűntem remek betonkeverői képességeimmel. Ha én csináltam a járdát, az sose repedt fel. Jelentkeztem a Kis malterosok táborába. Ekkor döntöttem el, hogy ezzel szeretnék foglalkozni.
    1999-ben első helyen végeztem a Kovács Béla Betonozó Emlékversenyen. A Mekk Elek Nemzetközi Versenyen bejutottam az európai döntőbe. A felvételi vizsgát jelenlegi iskolámba hibátlanul írtam meg. Saját csoportot is kaptam, akiket megtanítottam a betonozás minden rejtélyére. 2005-ben megkaptam a Ka Pál Cement kitüntetést.
    Több nyelvet is beszélek: magyar, cigány, orosz.
    Szabadidőmben sportolok és talicskaversenyeken veszek részt, amiben mindig dobogós helyet érek el.
    Betonozási képességeim alapján arra jutottam, hogy a Malter Mihály Egyetemen szeretném tanulmányaimat folytatni.
    Osstfyasszonyfa, 2008. 11. 03.

    Gipsz Lajos
    Osstfyasszonyfa, Réz utca 13.
  • Robicsek
    #182
    1.VH
    Hasonlítsd össze a SZU és a hitleri No vezetőinek személyét.
    egyik haverom ezt írta:Hitlernek kefebajsza volt,Sztálinnak nem.
    a tanár meg odaírt egy kérdőjelet
  • wszili
    #181
    kémia óra:
    - tud vki valamit a sósavról?
    egyik gyerek beszól:
    -azt eszik vagy isszák?
  • disorder14
    #180
    Tavaly biosz dogában volt 1 olyan feladat hogy írjunk példákat a szimbiózisra, a tanár meg a doga elején megjegyezte:
    "Mielőtt valaki megkérdezné a szimbiózisra nem jó példa a jedik és a midichlorianok közti kapcsolat"
  • cr3ativ3
    #179
    höö!?

    Ilyen tételek? OMG. Már látom előre az én érettségim :)
  • cr3ativ3
    #178
    Nekünk kellett szerkeszteni egy szöveget. Mondatok voltak megadva amiket bele kellett tenni, és aköré kellett írni valamit. Én nekem ez jött ki: (a megadott mondatokat kiemelem.)

    Hoztak egy jókora nagy dobozt! Leesett. Utána pedig jöttek a gonoszok, a sötét ruhás alakok. Az ördögök, de egy érzés fogott meg. A zöld következik. És? Mit hoztak? Tükröset! Frantic!* De nem értik meg, hogy annak a szövegnek amit írok semmilyen értelme nincs! Hányszor mondjam? Kérem a jegyeket és a bérleteket

    * Hallgattam közbe az mp3 lejátszómat és akkor ért el a Metallica - Frantic c. számhoz.

    Mindezt dogába XD
  • Darkon
    #177
    Romeo es Julia konyv es film(!!!??) osszehasonlitas!?!!?! Es ez egy tetel volt???

    Hasonlitsa ossze Arnold Schwartzenegger korai muveit(Red Sonya, Conan) egy -egy neoklasszicista(True Lies, Twins) alkotasaval. (2007es tetelsorbol)
  • Shiwo
    #176
    kémiatanárom mesélte:
    - dogában a kérdés, hogy milyen a klórgáz.....1ik válasz: szintelen, szagtalan, sárga büdös gáz
    - feleltetés... tanár: mondj egy energiahordozót...diák: kamion (full komolyan)...tanár: legalább azt mond meg, hogy eszik-e vagy isszák ?!?..diák: eszik

    sztech-tanár sztorija: csávó próbálja betuszkolni a meghajtóba a floppy-lemezt..csakhát nem nagyon megy, mivel a rossz végén fogta (ahol az elcsúszó kis izé van :)..tanár fogta a fejét, mondja hogy "fordítva te szerencsétlen"..erre a gyerek fogta és fejjel lefelé fordította a floppy-t..

    fősuli, nyugdíj elötti pszichotanárnő:
    "éhes ember makkal álmodik"
    "..amikor tízezer kilóméter magasan repültünk.."


    meg volt nálunk egy olyan eset középsuliban, hogy srác nem üres lapot adott be dogára, hanem kitépte a könyvből azt a részt, amiből írtunk, ráírta a nevét és úgy adta be..
  • KnightRider
    #175

    Érettségin estek meg velem a következő mókák:

    Nyelvtan a kérdés a metaforák tárgyköre volt, ezek különböző variánsai és gyakorlati feladatként a diáknyelvben használt példái. Ilyeneket vettem példának, hogy "zsír", állat". stb. Tanár mondja, hogy jó, elemezzem őket stilisztikailag. Én erre: "Ha például én azt mondom, hogy te állat... már nem a Tanár Úr...". Mindenki dőlt-borult a röhögéstől.

    Pár percre rá jött a német szóbeli (kéttannyelvűs voltam, kötelező volt). A Der Schimmelreiter című novellát kellett elemezni, a tanárnő egyik kérdése az volt, hogy a főszereplő milyen társadalmi osztályból származik. Azt tudtam, hogy valami nagy fejes, de hogy nagypolgár, vagy főnemes, azt nem. Erre bevágtam: "Er kam aus der untersten Klasse der obersten Klasse (a legfelsőbb osztály legalsóbb osztályából jött).". Herr Schneider, aki amúgy fizikatanár volt, az asztalt csapkodta, úgy röhögött.

  • Gladiator
    #174
    múlt évben érettségiztem és hát a magyar sosem volt az erősségem. Irodalom szóbeli:


    Kihúzom a Rómeo és Júlia, könyv és film összehasonlítását. Na mondom fasza, a filmet nem láttam, a könyvet meg 5 éve olvastam. Mind1, el kezdek ilyen alap dolgokról beszélni, hogy a gonosz az sötét ruhát hord, meg árnyékban van, akkor, hogy a szomorú részeknél pl. hegedű szóló van, ilyenek. Erre a tanár megkérdezi, hogy mikor hallható zene a filmben. Baszki... Há mondom, a filmben az eleje és a vége között többször is hallani zenét...


    Nyelvtan szóbeli:

    Az előkészítő órákra sem mentem be, meg a tételeket sem olvastam el. Kihúztam a stílust. A fél órás felkészülés alatt egy büdös szót nem tudtam írni a papírra, úgy voltam vele, hogy majd húzok újat (na nem mintha bármi mást jobban tudtam volna).
    Kimegyek, beszélek minden másról, látták, hogy semmi nem megy, akkor nézzük inkább a feladatokat.
    Lényeg az volt, hogy a papíron volt több cikk, és meg kellett határozni, hogy melyik stílusba tartozik. Ugye ezt már rég ki kellett volna dolgoznom, de azt hittem, hogy újat húzatnak velem, így el sem olvastam őket. Na mind1, gyorsan belepillantok az egyik szövegbe, annyit láttam, hogy kukorica, aratás, búza... Há mondom, ez biztos az agrár stílusba tartozik. teremben hirtelen megfagyott a levegő... tanár beírta a minimális 5 pontot, majd egy köszönjük Levente-vel búcsút intett nekem. De átmentem:D
  • Robicsek
    #173
    azaz bence
  • Robicsek
    #172
    toldi dogán ezt írtam:míg toldi benn a fogadóban mulatoot,bencwe kinn a lovát kefélte
  • cr3ativ3
    #171
  • Robicsek
    #170
    két haverom egymás mellett ült,amikor énekdogát(a köcsög tanárunk énekből is tud iratni)írtunk.egyik odaírja a kérdésre:nem tudom
    erre a másik ezt írja:én sem
  • cr3ativ3
    #169
    Nálunk egy remek esszé volt megörökítve, de a felvétel elveszett :( Sokáig rajza volt a pendriveomon, de valahogy letöröltem :( Megpróbálom előkeríteni :S
  • cr3ativ3
    #168
    jééééééééééézusom
  • McGrady
    #167
    loooool :DDD
  • Artae
    #166
    Osztálytársam, nemén.
  • Artae
    #165
  • cr3ativ3
    #164
    Egyik nap a föcitanár órán:
    Ugye most az a hepije volt, hogy csak a lányokat feleltette. Szóbakerült valahogy a férfi-nő átoperáció. egyer csak ezt mondta:
    "... talán még a külső jegyek megváltoztazása könnyen megy, de az agyzsugorítás már fájdalmasabb beavatkozás."
  • cr3ativ3
    #163
    meg a "holdat a föld világítja meg"

