299
Oscar Díj átadás
  • RangeR
    #98
    Ennél a hozzászólásodnál meg savanyú a szőlő? Nem a te ízlésed szerinti zsűri díjazott? Hát, van ez így, az én kedvenc zenekaraim sem kaptak soha aranylemezt sem és nem értettem miért, pedig tök jók voltak. De a másik 10millió nem azoknak a lemezeit vásárolta...nahát... Ez pech most neked, most a másik 1milliárd Gyűrű néző kedvére tett a zsűri, majd talán jövőre a ti 100 fős csapatotok nyer! Drukkolok!( de azért sejtem, hogy szívni fogtok megint, tuti, hogy a Trója vagy az Artur király nyer, vagy valamelyik hasonló)
  • RangeR
    #97
    A Gyűrűk Ura ismerete megkívánja az illetőtől, hogy tisztában legyen azzal, itt nem az ötletekre volt szűkség amikor született. A korszak nem kívánta meg a regénytől a fondorlatos, nyakatekert sztorit, a csattanós befejezést, mint ahogy a mai olvasónak igénye van ilyenekre ma. A regény hossza adja meg azt az atmoszférát és a mitológia jellegét ami a célja is volt. A film ettől nem nagyon térhetett el, különben nem az lenne ami. Ilyen egyszerűek a magyarázatok az ilyen dumákra, hogy: nincs benne ötlet :) A régi történetek ismérve nem az, hogy ötlet kellett bele, ez az újak ismérve, mivel az ötlet nélküli történetek már megszülettek, újítani kellett ötlettel. Kezd világosodni a helyzet?
  • RangeR
    #96
    Szerintem a mai korban a filmnek nagy költségvetésből kell készülnie, különben egy sznoboknak való időpocsékolásra alkalmas kínszenvedés lesz a művészet jegyében. Már bocs. De, ha van olyan, aki nem akar szórakozni, hanem ál-intellektuel módon nézni a fél órán át lepergő esőcseppeket és a hihetetlen jól síró színésznőt, akinek minden gyötrelem ott az arcán, mert olyan jól nyomja a szerepet, hát az nézze. Bár erre vannak a könyvek, és ott nem ennyire problémás a költségvetés sem.
  • b-type
    #95
    ez rágalmazás...olyan emberekkel szemben akik elértek valamit.
    Ha a film mondanivalóját kérdőjelezed meg, a könyv mondanivalóját kérdőjelezed meg...,
    talán abban az egymondatos formában amiben megszokhattad, tényleg nincs.
    Ha akarsz találsz: Frodó harca a mndenkiben lakozó hatalomvággyal, Samu hű barátsága, majd a gyűrű átvétele..
    Gollam és ahogy Frodó bánt vele...mert hitte hogy van még neki visszaút...stb.
    Az elöző hozszólásom talán személyesebbre sikeredett mint ahogy szerettem volna, sry
  • nemcsakfeel
    #94
    figy, én is tudnék olyan zsűrit összevállogatni hogy azt tartsák jónak amit én akarok... ez nem jelent semmit.

    film mondani valója? egy utolsó szar francia filmnek több van mint ennek a sztárolt dolognak.

    de akkor is félre értettél. és kész.
  • rezsofiz
    #93
    jah, a 81-ben igen :)
  • b-type
    #92
    ??!
    Nem. Nem kanyarodtam el, viszont neked több problémád van mint amivel ez a film meg tud birkózni.
    -Mint már mondtam ezt a filmet nem egy 'sikerrendező' esetleges 'pénzorientáltsága' fémjelzi, valójában kiadót sem volt könnyű találni hisz a költségek magasak- a megvalósítás az elvárásoknak való megfelelése bizonytalan volt.
    -szintén mondtam, több mint 5000 ember alkotja az Oscar zsürijét, a világ sok országából.
    -a film siker lett még az Oscarra jelölése előtt, és egyébként is bukott már meg oriási költségvetésü Ami.film, és még csak Oscart sem kapott, de ha kapott volna szerinted akkor a hatására emberek rohantak a moziba..mert nem.
    Az hogy nem érted ez hogy lehet, ennek ellenére lököd ezt a "..De hiába, nem láttunk még igazságot a földön.." lekezelő dumát, ez téged mér meg, nem a filmet.
    Nincs bennem elvakutság a film miatt, és szivesebben védeném a film, filmértékével összefüggő érvek ellen.
  • nemcsakfeel
    #91
    elkanyarodtál nagyon a tárgytól!
    azt mondom hogy ez egy normál film, se nem jobb, se nem rosszabb.a költségvetése ( és minden hozzá kapcsolódó dolog )viszont egyre csak túl licitálásnak hat. Amiért ez a film oszkárt kapott, az egyik hogy ilyen nagyszabású a film ( ez nem jelenit a film művészi jóságát, értékét!!!! ).
    De hiába, nem láttunk még igazságot a földön. Csak nem értem nekünk miért kell ennyire odalenni érte. Ez az egész ceremónia az amcsik sajátja. A dávid csillagosok a kezükből nyílván nem adják ki a pénzt.
  • b-type
    #90
    De nem is lesz sz@rabb, és ráadásul díjjazzák, ráadásul elvárják a nézők, és szerinted hogy a rákban lehetne ezt a filmet minőségileg megjeleníteni 500k dollárból?
    Pirx pilota rlz?!
    nem hiszem el...jelenítsen meg és mozgasson a film mindenféle furcsa másvilágbéli lényeket, mutasson grandiózus csatákat..legyenek városok, a száműzött Númenoriak hátrahagyott nyomai, jah hogy nagy lett a költségvetés..-sz@r!
  • nemcsakfeel
    #89
    a *81 ben az én hozzászólásomra válaszoltál :))
    sztem egy film nem attól lesz film hogy sok milliós kölcségvetéssel készül, legkorszerűbb technikákat, filmtrükköket használ, 7.1 es hangzással, stb..
    a darálást én sem szeretem ez ok.
  • Alien
    #88
    Egyet értek veled, ízlések és pofonok. Akinek nem tetszik a Gyűrűk Ura , az az ő dolga.

