361
Régi pénzek és érmék
  • tttzzz
    #281
    Sziasztok!
    Elszeretném adni a gyűjteményemet.
    Segítséget kérnék, hogy milyen oldalakon lehet ezt megtenni.
    Illetve, ha valakit érdekel írjon nekem.
    Köszi!

  • Szuszidi
    #280
    Gratulálok szép az oldalad de az árak! Nem vagy kicsit elszállva? Bár ha megveszik akkor nincs baj! További kereskedést!
  • myaltern
    #279
    Sziasztok!

    Hátha valakit érdekel!
    Régi bankjegyek és érmék a XX. századból!
    http://old-banknotes.5mp.eu/web.php?a=old-banknotes

    Üdv!
  • Eska
    #278
    Sziasztok,
    Erdekelnenek megvasarlasra az alabbi ermek:
    -1906 Magyar ezust F.Jozsef 1 koronas
    -1892,1897,1902,1903,1905,1906,1907 Osztrak ezust F.Jozsef 1 koronasok
    Ha valakinek megvan es eladasra szanja kerem adjon egy elerhetoset. Koszonom.
  • zvaragabor
    #277
    Sziasztok. Valaki meg tudná mindani, hogy az alább linkelt érme miyen érme? illetve ha tudtok róla valami bővebb információt, azt is szivesen venném.
    Eleje, hátulja.
    Előre is köszi!
  • Szuszidi
    #276
    Egy kis árverés!
    Itt keresni!
  • pajti
    #275
    üdv! '92-es fém 200ft-nak mennyi az értéke? És mennyi az ezüst tartalom benne?
  • probus
    #274
    http://www.atera.hu/4_db_sorszamkoveto_10_forintos_kivalo_allapotban_68385583.html Helló,nekem ez van a vaterán,ha érdekel,szép darabok! SZIA !
  • Szuszidi
    #273
    Ha nagyon keresel nézzél be hozzám! Megleled a linket ha a csikón a nevemre kattintasz!
  • ppocok
    #272
    [email protected]
  • ppocok
    #271
    Üdv!

    Ha van valakinek eladó régi magyar papírpénze (korona, pengő, forint) az vegye fel velem a kapcsolatot!

    Megegyezünk!
  • II Rocky II
    #270
    okés.köszi akkor holnap vszinü leképezem amikre kivi vok:D lessz egy pár...még1szerkössz
  • Szuszidi
    #269
    Nagyon nehéz a kérdésed 300-1500 ig sok mindentől függ!
  • Szuszidi
    #268
    Tegyél fel képet! Akkor tudok segiteni!
  • II Rocky II
    #267
    itt ezen forumon lehet érdeklödni?vagyis lehet,csak van e olyan ki ért is a pénzekhez.mert van vmi 1885 ös pénzem meg régebbiek meg 1920 as évekbeli.mennyiért lehetne továbbadni őket.mennyit érnek?
  • krisi047
    #266
    Sziasztok! A birtokom van egy jelentősebb gyűjtemény fém 200-asokból.
    Részletezve:
    - 75 db Deák Ferences, '94-es évjárat
    - 38 db MNB-os '93-as évjárat
    - 9 db MNB-os '92-es évjárat

    Kérdésem lenne, hogy mennyiért tudnám ezt áruba bocsátani, mindenképp egyben. Internetes keresgéléseim alapján, 1000 forint feletti árakat láttam a szebb darabokért. Az érméim egytől-egyig majdnem, hogy kifogástalan állapotúak. Mennyire reális ez szeretintetek ekkora tételben? Nem áron aluli ajánlatokat várok tőletek, hanem csupán tanácsot. :)

    Előre is köszönöm, és üdv: Kristóf
  • peppys
    #265
    Akkor gondolod bevonták volna a 75-öst nikkellel,házilag?És akkor most az enyém próbaveret?
  • Szuszidi
    #264
    A vaterás is sántít nem adtak ki próba veretett csak 69 ben (AL) s kétszer 1970 ben!
  • peppys
    #263
    Gondoltam nem lesz egyszerű dolog.A Vaterán van 1 ilyen most fent,de az 1975-ös.
    http://www.vatera.hu/2_forint_feherszinu_probaveret_1975_54896054.html
  • Szuszidi
    #262
    Nem találok utalást a 1970 pénzre sehol!
  • peppys
    #261
    Sziaszok,birtokomba került 1db 1970es évjáratu 2 forintos.Ez mindenben megegyezi a hagyományostol,csak a színe ezüstös,vszínű nikkel.Ha vki tudna erről vmit megköszönném.És Kossuth 100ast vásárolnék akár többet is reális áron,akinek van eladó szoljon.