    nem én voltam -.-
  • vegicsek
    #162
    Nekem egy föci-fizika-biosz-kémia versenyre volt előkészítőm, és pár nevet kellet kapcsolni valamilyen eredményéhez
    Boyle-bojler
    Thomson-gépfegyver, gazella
  • cr3ativ3
    #161
    A hold világítja meg a füldet.
  • McGrady
    #160
    lool :DD
  • DaemoonHunter
    #159
    Föcióra:
    A tanár kiadja a "parancsot":
    A papír jobb felső sarkára a név és osztály. Erre az egyik haver a bal felsőre ír mindent. A tanár ezt egyből kiszúrja és ezt mondja:
    -Maga akkora egy f@sz hogy lógatni kellene!
    Aztán a haver átír mindent középre !OMG! Erre a tanár:
    - Maga f@szorrú!
    :D:D:D
  • Kicsikiraly
    #158
    Irodalomóra, villámkérdések Arany János témában:
    Tanár:Ki az T betűvel kezdődik a neve, nagyon erős kitalált személyiség
    Diák (sikhülye): Terminátor!
  • EmLacee
    #157
    Főiskola, angol óra vége. Villám, rövid kérdések, válaszok:

    Tanár:
    -Beszélsz oroszul?
    Én:
    -Do you speak páruszki?
    (Leheletnyi orosz tudásom maradványa....)
    Az egész csoport dőlt a röhögéstől, tanárostul.
  • McGrady
    #156
    ügyes :D
  • cr3ativ3
    #155
    váááááááááááááá :D XD
  • R0sc0
    #154
    Egyszer nyelvtan órán régies stílusu szöveget kellett irnunk. Természetesen nem csi9náltam meg a házít, így amikor a tanár felszólitottott nem lett volna mit mondanom.
    de persze az ember agya akkor vág a legjobban ha éppen magát kell mentenie így azt mondtam.

    -elnézést tanárnő, de ez a szöveg olyan régi hogy el sem tudom olvasni.

    Ez egész osztály szakadt, én meg megusztam :)
  • McGrady
    #153
    :DDD
  • N0S
    #152
    en ilyet irtam az elmult tanevben (mellettem ulorol masoltam, de kicsit furan ir, es mast olvastam):
    eredeti: egy fiatal lanyt vett felesegul
    es amit en irtam: egy fia lett
  • hnoemi
    #151
    Én mindíg az "őrizem a szemetet" mondattal buktam el..... biztos sokan mások is, ezt nem lehet nem félreírni- mondani.
  • carmen25
    #150
    Fiú osztálytárs: elkezdték építeni a Makk Ádám (makadám) utat..
  • hnoemi
    #149
  • Saccard
    #148
    Egyik kedvelt barátom töri dogája: És 3.András hazahozta Jeruzsálemből Keresztelő Szt.János gyermekkori koponyáját.
  • hnoemi
    #147
    Egy tanárom mesélte régen, hogy dolgozatot íratott egy osztállyal, 'Shakespeare - Vízkereszt vagy amit akartok' témában, erre az osztály fele elemezte a Rómeó és Júliát.
    Másik: volt egy hiper-okos osztálytársam. De tényleg. A sztori valahogy így szólt: Szent István korában az emberek gyűjtögető életmódot folytattak, bolyókat ettek és halásztak. A királyuk István volt, pogány, de keresztény akart lenni. István ezután megtette nőéül Gizellát és felnégyelte ellenfelét mondván így jár az aki ellenszegül neki! - na az utolsó mondat szó szerint így van, annyiszor olvastuk hogy megjegyeztem, meg nálam van a dolgozat (nem én írtam), megszereztem, és ereklyeként őrzöm, talán egyszer közzéteszem. :) Érettsaégi előtt íródott a műremek tételből.