    nekem a Gyűrűk Ura szó kapcsán a követkő jut az eszembe:
  • rezsofiz
    #87
    na,mind1, ízlések és pofonok.valakinek tetszik,valakinek meg nem.ezen ne vitázzunk
  • rezsofiz
    #86
    nem tűnik ki? a mai olcsó filmeknek semmi mondanivalójuk nincs,csak megy a darálás,meg mindenféle hulyeseg ami csak létezik,de ennek a filmnek van mondanivaloja,s ezzel ponthogy kitunik a tobbi kozul.nemcsak a harcokrol szol,hanem az erzelmekrol,a kapcsolatokrol is(pl.: barátság). igenis kitünik.
  • rezsofiz
    #85
    ha te értenéd,hogy mit irok(ugyanis nem a te hozzaszolasodra valaszoltam),akkor tudnád,hogy ez a leszarozás nem neked szolt,hanem visszaolvasgattam és láttam hogy mindenki leszarozza.én megértettelek,de az hogy semmi otletet nem mutat,ez a legnagyobb hulyeseg amit valaha is hallottam.
  • nemcsakfeel
    #84
    ezekszerint TE nem értettél meg. én nem leszaroztam egyszerűen a filmet, azt mondom hogy szerintem semmivel sem tűnik ki a tömegfilmek közül..
  • rezsofiz
    #83
    Mindenki leszarozza a filmet,de konkrétan senki se mondaná el,hogy miben volt szar. akkor most őszintén gondoljátok?
  • rezsofiz
    #82
  • rezsofiz
    #81
    semmi ötlet? ezt most komolyan mondtad vagy meg se nézted?
    egyébként engem qrvara nem izgat ez a szaros Oscar,nem tom mit kell ezen ennyit dumalni.
    ha nem tetszik hogy ennyit kapott,akkor nem itt kell reklamálni.ugyse tudsz valtoztatni rajta szoval tokmind1. egyebkent szerintem itt az emberek nagy resze azt se tudja hogy mi az a 11,amibol megkapta,csak nekik "velemenyt kell mondaniuk".
    ne vedd sértésnek de ez a véleményem.
  • Jano
    #80
    Akkor feltétlenül nézd meg az Ízlésficamot (Bad Taste) is!!!
  • b-type
    #79
    ...elgondolkodtam :)
    komolyan tetszik ez a stilus.
    már tetszett a "...Majd hirtelen megnézetik vele..", is.
    de ez is jó. (nincs gúny, vagy egyébb negativ, csak tetszik.)
    visszatéma:
    igen, ez egy trilogia, de ennek az egyedüli oka, hogy bemutathatatlan egyben, és mivel 1 köny alapján készült(tehát véges), nem érdemes pl. a Star Wars- al összehasonlitani. ez sajnos ezzel jár, részekre bontva nem teljes értékű történet...proszáld(maradjunk a nagy neveknél)a Ben Hurt részekre bontani, és a részeit egységes filmként elbírálni.
  • CarajoEsp
    #78
    Már ne is haragudj ,de ki mondta ,hogy Gyű nem jó film. Csak azt fejtettem ki ,hogy akármilyen jó is a 3. rész , nem érdemel meg 11Oscart azért mert egyedül nem önálló film. Ezen el lehet gondolkodni.
  • b-type
    #77
    DD, mondom, öszintén: a Gyűrűk Ura :)), hogy kérdezhetsz ilyet?
    gondolod csak ugy írogatunk, de nem is igy gondoljuk? :D, azt most hirtelen, öszintén,: tényleg de jól mondod mégiscsak rossz film ez.
    én össze-vissza kb. 22 mozijegyet vettem a trilogiára(az elsőre 16db.-t), magamnak...töbször meghívtam másokat is saját költségre.
    sokan közülük utána olvasták el a könyvet...mert ez van, a film után ugy érezték el kell olvasni.
    -nemcsakfeel:
    te láttad a filmet? "semmi ötlet"? kifejtenéd mert ez eddig hülyén hangzik. gondolj csak pl.Imladris-ra, ..de ez nem is vitaalap, ezt te lehet igy gondolod, de ez a te problémád.
    kb. 5k főt számlál az Oscar zsürije, többek közt asszem két Magyar tagja is van(de kettő biztosan).
    'egyebet nem t'ok mondani....
  • nemcsakfeel
    #76
    lol vazze.
    hol érdemelné már meg hogy csak azért kap valami OSCART mert "nagy film", azért mert népszerű ? mert látványos, és semmi ötletet nem mutat? azért egy kicsit ez már túlzás.

    Nyílván az amcsik saját maguknak rendezik az egész gálát,jó hogy nem európai filmek fognak nyerni.. De akkor meg minek kell ennyire ki lenni vele???
  • CarajoEsp
    #75
    Most őszintén. Szerinted ha valaki a regényt nem olvasta. Majd hirtelen megnézetik vele a 3-at és ezután a Ben Hurt, akkor melyik tesz rá nagyobb hatást ,ha nem csaj a "Hűdeszép az az efekt stílusú ember"?
  • rezsofiz
    #74
    kit erdekel hogy mit dontott meg,ha egyszer megerdemli?
  • Bucser
    #73
    nem féltékenység, csak vélemény és álláspont:)))
  • b-type
    #72
    Hát számomra kortalan a Gyűrűk ura film.
    Bucser lehet ám hogy 20 év múlva hiába mutatod a fiadnak az ominózus vívódást, mert tegyük fel nem érdekli.
    mit csinálsz akkor?
    Nincs értelme évtizedek távlatában filmeket összehasonlitani.
    Az akkori Oscar díj értékéről sem lehet egyébként ódákat zengedezni, hisz Chaplin sem kapott soha Oscart,
    és az ő müvészetéhez csak kevesen érnek fel.
    Szeretek vitázni, de sztem azt mondani hogy a Gyűrűk Ura nem érdemelte meg ezt a sikert, mert ezzel megdöntött x éves rekordokat...ez már-már féltékenység :)
  • Bucser
    #71
    20 év múla nem fogom azt mondani a srácaimnak, hogy nézd meg a gyűrűk urában milyen jól alakított a az elijah Wood a frodó szerepében.... Viszont azt igen, hogy mennyire látható volt a Juda Ben Hur arcán a Vívódás Charlton Hestonnal.... Más kategória, de a filmek is mások és a díjak is mások már:((((
  • Bucser
    #70
    ez a baj az mostani oscarokkal..... Az oscar díjnak akkora nívója volt régebben, hogy az azt jelentette, hogy az a film ami megkapta az kortalan. Tehát össze lehet vetni egy mai filmmel is. És igenis ezt vallom. Az Esőembert a Ben-Hur-t az Apokalipszis Most-ot bármikor ki merem állítani egy mai Oscaros film elé még a Gyűrűk Ura elé is!!!! És vállalom, hogy ez a 3 film bármikor leveri mondanivalóban megvalósításban a maiakat... elveszett az oscar értéke, mert sikerességi mérő lett belőle:(((( Sajnos.... odáig jutott, hogy a mai filmek amiket jutalmaznak vele 2-3 évig pénzt tudnak hozni a borítón szereplő Academy Award Winner felirattal.... Abszolút nem kortalanok. A gyűrűk ura más mert az meglévő sztorit dolgozott fel. De IMO nem lesz kortalan....
  • Alien
    #69
  • Alien
    #68
  • Punker
    #67
    legkövérebb bankszámla? vagy az még nem jött össze? :)))
  • Bandew
    #66
    Tegnap megnéztem az éjdszbíón az Oscar átadás ismétlését, és nagyon tetszett benne Peter Jackson. Tök jó volt, hogy míg az összes többi ember (főleg a nők) a lehető legdrágább ruhákban voltak, és mindenki azt akarta megmutatni milyen szép is tulajdonképpen, addig P.J. kibontott ingben, zsíros fésületlen hajjal jelent meg.
    Na és mi az egészben a vicc?
    Az, hogy mégis az ő filmje zsebelt be 11 oscart.

    Amúgy nem tudja valaki, hogy nyert-e más díjat a film?
  • Punker
    #65
    Hullajó mindent ver, életemben nem röhögtem annyit filmen mint azon :)
  • Jano
    #64
    Ramza barátom má megmonta, hogy Peter Jackson má a Ízlésficamért, és a Hullajóért is mekkellett volna kapja az Oszkárt.
  • Punker
    #63
    a Ben Hur és a Gyűrűk Ura is hatalmas film a maga műfajában szal fölösleges ezen vitázni szerintem
  • rezsofiz
    #62
  • Alien
    #61
    A Gyűrűk Ura maximálisan megérdemel minden elismerést. Sok-sok évnyi munka volt a filmmel, én nem tudom, hogy mennyien láttatok werk filmeket, de aki látta, az tudja, hogy nem egy sima ügy az egész.

    Gyűrűk Ura rlz
  • Alien
    #60
    "" ha valaki először a 3.-at néz meg annak ez egy látványos mozifilm ,de Kb annyi mint a Bad Boys 2(Ez kicsit erős tudom)""

    nagyon erős!!!! Egy BB 2 meg egy Gyűrűk Ura?? Ezt te sem gondoltad komolyan....
  • Alien
    #59
    én nem is értem, hogy hogyan lehet 1959-es(!!!) Ben Hur-t és egy mostani Gyűrűk Urát hasonlitgatni.... Könyörgök! 40 éve készült a Ben Hur...