  • Szuszidi
    #260
    Nem azt jelenti hanem azt hogy máshol verték egy pénznek lehetett akár 30 változata is!
  • Pluskast
    #259
    Hát utánna néztem. A vaterán láttem egy hasonlót az egy ezüst drachma. Viszont ami nekem van az csak hasonlít rá. Nem ugyan olyan szóval szerintem ez nem eredeti.
  • Szuszidi
    #258
    Nagyon nehezet kérdezel van jó pár ezer érme abból a korból. Szakértő hát vidd be a Darabant Kft-hez mint ha aukcióra beadnád ők aránylag meg bízhatok! De ha raksz fel képet akkor egy kis mankó lesz legalább látom miről van szó!
  • Pluskast
    #257
    Ja annyit módosítanék hogy nem bagoly hanem egy sólyom vagy talán egy sas űl az üllő ember kezén.
  • Pluskast
    #256
    Ok de hol találok olyan embert aki meg tudja nekem mondani?
  • Szuszidi
    #255
    Szia te sehogy szakértő az meg tudja mondani!
  • Pluskast
    #254
    Sziasztok!

    A következő kérdésem lenne. Pár éve voltam kint szíriában és egy ottani barátomtól kaptam egy pénzérmét ami az ő állítása szerint eredeti. A pénzérme Nagy Sándor korabeli. Rajta az önarcképévelés a másik oldalán egy ülő férfi kezén pedig egy bagoly a másikban pedig egy pálca és egy görög felirat. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám megállapítani, hogy valóban eredeti e?
  • Lacce92
    #253
    Sziasztok.szerintetek mennyit érhet egy 1762-es érme?nagyon jó álapotba van.ez van rajta:elől:Ein kreutzer 1762 W.(gondolom ez az hogy egy krajcáros és 1762 ben verették)Hátúl:franc g.r.i sage.ilr.rex és valami muksó oldalnézeti arcképe.na szal valaki mondja meg legyen szives hogy miez vagy mennyit ér vagy valamit erről köszönöm szépen
  • Szuszidi
    #252
    Az a gond hogy nem tudok egy betűt sem kivenni ahol a fej van a másik oldal beszédesseb de az sem az igazi! Ha 500 ért vetted akkor tuti nem arany! De várjuk meg az azónositás végit!
  • Dragooon #251
    rendben, köszi előre is.
    lehet, segít amit mondok: láttam egy ilyen jellegű pénzt még vaterán, ami egy amerikai honlapon ezüstözött változatban I Nagy Konstantiné volt.
    bár utánanéztem, és ilyen sarlós embereket az ő pénzein nem találtam
  • Dragooon #250
    nem hinném, inkább aranyozott.
    vaterán egyedül licitáltam, 500ft volt :D
  • Szuszidi
    #249
    Fogok válaszolni de idő kell hozzá elég kopott meg kell határozni hova tartozik s ez megy nehezen! Ha hiszed ha nem a rómaiak legalább annyi fajta pénzt vertek mint mi napjainkban a világon!
  • sz4bolcs
    #248
    szia! Arany? Mennyibe került?
  • Dragooon #247
    haláj!
    előlap
    hátlap
    köszi:)
  • Szuszidi
    #246
    Szia Dragooon!
    Nyomd fel az érem képeit mind két óldalról!
  • Dragooon #245
    sziasztok ^^
    kérdezni szeretnék valamit, ti gondolom jártasabbak vagytok ebben:
    arra lennék kíváncsi, kinél, vagy milyen helyeken tudnám megnézetni az érméimet, hogy azok valóban igaziak-e? csak mert ma beszereztem egy római pénzdarabkát
  • Szuszidi
    #244
    Na ez már jobb eresztés, ha így van tokban akár 5-15 $ is megérhet! Azért fura mert az amcsi pénzek így vannak verve!
  • sz4bolcs
    #243

    Az a fura, hogy ha vízszintesen fordítom meg, akkor fejtetőn áll a másik fele.
  • sz4bolcs
    #242
    hopp, de az eleje nem is ilyen, hanem ilyen: